Skocz do zawartości
DaraS

SOMA

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, wojcik_dan napisał:

Dla mnie Soma jest super. Klimat świetny.

Calosc ocenie jak skoncze, a co klimatu to sie zgadzam.

Poczucie pustki, zagubienia, czasami klautrofobii, czasami wrecz przeciwnie.

Dzis wieczorem siadam i gram dalej - wiec  cos  mnie ciagnie do tej gry.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ukonczylem.

Kurcze niestety nie podzielam zachwytow.

Techniczne niedorobki moge wybaczyc to produkcja niezalezna - przycinki tu i owdzie i zawsze kiedy pojawiala sie ikonka save i loading.

 

Gameplayowo mamy chodzenie, raczej proste choc nie zawsze oczywiste rzeczy do wykonania, plus zagrozenia. I o ile pierwsza polowe gry naprawde czulem sie zaszczuty, czulem klaustrofobie, strach, a odglos przyszpieszonego bicia serca powodowal podobna reakcje i u mnie. Tak juz druga polowa gry nie wnosila niczego nowego. Owszem zagrozenia odrobine sie zmienialy, ale bardziej potrafily zdenerwowac nizli przestraszyc.

To co zasluguje moim zdaniem na pochwale to udzwiekowienie, muzycznie jak i dzwiekowo jest naprawde dobrze (szczegolnie na sluchawkach) wpleciona masa pobocznych dzwiekow, ktore sa tlem tla ma tak dobra realizacje ze budzi niepokoj.

Fabularnie - kurcze spodziewalem sie jakiegos uderzenia, jakiegos, zwrotu akcji - owszem bylo pare mocniejszych momentow ale raczej nie tak mocnych jak cios boksera. Osoby ktore znaja tworczosc Lema, czy Philipa K. Dicka i/lub lubuja sie w kinie SF dosc szybko rozkminia o co biega... zreszta gra jakos tego specjalnie nie ukrywa.

Sama fabula przypomina mi styl Dicka, a wiec skupienie sie na analizie czlowieczenstwia i umieszczenie akcji w jakiejs fikcyjnej futurystycznej otoczce - i to jest na plus, ale mnie osobiscie czegos tu zabraklo.

 

Ocena koncowa 6+/10 moze byc z plusem gra prawie dobra.

20pln wydanych na gre jak i czasu z nia spedzonego nie zaluje.  Niezdecydowanym polecam czekac na promocje.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda ale przecież są różne gusta. Fajnie, że się podzieliłeś opinią. Mi na przykład wogóle nie podeszło Everybody gone to the Rapture, które było tak zachwalane ale Some będę długo wspominać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie zawsze sa różne, mogę zrozumieć ze ktos bardziej wsiąkł w Some. U mnie to osłabło wraz z postępami. Zabrakło tu tego: "Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć." Jak powiedział Hitchcock.

Chciałbym podreślić ze stosuje skale liniowa i grze z ocena 6,5 bliżej do gry dobrej (7) nizli przeciętniaka (5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×