Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, princ18 napisał:

Nie rozumiem czemu Cie tak boli, ze nazwal ja mierna?  Poki obraza kawalek plastiku, to powinnienes miec to w dupie skoro Tobie ten kawalek sprawia przyjemnosc. 

Nie boli mnie to. Chciałbym się  dowiedzieć co Koledze kill tak się nie spodobało w tej konsoli. Każda opinia właściciela tego sprzętu, przetestowanego zapewne na tv z 4K i HDR-em jest dla mnie wskazówką czy mam dokupić jakiś dobry telewizor,czy też szybko sprzedać PRO i wrócic do zwykłej konsoli. Po prostu nie lubię używać marnych przedmiotów. Jestem wymagający w tym względzie.

 

 

26 minut temu, Tomisior napisał:

Panowie jak wygląda sprawa głośności Waszych prosiaków? Część z Was pisze o modelu bezgłośnym, co wydaje mi się niewiarygodne. U mnie w przypadku gier bez "łatki pro" konsola rzeczywiście jest niesłyszalna, nic null, zero. W BF1 po patchu mam wrażenie, że jest gorzej niż było. Wiatraczki włączają się i wyłączają co jakiś czas. Nie ma dramatu w porównaniu do premierowej Ps4, ale bezgłośną bym jej nie nazwał. Dajcie znać jak u Was. Muszę sobie sprawić Tomb Raidera i obczaić jak tam konsola dostaje w tyłek przy maksymalnych ustawieniach graficznych. 

Ja testowałem PRO z 2K17 i Uncharted (te gry mają łatki) oraz z Metro 2033. We wszystkich tych grach konsola praktycznie niesłyszalna.
Jak przegrywałem dane z PS4 na PRO(jej pierwsze uruchomienie) to przez 20 minut wiatraki były słyszalne ,tak jak w starej konsolce i nagle usłyszałem jak wiatraki stopniowo się uciszają i nastała cisza. Od tej pory jest tak cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sipap napisał:

 i nagle usłyszałem jak wiatraki stopniowo się uciszają i nastała cisza.

 

Mój sąsiad tak miał, tylko jak nastała cisza to zmarł.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lukas6660 napisał:

 

Mój sąsiad tak miał, tylko jak nastała cisza to zmarł.

Albo mi się zepsuły wiatraki-wszystko mozliwe. Śmierć raczej wykluczam,ale jeszcze mogłem stracić słuch.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill przytocz mi tutaj gre ktora bez patcha chodzi gorzej na PRO niz na og PS4. Natomiast ciekaw tez jestem skad masz dane o poborze mocy bo z tego co widze podales wartosc szczytowa PRO przy 4k (niewazne czy natywnym czy nie) vs pobor mocy xboxa one s ale w jakiej sytuacji? Sam jak znajde chwile podlinkuje troche testow :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill przytocz mi tutaj gre ktora bez patcha chodzi gorzej na PRO niz na og PS4. Natomiast ciekaw tez jestem skad masz dane o poborze mocy bo z tego co widze podales wartosc szczytowa PRO przy 4k (niewazne czy natywnym czy nie) vs pobor mocy xboxa one s ale w jakiej sytuacji? Sam jak znajde chwile podlinkuje troche testow

Sent from my iPhone using Tapatalk

PaczPsy 2, chodzą gorzej bez PacZA PrOsiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PaczPsy 2

WD 2 ma wsparcie PS PRO (1800p chekerboard) pozatym ostatni patch usunal "gubienie paru klatek".

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, czeskimaster napisał:

 

 

PaczPsy 2, chodzą gorzej bez PacZA PrOsiaka.

Ogrywam WD2 na prosiaku i o dziwo nic mi nie klatuje ani nic :)

Ale jak się ma wypierdzianego kilkuletniego rubina fhd i leciwa ps4, to trzeba jakoś się dowartościować.  beczunia :jaro:

Edytowane przez wili23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PaczPsy 2, chodzą gorzej bez PacZA PrOsiaka.

Sorry ale siejesz dezinfornacje. WD2 od poczatku dziala na "prosiaku" w 1800p. :O

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WD 2 ma wsparcie PS PRO (1800p chekerboard) pozatym ostatni patch usunal "gubienie paru klatek".

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pytałeś która chodzi gorzej bez PacZA, więc napisałem która chodzi bez PacZA. Nie obchodzi mnie to co jest po paczu, ważne co było przed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem ktora chodzi gorzej bez patcha dedykowanego w wsparciu PS PRO (dodana obsluga wiekszej rozdzialki itp). Wiec nie nie odpiwiedziales na moje pytanie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vasyndrom napisał:

Kill przytocz mi tutaj gre ktora bez patcha chodzi gorzej na PRO niz na og PS4. Natomiast ciekaw tez jestem skad masz dane o poborze mocy bo z tego co widze podales wartosc szczytowa PRO przy 4k (niewazne czy natywnym czy nie) vs pobor mocy xboxa one s ale w jakiej sytuacji? Sam jak znajde chwile podlinkuje troche testow :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-why-are-some-ps4-pro-titles-running-slower-than-base-hardware

 

Natomiast pobór mocy podałem maksymalny, dla obu konsol.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogrywam WD2 na prosiaku i o dziwo nic mi nie klatuje ani nic

Ale jak się ma wypierdzianego kilkuletniego rubina fhd i leciwa ps4, to trzeba jakoś się dowartościować.  beczunia :jaro:

Jacy wy jesteście delikatni, jak ktoś obrazi PrOsiaka, pacz psy 2 miały problemy z animacja i tyle. Nie pisałem tego z zamiarem obrazy użytkownikow lepszej wersji konsoli. Przestańcie być tacy delikutaśni i świętojebliwi.

21a9b97c2715d6b1f9b955741cf4189f.gif

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgraj najnowszą aktualizacje softu do TV i ustaw tryb gry. Chyba, że chcesz cieszyć się lepszą jakością i ostrzejszym obrazem kosztem opóźnień to wtedy tryb ogólny plus ew. jak jest za ostro i jasno to włącz czujnik oświetlenia. Pamiętaj o włączeniu trybu ulepszonego hdmi, dla tego do którego masz podpiętą konsolę

Dzięki za tutka, Prosiak doznał olśnienia i zapędziło w moc....

( Wysłane z satelity Falcon 9 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kill czytalem ten artykul juz jakis czas temu :) najbardziej rozsmieszyl mnie pobor mocy w trybie spoczynku kiedy to zapomnieli wylaczyc tryb uspienia gry/aplikacji, polaczenia z internetem czy zasilanie portow usb ^_^ .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wili23 napisał:

 

Ale jak się ma wypierdzianego kilkuletniego rubina fhd i leciwa ps4, to trzeba jakoś się dowartościować.  beczunia :jaro:

Hm, dowartosciować, czym? Kurna, człowiek jednym zleceniem jest sobie w stanie zarobić na dobre wakacje, a ma się dowartościowywać sprzętem w cenie dobrego tabletu? plizzzzz...

Kill dość krótko i zwięźle wytłumaczył co mu się nie podoba w Pro, tematu wypuszczenia konsol co dwa lata i konsekwencji dla branży gier (a także Twojego porfela) lepiej nie poruszać ,  bo znów się zrobi gownoburza. 

To nie jest temat o sapaniu nad PsPro, jeśli argumenty są trafne, mogą pomóc czytającym w wyborze.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, kill napisał:

 

Odpowiem ci, boś marudny to może w końcu zejdziesz mi z pleców ;)

 

1. PS4 Pro nie robi kompletnie nic z grami, które nie dostały stosownego patcha. Mało tego, potrafi pogorszyć ich jakość i wydajność.

...

3. 4K jest udawane a nie natywne. Tak naprawdę to 2k z połową pustych pixeli sprytnie zamaskowanych przez AA. Mimo wszystko to widać jeśli porównać do obrazów w natywnym 4K.

...

7. Konsola nazywa się Pro, a nie jest w stanie utrzymać frameratu na poziomie 60k/s. Np. w BF1, gdzie średnia waha się miedzy 40 a 50.

8. Mimo zastosowania Sata 3 procesor jest wąskim gardłem i nie ma sensu stosować dysków SSD, ponieważ w zasadzie nie ma różnicy.

9. Duży pobór mocy. Do 310W (tylko dla porównania, bo ciężko o inne, abstrahując od wojenek konsolowych - Xbox One S - 79W).

 

 

1) Problemy miały niektóre gry, które właśnie takiego patcha otrzymały. O grach, które nie dostały wsparcia (łatki), a które sprawiają problemy (bo są odpalone na Pro) raczej nikt nie słyszał. 

 

3) Wiadomo to od miesięcy, żeby mieć natywne 4K trzeba mieć potężny sprzęt. Ale rozumiem, rozczarowanie. Ktoś, kto ma mgliste pojęcie o sprzęcie i matematyce może czuć niedosyt.

 

7) Skończcie z tymi 60 kl/s na konsolach. Zapamiętajcie raz na zawsze, że poza kilkoma tytułami typowo multi (lub trybami) tego nie będzie. Tak samo będzie w Sorpio (znowu matematyka). Większość deweloperów dodatkową moc nawet na przyszłych urządzeniach będzie przekuwać na coraz ładniejszą grafikę, kosztem cięcia klatek, żeby gra wyglądała lepiej na reklamach i gameplejowych recenzjach tych całych jutuberów. Niestety.

 

8) To prawda, procek jest wąskim gardłem, ale pisać, że w zasadzie nie ma różnicy to nadużycie. Dodam tylko jako ciekawostkę, że Pro z fabrycznym dyskiem jest szybszy niż PS4 z dyskiem SSHD.

 

9) No to już w ogóle popłynąłeś. Podałeś maksymalną moc zasilacza Pro i porównałeś ją do zużycia rzeczywistego Xbox One S.

Pro, co oczywiste bierze więcej prądu od Slimki, ale np. w takim Infamous w trybie 4K bierze 155W, czyli trochę daleko do tych 310W ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT sorry cos cytowanie przestalo u mnie dzialac

@mdag

 

ad7 

Paru YT robiacych zrzuty z PC mialo o tym vlogi ze nie wszystkie gry na YT oddaja to jak gra wyglada u nich. 

Wiec pchanie  sie w uber grafe zeby ja prezentowac w skompresowanej formie nie ma jakiegos ogromnego sensu. 

 

Po drugie a czemu niby nie? Wolf mial 60fps, Doom mial 60fps (w singlu) - mozna owszem okupione jest to dynamiczna rozdzialka pionowa, ale szczegolnie Doom raczej nie mozna bylo wiele zarzucic jesli chodzi o oprawe. 

 

Zgodze sie ze mamy trojkat zaleznosci 'rozdzialka - poziom efektow graficznych - plynnosc'. Ale co pokazuje pro, konsole do tego stopnia sie upecetowily ze oferuja ustawienia. Owszem nie szczegolowe ale presety. 

 

Wiec poslugujac sie prosta matematyka, jesli konsola ma ponad 2x wiecej mocy to chyba nie powinno byc problemem przy tej samej rozdzielczosci i jakosci grafiki boostowanie ilosci klatek (i dodanie stosownego presetu)

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote post="1341510" 3) Wiadomo to od miesięcy, żeby mieć natywne 4K trzeba mieć potężny sprzęt. Ale rozumiem, rozczarowanie. Ktoś, kto ma mgliste pojęcie o sprzęcie i matematyce może czuć niedosyt.

To zobaczysz jak wyjdzie scorpio. Dzięki 1.8tf więcej będziesz miał natywne 4k, 60fps, hdr, detale ultra -generalnie konsola przeniesie cię do kosmosu, a wszystko to w cenie ok 2000zl, także pc master race w końcu poczują moc konsol :)

Ps. Ten x1 to straszne gówno jak ciągnie 80wat, mój Pegasus ciągnie 10 więc jest dużo lepszy. PS. Jak można porównywać, i do tego jeszcze dziwić się , że bez mała 3,5x mocniejsza konsola pobiera aż 2 czy 3x więcej pradu. Bez obrazy, ale to świadczy jak masz małe pojecie o sprzęcie. Poczytaj sobie ile prądu ciągną gameingowe pcmaster race przy obciążeniu, i uwierz mi -nie jest to 150wat bo moc się z dupy nie bierze.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ludzie, którzy wyśmiewają Scorpio nie zajrzeli chyba ani razu w specyfikację, która się tam prawdopodobnie znajdzie. Jeśli faktycznie będzie tak dobrze jak jest to zapowiadane to, po pierwsze, Scorpio wpierdoli bez popitki to coś co nazywa się szumnie konsolą PRO, i po drugie, na pewno nie będzie kosztować ~2000zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam niby jest takiego? 6 tflopów? Nadal za mało do natywnego 4K. No chyba że w 30fps i obciętą grafą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie wyśmiewać może przeczytajcie ostatnie wypowiedzi Phila Spencera, który jasno dał do zrozumienia, że projekt Scorpio jest cały czas rozwijany i najprawdopodobniej znajdzie się tam minimum około 7,5-8 tflopów. 

 

Dwa razy więcej niż śmieszne Pro i w dodatku w piękniejszej obudowie (dla śmieszków - brzydszej niż PS4 Pro nie można mieć, więc prosty rachunek)

 

:banderas:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mataman napisał:

A co tam niby jest takiego? 6 tflopów? Nadal za mało do natywnego 4K. No chyba że w 30fps i obciętą grafą.

 

1. Bardzo prawdopodobne zastosowanie technologii Vega, która da niesamowitego kopa samemu GPU, bo będzie mowa o około 60 jednostkach obliczeniowych, zamiast zaledwie 36 jakie znajdują się obecnie w PS4 PRO.

2. 12 GB RAM, czyli o całe 4 GB więcej aniżli w PRO i to jeszcze o przepustowości większej o około 100 GB/s

 

Choćby tylko te dwa punkty, ale jakże istotne w kontekście wyśmiewanych 60 klatek. Przy takim założeniu są jak najbardziej do osiągnięcia, oczywiście rozdzielczości FHD, ale z zachowaniem przyzwoitej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie miał 8tf i pobierał 80wat to będzie Kozak :) Ps. Ja się że scorpio nie naśmiewam, osobiście liczę na to, że dzięki nowej konsoli ms odbije się od dna i przegoni sprzedażą sony. Dzięki temu może sony się ogarnie, i przy okazji rzuci jakaś lepszą grę w plusie :) Jak ms wypuści dobre exy, to biorę pod uwagę,że xs również zagości u mnie w domu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 teraflopów, natywne 4K, 60 klatek na sekundę, cicha praca, piękny wygląd, szybkość działania, stabilne serwery, pełna prędkość pobierania, wsteczna kompatybilność aż do dreamcasta, mocarne exy z Alan Wake 2 i RPG w uniwersum Thorgala na czele

 

To wszystko za rok w domu wybrańców :banderas:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×