Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzę ,  PS5 i XboxScorpio, wychodzę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. Nie liczy się to na czym gramy, tylko w co gramy. Powinniśmy równie mocno trzymać kciuki za oba obozy, by jak najlepiej wspierały zdolnych deweloperów! Dla nas, dla graczy!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, okoni napisał:

Wchodzę ,  PS5 i XboxScorpio, wychodzę.

 

Niestety kolego Okoni, spekujacje, podejrzenia przewidywania to cos czego ciezko uniknac, w obliczu zmian ktorych doswiadczamy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ceny konsol są przystępne, tym sposobem sprzedając jedną i dokładając trochę do drugiej można mieć zawsze tę najmocniejsza, no chyba że komuś nie zależy na mocy i nie interesuje go PRO czy Scorpio.

 

Nie oszukujmy sie ze wielu z was psioczy na 3letni cykl wydawniczy ale tworzenie gier jest coraz bardziej zasobozerne bo technologia sie rozwija coraz szybciej i to musialo nastopic. Droga, highendowa konsola na 5-6 lat sie nie sprzeda.   

 

Jako starszy i doswiadczony analityk branzy wnioskuje ze sytuacja na rynku konsol bedzie tak wygladala przez kilka lat do momentu az infrastruktura sieciowa pozwoli na streaming gier w dobrej jakosci , z niskim pingiem czy tam lagiem. Wtedy PCMR i konsole jakie znamy pojda w odstawke i Teraflopy przestana miec znaczenie.
Czy to wyjdzie graczom na dobre? Polakom pewnie nie bo opłaty za subskrypcje wzrosna, do tego gry beda dostepne tylko przez internet lub w postaci kodow wiec handel używkami padnie.

Mowie jak jest

Edytowane przez bany4KHDR
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bany4KHDR napisał:

Dobrze że ceny konsol są przystępne, tym sposobem sprzedając jedną i dokładając trochę do drugiej można mieć zawsze tę najmocniejsza, no chyba że komuś nie zależy na mocy i nie interesuje go PRO czy Scorpio.

 

Nie oszukujmy sie ze wielu z was psioczy na 3letni cykl wydawniczy ale tworzenie gier jest coraz bardziej zasobozerne bo technologia sie rozwija coraz szybciej i to musialo nastopic. Droga, highendowa konsola na 5-6 lat sie nie sprzeda.   

 

Jako starszy i doswiadczony analityk branzy wnioskuje ze sytuacja na rynku konsol bedzie tak wygladala przez kilka lat do momentu az infrastruktura sieciowa pozwoli na streaming gier w dobrej jakosci , z niskim pingiem czy tam lagiem. Wtedy PCMR i konsole jakie znamy pojda w odstawke i Teraflopy przestana miec znaczenie.
Czy to wyjdzie graczom na dobre? Polakom pewnie nie bo opłaty za subskrypcje wzrosna, do tego gry beda dostepne tylko przez internet lub w postaci kodow wiec handel używkami padnie.

Mowie jak jest

Zgadzam się z powyższym wpisem. Nadchodzą nowe czasy dla nas nie koniecznie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eMeK napisał:

Kilkanascie przeczytanych stron z nadzieja, ze pomoze mi to w wyborze miedzy slim a pro a tu dduppaa, wiem mniej niz wczesniej :) Wzialbym w sumie slima, tylko zastanawia mnie czy te roznice miedzy zwykla ps4 a pro z czasem nie zaczna byc az nadto zauwazalne..

Wysłane z mojego HTC One_E8

 

Kolego jak masz dobry tv ,to znaczy przynajmniej 4K(już nie mówiąc o HDR),to nie ma się co zastanawiać-kupuj PRO. Jeżeli planowałeś i tak zmianę konsoli lub to będzie twoja pierwsza,to też uważam ,że warto kupic PRO. Nawet jak masz tylko tv FHD. Ale jezeli nie masz dobrego TV i znalazłes slimkę w dobrej cenie ,to też jest dobre rozwiązanie. Zależy też w jakie gry chcesz grać. Czy np. są wśród nich te ,które dostały pacza pod PRO i na tej konsoli prezentują się lepiej.
Ja miałem i tak zmieniac konsolę(też myslałem o slim),ale dobrze sprzedałem swoja premierową konsole i uznałem,że dołożę trochę do PRO. I jestem zadowolony,mimo że mam tylko tv FHD. Dzięki temu znalazłem motywację by pomyśleć o kupnie dobrego tv na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli beda dalej szli droga multi-GP, podczas gdy MS bedzie szedl w jedno ale duzo GPU, to oboje tylko dodatkowo pokomplikuja sprawe dla deweloperow, i bedziemy otrzymywac jeszcze gorsze technicznie crapy niz juz ma to miejsce... 

@MaGellan widzisz Zywy mowi o multi/dual GPU w PS4 PRO co sie po prostu mija z prawda poniewaz caly czas mamy jedno GPU z podwojona liczba CU i podbitymi zegarami w 14nm na architekturze ktora czerpie wiele z Polarisa + pare rzeczy ktorych nawet jeszcze nie ma w PC-towych kartach AMD

Twoja analogia jest trafna owszem ale to co wypisuje Zywy juz nie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://m.ppe.pl/news/47694/assassin-s-creed-syndicate-otrzymalo-wsparcie-dla-playstation-4-pro-patch-moze-pogarszac-grafike.html

Bez hejtu, ale jak to się potwierdzi to co? Muszę kolejny raz czekać na łaskawie na PacZA, abym wiedział na co poszła kasa na pro i tv za 8 tys z odchodząca ramka?

Skurwysyny powinni zadbać o pieprzone 60 klatek plus full HD, a nie wpierdalac się w 4k i hdr. Nie dość, że to raczkuje, to Jeszce sprawia problemy pod względem jakości i wydajności.

Plus dla MS, że nie gadali że ich konsola naj pod każdym względem i nie napędzali sztucznie technologi 4k z hdr i koleżanką pod stołem.

Już ps4 miało ogarniać stałe 200 klatek w full HD, ale się nie dało, wydali pro i dalej kompromisy, albo klatki albo rozdzielczośc.

I na pewno nie chcę obrażać użytkowników PrOsiaka i ich telewizorów.. Chodzi mi tylko o zachłanna politykę firmy Sony.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, czeskimaster napisał:

Nie dość, że to raczkuje, to Jeszce sprawia problemy pod względem jakości i wydajności.

Niestety, w tych czasach na premiere dobrowolnie zostajesz testerem beta produktu a nie finalnej wersji. Czy to gry czy konsole. 

M$ też wypościł soft na Xbone który się okazało nie jest docelowy a na Scorpio będzie "ten sam OS" więc beta testy (Preview) zaczęły się dla Scorpio już dawno ;) 

Takich niestety czasów dożyliśmy gdzie pieniądz jest ważniejszy niż wszystko inne. Na "szczęście" (w moim przypadku) "gorszy" się bardziej stara więc mnie przeciągnął na swoją stronę ...i nawet stałą ekipa się znalazła "mniej ale lepiej".

 

Kibicuję Wam, którzy kupili PRO'siaka bo z Sony związany jestem od PS1 i duchem zawsze będę ale wygoda, wewnętrzna cebula i portfel powędrowały do M$.

Najbardziej mnei zastanawia kompatybilność wsteczna PS5 ...ale M$ mówiąc o kompatybilności wstecznej kolejnych iteracji XBox'a Scorpio (do kilku iteracji wstecz) chyba wymusił na Sony kompatybilność wsteczną więc nie spodziewajcie się przełomów na PS5 bo zapewne nawet Soft będzie podobny (jak nie ten sam). ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czeskimaster

Kolego powtorze sie zawsze sa kompromisy.

Niestety trojca - rozdzialka, poziom detali, plynnosc - bedzie na siebie wzajemnie oddzialywac.

Widac tez dalsze upecetowienie sie konsol (choc tu prosze nie traktowac tego jako zarzut bo ja optuje za wyborem) w postaci presetow graficznych, czy wiekszej ilosci opcji (FoV, opcje zwiazne z motion blur, i inne)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, aby był zakaz stosowania PacZy czy innych wynalazków, których nie chciało się albo terminy goniły wydawców. Czekam, na produkcję na premierę bez grafiki tylko z opcją start i oczekiwaniem na łatkę która będzie miała sobie grę, bo twórcy nie zdążyli lub wydawca naciskał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, czeskimaster napisał:

Wystarczy, aby był zakaz stosowania PacZy czy innych wynalazków, których nie chciało się albo terminy goniły wydawców. Czekam, na produkcję na premierę bez grafiki tylko z opcją start i oczekiwaniem na łatkę która będzie miała sobie grę, bo twórcy nie zdążyli lub wydawca naciskał.

 

Bez obrazy ale w takim razie - szykuj kase, zacznij budowac wehikuł czasu i cofnij sie do lat '90 - dema gier, wersje shareware, zadnych patchy bo internet powszechny nie byl.

 

Day One  patch - jesli gra go nie ma to jest wielkie zaskoczenie.

 

To jest biznes tu chodzi o kase, byle wydac moze sie sprzeda, byle wypchnac do tloczni a potem powiedziec zespolowi - to nie koniec teraz zapierniczac 12h na dobe 7dni w tygodniu zeby na premiere byl duza latka bo bledow jeszcze sporo zostalo.

 

milego wieczoru

Los  Santos mnie wzywa :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy o tym jacy partacze w Ubi robią. Przykład TR doskonale pokazuje że jak się chce, to można zrobić zajebistą wersję na pro. Ja póki co nie narzekam na prosiaka, żadna z gier w które aktualnie gram nie chodzi gorzej, nie ma spadków, zwiech i innych ustrojstw. Trafię na taką to będę wtedy wyzywał.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, vasyndrom napisał:

@MaGellan widzisz Zywy mowi o multi/dual GPU w PS4 PRO co sie po prostu mija z prawda poniewaz caly czas mamy jedno GPU z podwojona liczba CU i podbitymi zegarami w 14nm na architekturze ktora czerpie wiele z Polarisa + pare rzeczy ktorych nawet jeszcze nie ma w PC-towych kartach AMD

Twoja analogia jest trafna owszem ale to co wypisuje Zywy juz nie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

BTW - CPU w PS4 tez nie jest osmiordzeniowe, tylko ma dwa 4-rdzeniowe CPU. A ponizej masz link  z odpowiedzia odnosnie GPU w Pro, ktory sam zreszta wrzuciles:

 

22 godzin temu, vasyndrom napisał:

Wybacz Zywy ale jakie dual GPU?

Slowa Cernego z wywiadu dla Eurogamera

 


"First, we doubled the GPU size by essentially placing it next to a mirrored version of itself, sort of like the wings of a butterfly. That gives us an extremely clean way to support the existing 700 titles," Cerny explains, detailing how the Pro switches into its 'base' compatibility mode. "We just turn off half the GPU and run it at something quite close to the original GPU."
 

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-inside-playstation-4-pro-how-sony-made-a-4k-games-machine

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jesli mimo wszystko cos jest jeszcze niezrozumiale to polecam nastepujaca strone:

https://translate.google.pl/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam z niej skorzystac (albo lepiej nie bo wiadomo jak translatory tlumacza gdzie moj 6letni syn by to lepiej zrobil) ^_^ jak rowniez przeczytac ze zrozumieniem co jest tam napisane.

Jesli dalej masz watpliwosci to Ci to chetnie wytlumacze ^_^

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sobie tłumaczy na swoją modłę jak widzę.

 

Ale prawda jest taka, że wygląd GPU, a w zasadzie APU i fakt, że jest to jedna kość ma drugorzędne znaczenie. Liczy się to jak architektura tego procesora wygląda np pod mikroskopem. Dla mnie nadal jest to coś na kształt crossfire, bo inaczej wzrost mocy byłby wyraźnie odczuwalny przy starszych grach. I nie potrzebne by były żadne patche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że Wam wejdę w tą ciekawą i niezwykle zajmującą dyskusję ale w końcu postanowiłem przesiąść się z ps3 na ps4 i szukam ciekawej oferty. Postanowiłem, że będzie to wersja Slim (nie potrzebują PRO bo ja nawet nie widzę różnicy graficznej między starą a nową generacją, nie mam TV 4K oraz nie będę grać w VR) a pozwala zaoszczędzić trochę kasy. W euro jest teraz konsola z 1tb i dwoma grami (FIFA i COD) za 1549 zł. Czy jest to dobra oferta? przeszukałem oczywiście ceneo, skąpca i różne fora ale może ktoś ma jakieś inne ciekawe źródło. Z góry dziękuję za informację a wszystkim graczom życzę przede wszystkim przyjemności z grania.

Możecie też wracać do swojej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Michu509 napisał:

Przepraszam, że Wam wejdę w tą ciekawą i niezwykle zajmującą dyskusję ale w końcu postanowiłem przesiąść się z ps3 na ps4 i szukam ciekawej oferty. Postanowiłem, że będzie to wersja Slim (nie potrzebują PRO bo ja nawet nie widzę różnicy graficznej między starą a nową generacją, nie mam TV 4K oraz nie będę grać w VR) a pozwala zaoszczędzić trochę kasy. W euro jest teraz konsola z 1tb i dwoma grami (FIFA i COD) za 1549 zł. Czy jest to dobra oferta? przeszukałem oczywiście ceneo, skąpca i różne fora ale może ktoś ma jakieś inne ciekawe źródło. Z góry dziękuję za informację a wszystkim graczom życzę przede wszystkim przyjemności z grania.

Możecie też wracać do swojej dyskusji.

 

Pytanie czy interesuje Ciebie fifa i cod a jelsi nie to za ile mozesz to pogonic. 

Poczekaj do jutra moze jakies bundle robione na szybko w sklepach sie pojawia. 

Jesli mialbym brac slima i bo nie mialbym konsoli to ten zestaw wydaje sie byc oplacalny biorac pod uwage ilosc gier: http://lowcygier.pl/sprzet-akcesoria/playstation-4-slim-final-fantasy-xv-watch-dogs-2-rotr-gta-v-the-witcher-3-za-ok-1640-zl/

Minus taki ze to nie lokalny sklep do ktorego pojdziesz i wyjdziesz z zestawem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fifa na pewno COD pewnie też mimo, że "strzelanki" na padzie jakoś nie są dla mnie. Gier raczej nie sprzedaje, wszystkie lądują w szufladach lub po prostu po czasie u znajomych. Abstahując od gier - rozumiem, że zestaw jest w miarę ok cenowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minut temu, Michu509 napisał:

fifa na pewno COD pewnie też mimo, że "strzelanki" na padzie jakoś nie są dla mnie. Gier raczej nie sprzedaje, wszystkie lądują w szufladach lub po prostu po czasie u znajomych. Abstahując od gier - rozumiem, że zestaw jest w miarę ok cenowo?

 

Biorac pod uwage np takiego newsa z przeszlosci: http://www.pssite.com/news/53221/ps4-slim-jeszcze-taniej-tylko-za-999-zl.html

To jak pisalem jesli chcesz przyciac na cenie poczekalbym do jutra ew do po swietach jak beda czyscic magazyny. 

 

bo kupujac golasa za 999-1199pln to nie dosc ze gry sam mozesz sobie dobrac to jeszcze zaczac od tanszych pozycji pudelkowych z promocji ktore chcesz ograc w pierwaszej kolejnosci. 

 

Ja subiektywnie ta cene z tymi grami uwazam za dosc wysoka. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 PRO może stać pionowo ? Na alledrogo nie widzę "stojaka" dla prosiaka.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Michu509 napisał:

Przepraszam, że Wam wejdę w tą ciekawą i niezwykle zajmującą dyskusję ale w końcu postanowiłem przesiąść się z ps3 na ps4 i szukam ciekawej oferty. Postanowiłem, że będzie to wersja Slim (nie potrzebują PRO bo ja nawet nie widzę różnicy graficznej między starą a nową generacją, nie mam TV 4K oraz nie będę grać w VR) a pozwala zaoszczędzić trochę kasy. W euro jest teraz konsola z 1tb i dwoma grami (FIFA i COD) za 1549 zł. Czy jest to dobra oferta? przeszukałem oczywiście ceneo, skąpca i różne fora ale może ktoś ma jakieś inne ciekawe źródło. Z góry dziękuję za informację a wszystkim graczom życzę przede wszystkim przyjemności z grania.

Możecie też wracać do swojej dyskusji.

Jutro w Media Markt będzie Slim z Fifa 17 za 1149 zł. Jak grasz w Fifę to chyba najbardziej opłacalne na tą chwilę.

 

Ewentualnie w Media Expert i Euro po 1199zl.

Edytowane przez garob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie troche szczegolow jesli chodzi o architekture CPU w PS4 PRO i czesciowym wykorzystaniu technologi Vega od AMD
 

 

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak jak to przy FP16 GPU PRO moze wyciagnac 8.4TFLOP'a. Sek w tym ze zadna gra nie utylizuje takich obliczen w calosci i jedynie czesc mozna w taki sposob zrobic (w przyszlosci pewnie coraz popularniejesze

Sie to stanie). Zreszta ostatnio ciekawy temat byl wlasnie o tyl na Gafie. Podlinkuje jak znajde ^_^

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×