Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kamillo napisał:

Dlaczego jest oszukany ?

Dlatego właśnie ,że mimo że ustawimy w konsoli full RGB,to po odpaleniu dowolnej gry zmieni nam się w ustawieniach konsoli na yuv420. I nie mamy pełnego gamutu kolorów. Po prostu prosiak nie ma takich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działają rabaty w media markt ? Kupiłem ps4pro i odliczyli mi z tego 5% dzięki czemu mam do wykorzystania jakies 88zł, i mogę wykorzystac jakiś kod, pytanie tylko czy wtedy dany produkt przeceniam o te 88 zł ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego właśnie ,że mimo że ustawimy w konsoli full RGB,to po odpaleniu dowolnej gry zmieni nam się w ustawieniach konsoli na yuv420. I nie mamy pełnego gamutu kolorów. Po prostu prosiak nie ma takich możliwości.

Złącze hdmi nie ma takich możliwości. Poczytaj zanim palniesz następną głupotę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Uwielbiam ludzi którzy się nie znają. No ale coś napisać trzeba. Nawet jeśli głupotę.

Złącze HDMI 2.0 ma przepustowość 18Gbps i jest ona niewystarczająca by puscic sygnał 4K@60HDR w RGB(4:4:4). Dlatego gdy odpalimy grę z HDRem to sygnał zmienia się na Yuv420 (4:2:0),bo ma mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość. Po drugie Yuv420 nie jest żadnym okrojeniem gamuty kolorów, a rodzajem kompresji.

Jak juz prosiak "nie daje rady" to i cała dystrybucja filmów nie daje rady, bo filmy na BD są w Yuv420, a zakres RGB "ograniczony" zamiast "pełny".

Ja to bym powiedział, że to jakiś światowy żydowski przekręt. Masoneria cholerna. Oszukali mnie oszukanymi kolorami. Banda decydentów!

PS: i tą straż miejską bym wyjebał w piz*ziec :-p

PS2: jeszcze niech jakiś forum specjalista napisze tekst typu "na PS4 Fat HDR jest oszukany, bo w konsoli siedzi HDMI 1.4", to wyjdę z siebie.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 Fat HDR jest oszukany, bo w konsoli siedzi HDMI 1.4

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ckast napisał:

wykorzystac

Ten kod możesz wykorzystać przy następnych zakupach online w mediamarkt.pl. Zasada jest taka że na software (np:gry), itp. odliczy Ci maksymalnie 10% wartości zakupu a na sprzęty typu pralki, TV itp. maksymalnie 5%. Przeczytaj na stronie w regulaminie tam jest dokładnie podane na co jest 5% a na co 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego spytałem się dlaczego kolega tak twierdzi, bo też twierdzę, ze napisał głupotę, poza tym nie uzasadnił dlaczego jest oszukany (chociaż pewnie nawet tego nie wie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mataman napisał:

Złącze hdmi nie ma takich możliwości. Poczytaj zanim palniesz następną głupotę.

Niestety ,zamiast to jeszcze sprawdzić, to palnąłem tę głupotę po jakims gościu,który się wypowiadał na youtube. Niestety nie mogę teraz tego znaleźć,ale i tak juz jest za późno. Moge tylko przeprosić za zamieszanie:stupid:. No i mogliście się popisac swoją wiedzą i pojechac sobie po mnie:1_grinning:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt to umieć przyznać się do pomyłki a nie za wszelką cenę iść w zaparte. Wybaczone, zapomniane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem ps pro. Mam do Was pytania. Mój prosiak chodzi niezwykle cicho ledwo wentyle się kręcą cała maszyna jest chłodna tylko od strony gdzie są wyjścia hdmi i itp. na górze jest całkiem ciepła czy to normalne? 2 pytanie jak wpływa na płynność ustawienie rozdzielczości 4k? Czy lepiej cofnąć się do fhd dla większej płynności czy zostawić na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka gra, ja np. wczoraj wrzuciłem Bete Wildlands to już konsola była słyszalna, przedtem grałem w Metro to konsoli nie było słychać.

Jak masz już TV 4K to chyba lepiej korzystać z dobrodziejstw tej konsoli i korzystać z 4K a nie FHD :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ... mieć tv 4k a korzystać z rozdziałki fhd :jaro: możesz mi oddać ten tv w prezencie :rydzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zależy od gry.

Tytuły korzystające z PS4 raczej nie obciążają Pro w trybie Pro :)

Dla przykładu - odpaliłem w 4K The Last Guardian, no i tutaj juz konsola dość głośnow daje się we znaki, zauważalnie zwiększa się prędkość wiatraka, głośność i temperatura.

Zupełnie inaczej było jak odpaliłem jakiś starszy tytuł przeznaczony dla PS4 (nie Pro). Konsola w tym przypadku jest cicha i mniej się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem ps pro. Mam do Was pytania. Mój prosiak chodzi niezwykle cicho ledwo wentyle się kręcą cała maszyna jest chłodna tylko od strony gdzie są wyjścia hdmi i itp. na górze jest całkiem ciepła czy to normalne? 2 pytanie jak wpływa na płynność ustawienie rozdzielczości 4k? Czy lepiej cofnąć się do fhd dla większej płynności czy zostawić na auto?

 

 

 

Nieeee, jest cicha? To niedobrze. Wg wszelkiej prawdy histo(e)rycznej zawartej na tym forum powinna być głośna jak rakieta. Ja bym to odesłał do sklepu ;)

 

A poważnie to tak ma być, pro jest cichsze niż ps4 (a dokładniej to nie jest cichsze tylko rzadziej wchodzi na obroty i to tez nie aż tak wysokie jak OG PS4). Rozdzialke ustaw na auto czy masz czy nie masz tv 4K będzie działało dobrze.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT: co do płynności to się nic nie bój gry robione na pro teoretycznie powinny chodzić płynnie a pozostałe i tak dostaną kopa jak wyjdzie oficjalne 4.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pewoo napisał:

Tak, zależy od gry.

Tytuły korzystające z PS4 raczej nie obciążają Pro w trybie Pro :)

Dla przykładu - odpaliłem w 4K The Last Guardian, no i tutaj juz konsola dość głośnow daje się we znaki, zauważalnie zwiększa się prędkość wiatraka, głośność i temperatura.

Zupełnie inaczej było jak odpaliłem jakiś starszy tytuł przeznaczony dla PS4 (nie Pro). Konsola w tym przypadku jest cicha i mniej się grzeje.

No skoro jest lepszy sprzet i lepsza grafa to działa na większych obrotach xD mogłeś kupić slim i bys miał spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, ckast napisał:

No skoro jest lepszy sprzet i lepsza grafa to działa na większych obrotach xD mogłeś kupić slim i bys miał spokój ;)

Hmmm... przekorna odpowiedź na stwierdzenie faktu?

Zaczepka ma się rozumieć :)

Ja tam mam teraz PS4FatMat (jeszcze nie sprzedana) + PS4Pro. Slim śmierdzi, bo nie ma optyka :1_grinning: 

No to ciekawe jak będzie w lecie (30+) z awaryjnością Prosiaczków.

Ja tam planuję postawić konsolę w przewiewnym miejscu i skierować na nią 4 domowe wiatraki :24_stuck_out_tongue: 

Edytowane przez pewoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że nie ma sensu walczyć z wiatrakami i zainwestowałem w swój egzemplarz :obama: Sony? Zawsze szanowałem 

 

ps4-pro-with-controller-1024x575.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meble też zmieniłeś pod nową konsole? Szanuje.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grecky napisał:

Uznałem, że nie ma sensu walczyć z wiatrakami i zainwestowałem w swój egzemplarz :obama: Sony? Zawsze szanowałem 

 

ps4-pro-with-controller-1024x575.jpg

To że kupiłeś ps4 pro i zmieniłeś avatar nie oznacza że zmienisz swój status ! Nadal będziesz xbotem xD:jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy jesteście tacy amatorzy w internecie, że aż dziw bierze, że nikt wam konta nie opędzlował. Troll może wkleić zdjęcie z google graphics, nawet nie zmieniając jego nazwy, a i tak znajdzie ludzi, którzy się nabiorą :siara:

Ale co się dziwić. W końcu ktoś to Pro musi kupować :30vm3cw:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRO nie jest ciche, przestańcie siać farmazony. Ktoś gra w słuchawkach albo w grę sprzed 3 lat bez patcha i pisze, że jest bezszelestna. Później ludzie to czytają i zwracają konsolę po 4-5 razy bo w jego konsoli słychać wiatraki. W trybie PRO chłodzenie potrafi wejść na bardzo wysokie obroty i zmieniać natężenie wiatraka 5 razy na minutę, co jest dosyć irytujące. To potwierdza digital foundry i setki komentarzy na forach i yt. Są gry, które mniej dają w tyłek (np. Tomb Raider tryb fhd, Battlefield 1), a są takie gdzie konsola chce odlecieć (Titanfall 2). I tak, każda jest na górze gorąca, że można jajka smażyć a z tyłu wypluwa gorące powietrze. Jasne są modele cichsze i głośniejsze, jednak prędzej czy później każda zacznie wyć. Boję się co będzie w lato powyżej 30 stopni jak ktoś napisał. PRO jest bezszelestne tylko przy grach bez odpowiedniego patcha, tu się zgodzę. Gdyby nie włączone światełko nie da się poznać czy konsola jest na chodzie. Testowałem modele 6c, 6d i każa działa tak samo. Ale co ja się znam, zaraz i tak ktoś napisze, że jego model jest bezszelestny.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja pro jest cichutka, silent ninja przy titanfallu 2 :banderas:

 

współczuje jak komuś wiatrak odlatuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie moja (6D)to samo az podszedłem sprawdzić ledwo ciepła a z tylu prawie nic a gram od 4 h 

w porównaniu z fatem to niebo a ziemia 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest cichsza bo jak wejdzie na najwyższe obroty to jest tak samo głośna jak OG. Tyle ze wchodzi na te obroty duuuuzo rzadziej. Już zamieszczałem film po dwóch godzinach gry w Bf1. Dopiero przy samej konsoli było coś słychać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×