Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest brak grafiki, jeśli mówisz o tym czymś po lewej. To jest indykator apki mobilnej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze np w moim przypadku ikona apki jest ciagle widoczna niezaleznie od tego czy jest podlaczona czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na moim drugim koncie mam tą samą ikonkę, pomimo że nigdy nie wchodziłem tam przez telefon.

No ale nic, w życiu bym się nie domyślił że to ikonka telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Zauważyłem dziwną rzecz podczas uśpienia konsoli. Wcześniej gdy ją przełączałem, chwile wiatraczki i dysk pochodziły i była cisza. Od jakiegoś czasu podczas przełączania w tryb uśpienia, dysk i reszta mieli cały czas. Nic w tym czasie się nie ściąga, aplikacje są powyłączane. 

 

Podejrzewam, że to od chwilowego braku prądu, ale teraz to mogę się tylko domyślać.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bonieknowy napisał:

Witam Panowie,

Zauważyłem dziwną rzecz podczas uśpienia konsoli. Wcześniej gdy ją przełączałem, chwile wiatraczki i dysk pochodziły i była cisza. Od jakiegoś czasu podczas przełączania w tryb uśpienia, dysk i reszta mieli cały czas. Nic w tym czasie się nie ściąga, aplikacje są powyłączane. 

 

Podejrzewam, że to od chwilowego braku prądu, ale teraz to mogę się tylko domyślać.

 

Jakieś pomysły?

 

A masz włączone aktualizacje lub pobieranie podczas uśpienia ? Jeżeli tak to możesz nawet nie wiedzieć albo nie zauważyć że przed uśpieniem coś ci się pobiera. 2 Uśpienie to nie wyłączanie konsoli, tylko zmniejszenie zużycia energii do minimum ale sama konsola cały czas chodzi więc teorytycznie może jeszcze mielić.

 

Jesteś jednym z tych graczy którzy przełączają konsolę w stan uśpienia i jeszcze się jej przysłuchują czy chodzi zamiast od niej po prostu odejść albo zacząć robić coś innego. Bo ta skala nadwrażliwości i jak niektórzy się ,,pieszczą" ze swoją konsolą czasami przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam włączone i wiem jak to działa. Nawet gdyby coś się pobrało, to po włączeniu konsoli w powiadomieniach jest info... 

 

Jeśli nic się nie pobiera, świeci się tylko ta żółta czy tam pomarańczowa dioda i nic więcej. Podczas pobierania w uśpieniu konsola trochę mieli i słychać co nieco jak pracuje i w żaden sposób mi to nie przeszkadza.

 

Teraz konsola cały czas coś robi w tle i jakbyś przeczytał jeszcze raz co napisałem to właśnie o to "cały czas" pytam a nie o jakieś przysłuchiwanie się i pieszczenie konsoli... 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minut temu, bonieknowy napisał:

Tak mam włączone i wiem jak to działa. Nawet gdyby coś się pobrało, to po włączeniu konsoli w powiadomieniach jest info... 

 

Jeśli nic się nie pobiera, świeci się tylko ta żółta czy tam pomarańczowa dioda i nic więcej. Podczas pobierania w uśpieniu konsola trochę mieli i słychać co nieco jak pracuje i w żaden sposób mi to nie przeszkadza.

 

Teraz konsola cały czas coś robi w tle i jakbyś przeczytał jeszcze raz co napisałem to właśnie o to "cały czas" pytam a nie o jakieś przysłuchiwanie się i pieszczenie konsoli... 

 

 

 

 

 

 

Raczej nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi, niektórzy dosłownie przytulają się do konsoli i nasłuchują czy im aby nie za głośno buczy a to już jest zboczenie. To elektronika, a każda elektronika ma różną kulturę pracy.

Nie istnieje coś takiego jak chwilowy brak prądu, bo konsola sama w sobie nie ma innego źródła zasilania i przy odcięciu dostępu do prądu zwyczajnie się wyłącza, a Sleep Mode obniża zużycie prądu ale nie eliminuje go.

I skąd ta pewność że robi coś w tle skoro jest w stanie uśpienia ? -.- jeżeli zasilasz też porty usb w Sleep Mode to wyłącz tą opcję bo to też może powodować taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest podłączone. Rzadko ładuje pada, o dziwo v2 w miarę długo wytrzymuje.

 

Posprawdzam, po testuję. Nie zauważyłem tego wcześniej, tzn od zakupu, także wydało mi się to dziwne. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest jakiś błąd. Wroblos chce jakieś dorabiać do tego ideologie ale prawda jest taka ze wiatraki po pewnym czasie powinny się wyłączyć a czasem tego nie robią. Jak wyłączysz opcje "badz podłączony do internetu w czasie uśpienia" to wiatrak się od razu zatrzyma z tym ze wtedy tryb czuwania nie ma sensu. Podobno reinicjalizacja całej konsoli pomaga. U mnie się przestało tak dziać po update 4.5. A pojawiło się z update 4.07.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minut temu, CePeeN napisał:

Bo to jest jakiś błąd. Wroblos chce jakieś dorabiać do tego ideologie ale prawda jest taka ze wiatraki po pewnym czasie powinny się wyłączyć a czasem tego nie robią. Jak wyłączysz opcje "badz podłączony do internetu w czasie uśpienia" to wiatrak się od razu zatrzyma z tym ze wtedy tryb czuwania nie ma sensu. Podobno reinicjalizacja całej konsoli pomaga. U mnie się przestało tak dziać po update 4.5. A pojawiło się z update 4.07.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nikt nie dorabia żadnej ideologii, zwłaszcza na tym forum bo to jak pułapka którą ci zaraz ktoś wytknie. Niektórzy się pieszczą z konsolą jak ze sprzętem za 5000 złotych i sam znam sporo takich osób a to błąd.  Ale nie o tym mowa.

 

Z tego co widziałem to spotykany błąd i nikt tak na prawdę nie wie dlaczego tak się dzieje. może to zwyczajnie jakiś błąd Softu tak jak CePeeN napisał. Potestuj, posprawdzaj i zobacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po każdym odcięciu prądu jaki miałem, podczas trybu uśpienia czy w czasie gry, odbudowywało bazę danych... Też tak mieliście? Może coś się schrzaniło przy tym.

 

I tak jak napisałem, sprawdzę wszystkie dostępne możliwości, ale re - inicjalizacji chyba nie będę robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawsze jak prąd siądzie a konsola jest w stanie czuwania to robi odbudowę bazy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A często masz te odcięcia prądu?  Może  skoro często zdarzają się u Ciebie przerwy w dostawie prądu to po prostu nie usypiaj konsoli tylko ją wyłączaj. Wtedy nie będzie odbudowywał bazy danych. Generalnie takie nagłe odcięcia prądu nie są najzdrowsze dla sprzętu, także jak będziesz wyłączał konsole to na złe jej to nie wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na dniach kupuje ps4pro. Brać obojętnie jaka, czy z konkretnym numerem  seryjnym. Pytam bo kiedyś coś mi się rzuciło w oczy ze któryś głośniej chodzi, jest coś mniej awaryjny czy coś takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma nowej rewizji sprzętu, można szukać ale podejrzewam ze to loteria.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mpluto napisał:

Witam. Na dniach kupuje ps4pro. Brać obojętnie jaka, czy z konkretnym numerem  seryjnym. Pytam bo kiedyś coś mi się rzuciło w oczy ze któryś głośniej chodzi, jest coś mniej awaryjny czy coś takiego. 

 

Brać obojętnie jaką, byleby opakowanie było zaplombowane.

 

Oficjalnie jeszcze nie było żadnej nowej rewizji PRO i w zasadzie nie było żadnych problemów poza głośnością podczas użytkowania, ale to zależy od: Umiejscowienia konsoli, obiegu powietrza w mieszkaniu/domu, ogólnej temperaturze, i poprawnego nałożenia fabrycznej termopasty. Generalnie pewnego poziomu hałasu nie powinna przekraczać żadna konsola.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to nie jest próba reprezentatywna ale ani mnie ani nikomu ze znajomych którzy maja pro, konsole nie działają głośno. Są zdecydowanie cichsze niż podstawowe wersje. Po 3h w horizon wiatrak jest słyszalny ale i tak cichszy niż wiatraki z mojego NASa jak wejdą na 2000rpm

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, CePeeN napisał:

Oczywiście to nie jest próba reprezentatywna ale ani mnie ani nikomu ze znajomych którzy maja pro, konsole nie działają głośno. Są zdecydowanie cichsze niż podstawowe wersje. Po 3h w horizon wiatrak jest słyszalny ale i tak cichszy niż wiatraki z mojego NASa jak wejdą na 2000rpm

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To jest dokładnie to samo o czym wcześniej rozmawialiśmy. To nie jest ideologia, tylko po prostu część graczy ma dziwne zboczenia na punkcie głośności chodzenia konsoli i innych tego typu błahostek. Faktycznie, PRO jest sporo cichsza, czasami wiatraki wchodzą na wyższe obroty ale najczęściej podczas wczytywania po uruchomieniu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice w poborze mocy sa spore a poza tym szukaja kazdej drogi do tanszej produkcji, znajda kolejna firme ktora taniej bedzie robila napedy wyjdxie kolejny model:-) moze bardziej kanciasty a moze nie :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

 

 

Sent from my D6603 using Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pamięci Masowej w Aplikacjach na samym dole listy zainstalowanych gier widnieje pozycja Inne 850MB. W żaden sposób nie mogę tego ustrojstwa odinstalować. Prawdopodobnie są to jakieś śmieci powstałe wskutek błędu w ściąganiu. Czasem miałem coś takiego na PS3. W jaki sposób można to skasować? Szkoda miejsca na HD na coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie jest na zewnętrznym dysku. Też nie wiem jak to usunąć.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

438 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to komu przeszkadza przy tych ilościach miejsca jakie są teraz na dyskach przenośnych ? Mając 1 TB albo 500 GB 800 MB zrobi ci na prawdę różnicę ? To nie PC :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Safe mode i odbudowanie bazy danych pomogło. Dodatkowo menu działa szybciej a konsola już nie wyłącza się ponad 30s jak miała w zwyczaju wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się po każdej aktualizacji systemu robić odbudowę bazy danych.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×