Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chętny na PRO to w x-kom rzucili gorący strzał za 1749 zł + Horizon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 zł drożej w MM ten sam zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, garob napisał:

20 zł drożej w MM ten sam zestaw.

 

Mam takie dziwne wrażenie że w Polsce rzucają tylko tyle egzemplarzy w sklepach, żeby ludzie się na PS4 PRO rzucali, a nie rynek się nasycił........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście chłopaky, że w Ps4 Slim można wyczyścić wiatrak tak samo jak w Ps4 Pro? Górna obudowa schodzi tak samo, a wiatrak tylko trochę mniejszy. :good:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad przesiadką na PS4 Pro ale z racji tego, że posiadam telewizor Full HD pojawia się problem. Ile na dzień dzisiejszy trzeba wyłożyć za TV 4K tak żebym zaczął faktycznie odczuwać różnicę grając na PS4 Pro ?

Ostatnio doradziłem kupno mojej mamie TV 4K mianowicie LG 49UH6507 - ponoć ma jakiś autorki HDR od LG...

http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-49uh6507,id-125159

Myślicie, że na takim TV, który kosztuje 2.600 można już zobaczyć prawdziwe 4K ? Co prawda włączyłem filmik 4K na YouTube i widać różnicę w porównaniu do mojego FHD.

 

Ile na dzień dzisiejszy trzeba by było szykować pieniążków na dobry TV 4K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej wielkości 4200-4600zł za samsunga ks7000. Raczej poczekałbym na spadek cen Sony XE90.

 

Tańsze tv to tylko rozdzielczość oraz brak zazwyczaj szerokiej palety kolorów i bardzo słaby efekt HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem nowego TV poczekam do kolejnej generacji konsol bo:

1) Obecna generacje to zazwyczaj kompromisy miedzy ilością klatek, a rozdzielczością\efektami. GRY AAA w zdecydowanej większości przypadków nawet przy 30 klatkach nie osiągają natywnego 4K
2) Ceny przyzwoitych telewizorów są spore, a technologia HDR jak ktoś już wcześniej słusznie zauważył "dopiero raczkuje"

Reasumując, nie widzę sensu kupna tv 4k z HDR na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o granie, a do filmów spokojnie wystarcza mi FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważałem dopóki w domu nie postawiłem nowego odbiornika 4k z hdr :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze każde ulepszenie jakości obrazu nawet niewielkie jest miłe widziane.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, CePeeN napisał:

Prawda jest taka ze każde ulepszenie jakości obrazu nawet niewielkie jest miłe widziane.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jesli kogoś stać na zmianę tv co roku to tak :kukiz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bany4KHDR napisał:

Jesli kogoś stać na zmianę tv co roku to tak :kukiz:

 

Dokładnie to samo chciałem powiedzieć, ale paradoksalnie stać dużo więcej ludzi niż się wydaje. Tyle że minie bardzo dużo czasu zanim wyświetlanie obrazu wykona na prawdę mocny skok jakościowy, sprzęt i tak już ledwo nadąża ( mówię o konsolach i PC ) z utrzymaniem przyzwoitej wydajności przy wysokiej jakości obrazu, bez pchania kilku tysięcy w sam PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niektórzy używają tv nie tylko do grania. A jakość sygnału tv jest poniżej jakichkolwiek norm i żaden upscaling nawet najlepszy nie wyciągnie zylety z gowna

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, medzik1992 napisał:

A na dzień dzisiejszy warto przechodzić na PS4 Pro mając TV FHD ?

Tak

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak

 

Różnice szczególnie dobrze widać w nowszych lub posiadających patch grach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś gdzie można dostać kabel zasilający do wersji PRO? Wszędzie tylko koniczynka, ósemka albo typowy kabel do PC z uziemieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zwykły przewód z uziemieniem do Peceta jest ok.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Mój błąd bo nie zwróciłem uwagi że wtyk ma taki sam kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, już wcześniej pisałem, jeśli pójdą w ta stronę co M$ czyli wsteczna kompatybilność to nie widzę problemu. Jeśli nie to i tak na ps4 biblioteka jest tak potężna ze przynajmniej w moim przypadku nie wiem czy ogram do końca 2018 to co już mam kupione a lista niekupionych wciąż ma ponad 30 pozycji. :) wydaje mi się jednak ze Sony będzie chciało jednak zatrzeć granice generacyjna i przejść na taki model iteracyjny. Jeśli zrobią to z głowa to będzie dobra sprawa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark Cerny powiedzial - nad pro zaczelismy myslec w momencie kiedy PS4 trafilo na półki sklepowe.

Majac na uwadze powyzsze, a takze hasla marketingowe "najmocniejsza konsola" wcale by mnie nie zdziwilo gdyby nad PS5 zaczeli pracowac tuz po tym jak PRO trafilo do sklepow.

Czy mi sie podoba taki wyscig zbrojen? nie specjalnie. Ale z drugiej strony jako jeden z archeologow forum leje na to. Nie musze grac na premiere, gier do ogrania mam mase. Bede ogrywal w swoim tempie (a czasu ostanio coraz mniej)

 

Obawiam sie ze Sony moze nie dac wstecznej (kto wie co japoncom chodzi po glowie) jesli tak bedzie tylko opozni to decyzje o zakupie kolejnej konsoli.

Dalej gram na Full HD wiec jesli skupiac beda sie na 4K to nie jest to cos co mi sprzeda konsole, podobnie skupienie sie na VR.

Jesli bedzie wsteczna to mozliwe ze przesiade sie ciut szybciej.

 

aktualnie jestem w fazie - testow na  roznych sprzetach (Lapek MSI mid end, PS4, XO S), wiec bardziej bawic bede sie sprzetem nizli skupiac na graniu. Do tego moze w koncu przyjdzie wiosna/lato a to z reguly czas gdzie grywam mniej.

 

co bedzie to bedzie....

Data wydaje sie lekko przedwczesna biorac pod uwage pare ogloszonych gier - GoW, TLoU-P2, i to cos o hordach zombie... Jesli te gry mialy byc wydane na PS4/PRO to mamy poltora roku wedle przewidywan. No chyba ze ktoras z tych gier bedzie przesunieta na PS5 lub wyjda jako cross-geny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadzam się z tobą, chociaż brak kompatybilności teraz to by było najgłupsze z możliwych posunięcie. Między ps3 a ps4 było to zupełnie zrozumiałe, teraz to będzie wciąż x86 wiec naprawdę byłby to strzał w stopę. Co do premier i powszechności 4K, masz 100% racji.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

EDIT: Aha jeszcze trzeba wziąć pod uwagę ilość ps4 na rynku. Niedługo przekroczą barierę 60mln, wiec jakby się odcięli od takiej bazy to by było dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, CePeeN napisał:

Zgadzam się z tobą, chociaż brak kompatybilności teraz to by było najgłupsze z możliwych posunięcie. Między ps3 a ps4 było to zupełnie zrozumiałe, teraz to będzie wciąż x86 wiec naprawdę byłby to strzał w stopę. Co do premier i powszechności 4K, masz 100% racji.

 

Wg mnie brak wstecznej to strzal w kolano - biorac pod uwage posuniecia MS (ktory otwarcie mowi o iteracyjnosci, podczas gdy ktorys wazny z Sony powiedzial - nie rezegnujemy z generacji).

 

Bardzo fajnie opisal to @Żywy w watku ze scorpio patrzac na roznice w speckach.

W skrocie PS4 Pro to blizniaczy uklad GPU (M.Cerny - mowil skrzydla motyla), wiec albo dziala polowa i mamy PS4 lub dodatkowa moc i mamy PRO, to mialo ulatwic zadanie tworcom gier (jst podbite taktowanie zegarow i turbo mode).

Scorpio nie idzie ta droga dajac po prostu mocniejszy uklad i MS mowi dajemy wolnosc developerom to dalej x86 jak wykorzystacie moc to juz wasza brozka. I to moim zdaniem lepsze rozwiazanie.

 

Co do 4K ja rozumiem ze skoro liczba sprzedanych TV rosnie to konsole chca nadarzyc - to jest natularne, i nie mam nic przeciwko temu, ot postep. Tyle ze fima musi umiec sprzedac sprzet dla osob ktore dalej maja TV full HD. Patrzac na PS4 Pro - nie czulem zebym mial sporo zyskac na przesiadce na ta wersje sprzetu przy moim setupie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze to strzał w kolano. Co do GPU to nieistotne jest blokowanie rdzeni/zegara, dalej to zwykła architektura x86, wiec nic nie stoi na przeszkodzie żeby zachować ta zgodność. Jak mówię, musiałaby to być wyraźna i świadoma decyzja projektantów a to mogłoby się skończyć porażka :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×