Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o sprzęt jeśli mówimy o wstecznej kompatybilności, a najzwyczajniej w świecie o kasę.

Dopóki Sony nie porzuci całkowicie PS Now to można zapomnieć, żeby jakakolwiek następna generacja miała wsteczne wsparcie. Chociaż chyba zapowiedzieli, że nie będą już tego rozwijać na innych urządzeniach poza konsolą właśnie. Jednak nie robiłbym sobie nadziei. Kitajce to uparty naród i tylko solidny kop od konkurencji mógłby to zmienić.

Microsoft to wprowadził bo już robią wszystko co tylko można, żeby nadrobić zaległości za PlayStation, gdyby to oni byli na ich miejscu w życiu coś takiego nie miałoby miejsca, ale jak zaczyna się tracić to nagle wszystko jest możliwe...

 

Gdyby Sony chciało to spokojnie by ogarnęli temat wstecznej już na PS4, architektura nie ma tu znaczenia, ale po co? Szybki remaster starego crapa z podbitą rozdziałką i kasa leci jak za nową grę. Szybka kasa niskim kosztem, marzenie.

 

Ja osobiście nawet sobie nie robię nadziei, że PS5 będzie miało wsteczne wsparcie. Dla mnie priorytetem jest niezawodność sprzętu i przede wszystkim dobre gry, po to to kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o sprzęt jeśli mówimy o wstecznej kompatybilności, a najzwyczajniej w świecie o kasę.

Dopóki Sony nie porzuci całkowicie PS Now to można zapomnieć, żeby jakakolwiek następna generacja miała wsteczne wsparcie. Chociaż chyba zapowiedzieli, że nie będą już tego rozwijać na innych urządzeniach poza konsolą właśnie. Jednak nie robiłbym sobie nadziei. Kitajce to uparty naród i tylko solidny kop od konkurencji mógłby to zmienić.

Microsoft to wprowadził bo już robią wszystko co tylko można, żeby nadrobić zaległości za PlayStation, gdyby to oni byli na ich miejscu w życiu coś takiego nie miałoby miejsca, ale jak zaczyna się tracić to nagle wszystko jest możliwe...

 

Gdyby Sony chciało to spokojnie by ogarnęli temat wstecznej już na PS4, architektura nie ma tu znaczenia, ale po co? Szybki remaster starego crapa z podbitą rozdziałką i kasa leci jak za nową grę. Szybka kasa niskim kosztem, marzenie.

 

Ja osobiście nawet sobie nie robię nadziei, że PS5 będzie miało wsteczne wsparcie. Dla mnie priorytetem jest niezawodność sprzętu i przede wszystkim dobre gry, po to to kupuje.

 

Chciałbym zobaczyć jak szybko robisz BC z cella na jaguara.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Dla ciebie wsteczna nie ma znaczenia dla innych ma.

 

Sluszna uwaga na tema PS NOW wydali kupe siana (przejecie GaiKai to 360mln $$ + patenty po OnLive a niewiadomo ile, plus R&D, plus utrzymanie).

Dla mnie to moglo byc zdechnac. Bo Sony nie chce przyznac sie do porazki - idea streamingu to graj na czymkolwiek (TV, Lodowka wszystko jedno) zabijajac wsparcie dla wszystkiego oprocz PS4 zmiejszyli sobie grupe docelowa (zagraniczne fora w tym blogi PS wylewaly zale - a to mam TV w salonie i okazjonalnie korzystalem oprocz drugiego w gaming room, glownie uzywalem vity do ps now i to bylo swietne rozwiazanie dla mnie itd.) Wsparcie tylko dla konsol i PC jest dziwnym kierunkiem owszem otwarcie na PC ma jakis sens. Hardcorowi PeCeciarze ograja EXy zeby zobaczyc o co tyle szumu i tyle, ale ci co maja juz konsole? Sporo moze byc wiernymi klientami i miec tez i poprzednie.

Ze juz pomine najbardziej oczywista oczywistosc - wysoce ograniczony zasieg terytorialny... wiec sporo osob ktore nie ma dostepu do PS Now zostaje z reka w nocniku.

 

Byly juz ogloszenia ze do PS NOW trafia gry z PS4 wiec niestety obawiam sie ze mozesz miec racje ze sony zamiast zabic to rozwiazanie bedzie w nie dalej szlo....

a moim zdaniem przy ograniczonej i zle dobranej grupie docelowej raczej na nim nie zarobi. Sam wrocilem do grania dzieki OnLive i nagle z kazuala co zaplaci pare buksow zeby sie rozerwac stwierdzilem ej fajne ale wole sprzet (wtedy wybralem PS3). Jaka idea dla graczy majacych PS4 i bibioteke gier placic jeszcze raz za mozliwosc ogrania czegos za co juz placili kupujac?

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Chciałbym zobaczyć jak szybko robisz BC z cella na jaguara.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale po co mają to robić? Strata czasu i pieniędzy. Wystarczy jakaś ukryta aplikacja do sprawdzenia licencji po włożeniu płyty z PS3 i pobierasz grę z Psstore, tak jak to ma miejsce na XO. Ale czegoś takiego nigdy tu nie będzie, więc można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po co mają to robić? Strata czasu i pieniędzy. Wystarczy jakaś ukryta aplikacja do sprawdzenia licencji po włożeniu płyty z PS3 i pobierasz grę z Psstore, tak jak to ma miejsce na XO. Ale czegoś takiego nigdy tu nie będzie, więc można zapomnieć.

Ok czyli tak jak myślałem nie masz pojęcia o pisaniu softu. Nie da się tak zrobić i żadne aplikacje do sprawdzania licencji nie pomogą. To nie są apki w Javie tylko używają bezpośredniego albo prawie bezpośredniego dostępu do rejestrów i niskopoziomowych api. Nie da się odpalić tak wprost gry skomplikowanej na cella na archi x86.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Laptok napisał:

 

To by mialo jak najbardziej sens, o ile obecne konsole (Pro, Scorpio) nie mogly wykozystac nic nowego a jedynie podrasowac rozwiazania obecne w PS4/XB1, czyli Jaguar + Polaris, tak w next-genach, ktore powinny wyjsc w 2018/2019 moga siedziec juz konkretne bebechy - Zen juz wyszedl, Vega10 ma premiere doslownie za miesiac, a jeszcze w tym roku AMD wypusci APU oferujace wlasnie 4 rdzenie (8 watkow) Zen + nieznane GPU (najprawdopodowbniej mala Vega11). Natomiast na 2018 planowany jest Zen2, Navi, oraz dostepny bedzie juz proces 10nm, ktory pozwoli to wszystko upchnac i wyprdukwoac/sprzedac za rozsadne pieniadze (GF to nawet zamierza pominac 10nm i od razu przejsc na 7nm w 2H 2018, czy im sie uda zobaczymy). Takze czekamy, ja jestem mega ciekawy kwestii kompatybylnosci gier miedzy PS4-Pro-PS5, jak Sony to rozwiaze, a raczej jak to spartoli :22_stuck_out_tongue_winking_eye: 

 

Aczkolwiek takie wczesne, zbyt wczesne IMO wypuszczanie nowych konsol wcale a wcale mi sie osbiscie nie za specjalnie podoba - czlowiek czekal na Slima bo raz, ze oryginal wyje jak odrzutowiec, a dwa poza indorami i tak nic ciekawego nie bylo przez te 2-3 lata, to jak na zlosc przy okazji wypuszczenia Slima jednoczesnie zapowiedzieli Pro... Teraz jak chcialbym kupic Pro, a bo Horizon, bo GT:S lada dzien, bo zaleglosci, etc. to czlowiek sie dowiaduje sie, ze juz za poltora roku moze wyjsc kolejne PS... Tym sposobem to chyba faktycznie nie zostaje nic innego jak po prostu darowac sobie konsole od Sony i czekac na rozwoj PS Now, zeby exy ogrywac na PC... Juz Pro bylo wypuszczone zdecydowanie za wczesnie, co bylo widac po komentarzach/shitstormie na wszelkich forach, ale to to juz przegiecie... Aczkolwiek doskonale rozumiem posuniecia Sony, bo w praktyce niczym nie rozni sie to od inicjatywy Play Anywhere Microsoftu - nie wazne czy grasz na PS4/Slim, Pro, PS5, etc. wazne ze placisz za ten sam PSN i kupujesz te same gry/DLC, dlatego beda za wszelka cene chcieli utrzymac wypracowana przewage w sprzedanym sprzecie/liczbie uzytkownikow.

 

Ale nie ukrywam, ze tutaj zdecydowanie bardziej podchodzi mi to co robi MS, bo ten dodatkowy rok na rozwoj/wypuszczenie Scorpio nie dosc, ze wydaje sie okresem w sam raz, to przeklada sie to na konkretne osiagi - 30% szybsze CPU, 50% wiecej pamieci, 450% mocniejsze GPU, i co najwazniejsze nie bedzie to w jakikolwiek sposob blokowane jak ma to miejsce w Pro. Pytanie jak Scoprio bedzie wygladal w konfrontacji z wlasnie ewentualnym PS5 ktore by wyszlo rok pozniej, chociaz obstawiam, ze Sony po ogromnym sukcesie PS4 oraz Pro dalej beda celowac w cene 399$, wiec PS5 mimo, ze bedzie oparta na nowszych podzespolach nie bedzie jakos znacznie mocniejsze, obstawiam moc 2-3x wieksza niz Pro (5-6x PS4) byle by tylko utrzymac wspomniana w poprzednim akapicie przewage.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu uważacie ze skopią ta kompatybilność. W przypadku ps3 to było naprawdę trudne teraz nie jest.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego gry na Pro chodza tak samo/gorzej niz na PS4... Jasne ze to jest banalne, co pokazal chociazby odrobine mocniejszy XB1S, ale Sony jak widac ma swoje pomysly co do kompatybilnosci sprzetu/gier, nienajlepsze pomysly delikatnie mowiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chodzą, nie wprowadzaj w błąd.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost Mode troche podratowal sytuacje, ale to dalej tylko polowa GPU, i czesc gier celujaca w 60FPS dalej sie do nich nawet nie zbliza... Dopiero gry wypuszczone PO premierze Pro robia z niego uzytek, dlatego tez sa podstawy aby sadzic, ze z grami na PS5 sytuacja sie powtorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu uważacie ze skopią ta kompatybilność. W przypadku ps3 to było naprawdę trudne teraz nie jest.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie, teraz zapewne będzie ta sama architektura co w ps4 tylko wyzsze i szybsze modele podzespołów bo umowa z amd chyba mają na dłużej podpisana. Takze tylko brak dobrych chęci będzie stał na przeszkodzie wstecznej kompatybilnosci tak obstawiam

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, teraz zapewne będzie ta sama architektura co w ps4 tylko wyzsze i szybsze modele podzespołów bo umowa z amd chyba mają na dłużej podpisana. Takze tylko brak dobrych chęci będzie stał na przeszkodzie wstecznej kompatybilnosci tak obstawiam

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Otóż to. A użytkownicy doskonale o tym wiedza i dlatego pisałem ze byłby to strzał w kolano.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie polecić jakieś nakładki na analogi ? Moje się już troszkę wytarły po przeszło trzech latach i trzeba coś nowego poszukać ^^

 

Co sądzicie o tych ?

http://allegro.pl/tuning-pada-ps4-nakladki-z-tpu-4-sztuki-i5743296228.html

 

Może coś polecicie z własnego doświadczenia ? Miłego weekendu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładki KontrolFreek FPS Vortex . Takich używam. Polecam. Drogie ale warto.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie plotek o PS5 to też jestem za tym, aby nowa konsola nie pojawiła się prędzej niż na koniec 2019 roku. Niech dadzą do PS5 zen2 i Navi. Oby było tam 12TF, wtedy możemy liczyć na przeskok w grafice i natywne 4K.

 

Patrząc na obecne wyniki PS4 (60mln. szt.) i zapowiedzi gier np. God of War, Days Gone, Gran Turismo, The Last of Us 2 to myślę, że Sony nie będzie się śpieszyło z wydaniem nowej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że te gry mogą stać się kartami przetargowymi aby zakupić PS4 a bo to będzie ładniejsze, płynniejsze itp. A więc jeśli chcesz wykorzystać całkowicie potencjał gier to kup Panie nasza nowa super konsole 🤣🤣

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie plotek o PS5 to też jestem za tym, aby nowa konsola nie pojawiła się prędzej niż na koniec 2019 roku. Niech dadzą do PS5 zen2 i Navi. Oby było tam 12TF, wtedy możemy liczyć na przeskok w grafice i natywne 4K.

 

Patrząc na obecne wyniki PS4 (60mln. szt.) i zapowiedzi gier np. God of War, Days Gone, Gran Turismo, The Last of Us 2 to myślę, że Sony nie będzie się śpieszyło z wydaniem nowej konsoli.

Dokładnie tak, jak wyskoczą z jakimś potworkiem 8tf to szkoda zachodu. Niech wyskoczą z 12tf i 16gb to wtedy możemy bawić się w natywnie 4k przy 60fps. Mam nadzieję, że od Ps5 era 30fps pójdzie w niebyt. Na rozdzielczości to mi w sumie nie zależy ale na płynności już tak - tylko kto to kupi, ważne żeby było True 4k a że w 20fps to już nikt przecież nie będzie patrzył. Tak się niestety robi teraz gry.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generację powinny wychodzić co 3-4 lata i gry powinny przez pierwsze 2 lata nowej generacji wychodzić jeszcze na starą gen. Wtedy osoby niezdecydowane maga spokojnie grać na starej konsoli wiedząc że nic ich nie ominie i wszyscy będą zadowoleni. Osobiście jestem za tym żeby nowe PS5 wyszło w 2018 a czego oczekuje? HDMI 2.1 ze wsparciem dla 120HZ, minimum 60 klateczek w każdej grze i dużo opcji konfiguracji graficznych żebym mógł dostosować konsole pod swoje preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy remote play daje obraz tylko w 30 fpsach na lapka ?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zadam to pytanie po raz 1000...

Jeżeli nie jest dla mnie ważne tak 4K to czy kupować PS4 Pro? Różnica w cenie jest spora...bo np. matowy pad wcale nie jest lepszy od błyszczącego z ps4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poczekalbym na twoim miejscu, jako starszy analityk branży gejmingowy na forum przepowiadam rychłą zapowiedź PS4 pro slim albo ps5. Sony będzie chciało zamknąć pyski zielonym bo się ostatnio afiszują zbytnio ze skorpionem

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie na targach E3 w połowie czerwca to zrobią ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej krótko przed albo po targach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłyby już przecieki jakieś, a tak to cisza. Nie liczyłbym na nic w tej kwestii, ale to tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×