Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Cocacola452 napisał:

Cześć koledzy i koleżanki mam takie pytania i czy może mi ktoś na nie odpowiedzieć?

 

1.Chce kupić konsolę ale nie wiem czy brać ps4 pro czy xbox one s (x nie wchodzi w grę)

A po co kupujesz konsolę? dla jakich gier? Zadaj sobie pytanie w jakie gry exclusive chcesz zagrać.

 

Ja jak kupowałem pierwszą konsolę to się też zastanawiałem X360 czy PS3. Wybrałem konsolę Sony bo chciałem pograć w Uncharted, God of War 3, Heavy Rain ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem co to gry te exclusive xDD po prostu konsola dobra do gier typu

 

nfs/gta/call of duty/BF/MAFIA III/UFC2

 

TO takie tytuły  z grubsza.Ja preferuje głównie wyścici/strzelanki/bitki.Nic co jest science fiction

 

xbox one x wychodzi ale tyle to ja nie dam za niego bo i tak tv4k nie mam.Dla tego xbox one s albo ps4 pro.Ponoc cięzko przyzwyczaić się do pada ps4 bo w xbox one gałkę jedną mamy wyżej a drugą niżej a w ps4 pro są obok siebie dwie.Miałem dwa xbox 360 i pad był ok dla tego trochę się obawiam tego pada w ps4 pro.

 

I jeszcze spytam czy dla laika... będzie widoczna różnica w grafice między xbox one s a ps4 pro na tv tym co podałem?

 

ps4 pro przemawia za tym,że może konkurować z xbox one x bo jest mocniejsza od xbox one s.A nie chce wydać kasy 1200zł na xbox one s a potem będzie dup.. bo konsola rady nie daje z grami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pro. Albo jak mówię, zwykła ps4. W XO:S bym się nie pchał bo jest po prostu słaby i wolny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Cocacola452 napisał:

hmm nie wiem co to gry te exclusive xDD

 

Chodzi o gry niedostępne na Xboxie czy PC - seria Uncharted, Bloodborne, The Last of Us, God of War, Days Gone, Driveclub, Gran Turismo, Crash Bandicoot (czasowo zapewne), Killzone, Horizon: Zero Dawn, Last Guardian... itp.

 

Na Twoim miejscu brałbym Pro, dopłata niewielka a i spać spokojniej człowiek będzie jeśli chodzi o rozdzielczość i płynność rozgrywki. Jeśli natomiast nigdy nie interesowałeś się mocniej stroną techniczną gier, szczególnie na PC to w sumie nawet zwykłe PS4 (Slim) starczy jeśli chcesz grać w te gry które wymieniłem wyżej, a jeśli kompletnie nic Cię z nich nie interesuje to po prostu to co jest tańsze, XOne S lub PS4 Slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a spytam jeszcze czy ps4 pro rysuje się? chodzi mi o obudowę i z tego co zauważyłem na filmikach na yt tutaj jak żebra ps4 pro są to takie paski czarne błyszczące są czy to się nie będzie rysowało? bo dodam pedantycznie podchodze do urządzeń a tv błyszczący mam to nawet najdelikatniejsza mikrofibra 3m pozostawia rysy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem pedantyczny w tych kwestiach i uspokajam, że nic się nie rysuje a te błyszczące elementy między tymi żebrami są na tyle małe i ukryte, że nie będziesz wstanie bez latarki nic zauważyć
Bierz PS4 Pro. Ja ostatnio wymieniłem zwykle PS4 na Pro i widzę różnicę już na średniej klasy tv full hd

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, CePeeN napisał:

Weź pro. Albo jak mówię, zwykła ps4. W XO:S bym się nie pchał bo jest po prostu słaby i wolny.

 

Te, uzywales ty XOS? bo nie wydaje mnie sie.

 

mialem XOS i PS4 amator zestawione obok siebie, wiec mam porownanie.

 

Tak menu, przejscia itp sa nieco wolniejsze w XOS, ale nie robilbym z tego dramatu.

Slaby? co przez to rozumiesz? moc na papierze?

 

XOS owszem w niekotrych grach ma nizsza rozdzialke, niemniej na TV Full HD ja prywanie jakiejs wiekszej roznicy miedzy XOS a PS4 nie widzialem. Owszem jak zrobilem sobie screena na jednej i drugiej konsoli a potem bralem go pod lupe sa roznice. Ale ja konsole kupuje do grania a nie do liczenia ilosci pikseli ktore wyswietla (czy jest to 1080 czy 960p).

 

Pod od XOS jest duzo lepszy. Zdecydownie bardziej (choc tutaj juz pad od x360 wygrywal) nadaje sie moim zdaniem do gier wyscigowych w ktorych trzeba cos wiecej nizli gaz do dechy i hamulec do dechy.

 

@Cocacola452

Nie przesadzaj 1200 za XOS? panie poczekaj na promocje, poszukaj po sklepach poza granicami PL - jak pisalem sa promocje ja za XOS 500GB + FH3 (swietny arcade ale z modelem jazdy o niebo lepszym od NFS) zaplacilem 800pln... W tej cenie kupilem konsole tylko po to zeby moc ja porownac z PS4... Potem pojawily sie informacje o XOX wiec Ske pogonilem (tylko dlatego ze co mialem to ogralem, FH3 gram dalej na PC, a na PS4 mam wiecej gier ktore leza i czekaja na swoja kolej).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czytałem opinie na ceneo.pl o pro 1 ps4 i pisali,ze jest bardzo głośna.. i,że jakieś crashe się robią w grach na 4k.. że wadliwe serie jakieś koleś 3 ps4 wymieniał bo jedna miała crashe..druga nie miała..trzecia nie miała ale coś stukało w niej.. 

 

to jak to jest w xbox brzęczy wentylator..tutaj jakieś stuki?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, dobra rada, wyłącz forum, zamknij przeglądarkę i idź kupić konsolę, jakakolwiek. Ciesz się graniem, bo jak będziesz tak czytał i czytał, to jeszcze raka dostaniesz. Wszędzie pojawiają się jakieś wadliwe produkty, zaczynając o wykałaczek, kończąc na promach kosmicznych. Jest to znikomy procent i jest baaardzo mała szansa że kupisz coś odbiegającego od normy. Równie dobrze możesz jutro iść do pracy i dostać w łeb cegłą spadającą z dachu. Rozumiem twoje obawy, kupujesz sprzęt za ciężko zarobione pieniądze, ale im więcej będziesz się stresował i wnikał, tym szybciej oszalejesz. Sprzęt jest na prąd i ma parę mechanizmów, które podczas użytkowania wydają odgłosy, jak zaczną Ci przeszkadzać, to założysz słuchawki, i po problemie  :messi:

  • Like 6
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Te, uzywales ty XOS? bo nie wydaje mnie sie.

 

mialem XOS i PS4 amator zestawione obok siebie, wiec mam porownanie.

 

Tak menu, przejscia itp sa nieco wolniejsze w XOS, ale nie robilbym z tego dramatu.

Slaby? co przez to rozumiesz? moc na papierze?

 

XOS owszem w niekotrych grach ma nizsza rozdzialke, niemniej na TV Full HD ja prywanie jakiejs wiekszej roznicy miedzy XOS a PS4 nie widzialem. Owszem jak zrobilem sobie screena na jednej i drugiej konsoli a potem bralem go pod lupe sa roznice. Ale ja konsole kupuje do grania a nie do liczenia ilosci pikseli ktore wyswietla (czy jest to 1080 czy 960p).

 

Pod od XOS jest duzo lepszy. Zdecydownie bardziej (choc tutaj juz pad od x360 wygrywal) nadaje sie moim zdaniem do gier wyscigowych w ktorych trzeba cos wiecej nizli gaz do dechy i hamulec do dechy.

 

@Cocacola452

Nie przesadzaj 1200 za XOS? panie poczekaj na promocje, poszukaj po sklepach poza granicami PL - jak pisalem sa promocje ja za XOS 500GB + FH3 (swietny arcade ale z modelem jazdy o niebo lepszym od NFS) zaplacilem 800pln... W tej cenie kupilem konsole tylko po to zeby moc ja porownac z PS4... Potem pojawily sie informacje o XOX wiec Ske pogonilem (tylko dlatego ze co mialem to ogralem, FH3 gram dalej na PC, a na PS4 mam wiecej gier ktore leza i czekaja na swoja kolej).

 

 

Nawet nie chce mi sie komentowac, to jest slabszy czy nie jest, sam piszesz ze jest. Nie mialem i na pewno bym nie kupil tego sprzetu, szczegolnie ze za podobna cene mozna miec ps4. A co do 1080p vs 900p to oczywiscie jest roznica i to widoczna, chyba ze masz tv hd ready.

 

EDIT: Masz wypowiedz nie moja, ale potwierdzajaca ten stan rzeczy: 

 

Edytowane przez CePeeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

A co do 1080p vs 900p to oczywiscie jest roznica i to widoczna, chyba ze masz tv hd ready.

 

Znow piszesz zeby pisac, bo nie testowales. 

 

Stary, spedzilem sporo czasu na testowaniu roznic ustawien graficznych, plynnosci, porownaniach rozdzielczosci, PS3, PS4, XOS, PC wszystko wpiete do tego samego TV full HD - testujac te same gry. 

 

Statyczny obraz (stoisz) i przelaczasz zrodlo obrazu. Tak widac roznice w rozdzielczosci glownie miedzy 720p a 1080p. 900p a 1080p roznica jest mniejsza i mniej odczuwalna. 

Dynamiczna gra w ruchu przy podobych ustawieniach detali, roznica miedzy 900p a 1080p jest malo odczuwalna. Ale tutaj wiele zalezy od gry, bo posrod moich testow byly tez gry ktore mimo takiej samej rozdzialki 1080p, tego samego locka 30fps (lub target 30fps na konsoli) wypadaly slabiej tylko z powodu roznic w poziomie detali (np. JC3 PS4 vs PC). 

 

Konsole moim zdaniem byly do grania a nie do benchmarkow graficznych. Jak ktos chce liczyc pixele, cieszyc sie z max ambient oclusion, uber poziomu cieni, rozproszen swiatla, tressFX to niechaj gra na PC. 

 

Innymi slowy sa gry gdzie roznice sa widoczne (tutaj juz porownuje ekstrema PS3 vs PS4), ale jesli gra sama w sobie jest dobra, to czy granie w nia bedzie duzo lepsze na lepszym sprzecie? Majac porownanie na 5 tytulach smiem twierdzic ze dobra gra dalej bedzie dobra i mozna czerpac z niej fun bez liczenia pixeli. 

 

Dla mnie najwieksza roznica ktora odczuwam bardziej nizli poziom detali jest plynnosc gry. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem testować na xo:s. Wystarczy włączyć battlefronta a potem battlefielda różnica jest widoczna gołym okiem. Zreszta napisałem ze xo:s jest słaby (w domyśle słabszy od ps4). Z tym tez się nie zgadzasz?

 

EDIT: a pytanie OPa było czy kupić ps4pro czy xo:s. Wiec rozumiem ze lepiej wziąć x'a? Poza cena nie oferuje nic lepszego (może pada ale to kwestia preferencji) przy tak postawionym pytaniu wynika ze kasa nie jest problemem. Ewentualnie można wziąć zwykle ps4 i wtedy różnica cenowa jest sporo mniejsza a wydajność wyższa.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, CePeeN napisał:

EDIT: a pytanie OPa było czy kupić ps4pro czy xo:s. Wiec rozumiem ze lepiej wziąć x'a? Poza cena nie oferuje nic lepszego (może pada ale to kwestia preferencji) przy tak postawionym pytaniu wynika ze kasa nie jest problemem. Ewentualnie można wziąć zwykle ps4 i wtedy różnica cenowa jest sporo mniejsza a wydajność wyższa.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Slabszy, tak. Tanszy jesli poszukasz promocji zecydowanie. 

 

@Cocacola452

Jelsi chcesz przyciac na koszcie gier to XO spojrz na liste gier EA ACCESS i cene abo: https://en.wikipedia.org/wiki/EA_Access#Games_in_the_Vault_for_Xbox_One

 

Majac na uwadze to:

Cytuj

 

nfs/gta/call of duty/BF/MAFIA III/UFC2

 

TO takie tytuły  z grubsza.Ja preferuje głównie wyścici/strzelanki/bitki.

 

Oraz lepszego pada (twoim zdaniem rzecz gustu moim odczuwalna roznica) 

Ja gdybym nie mial konsoli pewnie bralbym XO. Tak jak bylem wstanie zaplacic 800pln zeby glownie pograc w FH3 ktora bije mase innych arcade i jest dla mnie rewelacyjna, do tego wibracje w triggerach ktore masz tez w Forzie M. 

Jesli OP faktycznie lubi sie poscigac to wybor ma wiekszy nizli na PS4. 

Do tego dochodzi tez EA Access gdzie rzeczony OP moze za 15pln/80pln rocznie ograc: BF4, NFS Rivals, UFC, NFS 2015, UFC2,  itd.... 

 

Tak bralbym XOS gdybym nie mial konsoli. (i gdybym puszczal cieply mocz na EXy od Sony)

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Forza się zgadzam i dlatego właśnie kupuje XO:X. Ale mając do wyboru tylko jedna konsole, zdecydowanie poszedłbym w stronę ps4. Nawet jak teraz leje na exy to może go najdzie ochota na God of War i wtedy będzie miał możliwość ogrania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, CePeeN napisał:

Z Forza się zgadzam i dlatego właśnie kupuje XO:X. Ale mając do wyboru tylko jedna konsole, zdecydowanie poszedłbym w stronę ps4. Nawet jak teraz leje na exy to może go najdzie ochota na God of War i wtedy będzie miał możliwość ogrania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja powoli odchodze od konsoli na lata. 

Tani XOS + rok EA Access (jesli kogos interetesuja gry w ramach abo) to jest pewnie rok grania w cenie tej samej co golas PS4. 

Ograsz znudzi sie konsola, zmieniasz oboz jesli w gre wchodzi tylko jedna i jesli nie kupujesz drogich peryferiow jak kierownica. 

 

Ja poki co prywatnie pauzuje jesli chodzi o sprzet. poczkekam zobacze jak to sie rozwinie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help czemu nie mogę wyświetlać tematów starszych np stronę chce 380 i pisze ładuje i koniec..i nic nie ma jedynie mogę ostatnią stronę odtwarzać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Cocacola452 napisał:

Help czemu nie mogę wyświetlać tematów starszych np stronę chce 380 i pisze ładuje i koniec..i nic nie ma jedynie mogę ostatnią stronę odtwarzać..

odśwież stronę a dlaczego tak jest nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR robi niesamowitą różnice. Zwykla PS4 i niezłej klasy TV z HDR w zupełności mi wystarczają i w spokoju mogę czekać na ps5.

 

Obraz bez HDR wygląda jakby na ekranie była szarobrudna folia. Polecam kazdemu doświadczyć czym jest HDR

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HDR robi niesamowitą różnice. Zwykla PS4 i niezłej klasy TV z HDR w zupełności mi wystarczają i w spokoju mogę czekać na ps5.
 
Obraz bez HDR wygląda jakby na ekranie była szarobrudna folia. Polecam kazdemu doświadczyć czym jest HDR
 
 
Oho czyżby pierwsze wrażenia z XE90?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przełamanie stereotypów.  Slimka i zwykła dostała spory darmowy upgrade. Nie trzeba zmieniać konsoli by cieszyć się generacją "i pół" o ile ma się dobry tv. Dla 2 exów w roku, które mnie interesują nie muszę mieć pro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Slimkę 1 TB zakupioną w czerwcu, nową. Chcę się przesiąść na PS4 Pro, też nówkę.

 

Sprzedanie całkiem nowej używanej Slimki, a kupno nowego Pro - ile kasy będę "w plecy" z taką przesiadką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy za ile pocisniesz slimke. Jak znajdziesz jakiegos frajera ktory kupi za dwa tysie to nawet będziesz do przodu :1_grinning: A tak serio to jakies trzy, cztery stowy:) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cocacola452

Z tego co piszesz, to jednak PS4/Pro nie sa dla Ciebie. Jesli chodzi o wyscigi i strzelanki to jednak jest to domena Xboxa - zdecydowanie lepszy pad, zaprojektowany glownie z mysla o strzelankach, nieporownywalnie lepszy online, o ile interesuje Cie rowniez multiplayer, bezszelestna praca konsoli, gdzie PS4/Pro slynal z tego, ze wyja jakbys trzymaj Jumbojeta w pokoju, w dodatku biblioteka gier na Xboxa bedzie tez bardziej przychylna, bo dochodza jeszcze Gearsy, Halo i Forza/Horizon, wiec o brak tytulow nie powinienes narzekac. A roznicy moedzy 900p a 1080p tak jak napisal MagEllan bez lupy i tak nie doswiadczysz. Co innego jakbys byl nastawiony na single player i gry akcji, wtedy zdecydowanie polecalbym PS4 Slim.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym padem to kwestia gustu. Mam 2 konsole i dla mnie ten pad od x to jakieś nieporozumienie. Nie mówię tu o rozmieszczeniu przycisków i analogów bo do tego to nawet małpa by się po chwili przyzwyczaiła ale osobiście nie widzę w tym rozmieszczeniu żadnym plusów względem pada do ps4. Jedna rzecz która mnie strasznie denerwuje w padzie od x to to ze jest dużo cięższy niż ten od ps4 i to debilne światełko które swieci prosto w oczy to tez jakieś nieporozumienie.

 

Mam ps4 pro jest prawie niesłyszalne wiec niewiem skąd info ze jest taka mega głośna? Z internetu czy posiadasz taki egzemplarz?

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×