Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

SZCZEGÓŁOWE FAQ (klik)

 

Instrukcja PS4

 

ku-xlarge.jpg

 

ku-xlarge.jpg

 

 

ku-xlarge.png

 

ku-xlarge.png

 

Cena sugerowana 399.00 Euro.

 

Data premiery w Polsce 29 listopada 2013r.

 

 

 

Więcej (kilk)

 

 

 

 

 

Temat moderowany. Każdy post oczekuje na zatwierdzenie. Jeśli nie pojawił się w ciągu kilku godzin, to znaczy, że nie nadawał się z jakiegoś powodu do publikacji i został skasowany (patrz Regulamin Forum).

Prosimy kierować się złotą zasadą: nie masz nic ciekawego do napisania, nie pisz wcale.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow. nikt nie rezygnuje z pre-ordera? nikt nie uważa że trzeba na głowę upaść żeby kupić PS4 na premierę? premiera nadal w listopadzie?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się boją strasznego administratora :P

 

Dla mnie delay WD i plotki o DC nic nie zmieniają. Kupuje konsole żeby pograć w BF4 i KZ, a reszta ze startowego lineupu to ewentualne zakupy do końca roku/styczeń. Podejrzewam że PS4 rozkręci się w okolicach Division i Destiny więc to kupno konsoli teraz, czy trochę później to tylko kwestia osobistych preferencji co do gatunku ulubionych gier.

 

Mam nadzieje że polskie sklepy dadzą rade z bundlami przed Day One... sam mam w Muve.pl preorder z połowy czerwca i liczę że się do mnie odezwą z oferta Bundla z KZ, 2 padami i kamerką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

204d9473-642d-41a3-8589-0a7e76fd61f8_640

1829b188-7244-45cb-8b2e-3a9705956a57_640

A tak się dostaniemy do HDD :)

Co do przegrzewania to kolejne robienie afery. Raz konsola się zagrzała w zamkniętym pudle, teraz zbugowany Knack daje ludziom kolejną porcje "domysłów". Przecież widać że dash śmiga normalnie, wiadomo też, że konsola informuje o przegrzaniu a na filmiku nic takiego niema.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, będzie można. Od razu na dzień dobry trzeba będzie jakieś 1,5TB wsadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można włożyć każdy dysk hdd 2.5'' do ps4?

www.polygon.com/2013/6/11/4419316/ps4-hard-drive-is-user-replaceable

Pisze tam, że w przypadku PS4, podobnie jak PS3, będzie 2,5' wymieniany HDD. Sehr gut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś startuje PGA z Poznaniu i jestem ciekaw czy będzie można przetestować ps4. Było jakieś info odnośnie obecności konsoli na targach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa pod każdym względem.

Ludzie poprzedłużali plusa w ciemno do końca 2014, dopiero co zmniejszono liczbę gier w PS3 do dwóch. 

Weekend z Killzone to mierna rekompensata, tym bardziej że jak nam życie online wtedy padnie.

 

edit:

Jeszcze ma być jakiś Contrast w IGC

http://contrastgame.com/

 

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ostatnie kilka dni i informacje o przesunięciu Watch Dogs, The Crew i teraz Drive Club zdecydowanie podcinają skrzydła Playstation. Co jak co, ale jednak darmowy Drive Club był moim zdaniem sporym kąskiem i zachętą do zakupienia abonamentu. Watch Dogs z kolei to świetny tytuł w bundlu, teraz ta opcja odpada. Co by tu dużo nie mówić, mimo iż WD to gra cross-platformowa, to jednak z serii tych "dużych", komercyjnych tytułów... o zastępstwie dla Drive Club nawet nie będę się wypowiadał, bo nowa propozycja prezentuje się jak z PS3.

Oczywiście wciąż jest jeszcze sporo tytułów startowych, być może wiele osób w ogóle nie planowała teraz zakupu WD, czy gry w DC, ale jednak fakt przesunięcia rzutuje złym światłem na start nowej generacji sprzętu Sony. Zabawne, dzisiaj widziałem nowy story trailer Ryse: Son of Rome i po raz pierwszy ten tytuł naprawdę mnie zaciekawił.

Myślę jednak, że straty Sony mogą być z tego tytułu naprawdę duże. Podam na swoim przykładzie: planowałem zakup PS4 w dniu premiery z jedną grą pudełkową (Watch Dogs/NBA 2k14/Assassin's Creed 4) i do tego roczny abonament na PS Plus. W prawdzie nie gram za dużo w multi, ale czasami lubię, więc i Drive Club było dla mnie sporą zachętą. W obecnej sytuacji raczej na pewno nie będę kupował póki co Plusa, a spośród trzech gier pudełkowych odpadła mi ta, którą najbardziej rozważałem. Tak naprawdę gdyby nie wczorajszy rewelacyjny w moim odczuciu trailer NBA 2k14 na PS4, to być może ze względu na zamieszanie z preorderami, ceną i ewentualną dostępnością konsoli w dniu premiery w Polsce, ale też przede wszystkim przez brak Watch Dogs i Drive Club w Plusie, no i gdzieś tam głęboką nutkę niepokoju związaną z kupnem jeszcze nie przetestowanego sprzętu - odpuściłbym zakup konsoli na day one. Na dobrą sprawę tylko wspomniane NBA 2k14 jeszcze mnie trzyma przy zakupie PS4 w dniu premiery.

 

I nie chodzi tu w tym wszystkim o dołowanie, czy czarne scenariusze, to po prostu jak najbardziej praktyczne stwierdzenie faktów. Mam nadzieję, że już żadne takie nowinki przed premierą nas nie zaskoczą.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś startuje PGA z Poznaniu i jestem ciekaw czy będzie można przetestować ps4. Było jakieś info odnośnie obecności konsoli na targach?

Żartujesz prawda?

Nie ma na to najmniejszych szans.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno DICE zaliczy obsuwę z BF4

źródło

http://www.videogamer.com/xboxone/battlefield_4/news/dice_considered_delaying_xbox_one_and_ps4_versions_of_battlefield_4.html

 

 

Szkoda, bo na ten tytuł wielu z nas czeka. 

 

 

Naucz się angielskiego najpierw a potem siej zamęt... Wyraźnie pisze że rozważali opóźnienie ale mimo wszystko się im udało.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko o internet w PS4. Czy do PS4 warto brać internet 30mb/s czy 50mb/s?? Obecnie ściąganie z PSN network maksymalnie wynosi w porywach 12/15mb/s i zastanawiam się czy jest sens brania większego łącza niż 30mb/s. Jak z funkcja gaiki? Mocne trzeba mieć łąćze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko o internet w PS4. Czy do PS4 warto brać internet 30mb/s czy 50mb/s?? Obecnie ściąganie z PSN network maksymalnie wynosi w porywach 12/15mb/s i zastanawiam się czy jest sens brania większego łącza niż 30mb/s. Jak z funkcja gaiki? Mocne trzeba mieć łąćze?

 

Do Gaikai na bank trzeba mieć mocne łącze. Jak Ci nie robi dużej różnicy finansowo to ja bym brał 50. PS4 ma też wifi b/g/n (PS3 miało tylko b/g) więc jak masz router z n to Ci kabel nie będzie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BF4:

Po prostu wydadza niedokonczona gre i beda ja konczyc przez nastepny rok patchami, BF3 i GT5 tak zrobilo i gracze jakos to przelkneli, GT6 tez zamierza, wiec i BF4 moze sobie na to pozwolic, czasy PSX/PS2 gdzie gra musiala byc dopracowana w 100% na premiere juz bezpowrotnei minely (a szkoda), teraz konsole sa podpiete do Internetu i tworcy maja wymowke, bo zamiast sie sprezyc to zawsze moga wydac patche w pozniejszym czasie.

 

 

@PS4

Czy mi sie wydaje, czy to ktos z Sony powiedzial cos w stylu, ze "wojna konsol to nie sprit, tylko maraton"? I jak na ironie im blizej premiery PS4 tym gorzej wyglada cala sytuacja, zaczeli z wielkim hukiem a teraz z dnia na dzien same zle newsy - brak kompatybilnosci z headsetami, przegrzewanie sie konsoli, odsuwa za obsowa, ciekawe co jeszcze sie wydarzy przez nadchodzace 1.5 miesiaca.

 

 

@Gaikai:

Jesli Gaikai bedzie integralna czescia PSN to szybszy Internet nic nie pomoze, bo PSN i tak i tak bedzie wszystko hamowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju wiele osób nie uświadczy dobrodziejstwa Gaikai co często bedzie równało się z narzekaniem że dostało się półprodukt ( tak jak w wypadku płatnego multi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy,

Z GaiKai nie do końca to jest tak.

GaiKai potrzebuje ściąganie jak i wysyłanie. Jeżeli twój usługodawca da ci 100mb/s ściągania ale 512kb/s czy 1mb/s wysyłania to możesz mieć problem jeżeli serwery nie będą blisko.

Co do integralnej części PSN, to wydaje mi się że na coś pieniądze z obowiązkowego Plus'a będą szły a nie tylko do kieszeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z każdym kolejnym newsem premiera wygląda coraz gorzej... a to brak wsparcia dla headsetów po bluetooth a tylko kabel (serio sony? dodać sterownik do bluetooth headsets to wielki problem? przecież do podstawowej obsługi wystarczy "generic driver" i każda niemal słuchawka by ruszyła...). To jeszcze szłoby przeżyć ale brak porządnych gier na starcie, o których gadali od lutego (i którymi stały wszystkie konfy poza E3) to słaby żart. O ile w przypadku zewnętrznych devów to ich sprawa tak opóźnienia w studiu należącym do sony, robiącym exa zakrawa o kpinę. Do tego pozbawili ludzi na ps3 jednej gry w ps+ na rzecz czego? indie- badziewia na PS4. Martwi trochę mnie to bo z ps vitą było to samo- 3 gry na start i na resztę czekaj 8 miesięcy a w tym czasie mogłeś pograć w shit od ea albo "kolekcje psp"... Zauważcie, że wszystkie opóźnione gry mają "2014" ale nie podali, gra będzie w m tym i tym dniu tego miesiąca- to może znaczyć np. luty ale i grudzień. 

Patrząc na to po ostatnich newsach cieszę się, że wstrzymałem się z zakupem. Nie ma poza killzone'm nic co bym chciał ograć- na pierwszym miejscu stawaim duże exy, potem gry od studiów niezależnych a na końcu "darmowe" multiplatformy z ps+....

Mam tylko nadzieję, że na exy zapowiedziane od razu na 2014 nie przyjdzie czekać np do jesieni bo "się nie wyrabiają"...  Od lutego do jeszcze nie dawna byłem pewny, że sony się przygotowało do premiery, w przeciwieństwie do MS, który zdawał się szykować wszystko na ostatnią chwilę.. teraz już nie jestem tego tak pewny... może po prostu mieli jakieś sygnały, że MS coś planuje i chcieli uderzyć pierwsi za wszelką cenę? tego się nie dowiemy...

 

PS4- pay 399€ to play indie games! :D  

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się angielskiego najpierw a potem siej zamęt... Wyraźnie pisze że rozważali opóźnienie ale mimo wszystko się im udało.

Wybacz, źródła nie przeczytałem w sumie - zaufałem postowi usera na innym forum i po prostu przekazałem - nauczka na przyszłość, aby czytać takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie beka,z jednej strony placzecie,ze developerzy nie szanuja waszych pieniedzy a z drugiej chcecie gry niedorobione na szybko.W ogole wielka szkoda,ze DC ktory w ogole mial jakies problemy,bulidy na E3 dokonczone w 30% nagle ku zaskoczeniu zostaje przesuniety

i ludzie anuluja preordery bo nie ma w co grac...

Mysle,ze jakby Sony nic nie powiedzialo,ze za darmo da ten tytul wiekszosc miala by go gdzies.Na starcie mozemy pograc w:

Assasina

Coda

BF-a

Fife

NFL

Knacka

NBA 2k/LIVE

Killzona

Need for Speed

War Thunder

Wiecej sobie ja nie przyppominam,ale to mi nie wyglada na indyki.Zaraz ktos napisze,ale w to mozna grac na PC okej graj...

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up to się wczytaj w tą listę dokładniej i zobaczysz, że od Sony (exy) są tylko 2: Knack dla dzieci i Killzone. Kolejne gry gdzieś w 2014 roku dopiero a po drodze jest okres świąteczny, który ludzie mieli chęć spędzić z Drive Clubem czy odwołanymymi przez ubi grami między innymi a nie z indykami i shitem od EA pokroju kolejny BF czy NFS. Na premierę poza Killzonem nie ma w zasadzie nic porządnego i nic czEgo by nie można ograć na ps3,

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×