Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Poziom informowania klientów jest w polsce  na wysokim  poziomie ;]

 

 

ScreenSho_nahpxhn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jeszcze dyski hybrydowe, niewiele drozsze od standardowych HDD, a oferujace wydajnosc na poziomie SSD, i tu juz SATA2 bedzie hamowac wydajnosc. Skoro daja USB w wersji 3.0, co akurat nie jest niezbedne bo wszelkie peryferia oprocz szybkich pendreive'ow nigdy nie wykorzystaja tego nawet w polowie, tak SATA3 uwazam za must-have jesli konsola ma starczyc na dluuuugie lata jak PS3, bo wlasnie dyski SSHD dopiero wchodza na rynek ale mysle, ze za kilka lat skutecznie go zdominuja wypierajac zwykle HDD i kosmicznie drogie SSD. Bo upgrade dysku w PS4 jest predzej czy pozniej nieunikniony, PS3 zaczynalo z 80GB i tez na poczatku wydawalo sie to sporo, a ostatecznie skonczylo na wersji z nawet 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie gier na start to straszna lipa. Uwielbiam gry, który dało nam Sony, szczególnie pod koniec życia konsoli (Cudowne Beyond i świetne TLOU), ale start PS4 to średniawka. Nie gram w ogóle w strzelanki więc wszystkie te tytuły odpadają na starcie. Reszta to multiplatformy w dodatku nic ciekawego (Assassin od części 2 spada na dno, od paru mce mam do ogrania 3 część i jakoś mi się z tym nie śpieszy). Czekałem na WD, ale niestety obsuwa. Gdyby był inFamous brałbym z miejsca, a tak to nie wiem.

Jak uważacie, do premiery inFamous konsola pójdzie w dół z ceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jeszcze dyski hybrydowe, niewiele drozsze od standardowych HDD, a oferujace wydajnosc na poziomie SSD, i tu juz SATA2 bedzie hamowac wydajnosc. Skoro daja USB w wersji 3.0, co akurat nie jest niezbedne bo wszelkie peryferia oprocz szybkich pendreive'ow nigdy nie wykorzystaja tego nawet w polowie, tak SATA3 uwazam za must-have jesli konsola ma starczyc na dluuuugie lata jak PS3, bo wlasnie dyski SSHD dopiero wchodza na rynek ale mysle, ze za kilka lat skutecznie go zdominuja wypierajac zwykle HDD i kosmicznie drogie SSD. Bo upgrade dysku w PS4 jest predzej czy pozniej nieunikniony, PS3 zaczynalo z 80GB i tez na poczatku wydawalo sie to sporo, a ostatecznie skonczylo na wersji z nawet 500GB.

 

No oczywiscie, sam mam ochote na SATA3 bo jesli bysmy cos kopiowali miedzy urzadzeniami po sieci no to SSD da wiele (mysle ze za rok 1TB bedzie juz w normalnej cenie), ale nie bedzie jakiegos placzu jak tylko SATA2 (to wciaz ponad 370MB/s co trudno uzyskac na SSD biorac pod uwage nie suche testy a dluzsze uzytkowanie, wiele malych plikow itp.).

 

 

Biorac pod uwage ze robia cos takiego:

TpkfV5D.jpg

 

To 15 Listopada powinnismy miec rozebrane PS4 przez testerow w US :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie gier na start to straszna lipa. Uwielbiam gry, który dało nam Sony, szczególnie pod koniec życia konsoli (Cudowne Beyond i świetne TLOU), ale start PS4 to średniawka. Nie gram w ogóle w strzelanki więc wszystkie te tytuły odpadają na starcie. Reszta to multiplatformy w dodatku nic ciekawego (Assassin od części 2 spada na dno, od paru mce mam do ogrania 3 część i jakoś mi się z tym nie śpieszy). Czekałem na WD, ale niestety obsuwa. Gdyby był inFamous brałbym z miejsca, a tak to nie wiem.

Jak uważacie, do premiery inFamous konsola pójdzie w dół z ceną?

Mysle ze min. rok trzeba poczekac na obnizke. SONY ma sporo sztuk do sprzedania zanim wyjda na prosta i konsola bedzie generalnie dostepna na swiecie od reki. Moze na przyszle swieta spadnie do £329 ? PS zawsze wolno tanialo...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończy się okres kupowania gier na "spółę" w Storze z nadejściem PS4?

Najwyraźniej tak: http://www.pssite.com/news-29061-sony_wyjasnia_jak_wyglada_dzielenie_sie_zawartoscia_na_playstation_4.html

 

 ...Gry zakupione w PlayStation Store możesz pobrać na każdym systemie na którym zalogujesz się swoim kontem. Istnieje limit systemów PlayStation 4, na których możesz dodać swoje konto i ogranicza on nasze ruchy do dwóch konsol. Jedna będzie główną, domową, a druga "przygodną", kiedy jesteśmy poza domem. Jeśli pobierzesz zawartość u znajomego, swoje gry uruchomisz wyłącznie na swoim koncie....

I to chyba najważniejsze w temacie.

Oficjalny link: http://us.playstation.com/ps4/features/ps4-faq/

 

Osobnicy mający marzenia o wspólnym zakupie cyfrowym BF4 czy innego "przesiadkowego" tytułu, będą się musieli głęboko zastanowić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wkońcu cena będzie normalna - bo jeśli sobie zaśpiewają znowu 239 zł albo nie daj boże 279 zł za cyfrówke bez możliwości dzielenia się to na co komu cyfrowa wersja.Teraz bez możliwości dzielenia nie ma wymówki w stylu ,,ok jest drogo ale podziele się z kumplem i da się przeżyć".Teraz odpadają koszty płyty,pudełka,transportu i tego wszystkiego,więc cena max jaką mogą sobie ustalić to imo 160 zł bo nikt nie będzie tego kupował(o ile tak jak wedle zapewnień Sony gry beda na premiere w tej samej cenie co gry premierowe na PS3 - narazie jest drogo,250 zł,ale zobaczymy po premierze w sklepach,imo narazie nie ma co oceniać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojna glowa, brak online passow i ceny na PSS rzedu 300 spowoduja, ze rynek wtorny rozkwitnie jak nigdy przedtem, nie ma przymusu kupowac wszystkiego w dniu premery czy preorderze za horrendalne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja tam nie widzę problemu pod warunkiem że jedna osoba nie ma rodzeństwa / innych profili które graja w grę zakupioną na spółkę.

Wydaje mi się że już to rozpracowałem :D

 

Przykład dzielenia się grami po Polsku:

Jasiek kupuje grę i chce podzielić się nią z Antkiem.

Konsola Antka idzie na domową (tak, Antka a nie Jaśka) dzięki czemu Antek loguje się na swój własny profil czy kogokolwiek innego na swojej konsoli jeżeli ma rodzeństwo itp itd.

Jasiek swoją konsolę ustawia jako "gościa" i może grac tylko na swoim koncie ... i innego i tak nie potrzebuje ?? :D

W rezultacie na koncie Jaśka grają razem (nawet w tym samym czasie bo są na raz zalogowani na osobne profile) Antek i Jasiek oraz obaj korzystają z Plusa ;) :D 

 

Tadaaaaa!!

 

In Your Face Sony!! :D

 

t51e4b5_1cd234e6_half-trollface.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie dzielenia może korzystnie wpłynąć na ceny, oczywiście nie na premierze ale z biegiem czasu na pewno tak

 

 

gdy była możliwość kupna na 5 nie kupiłem żadnej gry

gdy zredukowano do 2 kupiłem kilkanaście gier

Przypadek? nie sądzę bo wiele gier było w promocji po 25-40 zł a nowsze zaledwie 2-3 miesięczne trafiały się po 70-80 zł

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT

Źle kombinujesz. Chyba :)

Jeśli grę kupi Jasiek to jego konto będzie priorytetowe, ergo jego konsola również.

To że pierwotnie gra zostanie pobrana na konsolę Antka nie zmienia faktu że konto Jaśka na konsoli Antka jest "zapasowe", tak więc Antek chcąc grać w grę zakupioną na koncie Jaśka będzie zmuszony grać na jego koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczne media (m.in. Polygon i IGN) dostali takie oto zaproszenia:
 

3.jpg

 

Cytując jeden z tamtejszych komentarzy: "Its happening"  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś wątpię by ceny w PSS zmalały pod wpływem marginalizacji handlu slotami (marginalizacji bo jak pokazał przykład SephiroT z poprzedniej strony nadal będzie to możliwe. Zawsze też jeśli ktoś ma gdzieś trofea/ czy inne to może grać po prostu na drugim koncie przynajmniej w singla:D). Skąd taki wniosek, Patrząc na vitę- tam nie było slotów nigdy a gry nie są w super cenach...

Jedyne na co wpłynie ten ruch to zmniejszenie ruchu w PSS- nikt im nie da 250PLN za grę cyfrową + prąd żeby to pobrać, PSS żyje bo są składki, łatwa odprzedaż slotu itd.

 

Moim marzeniem jest wprowadzenie przez sony wynajmu gier pudełkowych w PSS np za 49zł za miesięczny dostęp do killzoneSF pobranego na HDD (żadnych chmur)- w tym czasie spokojnie się przejdzie grę i można się zabrać za kolejny. Kolekcjonerem pudełek nie jestem i nigdy nie będę więc byłoby mi to na rękę- wygodniej niż kupować pudełko-> grać-> sprzedawać -> kupować kolejną grę...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Vicie gry w PSS są tańsze niż w pudełkach.

 

od 20 do 40 zł jeżeli chodzi o te główne produkcje. Oczywiście ceny na premierze

Czyli mamy 15-20% różnicy

 

Na PS3 proporcje są odwrotne. Nie pamiętam aby kiedykolwiek w PSS było taniej.

Ograniczenie slotów ma ewidentny wpływ na ceny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT

Źle kombinujesz. Chyba :)

Jeśli grę kupi Jasiek to jego konto będzie priorytetowe, ergo jego konsola również.

To że pierwotnie gra zostanie pobrana na konsolę Antka nie zmienia faktu że konto Jaśka na konsoli Antka jest "zapasowe", tak więc Antek chcąc grać w grę zakupioną na koncie Jaśka będzie zmuszony grać na jego koncie.

 

Przepraszam a od kiedy konto jest na sztywno połączone z konsolą? Aktywacja/De aktywacja konsoli przecież do czegoś służy ... zwłaszcza jeżeli Jasiek z Antkiem są dobrymi kumplami a nie przygodnymi kupcami. Cały myk polega na tym że Jasiek ustawia konsolę Antka a nie swoją jako swoją domową.

Załóżmy schemat:

Konto Jaśka  > Konsola Antka jako domowa.

Konto Antka > Konsola Jaśka jako domowa.

W tym wypadku grając na swoich profilach i swoich własnych konsolach jako "gość" (tak, jako gość na swojej własnej konsoli a konsola kolegi jako "domowa") obaj na wzajem mają pełny dostęp do zawartości kont kolegi ze swojego własnego profilu.

Brzmi skomplikowanie ale jest banalnie proste w praktyce i sprowadza sie do tego samego co jest teraz - przelogowania się na konto kolegi i jako on pobieranie gier i granie na sowim włąsnym profilu . :D

 

 

yikts7L.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ SephiroT

A zajżałeś na link który zapodałem?

www.pssite.com/upload/editor/images/1(2).jpg

Skoro będzie "Primary system" to logiczne jest że to ten system/ta konsola będzie GŁÓWNA i na tej konsoli masz swoje "główne" konto. Jeżeli konsola Janka będzie "główna/domowa”, to zalogowanie się na konsoli Antka - zapasowej - i pierwsze pobranie gry nie zmieni faktu że wciąż będzie ona zapasowa, mimo że logowałeś się przez konto Janka czyli główne.

Można kombinowana z dezaktywacją systemów co pół roku, czemu nie. Nie zmieni to faktu że wciąż jeden system będzie główny a drugi zastępczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! To co napiszę teraz nie jest żadną zaczepką lub na siłę bronieniem swoich racji. 

 

@Mori,

Tak, zaglądałem, czytałem nawet kilka razy.

http://us.playstation.com/ps4/features/ps4-faq/ traktuje to jako oficjalne źródło i jedyna zweryfikowaną informację o tym jak to ma wyglądać.

 

Jakie pół roku? O czym ty piszesz? Gdzie tam jest wzmianka o okresie czasu na który aktywujesz konsolę jako "główną"? Co w razie odsprzedaży lub zmiany konsoli? Konsolę możesz dowolnie aktywować i dezaktywować. Nie mogą ci tego zabronić. Jedyny kruczek to taki jak w PS3 - musisz to zrobić z poziomu tej konsoli. To o czym piszesz, - pół roku - to co półroczna możliwość awaryjnej dezaktywacji konsoli przez stronę na wszystkich urządzeniach na raz i bez fizycznego dostępu do nich. :biggrin: Ja piszę o standardowej dezaktywacji w opcjach konta/profilu. ;)

 

Przeczytaj całość dokładnie i przemyśl jeszcze raz.

 

Dzielę moje konto z bratem i z dwoma znajomymi praktycznie od 2 lat  (oczywiście zaufani ludzie i nie ze wszystkimi e tym samym momencie) i mam praktykę w działaniach na konta i konsolach. Wydaje mi się że wiem o czym piszę.

 

Wracając do przykładu:

Jasiek dezaktywuje swoje konto na swojej konsoli, daje znać Antkowi żeby zrobił to samo, Antek aktywuje swoją konsolę jako główną na koncie Jaśka a sam Jasiek się loguje u siebie jako gość. ;) Proste jak budowa cepa. Skończy się typowa odsprzedaż slotów, ale dobrzy znajomi będą nadal w stanie się dzielić swoim głównym kontem między sobą na wzajem.

Cwaniaczki i dorobkiewicze z Allegro nie będą mieli racji bytu (chyba że będą odsprzedawać całe konto) ale jak pisałem, znajomi będą mogli bawić się razem za pół ceny.

 

Pozdro!

Edytowane przez SephiroT
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wygląda na to, że SephiroT znalazł wyjście z tej trudnej sytuacji i podejrzewam, że zajęło mu to dużo mniej czasu niż Sony wymyślenie tych zasad ukrócających niecny proceder udostępniania treści cyfrowych, ponoć "zakupionych", swoim znajomym :biggrin:. W świetle tego co podało Sony nie widze żadnej luki w SPOSOBIE SephiroTa i powodów żeby nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że"

 

Jasiek dezaktywuje swoje konto na swojej konsoli,"

 

 

przecież w ten sposób materiały się "zablokują", chyba, że deaktywacja wia www...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że"

przecież w ten sposób materiały się "zablokują", chyba, że deaktywacja wia www...

...ludzie, pomyślcie trochę "Out of the box".

Przecież po tym jak druga osoba aktywuje swoją konsolę jako "domowa czy tam podstawowa" to pierwsza się normalnie loguje na swoje konto jako gość i ma dostęp do wszystkiego ze swojego własnego konta na sowim profilu, więc co się ma blokować?

Twoje konto aktywujesz na konsoli kumpla jako "domowa", a na swojej jako "gość". Konto działa na obu konsolach. Kolega na swoim profilu ma dostęp do twojego konta, ty na sowim jesteś zalogowany u siebie. Wydaje się proste.

Jak na razie to są spekulacje i czyste teorie bo nie mamy w rękach konsoli, ale za miesiąc czy dwa jak będę miał PS4 to przetestuje z jakimś znajomym. :biggrin:

 

@Patricko, mam problemy z ortografią od dziecka. Tapatalk + fizyczna klawiatura = brak poprawy błędów. ;) Poza tym poprawniej piszę po angielsku niż po polsku. 

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrocie to chodzi o to, ze HDD dziala jak ogromna pamiec tymczasowa, czyli przykladowo grasz w KZ to w tle instaluje sie gra, potem grasz w BF to dane z KZ sa usuwane a w ich miejsce wskakuja dane z BF, potem grasz w CoD to dane z BF sa zamieniane na te z CoD, pozniej jak chcesz znowu pograc w KZ to dane sa instalowane od nowa, itd. itd. Pol biedy, jesli bedzie to dodatkowa opcja, ale jesli bedzie to ZAMIAST opcjonalnej instalacji gier (co nam obiecano juz w Lutym), no to troche lipa, po co wtedy wsadzaja 500GB dysk jak wystarczy 50? Na dniach powinnismy uslyszec wiecej szczegolow bo narazie to jest wiecej niejasnosci niz konkretow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BR dalej będzie wąskim gardłem systemu, gry z płyty będą miały tworzony cache na dysku z którego będą pobierane potrzebne dane. Dobry pomysł gdyż eliminuje potrzebę pełnej instalacji przy zachowaniu prędkości doczytywania danych właściwej dla hdd, a nie płyty.

@ Żywy - musisz mieć niezłe wejścia, że wiesz, iż te dane będą zastępowane/usuwane w przypadku odpalenia innej gry, a nie pozostaną na wolnej przestrzeni hdd. 500GB dalej będzie wystarczajace jedynie na początku - nie rozumiem skąd u Ciebie założenie, iż wszyscy kupią wersje na płytach, a nie cyfrowe, gdzie pełna instalacja jest jakby na to nie patrzeć - koniecznością.

Wiesz ile trzeba czasu, aby przesłać 8GB przy transferze 3BR z ps3? A to tylko jednorazowe zapisanie ramu. Ile "waży" 1 sekunda obrazu full hd w 60 klatkach z dźwiękiem 5.1 (nie mówię o strumieniu :) )? I teraz masz transfer plus czas dostepu z płyty do tego - twierdzisz że jest wystarczajacy? Btw podajesz przykład KZ SF który jest właśnie jedną z gier wykorzystujących ten casching, bo chyba nie sądzisz, że widziałeś odpalenie gry w 15s na czystym systemie PS4?

Edit - znalazłem - napęd BR w PS4 będzie miał maksymalny odczyt 27MB/s taa faktycznie żadne z tego wąskie gardło ;p

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD nie bedzie raczej nic hamowal, w koncu bedzie 3x szybszy niz ten montowany w PS3 podczas gdy pojemnosc plyt pozostaje bez zmian. Na przykladzie KZ:SF - od momentu wsadzenia plyty z gra do napedu do samego grania mija zaledwie ~15s, gdzie w KZ2/3 trwalo to doslownie minuty. Szybszy naped + szybsza pamiec + szybsze dyski + mocniejszy procek, i takie sa efekty. Wiec w sumie to nie wiem, po co cale to instalowanie gier w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×