Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Pitoli pierdółki.

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bany wyciąga wszystkie swoje informacje ze stałego źródła.... Czyli z dupy...

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Coś tu jest wspomniane o lekkich dropach przy tych ogromnych potworach i braku falującej trawy czy większych efektów wody ale cały gameplay (nowy, z pokazu gry w siedzibie GG) jest ze zwykłej PS4 i tragedii nie ma, świetnie to wygląda :1_grinning:

Edytowane przez Skreedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, CePeeN napisał:

@Bany skąd te informacje?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wejdz w temat horajzona i odpal filmiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? Jakieś pojedyncze spadki? A co efektów graficznych to od początku zapowiadali ze pro będzie miało trochę więcej. Generalnie nie rozumiem płaczu na te spadki fps, tak samo jak przy TLOU chwilowe spadki spowodowały ze dev wycofał SS czyli "zbrzydzil" grę żeby nie było płaczu na to ze jest 58 a nie 60fps. Chcesz mieć dużo klatek kup PC i się jaraj frapsem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bany4KHDR napisał:

gracz pctowy by sie nie powstydzil oprawy wizualnej horajzona no ale musi obejsc sie smakiem :) 

Odnosnie porownania PRO z wanilką to poczekajmy na  DF ale juz teraz wiem że posiadacze wanilki bedą celowo umniejszać różnice :) Jak to mowią: "Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma"

 

Bany 4K fanboy pro-tezy. 

Tu nie chodzi o umniejszanie, tyle ze spora czesc osob dalej ma TV full HD i pytanie jak faktycznie duze beda roznice. 

 

Mozna byc graficznym onanista - co kto lubi, ale gry to w duzej mierze gameplay. Jesli gra ma ciut gorsza oprawe graficzna ale soczysty gameplay to ma szanse byc lepiej oceniona przez graczy nizli przepiekna graficznie pusta wydmuszka z drewniana i plytka mechanika rozgrywki. 

 

Wiec jesli tylko Horizon bedzie ladnie wygladal na PS4 amator, i dzialal stabilnie a ponad wszystko oferowac bedzie fajna mechanike, jakas historie a calosc bedzie sie kleic i bedzie miodne to w czym problem. 

 

Owszem jesli beda spadki plynnosci na valince to bedzie dosc przykre, niemniej poki te beda sporadyczne i nie ponizej 25fps a znakomita wiekszosc czasu gra bedzie trzymac 30fps wielu nie bedzie rozdzieralo szat. 

 

I tak grafika jest wazna, bo w koncu gry to medium wizualne - ale troche smuci mnie fakt ze ludzie glownie gadaja o grafice, kurcze takie RDR na PS3 nawet nie dzialalo w 720p, mialo straszne dropienie klatek a mimo wszystko gra obrosla kultem. Nawet takiemu GTA V na PS4 mozna wytknac pare rzeczy ale czy to umniejszalo tej grze? no nie wydaje mi sie... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan cieszy mnie twoje podejscie do tematu i ciezko sie z toba nie zgodzic. Nie twierdze że vanilka players beda rozczarowani bo gra zapowiada sie naprawde dobrze pod wieloma wzgledami. Chcialem tylko zaznaczyc że jeśli horajzon bedzie wygladal i dzialal lepiej na PRO to należy sie z tym faktem pogodzic bo dziwi mnie że ludzie sie tym tak bulwersuja skoro im nie zalezy na troche lepszej grafice, rozdzialce, dodatkowych efektach czy stabilniejszym framerate

poza tym jeśli youtuber, jakis tam maciaszek, glownie gracz pctowy, ktory ogrywal Horajzona w amsterdamie i ma porownanie poluje na PRO bo chce ograć gre wlasnie na tej konsoli z wiadomych przyczyn to ciezko sie z nim nie zgodzic że warto

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się miałem nie udzielać w tym temacie, ale jest Bany4KPRO60k/s, więc impreza się kręci.

Jakbym kupował sprzęt do grania do spustów na grafiką to kupiłbym PC. Wtedy bym sobie klateczki wyliczał i płakał jak mam tylko 59.

Specjalnie dla Banego obrazowe porównanie:
granie na PC - bolec w dupę z użyciem wazeliny
granie na PS4Pro - bolec w dupę z użyciem śliny
granie na PS4 - bolec w dupę bez poślizgu
granie na PS4Pro bez TV 4K - gangbang z upośledzonymi karłami

Dupa boli tak samo, ale zawsze można sobie wmawiać, że jednak było lepiej...

EDIT: O kurteczka. Bany jeszcze dopisał, że jakiś Rock czy tam Rojo będzie kupował PRO, żeby ograć. Przy takich wiarygodnych i szanowanych źródłach to ja nie mam pytań.
Encyklopedia > Wikipedia > Wioskowy głupek > Wiedza od youtubera

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmmmm, gangbang z karłami ? Dasz lynka? :rydzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bany4KHDR napisał:


poza tym jeśli youtuber, jakis tam maciaszek, glownie gracz pctowy, ktory ogrywal Horajzona w amsterdamie i ma porownanie poluje na PRO bo chce ograć gre wlasnie na tej konsoli z wiadomych przyczyn to ciezko sie z nim nie zgodzic że warto

 

no wlasnie Remek M. aka Rock jakos mi nie lezy i wyznacznik to dla mnie zaden. 

 

Zgodze sie co do jednego - jeden woli miec te dodatkowe efekty, drugi moze obejsc sie bez nich o ile tylko gra wyglada dobrze (ja jestem w tej drugiej grupie). 

Co wiecej jestem tego swiadomy jako gracz z rodowodem PeCetowym - teraz nowsze karty starczaja na dluzej ale poczetek zeszlej dekady to karty wychodzily doslownie co chwile. I owszem nie raz widzac gre u kumpla mowilem alez to swietnie wyglada, ale sam szedlem na kompromisy - i ogrywalem z mniejszymi detalami. O ile tylko gra dzialala jako tako i potrafila dac fun nie widzialem wtedy problemu. 

 

To samo mamy teraz na konsolach, to jest fakt i polemizowac z nim raczej nie ma sensu. Inna kwestia jest to jak wiele gier z tego korzysta i jak duzy jest skok - ale wybacz tutaj wole nie wdawac sie w dyskusje - bo materialy DF to nie wszystko a sam naocznego porownania nie mam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MagEllan napisał:

 

Inna kwestia jest to jak wiele gier z tego korzysta i jak duzy jest skok - ale wybacz tutaj wole nie wdawac sie w dyskusje - bo materialy DF to nie wszystko a sam naocznego porownania nie mam.

 

No wlasnie o to chodzi. Wiele osob wypowiadajacych sie tytaj nie ma porownania bo posiadaja vanilke :) opinie z pupy swoje badz powtarzane po kims :) 

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to Rock chce nabyć PRO aby dać widzom jak najlepszy gameplay, sam powiedział, że zależy mu na płynności dodając przy tym, że na 3h grania miał tylko w jednym miejscu niewielkie spadki płynności.

Co do grafiki to owszem powiedział, że na 4k wygląda to lepiej ale chodziło mu o rozdziałkę uzyskaną na TV z oświetleniem HDR. W tym filmie jasno się wypowiedział, że na TV 4k mu nie zależy a tylko na jak najbardziej płynnej rozgrywce aby widzom jak najlepiej się oglądało.

 

Zresztą przestańcie napędzać sztucznie haype na Pro bo do PC i tak jej daleko a dopóki nie ma wielkiej przepaści na TV FHD to nie widzę sensu przesiadnia się na tą najmocniejszą konsolę świata :1_grinning:

Edytowane przez Kolos28
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bany4KHDR napisał:

No wlasnie o to chodzi. Wiele osob wypowiadajacych sie tytaj nie ma porownania :) opinie z pupy swoje badz powtarzane po kims :) 

coz jak wiele gier ma wsparcie to akurat mozna liczyc ;) ale co do reszty jak pisalem nie wdaje sie w dyskusje. 

Porownanie naoczne zeby robic to trzeba miec niezly setup, preferowanie 2 TV (full hd i 4k) i 2 konsole. wtedy przalczajac sie mozna jakos to porownac, jeszcze lepiej bylo z 4rema konsolami po 2 na kazdy z TV. 

 

Sam tez czasami cos porownam - PS3, PS4 amator, Lapciak z GF630M - za kazdym razem na tym samym full hd TV 42" i majac odpalona ta sama gre na 2 sprzetach moge cos powiedziec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem radę grać w tragicznie zoptymalizowane GTA IV na premierę, na PS3 w ~25klatkach to i dam radę jak gra mi gdzieniegdzie chrupnie... Bujająca się trawa czy fale na wodzie, przy pływaniu nie są mi specjalnie potrzebne. Jak będę chciał nakarmić swoje pecetowe ego to pogram na komputerze, z DSR i 60 klatkami...

 

Oczywiście, różnica będzie na korzyść PRO ale wątpię żeby była aż tak wielka, a druga sprawa, że konsola dla mnie to tylko dodatek do peceta więc nie, ja płakać ani czuć się gorszy nie będę, wyrosłem już z płaczu kiedy klatki lecą do 57  :siara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kolos28 napisał:

Zresztą przestańcie napędzać sztucznie haype na Pro bo do PC i tak jej daleko a dopóki nie ma wielkiej przepaści na TV FHD to nie widzę sensu przesiadnia się na tą najmocniejszą konsolę świata :1_grinning:

 

Ale o czym ty mowisz bracie? spojrz co sie tutaj dzieje do okola - brak pro w sklepach to normalnie gorsze niz kartki na racje zywnosciowe w pierwszej polowie lat '80 i ocet na polkach w '70. Brak pro w sklepach to problem pierwszego swiata. 

 

A tak serio, hajp jak widac jest, spoko ktos chce niech kupuje - prosze bardzo w Szwecji leza i sie kurza w sklepach.... 

 

Nie ma co sie spinac, chca ludzie pokazac ze sa pro pro-sze bardzo. 

Poki gry nie beda dropic do subiektwynie nieakceptowalnych przeze mnie wartosci, poki grafika bedzie ladna i dopracowana na amatorze poty bede gral na tej konsoli, tymbardziej ze majac tylko full hd tv bez hdr to w mojej opinii poki co skok za maly zeby rzucac sie na nowosc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrące w temat - mam nadzieje że admini i modzi nie wywalą mojego posta - potrafię wszystko znieść, ale proszę nie używajcie takich pedalskich zwrotów jak vanilka. To nie WoW i z dupy ta nazwa. A co do pl youtuberów, to wolałbym słuchać reklam kremu do p**dy aka Żanet Kaleta, niż ich mądrości.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że chciałbym kupić ps4 pro ale te zmiany są za małe czekam, sobie pół roku zobaczę jak to będzie. Jak kupuje konsole to od razu chce zobaczyć wielkie zmiany i czuć że dobrze wydałem kase z pro tak nie jest niestety teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damccio91x napisał:

Ja wam powiem że chciałbym kupić ps4 pro ale te zmiany są za małe czekam, sobie pół roku zobaczę jak to będzie. Jak kupuje konsole to od razu chce zobaczyć wielkie zmiany i czuć że dobrze wydałem kase z pro tak nie jest niestety teraz

Żeby zobaczyć znaczące zmiany na prosiaku nie wystarczy sama konsola. Trzeba miec też dobry telewizor. Dobry to znaczy z 4K i mocnym HDR-em a nie HDR ready.
Wtedy spore róznice są widoczne. Ten kto ich nie widzi jest ślepy. Wiem co piszę,bo najpierw miałem PRO podłączona do tv FHD ,a dopiero kupno tv z 4K i HDR dało różnice w wyglądzie gier. A TV mam średni. Po zainwestowaniu w lepszy, te róznice będą jeszcze większe.
Więc nie oczekuj TY i inni którzy maja zamiar kupic PRO,że sama konsola od razu powali Was jakością obrazu. To naczynia połączone i dopiero te 2 elementy: dobry TV i prosiak pozwolą się cieszyć pięknym obrazem.
Do tego dochodzą spore róznice w obrazie gier pod VR. Jak uzytkujemy go z PRO to obraz jest zdecydowanie lepszy. A jak wyjdzie poprawiona wersja hełmu, to róznice będą zapewne jeszcze większe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

takie pytanko czysto techniczne. Czy waszym zdaniem roznica w rozdzielczosci pomiedzy 1080p i 1440p to jest subtelna, srednia czy spora zmiana? Chyba podobna roznica jak w 720p vs 1080p. Wiekszosc gier AAA dziala na PRO wlasnie 1440p przy stabilniejszym framerate dlatego pytam

comp_S_id1393711316_381136.jpg

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezu, masz grę w 1440p przeskalowana do 1080p, dzięki temu masz mega ostry obraz i wygładzone krawędzie, gdzie w przypadku PS4 obraz 900p jest skalowany do 1080 co daje rozmycie (oczywiście nie wszystkie gry działają w 900p). Do tego dochodzi płynność. Na przykładzie tomb raidera, last Guardian czy step- płynność jest większa, bez względu na to czy odpalisz to na ultra super hiper 8k hdr6.0 czy na ruskim rubinie, płynność jest większa. Dla mnie grafika nie jest najważniejsza, chce mieć obraz min 1080 lub większy skalowany do 1080, i płynność min 30fps. Dlatego kupiłem PS pro i jestem zadowolony. Kiedyś kupię UHD ale na razie jest mi nie potrzebny. Jak ktoś oczekuje cudów od konsoli za 1700zl to chyba nie ma nawet minimalnego pojęcia o sprzęcie. Jeżeli komuś nie przeszkadzają dropy do 20fps albo 10 jak w przypadku last Guardian to niech gra na ps4 i cieszy się grą. Mnie taka płynność irytuje. Nawet jak gra jest dobra, to niesmak pozostaje, że technicznie jest to gniot, dlatego liczę na to, że gry na prosiaku będą działały płynniej.

Różnica w cenie między PS4 a pro to kilka stówek, jeżeli ktoś jest w stanie poukładać sobie lepiej życie dzięki 500zl to niech tak zrobi, a lepiej na tym wyjdzie. ;) W przypadku telewizorów FHD z PRO dostaje się natywna rozdzielczość i płynność która powinna być zapewniona na podstawowej PS4, ale nie była, w przypadku konkurencji również. Nie wiem czemu ludzie mają taki ból dupska, jak ktoś kupuje pro do tv fhd (w szczególności xboty). Nie wszyscy lubią grać w 720p skalowanym do 1080 z dropami do 20fps wmawiając sobie, że i tak nie ma różnicy ;) pomijając fakt, że jest to tylko głupia konsola dla grzecznych dzieci, to poziom hejtu na tym forum conajmniej taki, jakby ktoś kupił ferrari na Ukrainie .

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie jestem graficznym onanistą ale wbrew opniom ignorantow uważam że jak na cene PRO to skok jest na telewizorach FHD a o 4k juz nie wspomne :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem gameplay horizona od Rocka na jutubie, potwierdził ze na zwykłym ps4 są spadki fps i optymalizacja, słaba, na pro graficznie wygląda lepiej, stały fps i 4k :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie już gra i będą testy na DF i zobaczę że gra się tnie co chwile to Ci przyznam racje bo rock wspomniał że w kilku lokacjach czuć że spadają fps ale nie ma jakieś lipy wielkiej czuję że w finalnej wersji spadki będą bardzo sporadyczne albo wcale. A żeby ci humor poprawić to na pro jak pokazywali gamplay to też fps spadały do 26 i co tragedia?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Damccio91x napisał:

Jak wyjdzie już gra i będą testy na DF i zobaczę że gra się tnie co chwile to Ci przyznam racje bo rock wspomniał że w kilku lokacjach czuć że spadają fps ale nie ma jakieś lipy wielkiej czuję że w finalnej wersji spadki będą bardzo sporadyczne albo wcale. A żeby ci humor poprawić to na pro jak pokazywali gamplay to też fps spadały do 26 i co tragedia?

Spoko, dalej wierz w swoją bieda zwykłą ps4, teraz może i jeszcze jakoś daje rade, za dwa lata to będzie szrot ;)  Poza tym sam Rock stwierdził że na Pro gra działa i wygląda lepiej. 26 fps na pro ? Spoko pokaż link bo widzę że na siłę próbujesz usprawiedliwiać swojego starego fata :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I co głupio Ci teraz?  za dwa lata to już nie będę miał ps4 bo pewnie do tego czasu sytuacja z pro się wykrystalizuje  i ją po prostu kupię. Nie mam w ogóle ciśnienia na pro jest mi to obojętne na ten moment serio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×