Skocz do zawartości
glugi

Need for Speed: Rivals

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to się stało, że jeszcze nie ma tematu o tej grze :)
W obliczu ostatnich wydarzeń to jedyne wyścigi jakie będziemy mogli kupić w dniu premiery na PS4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko serii NfS, ba dobrze wspominam dwie ostatnie edycje, tj. Most Wanted i Hot Pursuit. Jednak jak na start nowej konsoli, jedna gra wyścigowa mnie nie satysfakcjonuje. Co do samej gry, cóż nowości i zaskoczenia raczej nie ma co się spodziewać. Solidne arcade z duża dawką mocnych wrażeń (najczęściej podczas oszukiwania gracza przez samą grę, pod względem osiągów aut naszych rywali :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od dłuższego czasu zaufałem serii i zamówiłem pre-order NFS Rivals na PS4. MW 2012 był moim zdaniem całkiem udany, fajnie grało mi się i na PC, PS3 i w wersję na PSV. Teraz, przy premierze PS4 nie wyobrażam sobie startu bez racera, DC odpadł więc biorę NFS. Ale po materiałach które widziałem czuję, że się nie zawiodę. Coś jak HP z otwartym światem i "znajdźkami" jak w MW 2012. Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wersji PS4 z XONE:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze prawie żadnej różnicy nie ma, i na xbox one i ps4 jest słabo jak na next gen, jeśli ktoś widzi różnice to chyba w kolorze i marce auta ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównania na YT zazwyczaj niewiele mówią o prawdziwych różnicach :) Na PC szału też nie będzie. Ponoć wersja PS4 jest identyczna jak PC, a nawet jakiś redaktor zagraniczny mówił, że wydawało mu się że to co twórcy pokazali na next genie Sony wyglądało najlepiej ze wszystkich platform. Nie ma co się jednak napalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jak najszybciej dorwać gierkę i PS4 i opisać wrażenia dla niezdecydowanych :)
Protip na początek (wyczytany w recenzjach i opiniach): Łatwiej zacząć jako policjant, dopiero później przerzucić się na karierę "ściganta". Dzieje się tak ponieważ policja dostaje wozy za darmo i nikt ich przecież nie będzie gonił, więc nie ma ryzyka utraty bezcennych punktów. Można trochę zapoznać się z mechaniką gry, a później jako łamacz prawa być nieuchwytnym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie z innego punktu widzenia ;) Tego prawdziwego :biggrin:

 

 

Oczywiście materiał poświęcony głównie wersji PC i odblokowaniu klatek, ale co mnie śmieszy, to to że EA zaczyna się posuwać do granic absurdu z traktowaniem gracza jak ostatniego debila.

Powinny być osobne wersje, jedna na usa, gdzie właśnie co 5 sekund jest tutorial i na resztę świata, gdzie nie ma żadnego tutoriala.

Na Boga...po kiego człona tutorial w samochodówce...

 

No, ale to nfs i ea, także nie można się tutaj spodziewać niczego specjalnego.

 

Move along people, nothing to see here ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie z innego punktu widzenia ;) Tego prawdziwego :biggrin:

 

Koles nie jest kierowca rajdowym, wiec nie ma w tym nic prawdziwego - ot sili sie na hejtera ktory wszystko obsmarowuje ;) W paru miejscach ma racje, ale tak to narzekanie ktore mozna dopasowac do kazdej gry .. 

 

BTW juz to kiedys pisalem - w/g ostatnich danych statystyczni polacy sa glupsi niz amerykanie. Czas zweryfikowac te durne przesądy, ze za oceanem zyja idioci .. 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie cisza, a premiera na PS4 tuż tuż. Tak się składa, że miałem dziś okazję w SCC pograć jakieś 30 minut w nowego Need for Speeda i jestem pozytywnie zaskoczony. Razem z Fifą 14 ta gierka staje się moim musowym prezentem pod choinkę. Trudno mi tutaj wypowiadać się o fabule, koncepcie, założeniach. W ciągu tych kilkudziesięciu minut mogłem sobie pojeździć po naprawdę dużym świecie przygotowanym do gry (IMO dwa razy większy, niż w Most Wanted z zeszłego roku), nacieszyć oko fantastycznymi widokami, zdewastować okolicę (Frostbite 3 yeah!) i pościgać się z przypadkowo napotkanymi przeciwnikami.

 

Sterowanie na nowym padzie do PS4 jest troszeczkę inne. Trzeba się przyzwyczaić. Analogi chodzą ciężej, nieco inaczej "dotyka się" je paluchami. Podobnie jest z resztą z R2 i L2. Po kilku minutach, gdy uda się wszystko opanować, fun z zabawy jest ogromny. Pamiętam jak rok temu recenzenci narzekali na Most Wanted wystawiając im oceny niższe, niż zasługiwała. Niesłusznie sugerowałem się ich opiniami, kilka miesięcy po premierze Most Wanted kupiłem i bawiłem się znakomicie. Do Rivals podchodziłem z dystansem ponieważ sprawiał wrażenie kalki Hot Pursuita sprzed bodaj trzech lat. Tymczasem frajda ze ścigania się jest jeszcze większa, a całość w next-genowej oprawie wygląda po prostu zjawiskowo! Nie ma DriveClub, jest NFS. Piątku, przybywaj :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze swiat jest wiekszy skoro tamten i tak nudzil bardzo szybko. Brak fabuly czy kariery takiej jak ta z NFS Prosche ktora by wciagala i pozwalała na rozwoj bohatera jest kiepski pomyslem co pokazala poprzednia czesc. Tutaj dostajemy ladniejsza graifke .. i tyle. Dla mnie to za malo zeby kupic ta gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze swiat jest wiekszy skoro tamten i tak nudzil bardzo szybko. Brak fabuly czy kariery takiej jak ta z NFS Prosche ktora by wciagala i pozwalała na rozwoj bohatera jest kiepski pomyslem co pokazala poprzednia czesc. Tutaj dostajemy ladniejsza graifke .. i tyle. Dla mnie to za malo zeby kupic ta gre.

Poczytaj recenzje, bo z tego co się orientuje, to jakąś fabułę starali się wprowadzić, na pewno jest ona bardziej wyrazista niż ostatnich w Most Wanted czy Hot Pursuit. Warto też rzucić okiem na naprawdę pozytywną i optymistyczną recenzję NFS: Rivals na PS4 w najnowszym PSX Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka fabula rodem z "Szybcy i wsciekli" mnie nie interesuje - chcial bym kariere, tak jak to bylo w Prosche i powolne odkrywanie kolejnych aut  :)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena spadła w SEN z 304zł na 279zł, chyba będzie trzeba kupić :/

Udało mi się wbić na preorder w avansie dzisiaj bo była 1 konsola na sklep i dziewczyna się wykłóciła że bierze, jakiś fajans z obsługi chciał znajomej sprzedać ale po telefonie zrezygnowała i jutro lecę o 8 :biggrin:

Wracając do tematu :P u mnie w mieście nie będzie NFS's, zadzwoniłem do kilku sklepów, lokalny, ultime i inne. Głównie nie ma na stanie i na jutro nie będzie więc zostaje kupno w sklepie sony za tą ogromną kwotę.

Pograłem chwile na pc, poczytałem recenzje i opinie, wszystko raczej pozytywne oprócz tych co zawsze narzekają na wszystko że to 30 klatek że to arcade :)

 

Jeszcze takie pytanie na ile godzin wystarcza ta gra? bez multi

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może coś o jakimś patchu dodającym polskie napisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ograłem trochę grę, grafika nawet niezła choć wydaje mi się że gra potrafi zwolnić. Irytujące dla mnie jest że co chwile jak się robi wyścigi to policja się pojawia, nawet jak wyjedzie się z kryjówki na poziomie heat 1 to tak samo.

Z minusów na ten moment (przeludnienia na serwerach i wariujący SEN) to to że jak gra się dołączy do innych graczy to potrafi "migrować" znaczy rozłączyć się i do innej gry podłączyć, wtedy gra staje i się łączy, w 40m miałem tak 2 razy. Mapa fajna, ogólnie nie żałuje kasy na razie. Ciekawe na ile godzin wystarczy :)

 

Minusy:

-łatwa, stanowczo za łatwa

-długie ładowanie do/z kryjówki

-przy pościgu wystarczy podjechać pod kryjówkę z gliniarzami na ogonie i wejść do niej, głupota całkowita

-za każdą zmiana samochodu trzeba zmieniać rejestracje i wpisywać swoją ksywkę, wkurzające

-ciągłe wracanie do kryjówki, po złapaniu, rozwaleniu. Normalnie masakra przed te długie wczytywania :/ pogrubiłem to bo to jest najbardziej irytująca wada bo przerywa wszystko i trzeba wracać do kryjówki i 2 ekrany ładowania, mogli by rozwiązać że wyścig trwa dalej ale wszystkie punkty tracimy. A tak ładowanie do kryjówki 2 sekundy i ładowanie na trasę :/

-zbyt częste rozłączanie się gier online podczas wyścigów/pościgów single player

-przeciwników przez 3/4 wyścigu ciężko dogonić a na koniec przed metą prawie stoją i czekają aby ich wyprzedzić

 

Na PPE koleś co pisał recenzje coś tam wypowiadał się że to jest krok wstecz względem most wanted bo nie ma dostępu do samochodów od razu, znaczy nie stoją na mapie, nie można podjechać do nich i sobie wsiąść :biggrin: totalna bzdura tamto rozwiązanie było beznadziejne, zawsze trzeba zaczynać od lipnej fury i po woli zdobywać coraz lepsze. Jeszcze pisze że gra "bywa trudna i stanowi wyzwanie" gdzie, ja pytam gdzie? :biggrin:

 

Dla mnie ta gra jest bardzo dobra, na razie się wstrzymam z oceną bo nie grałem na tyle dużo aby wystawić ocenę :P w przeciwieństwie do większości co po 5 minutach wystawia ocenę :P

Dla mnie gra o lata świetlne lepsza od ostatniego most wanted, taki rozbudowany hot pursuit czyli znaczy że dobrze :)

Nie porównuje do wcześniejszych gier z serii bo to głupota, były inne czasy i inaczej się wtedy grało :P

 

Post uzupełniam na bieżąco co zauważę :P

Jak coś to w podpisie moja ksywka (diabol_16) :P

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ograłem trochę grę, grafika nawet niezła choć wydaje mi się że gra potrafi zwolnić.

Jest tak dlatego, bo chodzi ledwie w 30 FPSach. A grając w inne gry na PS4, gdzie jest stabilne 60 FPSów, ta "trzydziestka" jest odczuwalna i faktycznie czasami lubi zwalniać. Na szczęście rzadko.

 

Dla mnie to typowy tytuł do zaliczenia i sprzedania. Może nawet uda się jeszcze przed świętami. A najpóźniej po Nowym Roku, jakoś przed premierą DriveClub. Jeździ się przyjemnie i ogólnie feeling jest świetny, ale bez szału i wytrzeszczu, jaki robi u mnie gameplay z DriveClub.

Edytowane przez blackhawkPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak dlatego, bo chodzi ledwie w 30 FPSach. A grając w inne gry na PS4, gdzie jest stabilne 60 FPSów, ta "trzydziestka" jest odczuwalna i faktycznie czasami lubi zwalniać. Na szczęście rzadko.

Mi nie przeszkadza że jest 30 klatek bo gra jest szybka, tylko mogła by utrzymać stałe 30 klatek to w końcu PS4 a nie PS3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przeszkadza że jest 30 klatek bo gra jest szybka, tylko mogła by utrzymać stałe 30 klatek to w końcu PS4 a nie PS3 :biggrin:

Jasne. Problemem tutaj nie jest konsola, a kiepska optymalizacja gry, która wyraźnie robiona była na szybko i przez to jest niedopracowana. Co nie zmienia faktu, że wygląda pięknie. Miejmy nadzieję, że przyszłe NFSy będą już chodziły stabilnie w 60 FPS.

Edytowane przez blackhawkPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie konsola bo mam killzone i widzę co konsola potrafi a to dopiero początek :)

Ale nie ma co marudzić gra bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może coś o jakimś patchu dodającym polskie napisy ?

A ma w ogóle być?Na Allegroszu jest wersja z polskimi napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×