Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Robię kopie danych z dysku zew 500gb usb 3.0 na kompa i zaraz podłączam do konsoli i będę testował jak to działa i czy gry ruszą z dysku.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robię kopie danych z dysku zew 500gb usb 3.0 na kompa i zaraz podłączam do konsoli i będę testował jak to działa i czy gry ruszą z dysku.

Prosze daj znac jak to dziala i czy dysk bedzie od tego momentu do uzycia tylko z PS4.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Jest formatowany pod ps4 co więcej jest szansa ze będzie szyfrowany do użycia tylko z jednym ps4

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej to sobie wyobrażacie?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb turbo tyczy sie tylko gierek czy innych aplikacji, sklepu, menu tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kilka spostrzeżeń odnośnie kopiowania na dysk zew.

Podłączyłem dysk 3.0 (i jeszcze dostałem info że może być za wolny :sad:), wszedłem w urządzenia zrobiłem format. Dysk dopiął się do pamięci masowej systemu. Teraz wchodząc w Pamięc Masowa w ustawieniach widać 1. Pamięć masowa systemu i 2. Rozszerzona pamięć masowa. Można od razu wybrać gdzie będą się instalować nowe aplikacje.

Przeniosłem fifę na usb - 11GB trwało to 2 minuty. Kiedy chciałem przenieść BF Hardline (około 70gb) to pokazywało czas kopiowania 12 minut.

W informacjach o grze widać, na jakiej pamięci jest zainstalowana. Żeby odłączyć dysk, trzeba przytrzymać PS i wybrać opcję odłączenia pamięci, lub w ustawieniach wybrać Przestań używać tej rozszeżonej pamięci masowej, bo inaczej przy kolejnym podłączeniu jest jakaś naprawa i pojawia się pasek ładowania. 

Gry przeniesione na dysk odpalają się z dysku. Czyli działa to jak rozszerzenie dysku w środku konsoli.

Oczywiście, dysk sformatowany pod ps4 nie jest widoczny z poziomu komputera. Ba nawet się wystraszyłem, że go szlak trafił, jednak trzeba wejść w zarządzanie dyskami i stworzyć nową partycję i będzie działał pod windowsem. 

 

Oczywiście poszedłem krok dalej, i podzieliłem dysk na partycje. A 200GB i B 270gb obie w NTFS. Niestety PS4 wykryło dysk jako 500gb i zrobiło format na swój system plików jako 500gb. Zrobiłem jeszcze inny test. Zrobiłem partycję A 100GB w formacie exFAT i partycję B 400GB w formacie NTFS. Ps4 wykryło dysk jako 100GB i sformatowało pod swój system, jednak po formacie pojawiło się znowu 500GB USB. Czyli troszkę lipka, bo dysk w całości trzeba przeznaczyć do konsoli, nie da się wykombinować pół na konsolę, a drugie pół do korzystania na pc. 

Spoiler

 

f04b8e008c5e47943980f70659aa8e33.jpg

706277d0a38fb16a7ad3cd6e11e74ba7.jpg

975cde0a129f066e3e88f6f979ea43ca.jpg

233e86958af288ef9be94139bbed0aed.jpg

ca5b0ce467a2735417a62e133b76863e.jpg

783facfcd504f823f42621b40a9987f0.jpg

 

 

Edytowane przez cykor
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej to sobie wyobrażacie?

Wobrażali sobie, że będą się wymieniać dyskami z grami ;)

@cykor

Jak masz możliwość to porównaj czasy ładowania gier z dysku USB i wewnętrznego. (Przyjmuje że oba masz 5400rpm).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary:

 

BF1, ładowanie gry do pierwszego naciśnięcia X

Dysk WEW: 33s, drugi pomiar 31s Dysk ZEW: 27s, drugi pomiar 28 sekund

Ładowanie misji Błoto i Krew, od naciśnięcia start do pierwszego filmu

Dysk WEW: 48s, drugi pomiar 48s dysk ZEW: 48s, drugi pomiar 48 sekund

Kopiowanie BF1 (83 Gb) trwało około 25 minut

 

Ważna sparawa. Mój dysk Zewnętrzny to GOODRAM 2.5' 500GB  usb 3.0 kupiony w xkomie, więc nie wiem dokładnie ile ma rpm. A mój dysk wewnętrzny to Hitachi 750GB SATA 3.0Gb/s 5400rpm. 

http://www.x-kom.pl/p/264101-dysk-zewnetrzny-przenosny-goodram-500gb-datago-25-usb-30.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje. Podłączyłem do PS4 Pro na przejściówce dysk SSD Samsung EVO 840 250GB.

Gry można przenosić między dyskami. Czasy ładowana skróciły się mniej więcej o połowę w grach, w które akurat pogrywam w porównaniu z dyskiem co siedzi wewnątrz konsoli. Zaraz po zakupie konsoli zmieniłem na Seagate 2TB wyciągnięty z obudowy z Seagate Expansion.

Dla przykładu czasy ładowania z menu gry po naciśnięiu opcji kontynuuj:

Watch Dogs z 45 sekund do 25

Assassin's Creed Unity z 50 do 25

Rise of Tomb Raider z  55 do 25

Ładowanie skróciło też Littel Big Planet 3. Nie wiem dokładnie ile, bo nie mierzyłem, ale różnicę czuć na plus.

Są też gry, które skorzystały niewiele, np. Carmageddon Max Damage z 55 na 48. Niedużo, ale zawsze :)

Aha, dla jasności. Przejściówka USB-SATA to jest ta co była w Seagate Expansion. Wszystko się elegancko rozbiera i odpina.

Testy dysków na tej przejściówce robione na kompie pokazywały dla dysku PS4 stock: około 100 MB/s odczyt, dla Seagate Expansion 2TB około 120 MB/s, ale EVO 840 250GB około 220 MB/s. Czasy dostępu dla talerzowych około 18 ms, dla SSD 0,14 ms.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe że po kablu z zewnątrz gra ładuje się szybciej niż z dysku wewnątrz.


Szkoda że nie można podzielić dysku zew np na pół. Fajna opcja lecz dla mnie akurat zamiast dopniać dysk 2tb na usb lepiej rozbebeszyc i wrzucić do środka....

Edytowane przez cykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe że po kablu z zewnątrz gra ładuje się szybciej niż z dysku wewnątrz.

Szkoda że nie można podzielić dysku zew np na pół. Fajna opcja lecz dla mnie akurat zamiast dopnisać dysk 2tb na usb lepiej rozbebeszyc i wrzucić do środka....

Morph już to rozwiązanie testował na Xbone dawno temu. Również tam szybciej wszytko chodzi na dobrym dysku zewnętrznym z dobrą kieszenią USB 3.0

Coś na magistrali czy interdejsie SATA jest nie tak i tu i tam skoro na dysku zewnętrznym wszytko idzie szybciej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gregor_TSK napisał:

 

 

 

 

Wobrażali sobie, że będą się wymieniać dyskami z grami ;)

 

a dlaczego nie? do uruchomienia gry nośnikowej zainstalowanej na dysku i tak potrzebujesz nośnika, do gry zakupionej cyfrowo licencji ,.. takie wymienianie się dyskiem to byłaby fajna sprawa dla osób z słabszym lub ograniczonym limitami internetem, są w Polsce takie miejsca gdzie infrastruktura jest tak kiepska że albo masz stacjonarne 2mb albo musisz kombinować z mobilnym, w piątek/sobotę pobierałem bete wildlands z pół dnia, a znajomy na światłowodzie mógłby mi to pyknąć w pewnie niecałą godzinkę ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gregor_TSK napisał:

Wobrażali sobie, że będą się wymieniać dyskami z grami ;)

 

No tak, czyli masz grę na dysku zew. idziesz do kolegi LOGUJESZ się na swoje konto, podpinasz dysk i grasz...

(o ile mnie pamięc nie myli tak jest na ONE, czyli możesz z dysku zew. na innej konsoli odpalić grę o ILE jesteś NA KONCIE do którego są przypisane gry = to jest GIT)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawaloby sie że stąd już niedaleka droga do kopiowania gier z dysku i podmiany pliczkow odpowiedzialnych za zgodność z danym kontem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

 

No tak, czyli masz grę na dysku zew. idziesz do kolegi LOGUJESZ się na swoje konto, podpinasz dysk i grasz...

(o ile mnie pamięc nie myli tak jest na ONE, czyli możesz z dysku zew. na innej konsoli odpalić grę o ILE jesteś NA KONCIE do którego są przypisane gry = to jest GIT)...

 

Na ps4 tak nie działa. Tak samo jak wyjęcie dysku i wsadzenie do innej konsoli nic nie zmieni, bo będzie wołała o formatowanie. Sprawdzałem z dyskiem usb na innej konsoli i też krzyczy o formatowanie mimo, że na swoim koncie jestem zalogowany.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy po jakim czasie od testów wprowadzają nowy Firmware?

 

Bo na betę się nie załapałem, a planuję kupić dysk zew na USB 3.0 z 3TB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiący czy tam 6 tygodniach od startu bety wprowadzają oficjalny FW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 6.02.2017 o 09:09, bany4KHDR napisał:

wydawaloby sie że stąd już niedaleka droga do kopiowania gier z dysku i podmiany pliczkow odpowiedzialnych za zgodność z danym kontem

Badz dobrej mysli :>

cyt "  Hacking scene member xmax katsu published a couple of pictures claiming he has a PS4 Hardware hack that works on the PS4’s latest firmware 4.07.
Although he gave few details, the hack allegedly allows to bypass Serial number checks on the Flash memory and the HDD of the PS4. According to xmax katsu, this allows unlimited Primary account share on the PS4. In other words, one account could buy lots of PS4 games, then share this account (and the games associated to it) with an unlimited amount of “Friends”. "

 

Do tego przedwczoraj wyszlo info ze Hackerom udalo sie odpalic linuxa na najnowszym beta firmware 4.50 ;> Takze dzieje sie ;>

 

Poki co, legalnie kazdy uzytkownik bedzie mial mozliwosc korzystania tylko z jednego dysku zewnetrznego do jednej konsoli...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 11.02.2017 o 00:32, Frog__PL napisał:

Badz dobrej mysli :>

cyt "  Hacking scene member xmax katsu published a couple of pictures claiming he has a PS4 Hardware hack that works on the PS4’s latest firmware 4.07.
Although he gave few details, the hack allegedly allows to bypass Serial number checks on the Flash memory and the HDD of the PS4. According to xmax katsu, this allows unlimited Primary account share on the PS4. In other words, one account could buy lots of PS4 games, then share this account (and the games associated to it) with an unlimited amount of “Friends”. "

 

Do tego przedwczoraj wyszlo info ze Hackerom udalo sie odpalic linuxa na najnowszym beta firmware 4.50 ;> Takze dzieje sie ;>

 

Poki co, legalnie kazdy uzytkownik bedzie mial mozliwosc korzystania tylko z jednego dysku zewnetrznego do jednej konsoli...

 

Już widzę januszy byznesu jak na allegro sprzedajo 500 (słownie pińćset) Gygabajtów gier!! (na dysku zewnętrznym)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mam nadzieje ze Sony im skutecznie będzie utrudniać piractwo i cheaterzy idą w parze. Piraci mi mniej przeszkadzają bo to prywatna sprawa kogo i z czego się okrada ale cheaterow nie trawie. :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mam nadzieje ze Sony im skutecznie będzie utrudniać piractwo i cheaterzy idą w parze. Piraci mi mniej przeszkadzają bo to prywatna sprawa kogo i z czego się okrada ale cheaterow nie trawie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sorry za offtop ja prywatnie uważam ze koszty grania mozna optymalizować, wiec argument gry sa za drogie do mnie nie przemawia. Cheatowanie tez jest w mojej opinii negatywnym procederem który mozne ostro zabić przyjemność grania z takimi osobnikami.

@wojwyz

Bardzo fajne porównanie.

Przyznam ze takie rozwiązanie moze mieć sens, czyli 2TB na gry materiały z share i inne pierdoly w konsoli plus mniejszy (np. Z promocji ;) ) SSD do gier w ktore gramy czesto lub właśnie odgrywamy a w których czasy ładowania były długie i zyskują na szybszym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MagEllan napisał:

Przyznam ze takie rozwiązanie moze mieć sens, czyli 2TB na gry materiały z share i inne pierdoly w konsoli plus mniejszy (np. Z promocji ;) ) SSD do gier w ktore gramy czesto lub właśnie odgrywamy a w których czasy ładowania były długie i zyskują na szybszym dysku.

 

bany4KHDR już mówi, że do swej TURBO konsoli włoży dysk SSD i już będzie wczytany w BF1, zanim wszyscy innni zaczną grać :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

bany4KHDR już mówi, że do swej TURBO konsoli włoży dysk SSD i już będzie wczytany w BF1, zanim wszyscy innni zaczną grać :24_stuck_out_tongue:

A za chwilę EA wyda patch w którym pojawi się odliczanie do startu rundy i szach mat tak jak to było w bf4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, CePeeN napisał:

Oj mam nadzieje ze Sony im skutecznie będzie utrudniać piractwo i cheaterzy idą w parze. Piraci mi mniej przeszkadzają bo to prywatna sprawa kogo i z czego się okrada ale cheaterow nie trawie. :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety newsy o hackowaniu sejwow i trofeow na ps4 juz jakis czas temu widzialem. I pierwsze narzedzia do tego juz pojawiaja sie w sprzedazy :/

http://shop.xploder.net/xploder-ps4-edition

Fuck Cheaters :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko zapowiedź sprzedaży, nie wiadomo kiedy to trafi do obiegu w ogóle, może nawet za rok... Dopóki będzie tylko to płatne narzędzie to pół biedy, ale jak się zaczną pojawiać darmowe to wtedy będzie już na dużą skalę.

Ale też nie panikujcie aż tak, bo teraz i tak większość gier online trzyma stan gry na serwerze, więc jak nie ma pliku na konsoli to i tak nic nie zrobią, a zapis profilu i tak im nic nie da. A singla niech sobie każdy hakuje jak mu pasuje, bo to mi zwisa jak kto sobie gra singla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×