Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo ile mniej więcej tryb turbo ma dodać mocy?

 

Wysłane z mojego SM-G928C przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nikkor

To nie działa tak że tryb turbo doda jakąkolwiek moc w PRO.

Nie znalazłem dokładnie jak to działa, ale podejrzewam że teraz jest tak że w przypadku gier bez wsparcia dla Pro konsola działa z mniejszą mocą (dla przykładu Bloodborne działa na obu konsolach identycznie).

Opcja boost zniesie to ograniczenie i gry bez wsparcia dla Pro będą mogły korzystać z pełnej mocy konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pro ma zablokowane zegary GPU i cpu tak jak OG. W trybie turbo odblokowuje zegar cpu i zegar połowy swoich rdzeni (tyle ile rdzeni ma stara) GPU.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, CePeeN napisał:

Teraz pro ma zablokowane zegary GPU i cpu tak jak OG. W trybie turbo odblokowuje zegar cpu i zegar połowy swoich rdzeni (tyle ile rdzeni ma stara) GPU.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tym tokiem myślenia Bloodborne pownien miec wiecej niz 30 fps, bo na chwile obecna jest slabo, nawet spada ponizej 30 fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym tokiem myślenia Bloodborne pownien miec wiecej niz 30 fps, bo na chwile obecna jest slabo, nawet spada ponizej 30 fps

Fps jest zablokowany na 30/60 zależnie od gry.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tym tokiem myślenia Bloodborne pownien miec wiecej niz 30 fps, bo na chwile obecna jest slabo, nawet spada ponizej 30 fps

 

 

 

Tym tokiem myślenia wnioskuje ze nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze BB jak napisał przedmówca jest zablokowane na 30fps. Po drugie nawet przed trybem boost działało prawie cały czas na 30fps a w trybie boost ma stałe 30fps. Problemem jest frame pacing a nie wydajność. Obejrzyj analizę DF.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT: tu masz film

Zwróć uwagę na base version jak rzadko tam spada fps.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś oficjalna informacja od Sony ze tryb Turbo będzie w 4.50? Na filmiku od Sony przedstawiającym update nie ma tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CePeeN napisał:

 

 

 

 

Tym tokiem myślenia wnioskuje ze nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze BB jak napisał przedmówca jest zablokowane na 30fps. Po drugie nawet przed trybem boost działało prawie cały czas na 30fps a w trybie boost ma stałe 30fps. Problemem jest frame pacing a nie wydajność. Obejrzyj analizę DF.

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT: tu masz film

Zwróć uwagę na base version jak rzadko tam spada fps.

W BB jest zablokowane , ale w grach ktore nie maja blokady fps to powinno tego fps byc teoretycznie wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i jest. Oglądałeś ten film?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT: sorry nie ten link. Tez digital foundry ale pierwsza analiza trybu turbo, poszukaj na yt. W r6 w trybie terrorist hunt podobno dochodzi nawet do 110fps ale tego nie mam jak potwierdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ckast napisał:

Tym tokiem myślenia Bloodborne pownien miec wiecej niz 30 fps, bo na chwile obecna jest slabo, nawet spada ponizej 30 fps :)

Jesli dana gra nie ma blokady FPSow to tak w trybie Turbo bedzie ich wiecej. I ewentualnie jeszcze szybsze loadingi czasami.To tyle co da tryb turbo...

Edytowane przez Frog__PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, nikkor napisał:

Wiadomo ile mniej więcej tryb turbo ma dodać mocy?

 

Wysłane z mojego SM-G928C przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Najbidniej z 200% , teraz podbno Sony jako akcesorium będzie sprzedawać pasy bezpieczeństwa, abyś się przypinał jak aktywujesz TURBO...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby turbo ograniczył dropy fps w starszych grach i będzie malinowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to moja premierowka działa jak Pro, moc się zwiększyła, grafika polepszyla, fpsy na oko to 57 trzyma i to stałe - polecam 👍👍👍

🤣🤣🤣

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nadal nie można zgrać własnych foto z pendrive na dysk PS4? Ustawianie własnej tapety TYLKO ze zrzutów ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz menu jest o wiele ładniejsze 👍

3b8300f162c75a8becc8ce9f934a1d29.jpg

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. Można to zrobić na dwa sposoby. Albo otwierasz obrazek w przeglądarce Web (ale tylko jak jest w sieci) dajesz fullscreen i potem zapisujesz screenshota (to jest oficjalny sposób) :) albo prościej wysyłasz z PS Messages znajomemu fotkę potem otwierasz na ps4 i dalej to samo co w wersji oficjalnej

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Najbidniej z 200% , teraz podbno Sony jako akcesorium będzie sprzedawać pasy bezpieczeństwa, abyś się przypinał jak aktywujesz TURBO...

Ale jesteś śmieszny

 

Wysłane z mojego SM-G928C przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tej aktualizacji mam problem z padem.wyłancza sie od czasu do czasu i przy graniu z opuznieniem reqagował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dzisiaj doszła aktualizacja do 4,50 w mojej ps4, po aktualce brak trybu turbo, czy u was też tego brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×