Skocz do zawartości
Corniszon

Diablo 3

Rekomendowane odpowiedzi

diablo3releasedate.png

Jeżeli jesteście fanami gier komputerowych serii Diablo chyba nie trzeba wam przedstawiać. Wydana przez Blizzarda seria gier, która zapoczątkowała nowy gatunek zwany Action RPG. To co robimy w trzeciej części nie zmieniło się względem kultowej już "jedynki". Przemierzamy kolejne lokacje pokonując za pomocą rozmaitych umiejętności coraz to silniejszych przeciwników. Tytuł ten na konsole wyszedł ponad rok po premierze na PC. Czy wiele zmieniło się w stosunku do PeCetowej wersji? A co najważniejsze czy warto wydać nasze złote monety na zakup tej gry? Mam nadzieję że dowiecie się tego czytając moją (pierwszą) recenzję.

 

Jak już wspominałem gra swoją premierę na PC miała ponad rok przed tą na PS3. Czy wiele się zmieniło? Zobaczmy!

Pierwszą i chyba najistotniejszą zmianą jest całkowite usunięcie Domu Aukcyjnego, który wśród graczy miał naprawdę różne opinie. W wersji komputerowej gracze mogli sprzedawać za prawdziwe pieniądze itemy które uzyskali w grze. Na naszej konsoli tego nie ma. Według mnie to dobre posunięcie. Ja osobiście cieszył bym się postacią z itemami które sam zdobyłem przemierzając podziemia a nie takimi kupionymi w przeznaczonym do tego miejscu. Drugą i chyba równie istotną zmianą jest sam drop z potworów. W wersji na PC żeby zdobyć jakiś lepszy item (żółty czy pomarańczowy) musieliśmy pokonywać bossów z których przedmioty tego typu najczęściej wypadały. W wersji na PS3 każdy, najzwyklejszy przeciwnik może wydropić nam coś co równie dobrze mogło by nam wypaść z bossa. Drop jest naprawdę różny. Często są to zwykłe lub magiczne itemy ale zdarzają się sytuacje w których legendarny przedmiot wypadnie nam ze słabego zombie. Trzecią i ostatnią zmianą którą opiszę jest dodany do wersji na PS3 unik. Nie uświadczymy go w wersji na PC. Aby go wykonać należy w dowolnym kierunku przesunąć gałkę analogową. Nasza postać wykona wtedy salto, przewrót lub uskok. Jest to fajny dodatek przydatny podczas unikania wielkich tasaków w kilku komnatach (występują one jedynie pod koniec I Aktu). Niestety w walce z przeciwnikami nie sprawdza się to tak dobrze. Jeżeli przeciwnik wykonuje atak a my odskoczymy w połowie animacji to trafienie w nas i tak może zostać uznane. Choć nie dzieje się to zawsze ale często byłem świadkiem takiego wydarzenia. Stoję od przeciwnika metr czy dwa on kończy animację ataku a i tak trochę hp mi odjęło. Unik dobrze sprawuje się jednak w przypadku zaklęć. Niektórzy przeciwnicy tworzą kawałki lodu, które po pewnym czasie wybuchają. Dookoła takiego lodu widać dokładnie w jakiej strefie wybuchnie. Jeżeli wyjdziemy lub wyskoczymy poza tę strefę nic nam się nie stanie.

 

Teraz kilka słów dotyczących grafiki, dźwięku oraz muzyki.

Sam nie wiem jak ocenić mam grafikę. Nie grałem jeszcze w wiele gier na PS3 by móc ją do czegoś porównać a jest to moja pierwsza recenzja więc nie wiem jak to ująć. Jak dla mnie grafika jest po prostu dobra. Podczas gry nie miałem wrażenia że coś jest brzydkie czy rozmazane. Animacje czarów, różnych umiejętności są również na dobrym poziomie. W przypadku tej gry ostrzeżenie o epilepsji jest jak najbardziej na miejscu ponieważ bardzo często znajdujemy się w sytuacji w których gra wygląda jak niebo o północy w sylwestra. Kolorowe, jaskrawe czary i skille bardzo mi się podobają czasami wniosą coś nowego do ciemnego lochu.

Muzyka hmm... jest. Różne melodie podczas starć w przeciwnikami najczęściej są zagłuszane przez efekty dźwiękowe które wypadły bardzo dobrze. Najróżniejsze odgłosy zaklęć czy wrogich potworów słyszałem częściej niż typowe soundtracki z gier tego typu. Jak dla mnie to dobrze bo muzyka choć klimatyczna mnie do gustu nie przypadła.

 

Dla kogo jest ta gra i czy opłaca wam się ją kupić?

Jeżeli jesteście fanami prostej nie wymagającej rozgrywki Diablo 3 jest jak najbardziej grą dla was. Grę na normalnym poziomie przejdziecie w ponad 10 godzin, które przegramy podczas IV aktów gry. Każdy akt to inna "kraina" i przeciwnicy (np. Akt I to podziemia katedry i okolice Tristram a Akt II to tereny pustynne). Dla fanów wyzwań mamy inne poziomy trudności czyli Koszmarny, Piekielny oraz Inferno. Są one odblokowane po przejściu poprzedniego. Zawierają trudniejszych przeciwników, lepszy drop i większe fale wrogów. Aby splatynować grę musimy ją przejść przynajmniej trzy razy. Jest też tryb Hardcore w którym po śmierci nasza postać wraz z przedmiotami zostaje usunięta. Jeżeli masz brata/siostrę, kuzynostwo które często do ciebie przychodzi czy grających rodziców ta gra jest jak najbardziej dla ciebie. Przy jednej konsoli grać mogą aż 4 osoby (w trybie multiplayer również). Zabawa jest o wiele lepsza niż w przypadku jednego gracza.

 

Nie bawię się w ocenianie gier. Napisałem co o niej sądzę i dla kogo wg. mnie jest ona przeznaczona.

Z góry dziękuję za opinię dotyczące mojej recenzji.

Edytowane przez Corniszon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem demo i grało się całkiem przyjemnie. D3 nie jest moim priorytetem, ale obiecałem sobie, że jak będzie w rozsądnej cenie to zakupie i rozłożę z kumplami na części pierwsze :P.

Co do recenzji to bardzo dobra, chociaż przyzwyczaiłem się nawet nie do ocen, co wypisania na koncu kilku plusów i minusów. No i mógłbyś też wrzucić kilka screenów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest recenzja , to jest zbiór informacji i to wciąż w bardzo krótkiej formie.

 

 I to zresztą informacji nieprawdziwych, bo np cytuje:

 

Drugą i chyba równie istotną zmianą jest sam drop z potworów. W wersji na PC żeby zdobyć jakiś lepszy item (żółty czy pomarańczowy) musieliśmy pokonywać bossów z których przedmioty tego typu najczęściej wypadały. W wersji na PS3 każdy, najzwyklejszy przeciwnik może wydropić nam coś co równie dobrze mogło by nam wypaść z bossa.

 

... jest jakąś bzdurą nie wiadomo, z którego palca wyssaną. Dalej odechciało mi się czytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×