Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mataman napisał:

Bez różnicy.

 Koledze chodzi raczej o jakość danej firmy co kupić aby było dobre :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co mu chodzi, ale umówmy się w przypadku konsoli to naprawdę nie ma znaczenia. Boost i tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mataman napisał:

Ja wiem o co mu chodzi, ale umówmy się w przypadku konsoli to naprawdę nie ma znaczenia. Boost i tak będzie.

Tak ale jedna firma jest słaba a druga dobra, jeden kosztuje 1200 a drugi 1500 :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rosomakoborsuk napisał:

Nigdy nie jest podpiety "na krotko" to jakas totalna herezja jest. Budowa dyskow zewnetrznych jest ustandaryzowana. Jakiekolwiek podpiecia "na krotko" itp podniosly by tylko koszt produkcji. Juz nie wspominajac w jaki sposob to w ogole wykonac i jaki by to mialo sens.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Kiedyś tak robili. 

Sam chciałem użyć dysku z obudowy i jakie było moje zdziwienie że zamiast SATA jakiś moduł bezpośrednio do USB ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SephiroT napisał:

Kiedyś tak robili. 

Sam chciałem użyć dysku z obudowy i jakie było moje zdziwienie że zamiast SATA jakiś moduł bezpośrednio do USB ...

 

O to nowosc jakas.

 

Ja kupilem przenosny Seagate/Samsung - 2TB ktory tanszy byl w tej formie nizli "luzem".

Ale to byl pewniak bo ilosc  potwierdzonych informacji (forum, yt) ze ten dysk mozna wybebeszyc byla wystarczajaca.

 

No czego to nie wymysla...

Mnie prywatnie rozwiazanie z przejsciowka sie podobalo, dysk wrzucam do konsoli, jakis inny do obudowy i  mam dysk przenosny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to kiedyś.

Mam taki dysk Segate z przed 8 lat.

Chciałem go reanimować ale się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mnie chodzi o funkcje inicjalizacji systemu ps4.

Otóż po pobraniu oprogramowania stad : https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/ps4-system-software/

na pendrive, to od uruchomienia inicjalizacji z menu (pozycja 7) do ukończenia jej potrzeba jakieś 5-6minut.

Zas inicjalizacja oprogramowania z menu systemu (pełna) trwa ok.25minut.

Czy ktoś ma wytłumaczenie na różnice czasowe tych samych operacji? 

pozdr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy można przełożyć dysk z premierowej ps4 do slimki, tak żeby wszystko chodziło bez kopiowania danych i instalowania wszystkiego od nowa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, zmieniając dysk zawsze będziesz musiał zrobić kopię, bo konsola będzie chciała go formatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś już montował w PS4 dysk 1TB SSHD. Jest pojemny i szybki jak SSD.

Czy ten model bedzie OK

- Seagate hybrydowy SSHD, 2.5'', 1TB, SATA/600, 8GB SSD, 64MB cache (ST1000LM014)

Parametry:

  • pojemność 1 TB + 8 GB SSD
  • prędkość 5400 RPM
  • standard SATA III
  • pamięć cache 64 MB
  • kolejkowanie NCQ
  • wysokość 9,5 mm

 

Planuje takiego zamontowac i tu też moje pytanie czy jak zrobie klona dysk 500GB to zadziała mi w konsoli bo nie chciał bym wszystkiego usuówac z dysku bo mam jakieś gry z innego konta do którego juz nie znam danych.

Edytowane przez pastorek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam w PS4 Samsung Spinpoint M9t 2TB i chyba go przełożę do PS4 Pro bo nawet na zwykłym dysku w miarę szybko gry się wgrywają.

Mogliby zrobić trochę więcej testów, np na GTAV ile czasu się wgrywa.

Do PS4 Pro polecają:

Seagate FireCuda Gaming SSHD 2TB SATA 6.0Gb/s 2.5" ST2000LX001

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam rozszerzyć swój dysk w PS4 do 1TB SSHD albo HDD 7200rpm. Co muszę zrobić, żeby szybko przenieść swoje dane na nowy dysk? Widziałem, że przed usunięciem dysku można podpiąć do konsoli dysk zewnętrzny i tam zgrać zawartość PS4. Czy wtedy na ten dysk kopiują się wszystkie dane gier, czy tylko save'y i ustawienia konsoli?

 

Poza tym, czy ten dysk zewnętrzny będzie sformatowany? Mam tam już zapasowe dane innego rodzaju, więc nie chciałbym ich stracić. Jeśli zdecyduję się po prostu na zmianę dysku, to rozumiem, że WSZYSTKIE zapisane dane będę mógł ściągnąć z chmury (mam PS Plus)?

 

I ostatnia rzecz - czy Hitachi 1TB Travelstar 7K1000 jest dużo (albo w ogóle) głośniejszy od stockowego dysku?

Edytowane przez Buhaj47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniejszy to by mógł być w Xboxie a nie w PS4.

W trybie suszarki nie słychać dysku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Xbox był cichy, miałem przez rok.

Wysłano z Lumii 930

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złapałeś żartu.

PS4 potrafi być tak głośne że zapomnisz o dysku nawet jeżeli był by głośniejszy niż stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie czy jak zrobie klona na nowy dysk to zadziała czy nie a jeśli nie zadziała to czy bez problemu będę mógł zamontować ten stary ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz klona. Próbowałem. Ja żeby nie stracić danych 800GB zrobiłem przesyłanie kablem spinając obie konsole, a później pełny backup już ps4 pro na dysk USB 3.0. Po tym wymiana na dysk ze starej konsoli i przywrócenie backupu z usb. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dd595a05d0c08b2957d4713973b9d33c.jpg

Tak się kończy szkoła drudziarstwa dysk 3.5 cała podłączony po taniosci. Dysk chyba działa, komputer wykrywa.

Ale jak się ten zasilacz spalił to nie mam pojęcia

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak na nowym dysku zobaczę ze czegoś mi brak to czy mogę spowrotem stary dysk założyć i czy będzie działał bez problemu po staremu ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 8.11.2016 o 10:53, pastorek23 napisał:

A czy ktoś już montował w PS4 dysk 1TB SSHD. Jest pojemny i szybki jak SSD.

Czy ten model bedzie OK

- Seagate hybrydowy SSHD, 2.5'', 1TB, SATA/600, 8GB SSD, 64MB cache (ST1000LM014)

Parametry:

  • pojemność 1 TB + 8 GB SSD
  • prędkość 5400 RPM
  • standard SATA III
  • pamięć cache 64 MB
  • kolejkowanie NCQ
  • wysokość 9,5 mm

 

Planuje takiego zamontowac i tu też moje pytanie czy jak zrobie klona dysk 500GB to zadziała mi w konsoli bo nie chciał bym wszystkiego usuówac z dysku bo mam jakieś gry z innego konta do którego juz nie znam danych.

 

No nie przesadzaj że dysk SSHD jest szybki jak SSD, bzdura totalna!! Poza tym rozwazasz kwestie tego w jaki sposób dane są lokowane na szybkiej pamięci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej części SSD czyli szybkiej lokowany jest tylko system a reszta juz na zwykłej .... a co jest inaczej ? Niestety mam oryginalny 500GB i jak juz wymieniać to myślałem ze to będzie i szybciej i więcej ale jak tak nie jest to ok. Zamontuje w takim razie zwykły 1TB

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem (mam) taki dysk na 2 konsolach.

Na części SSD wrzucane są dane tymczasowe więc jeżeli jesz w jedną/ kilka gier na raz i często powtarzasz w nich ta samą mapę to ładowanie jest szybsze.

Czasem różnica jest bardzo odczuwalna czasem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tej części SSD czyli szybkiej lokowany jest tylko system a reszta juz na zwykłej .... a co jest inaczej ? Niestety mam oryginalny 500GB i jak juz wymieniać to myślałem ze to będzie i szybciej i więcej ale jak tak nie jest to ok. Zamontuje w takim razie zwykły 1TB

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

System? A kto tobie takie rzeczy opowiada? W/g algorytmu wędrują, tam najczęściej używane pliki...

Ale fakt w tym wypadku system trafi, tam na 99%

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×