Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś był zainteresowany to na komputroniku pojawił się właśnie Seagate FireCuda 2TB SSHD (ST2000LX001).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, manoszek napisał:

mam zamiar w sobotę zamontować nowy dysk:

http://www.euro.com.pl/archiwizacja-danych1/seagate-expansion-portable-2tb-usb-3-0.bhtml

 

mam pytanie czy ktoś go używa, nie ma problemów z przełożeniem do konsoli? wszystko działa ok?

 

 

Mam poprzednia edycje tego dysku - roznica to obudowa:

HDSTBX2000401-1.png

 

W srodku jesli sie nie myle siedzi ten sam HDD Samsung/Seagate. 

Przelozylem do PS4 amator, zainstalowalem system - wszystko smiga jak powinno - jesli dobrze pamietam to cala operacje robilem 6-7 miesiecy temu. 

 

nie mam teraz jak sprawdzic ale przeszukaj YT masz informacje jak te dyski wybebeszyc (jesli dobrze pamietam digital foundry mialo tez o tym material, a filmow jest calkiem sporo), jedyna roznica miedzy tym ktory mam a tym ktory kupujesz to chyba ciut wieksza trudnosc w otwarciu obudowy (jesli dobrze pamietam). 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam dysk jak wyżej. Zaleta jest taka, że dysk wyciągnięty z konsoli można włożyć do obudowy Seagate

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana zakończyła się powodzeniem, wszystko działa jak należy teraz zrobiło się miejsce na dużo gier:)

stary dysk z ps4 wylądował w obudowie i na pewno się przyda, dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, manoszek napisał:

wymiana zakończyła się powodzeniem, wszystko działa jak należy teraz zrobiło się miejsce na dużo gier:)

stary dysk z ps4 wylądował w obudowie i na pewno się przyda, dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

 

 

 

Z ciekawosci - duzo trudniej ta nowsza obudowe wybebeszyc?

 

No przy 2TB to miejsca na nagrania z share, gry, jest moim zdaniem calkiem sporo.

 

u mnie bylo wiecej przekladania:

2TB -> PS4

HDD z PS4 -> PS3

HDD z PS3 -> laptop 

Ale przyznam ze wszystko poszlo w miare sprawnie.

 

Milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, MagEllan napisał:

 

Z ciekawosci - duzo trudniej ta nowsza obudowe wybebeszyc?

 

No przy 2TB to miejsca na nagrania z share, gry, jest moim zdaniem calkiem sporo.

 

u mnie bylo wiecej przekladania:

2TB -> PS4

HDD z PS4 -> PS3

HDD z PS3 -> laptop 

Ale przyznam ze wszystko poszlo w miare sprawnie.

 

Milego grania

 

nie było większych problemów, podważałem dookoła i bez problemu obudowa zeszła trwało to może minute, każdy sobie z tym poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc.

 

Czy jeśli mam dwa konta na PS4 i zrobię kopię zapasową, celem zmiany dysku na większy, to dane będą zapisane dla obu kont?

Jedno konto mam główne/polskie, drugie dodatkowe/angielskie, na którym mam ps+

 

Dziękuję z góry.

 

Edycja...

 

Dysk zainstalowany, dane przerzucone, wszystko chyba śmiga, nie wiem, bo instalacja gier trochę potrwa.

Zakupiłem sobie Seagate Expansion Portable Drive 2TB i tu małe zaskoczenie, wszędzie opisują, że wyjęcie

dysku z obudowy zajmuje sporo czasu, wymaga noża, precyzji, etc. hmmm mi starczyło kilka sekund i paznokieć.

Edytowane przez xenomorph
zmiana faktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Nyko Databank i dysk 4 TB bo jestę cebulom i mam wszystkie gry cyfrowo (kupowane na spółkę)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 31.01.2017 o 09:33, Boomstick1983 napisał:

Zdecydowałem się na dysk hybrydowy, który będzie lepszy- Seagate Fire Cuda czy Seagate Game Drive? 

Czy nikt z forumowiczów nie posiada takowych dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany trzeba wstawić inny dysk :24_stuck_out_tongue: (za mało miejsca bo 100% gier u mnie to cyfry)...

 

Mam na oku coś takiego: http://allegro.pl/dysk-twardy-toshiba-p300-3tb-3-5-sata-iii-64mb-i6700600756.html

 

Wyznacznik? Cenowy :24_stuck_out_tongue: I leję na Hybrydy taki ze mnie masochista, że te kilka sekun mnie nie zbawi, dla mnie najważniejsze to pojemność!!

 

No i cena ;) Dlatego chcę dysk 3,5" bo jest tańszy a i tak mam NYKO DATA BANK (gdzieś w szafie się kurzy :P)... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kill napisał:

Nie lepiej coś skasować niż wydawać 4 stówy? Zawsze mnie to zastanawiało :Gmoch:

 

Starość to i wygody się chce, wiesz ;) Chcę zagrać pyk odpalam i już... A nie coś kasować, pobierać itp :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I we wszystko non stop grasz? Bitch please... Mam 1 Tb i jeszcze nigdy mi miejsca nie brakło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2T i już mi powoli brakuje miejsca.. Zostało mi tylko 570GB 😊👍

Też nie jestem zwolennikiem usuwania, pobierania by miejsce zwolnić. Myślę, że jak kupię kiedyś PRO to i dysk 3T dokupię..

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kill napisał:

Nie lepiej coś skasować niż wydawać 4 stówy? Zawsze mnie to zastanawiało :Gmoch:

 

17 godzin temu, Patricko napisał:

I we wszystko non stop grasz? Bitch please... Mam 1 Tb i jeszcze nigdy mi miejsca nie brakło...

 

Niby mozna, w wypadku plytki nie problem (choc zostaje czasami dociaganie patchy), ale juz cyfraki... na kablu czasami trwa to dlugasnie, mimo iz net powinnien smigac to od strony Sony wolno idzie. I teraz najdzie mnie zeby odpalic takiego BF hardline na 1h sesyjke a mialbym czekac 40 minut zanim gra mi sie nie pobierze jak mam tylko 1h wolnego czasu to bym sobie za wiele nie pogral. 

 

Do tego dochodza rozne gowna w stylu zapisywania filmikow dzieki share ich edycja a to tez troche ciagnie. 

 

mialem 500GB to bylo zdecydowanie za malo, przy 1TB pewnie dalbym rade patrzac na moje aktualne zuzycie na poziomie 780GB. 

 

Mam polecany tutaj seagate/samsung Expansion portable 2TB (wybebeszylem wrzucilem do PS4) i moge powiedziec ze dla mnie to idealna pojemnosc. 

Skoro i tak zmienialem dysk a roznica w cenie miedzy 1TB a 2TB tego samego modelu byla akceptowalna to kupilem wiekszy. 

 

Mysle ze wiekszosc zgodzi sie ze jednak przy obecnych rozmiarach gier i funkcjach dodatkowych 500GB to troche smiech.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam xboxa i zwłaszcza po ostatnich aktualizacjach pobieranie śmiga 80 ~ 95mb/s i save zawsze w chmurze to też się nie przejmuję miejscem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 1.02.2017 o 17:06, Patricko napisał:

I we wszystko non stop grasz? Bitch please... Mam 1 Tb i jeszcze nigdy mi miejsca nie brakło...

 

Tu nie chodzi o granie we wszystko, tylko o to, że jak mi się zachce coś odpalić to będę musiał walczyć z PSN-em i pobierać, pobierać...

Bo u mnie 99% to cyfry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, Sony dodaje wsparcie dla dysków zewnętrznych :) Póki co beta niestety.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i podziękował ;) już mam na oku 3TB dysk zewnętrzny na USB 3.0

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powoli zaczynam się gubić w tym ps4... Dzisiaj sprawdziłem tak całkiem przypadkiem pamięć masową w ustawieniach i na mój dysk 750gb mam do dyspoycji 690gb. Czyli 60gb zabiera mi system. Czy kiedyś system nie zabierał więcej? Coś się zmieniło? Niedawno jeszcze usuwałem jakieś gry bo nie było miejsca a tu taka "niespodzianka". Chwilowo mam to najnowsze FW BETA.

 

Edytowane przez cykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk nigdy nie ma tyle ile piszą, to jest chwyt marketingowy bo przeliczają bezpośrednio z ilości bitów czy bajtów, już nie pamiętam.

750 ma chyba normalnie koło 720 albo 730. Także system, pliki wymiany miejsce na zapis ostatnich minut z gry, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kwestia tego ile jest dostępne to jedno a ile zabiera konsola to drugie. Ktoś mógłby napisać ile z jego dysku 500gb zabiera konsola dla siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle samo... Na czysto masz około 450 albo 460 GB, już nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×