Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, wawrzyk napisał:

@Frost Prime Ja mam ten model ale w wersji 3,5" i 4tb pojemności :) Śmiga ja marzenie

Dzięki. Nie wiem czemu nie patrzyłem wcześniej na 3,5 cala...w sumie teraz jest promocja i mogę wyrwać te 3 TB za niecałe 100zł taniej tylko dysk ma właśnie 3,5 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oferujemy usługę przeniesienia danych 1:1 z dysków 500GB na nowe, większe bo nie każdy dysponuje odpowiednim "zapleczem" do tego typu operacji (no i czasem - taka operacja trwa około 50 godzin ) - w razie potrzeby info na PW 


A podzielisz się jakie zaplecze potrzebne? DD pod linuxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


A podzielisz się jakie zaplecze potrzebne? DD pod linuxem?

Pewnie tak. Nie każdy się "zna", nie każdy ma czas i wiedzę.

Najpierw pomyślałem sobie "po co?" A później do mnie dotarło że w ten sposób można uratować sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam trochę ten wątek, ponieważ chce wymienić swój dysk twardy na 2TB. 

Już trochę zgłupiałem, bo różnie ludzie piszą, więc może zadam kilka pytań. 

Najchętnie kupiłbym jakiś 2.5" tylko wiadmo , że cena może byc wysoka. Ma ktoś może taki dysk ? Co możecie konkretnie polecić. 

Ewentualnie dysk zewnętrzny, ale czy można na takim normalnie instalować gry i wszystkie dane ? Jak to wygląda i co proponujecie ewentualnie kupić ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co uznajesz za wysoka cene - okolo 330pln masz cos takigo: https://www.ceneo.pl/38183696#mh=r0b4PmjD26000l2GDMiRav6ml3u9sVoRgbyEkyhOQpTqy1U4sD6ysgDFgoCv1Iy6Dl-GjqI93UrspufbYlSj8q_UgztBuUsZbCjY6hn3RL7Y-t_3gs6lxKO5kmwTjKLo99uE2IoUGlHAtj_uuH_-LPagnstukXylKuBQQNDBcW0XHHUd7bwfPNZu3vWdkSE6cZA2

 

Jesli czytales watek to wiesz ze, troche ludzi tutaj (wliczajac w to mnie) kupilo taki dysk wybebeszylo z obudowy i wrzucilo do PS4.

 

Dysk ktory siedzi w tej obudowie (podwojnie brandowany Seagate/Samsung - bo seagate wykupiil oddzial dyskow od samsunga) kosztowal wiecej jesli szukac go luzem bez przenosnej obudowy...

 

Jesli jestes esteta i zalezy Tobie na tym zeby nie uszkodzic obudowy od dysku sa poradniki na YT, w najgorszym wypadku ktos kto ma "narzedzia" do rozbierania telefonow spokojnie powinnien Tobie za pare zlotych pomoc.

 

Uzywam od ponad roku i wszystko smiga jak nalezy - srednio mam 1,3TB zajete nie odnotowalem zadnych problemow.

 

Wsparciem dla dyskow zewnetrznych w wypadku PS4 sie nie interesowalem.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, coś takiego by mnie interesowało. Cena jest ok. 

Czyli jak dobrze rozumiem, musiałbym rozebrać obudowę , żeby się zmieścił do PS4. 

A jak wygląda sprawa z instalacją tego dysku ? Gdzieś coś czytałem, ale też jestem laikiem w tych sprawach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dezaktywujesz swoje konto jako podstawowe. Ściągasz pełny system (ponad 800MB) na pendrive'a. Pendrive musi być w formacie Fat32. Ściągnięty system kopiujesz na pendrive. Do folderu, który wcześniej stworzyłeś. Ścieżka chyba to PS4/UPDATE
Na wyłączonej konsoli podpinasz pendrive. Uruchamiasz tryb awaryjny w konsoli (trzymasz power do pikniecia) wybierasz opcje zainicjuj i wygraj system i postępujesz zgodnie z instrukcją.

To tak w skrócie w razie co to pytaj

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel do składowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, arboos napisał:

Dzięki, coś takiego by mnie interesowało. Cena jest ok. 

Czyli jak dobrze rozumiem, musiałbym rozebrać obudowę , żeby się zmieścił do PS4. 

A jak wygląda sprawa z instalacją tego dysku ? Gdzieś coś czytałem, ale też jestem laikiem w tych sprawach. 

 

Tak rozbierasz obudowe wypinasz dysk jak juz masz golasa to spokojnie sie zmiesci, do wiecej dysk z PS4 (np 500GB) mozesz wspiac zmontowac obudowe i masz przenosny dysk 500GB :) nic sie nie marnuje :)

 

Jak pisalem jak dysk rozebrac spokojnie znajdziesz na YT wpisujac nazwe dysku i PS4

 

Co do krokow:

1. jak nie masz plusa - backup!!! podkreslam kopia zapasowa - gry to sciagniesz, ale save i ew zawartosc share dla kazdego z kont zgrac na pendrive tudziez inny dysk przenosny.

 

EDIT: no wlasnie @Kolos28 slusznie zauwazyl, dezaktywacja kont na konsoli. to wazny krok.

 

2. intrukcja wymiany z podzialem na konsole (pro, slim, starsze): https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/system---hardware/storage---data/upgrade-playstation-4-hdd/

3. oprogramowanie pobierasz ze strony Sony: https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/system---hardware/storage---data/upgrade-playstation-4-hdd/

4. postepujesz zgodnie z krokami opisanymi w: Przeprowadź nową instalację oprogramowania systemowego (dostepne w linku powyzej).

 

 

 

Zapoznaj sie z instrukcjami, a jesli cos jest niejasne pytaj - choc nie sadze zeby byl jakis problem.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Tego mi było trzeba. 

Myślę, że sobie poradzę, bo  już mnie grzeje to 500GB - swoją drogą jak można było tak mały dysk montować fabrycznie. Tragedia.

Mam PS Plus cały czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, arboos napisał:

Dzięki chłopaki. Tego mi było trzeba. 

Myślę, że sobie poradzę, bo  już mnie grzeje to 500GB - swoją drogą jak można było tak mały dysk montować fabrycznie. Tragedia.

Mam PS Plus cały czas. 

 

No to problem save odpada, ale materialy share sobie zgraj - jesli bedziesz dysk wymienial.

 

500GB to panie koszty, koszty tzn ich ciecie - XO mial to samo, potem byly edycje 1TB.

 

Roznica miedzy XO a PS4 polega na tym ze ten pierwszy nie pozwala uzytkownikowi na wymiane dysku ale pozwal chyba od poczatku na podlaczenie dysku przenosnego, PS4 umozliwialo wymiane ale nie mialo wsparcia dla dyskow przenosnych - ta dodano w jednej z pozniejszych aktualizacji.

 

Jesli nie przeszkadza tobie podpiety na kabelku dysk to tutaj masz opis jak korzystac z dysku zewnetrznego: https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/help-library/system---hardware/storage---data/ps4--external-hdd-support/

 

Jesli to Tobie wystarczy to masz zaoszczedzony czas na wybebeszaniu dysku, jego montażu i instalacji oprogramowania (w zaleznosci od zdolnosci i ostroznosci od 30minut do 1h).

 

Edit - z tego co testowalo DF to widac ze nawet na podlaczonym na kablu nie tracisz na czasach ladowania - film w spoilerze:

Spoiler

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. No tak koszty. 

Materiałów z Share nie mam i nie bawie się w to więc spoko. Dysk zainstaluje w srodku konsoli a stary dysk z PS4, będzie mi służył jako przenośny. 

Tym bardziej , że w tym poradniku jest napisane, że można instalować na dysku zewnętrznym  jedynie aplikacje i inne pierdoły. 

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arboos napisał:

Dzięki wielkie. No tak koszty. 

Materiałów z Share nie mam i nie bawie się w to więc spoko. Dysk zainstaluje w srodku konsoli a stary dysk z PS4, będzie mi służył jako przenośny. 

Tym bardziej , że w tym poradniku jest napisane, że można instalować na dysku zewnętrznym  jedynie aplikacje i inne pierdoły. 

Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Gra to tez aplikacja :)

Tyle ze ustawienia, save i zrzuty beda dalej zapisywac sie na dysku ktory siedzi w konsoli.

Jak ja kupowalem dysk nie bylo opcji podlacz zewnetrzny, wiec musialem wybebeszyc dysk z obudowy (na czym ta troche ucierpiala) - teraz jesli mozna podlaczyc zewnetrzny i przeniesc gry ktore juz masz poinstalowane - to ja pewnie wybralbym taka droge (z lenistwa).

 

Dysk kupilem bo padl mi dysk w lapciaku wiec podmianke mialem wielokrotna - 2TB do PS4, 500 z PS4 do PS3, 320 z PS3 do lapciaka :1_grinning: no ubaw po pachy ;)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem dysk przez kabel i wszystko śmiga pięknie. Jednak doszedłem do wniosku, że nie ma sensu rozbierać konsoli i rozbierać obudowy dysku. Ten sobie leży w bezpiecznym miejscu i teraz mam do dyspozycji  prawie 2.5 TB :) Piękna sprawa

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arboos
Ale musiałeś zaznaczyć opcję aby instalowało wszystko na dysku podpiętym?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ustawiłem sobie miejsce instalacji na dysku pamięci masowej i wszystko pięknie śmiga. Znowu sobie pościągałem kilka gier z PS+ które wcześniej musiałem usunąć. 

Piękna sprawa. Idzie zima, będzie w co grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w przypadku aktualizacji gier które mamy na dysku wewnętrznym, kiedy mamy ustawioną instalacje na dysku zewnętrznym? Chodzi mi o to, że mam daną ilość gier na dysku wewnętrznym i z braku miejsca podpinam dysk i wymuszam na nim instalacje gier. Czy aktualizacje gier z dysku wewnętrznego będą aktualizowały się automatycznie na tym dysku a gry z dysku zewnętrznego będą aktualizowały się w swojej lokalizacji?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem dysk taki o to dysk  Seagate Expansion Portable 2TB USB 3.0. Chciałem żeby był stale wbudowany więc go zainstalowałem. OD tego momentu co chwila dzieją się różne dziwne rzeczy.  Początkowo pościągałem co co miałem pościągać z PSN i przez chwile śmigało. Teraz konsola się potrafi sama zawiesić, sprawdza dysk pod kątem Błędów i żąda aktualizacji oprogramowania. Zdarzyło się to już kilka ray. Dzisiaj wracam do domu odpalam konsole, widzę na ekranie napis Cannot access system storage. Kod Błędu CE-34335-8). Jet w stanie ktoś pomóc?

 

Dodam, że wyjąłem i zamontowałem dysk na nowo ale dalej wyskakuje błąd CE-34335-8)

Edytowane przez cyricano
dodatkowa imformacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyricano mam ten sam dysk włożony do ps4 i wszystko działa bez zarzutów, może spróbuj włożyć stary dysk i zobacz czy będzie działać, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakombinowałem się w nocy z  przekładaniem dysków na nowo i wszystko narzazie działa. Pobrało z PSN 980 gb danych i zobaczymy co będzie dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dysk nie jest wadliwy to powinno wszystko działać bo już długi czas u mnie chodzi i nie ma żadnych problemów, oby wszystko była ok, dysk wyciągałeś z obudowy ? lipa jest z tym że się gwarancje traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2017 o 14:25, manoszek napisał:

jak dysk nie jest wadliwy to powinno wszystko działać bo już długi czas u mnie chodzi i nie ma żadnych problemów, oby wszystko była ok, dysk wyciągałeś z obudowy ? lipa jest z tym że się gwarancje traci.

 

Tak wyciągnąłem z obudowy. Niestety nie da jej się rozebrać bez pozostawienia śladów ingerencji. Nie ma żadnych śrub tylko są zatrzaski i każda próba otworzenia obudowy kończy się widocznym śladem rozbierania obudowy.  Obudowa po rozbiórce nie nadaję się do użytku, musiałem kupić dziewczynie nową obudowę pod ten dysk. (tak wiem nie mam zdolności technicznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×