Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

@cyricano wszystko działa już dobrze? ja wyciągnąłem dysk i włożyłem stary nożykiem podważałem przy otwieraniu i potem bez problemu zaskoczyło z powrotem, z takimi rzeczami trzeba bardzo ostrożnie plastiki lubią się łamać, siłowe rozwiązania przeważnie kończą się zniszczeniem tych zatrzasków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, manoszek napisał:

@cyricano wszystko działa już dobrze? ja wyciągnąłem dysk i włożyłem stary nożykiem podważałem przy otwieraniu i potem bez problemu zaskoczyło z powrotem, z takimi rzeczami trzeba bardzo ostrożnie plastiki lubią się łamać, siłowe rozwiązania przeważnie kończą się zniszczeniem tych zatrzasków.

 

Narazie wszystko jest ok :)  Miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu wyskoczył błąd, że nie można uzyskać dostępu do systemu pamięci masowej. Pomogło ponowne włożenie dysku. Ehhh... zaczyna mnie to wnerwiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2017 o 19:57, spoco napisał:

A może taśmę uszkodziles podczas wymiany?

 

Dysk władałem  bardzo delikatnie więc raczej to niemożliwe. Zachciało się większego dysku :/

 

I dzisiaj znowu to samo "CE-34335-8" już nie wiem co mam robić :/ Moze @Serwis Konsol coś poradzi?

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co przekładać, podłącz dysk zewnętrzny do portu USB ja tak zrobiłem i mam 3T na gry. Część gier nam na dysku wewnętrznym a część na zewnętrznym
Wszystko działa pięknie.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają podpięte urządzenia zewnętrzne pod USB i brakuje portów. Ja mam słuchawki, Kierownice i miejsca aby podpiąć dysk brak :)  oj dał sony dupy z ilością usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy Pro są do dyspozycji 3 porty USB a więc słuchawki, kierownica/pad oraz dysk. To jest jeden z największych plusów prosiaka

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kolos28 napisał:

Dla posiadaczy Pro są do dyspozycji 3 porty USB a więc słuchawki, kierownica/pad oraz dysk. To jest jeden z największych plusów prosiaka emoji4.png

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

 

No i nadal brakuje na psvr jak wspomniano powyżej ;). Tak czy siak, jakby nie liczyć "aż" 3 porty USB w dzisiejszych czasach to porażka. Dodatkowo dochodzi czas dostępu do dysku. Po usb jest po prostu wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie...  niestety uszkodziłem oryginalną obudowę od poniższego dysku https://www.euro.com.pl/archiwizacja-danych1/seagate-expansion-portable-2tb-usb-3-0.bhtml.

 

Jaka polecanie obudowę zewnętrzną na ten dysk.? Dodam, że w zwykłej obudowie USB 3.0 nie jest wykrywany ani przez PC ani przez PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 30zeta mniej masz https://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/seagate-expansion-portable-2tb-usb-3-0.bhtml

W środku jest taki sam dysk Samsunga M9T, co w tych "dedykowanych" do PS4 i Xone.

Ja rozbebeszyłem obudowę i wsadziłem do konsoli ponad rok temu i złego słowa powiedzieć nie mogę :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Poszukuję obudowy do dysku Seagate Firecuda 2 TB i  mam nadzieję, że ktoś na forum jest dość obeznany w temacie by pomóc mi dobrym wyborze. W razie pytań piszcie ;)

 Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam możliwość wymienić dysk w PS4 Pro na SSHD, niestety też 1 TB, pytanie czy to ma sens? chodzi o szybkość, czy lepiej podpiąć go jako zewnętrzny?

Zastanawiam się czy to gra warta świeczki, nie ukrywam że czasami zdarzają mi się dropy w menu , co mnie lekko szokuje i wkurza przy większej mocy konsoli.. może dzięki SSHD pozbędę się tego? + szybsze loadingi..

Może ktoś testował takie rozwiązanie pod usb z tego typu dyskiem i ma jakieś zdanie? 

 

Jeśli bym się zdecydował, wszystko muszę ściągać od nowa tak?  nie wiem czy jest funkcja backupu 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mi od czasu do czasuy chodzi jak świerszcz więc chyba nadaje sie do wymiany i moje pytanie jest takie jakie parametry musi miec dysk kompstybilny z ps4pro?

wiem ze :

2.5"

do 9mm

ile cache?

sata 2,3?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2018 o 15:12, dragen napisał:

Koledzy, mam możliwość wymienić dysk w PS4 Pro na SSHD, niestety też 1 TB, pytanie czy to ma sens? chodzi o szybkość, czy lepiej podpiąć go jako zewnętrzny?

Zastanawiam się czy to gra warta świeczki, nie ukrywam że czasami zdarzają mi się dropy w menu , co mnie lekko szokuje i wkurza przy większej mocy konsoli.. może dzięki SSHD pozbędę się tego? + szybsze loadingi..

Może ktoś testował takie rozwiązanie pod usb z tego typu dyskiem i ma jakieś zdanie? 

 

Jeśli bym się zdecydował, wszystko muszę ściągać od nowa tak?  nie wiem czy jest funkcja backupu 1:1

Ja używam SSHD od roku czasu w PS4 Pro, a wcześniej w zwykłym PS4 jakieś pół roku jako dysk wewnętrzny i uważam że warto,działa wszystko bez zarzutu i te kilka sekund szybciej się ładuje jak porównywałem z standardowym dyskiem i nic mi sie nie wiesza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego jak aż 32 gry PRZESZENTE, a co do ŚWIERCZENIA to chyba coś od świerszczy więc z zoologicznym pytaj.

 

Ewentualnie wycebul te 150zl i kup nowy dysk.

 

EDIT: Wrzucam twój wpis na wiiche, bo nie mogę się opanować widząc tak zacną pisownię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze nieszczęśliwym posiadaczem Firecuda 2TB. Dlaczego nieszczęśliwym? Bo muszę go sformatować w FAT32 a nie widzi go ani mój PC ani laptop żony. Oba kompy to Win 7. Problem w tym że na obu nie chcą się zainstalować sterowniki. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem jeszcze nieszczęśliwym posiadaczem Firecuda 2TB. Dlaczego nieszczęśliwym? Bo muszę go sformatować w FAT32 a nie widzi go ani mój PC ani laptop żony. Oba kompy to Win 7. Problem w tym że na obu nie chcą się zainstalować sterowniki. Jakieś pomysły?

Próbujesz przez sata czy po prostu wrzuciłeś go do jakiejś kieszeni i podłączasz przez USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, HarDy napisał:


Próbujesz przez sata czy po prostu wrzuciłeś go do jakiejś kieszeni i podłączasz przez USB?

 

Przez USB.

Mój PC raz go zobaczył. Zrobiłem inicjalizację która zakończyła się niepowodzeniem (nie wiem dlaczego) i od tej pory żaden komputer w domu go nie widzi.

Właśnie system go zobaczył ale nie mogę go sformatować.

Chyba pójdę z nim do jakiegoś serwisu.

 

Podpiąłem go do płyty głównej. BIOS też go nie widzi.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×