Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem jeszcze nieszczęśliwym posiadaczem Firecuda 2TB. Dlaczego nieszczęśliwym? Bo muszę go sformatować w FAT32 a nie widzi go ani mój PC ani laptop żony. Oba kompy to Win 7. Problem w tym że na obu nie chcą się zainstalować sterowniki. Jakieś pomysły?
Gparted live USB sobie wrzuć.
Jak tam nie zobaczysz to masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest już podzielony na partycje?
Spróbuj zadziałać jakimś programem do dzielenia partycji (no Partition Wizard) - zawsze jak miałem problemy z formatowaniem przy pomocy narzędzi systemowych wspierałem się zewnętrznymi aplikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się przycebulić, zamówiłem w EMPiKu i mam za swoje. Byłem z dyskiem w podwórkowym serwisie. Okazało się że jest walnięty mechanicznie. Poszedłem z reklamacją do salonu i tutaj robi się zabawnie. Otóż wg regulaminu empiku elektronikę klient reklamuje samodzielnie w ich magazynie centralnym. Zastanowiło mnie to czy jest to aby zgodne z prawem, w końcu za towar zapłaciłem w salonie i tam go odebrałem. To tak jakbym w salonie kupił samochód ale reklamacja to już w fabryce w Czechach. Na szczęście przypomniałem sobie że dysk zamówiłem online więc przysługuje mi prawo do zwrotu.

Koniec jest taki: na dysk czekałem tydzień, zwróciłem go w salonie więc za jakiś czas ktoś inny go dostanie, ja będę czekał najpóźniej do środy na zwrot kasy (płaciłem kartą) i dopiero wtedy zamówię go gdzie indziej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2013 o 16:03, mataman napisał:

@m0rph, nie generalizuj. Ja np. gram zawsze tylko w jedną grę w danym czasie i taka hybryda daje sporo. Natomiast dysk 7200 praktycznie nie daje nic, poza podniesieniem temperatury systemu o kilka stopni.

 

Odkopuję bardzo stary post by rozwiać mit jakoby nie było różnicy pomiędzy 7200 a 5600.

Prędkość wczytywania Pillars of Eternity:

- 47 sekund dysk 7200obr Hitachi 1TB HGST 7k

- 57 sekund dysk 5600obr Seage Backup Plus Slim 2TB

Innych jeszcze nie sprawdziłem.

Co ciekawe nie ma znaczenia fakt czy dysk znajduje się wewnątrz konsoli czy jest podpięty pod USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy transfer 108mb vs 600mb oryginalnego dysku ps4 bedzie mial znaczenie bo wlasnie stary dysk mi padl a nowy ma wlasnie tylko108mb przy 16 cache vs 8 starego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy eksperci, obecnie w swoim prosiaku mam 4-letni dysk SSHD Seagate Momentus XT ST1000LM014 1TB 2,5". Pobierając RDR 2 złapałem się za głowę ile teraz zajmują gry, zobaczyłem, że pora na wymianę na coś większego. SSD niestety nie wchodzi w grę - zbyt wysoka cena. Jaki inny hybrydowy dysk 2TB byście polecili? Z obecnym dyskiem nic mi się nie dzieje, niestety 1TB to zbyt mało w dzisiejszych czasach.

I pytanie co z tymi obrotami? 5600vs7200. Małpka wskazał powyżej wyższość tych szybszych, pytanie czy można je spokojnie wkładać do Prosiaka? Gdzieś kiedyś widziałem posta, że te szybsze generują więcej ciepła co jest niewskazane do i tak gorących już konsol. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

 

póki co widzę ten do wyboru

SEAGATE FIRECUDA 2TB 2.5" (ST2000LX001)

 

Polecacie?

 

PS. słyszałem, że w tym nowym modelu PRO z bundlem RDR, wymiana dysku będzie inaczej, tzn. z boku?

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomisior napisał:

Małpka wskazał powyżej wyższość tych szybszych, pytanie czy można je spokojnie wkładać do Prosiaka? Gdzieś kiedyś widziałem posta, że te szybsze generują więcej ciepła co jest niewskazane do i tak gorących już konsol. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

 

póki co widzę ten do wyboru

SEAGATE FIRECUDA 2TB 2.5" (ST2000LX001)

 

 

Mojego 2.5" 1tb 7200 obr wsadziłem do metalowej kieszeni i teraz robi jako zewnętrzny. Dwie uwagi:

 

1. Faktycznie grzeje się i to sporo. Powiem tylko że dwa lata siedział w konsoli i jej to nic nie robiło.

2. Obojętne czy dysk jest zamontowany w konsoli czy w kieszeni a transfer jest taki sam.

 

Jeśli się boisz to bierz 7200 i pakuj go do kieszeni. Jak pisałem wcześniej różnica pomiędzy 5600 a 7200 jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Małpka, poczytam jeszcze. A Ty co masz w swojej konsoli? Hdd, hybrydę czy ssd? 

Na SSD mnie nie stać, pytanie czy jest sens dopłacać do hybrydy?  widzę w testach, że przy którymś odpaleniu gry dostają niezłego kopa w czasie ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomisior napisał:

Dzięki Małpka, poczytam jeszcze. A Ty co masz w swojej konsoli? Hdd, hybrydę czy ssd? 

Na SSD mnie nie stać, pytanie czy jest sens dopłacać do hybrydy?  widzę w testach, że przy którymś odpaleniu gry dostają niezłego kopa w czasie ładowania.

 

Zamówiłem SSHD 2tb ale przyjechał uszkodzony. Kupiłem zwykły 2tb 5600. Różnica w cenie 100zł i nie jest źle. Mam na nim gry które dość szybko się wczytują. Na 1tb 7200 trzymam np nowego TR, pająka, GTA 5 czy RDR 2 czyli gry wymagające trochę więcej czasu na wczytanie. Powiem że 3tb to wystarczająca ilość miejsca jak dla mnie i absolutnie że żałuję miksu 5600/7200. Świetnie się uzupełniają.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad mam szybki net nie czuje potrzeby posiadania dysku wiekszego niz SSD 512 - dzieki temu wczytywanie gier jest szybkie, miejsca styka na kilka gier ktore ostatnio ogrywam, a jak chce cos starszego to sie sciaga w 15-20 minut i juz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pany mam ps4 500 GB i taki dysk z laptopa WD WD10JPVX Blue 1TB 2,5 jak. Myślicie przełożyć go do. Plejki będzie się nadawał.??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim nowym PROsiaku zamontowałem Firecudę (SSHD) 2Tb. Dysk jest głośniejszy niż fabryczny, przy idealnej ciszy słychać chrobotanie zapisu. No ale nic z czym by się nie dało żyć. Momentus 1TB był na pewno cichszy. Martwi mnie inna rzecz. Po odpaleniu konsoli słyszę delikatny szum przez parę minut. Tak jakby wiatrak na najniższych obrotach? Po ok. 10 minutach szum ustaje i jest idealna cisza. Szum słyszę nawet jeśli jestem w menu konsoli albo oglądam hbo/netlflixa. Czy to możliwe, że dysk coś mieli i powoduje ten szum? Nie kojarzę żebym w poprzednim modelu konsoli cokolwiek szumiało/pracowało zaraz po odpaleniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was ma w swojej konsoli Firecudę? Kurczę kupiłem ten dysk i wydaje mi się głośny. Podczas startu, zapisywania/odczytywania danych dysk wydaje dźwięki jaki licznik Geigera. Słyszalne kiedy w pokoju jest dość cicho. Czy to normalne, że dysk wydaje takie dźwięki? Wcześniej miałem Momentusa 1tb (też od Seagate) i nie kojarzę, żeby tak pracował. Nie uśmiecha mi się pozbywać dysku na 14 dni reklamacji, w okresie świątecznym, gdzie kroi się dłuższy urlop :/ Będę wdzięczny za Wasze doświadczenia z dyskami i pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem jak pracuję dysk w konsoli (mam 2tb wyciągnięty z dysku zewnętrznego chyba Seagate), ale skoro słyszysz go to chyba coś jest nie tak, chyba że te dyski są takie głośne poczytaj na necie, wentylatory od konsoli powinny zagłuszyć wszystko :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Manoszek właśnie to mnie martwi. To już któraś opinia gdzie słyszę że jak słychać dysk to jest coś walniete. Chyba nie pozostaje nic innego jak reklamacja :( masz zwykły HDD czy sshd tego Seagate? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Manoszek właśnie to mnie martwi. To już któraś opinia gdzie słyszę że jak słychać dysk to jest coś walniete. Chyba nie pozostaje nic innego jak reklamacja masz zwykły HDD czy sshd tego Seagate? 
Nie koniecznie walnięte.
Może głowica uderzać o pokrywę wtedy jest walnięty.
Może nie uderzać i wtedy po prostu tak ma. Tak czy siak ja bym go
oddał do 14 dni od zakupu bez podania przyczyny.
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie sie nie znam, nigdy nie mialem problemow z brakiem miejsca na konsoli, dlatego mam do Was pytanie.
https://www.mediaexpert.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/dysk-seagate-backup-plus-slim-2tb-stdr2000200,id-317459 ten dysk bedzie dzialal z ps4?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, eMeK napisał:

Kompletnie sie nie znam, nigdy nie mialem problemow z brakiem miejsca na konsoli, dlatego mam do Was pytanie.
https://www.mediaexpert.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/dysk-seagate-backup-plus-slim-2tb-stdr2000200,id-317459 ten dysk bedzie dzialal z ps4?

Powinien działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapewne cześć z Was ma wymieniony dysk w konsoli na SSD.

Ja w swojej PRO mam Samsunga Evo 1TB SSD, ale tak mnie naszło (pomijam ceny/opłacalność inwestycji, a jedynie realny skok w jakości działania), co myślicie o dysku M.2 NVMe?

Sa adaptery M.2 na SATA, odczyty z dysku M.w (w przypadku tańszych) to średnio ok. 3200MB/s vs 500MB/sw SSD.

Ciekawe czy byłby jakiś w chuj skok, w prędkości działania, w lapciaku na M.2 zapier... niemiłosiernie wszystko. 6b8333c64f24a94e1efc65db9aea69d1.jpga50210d7ebab7f40de60293e6bc53ac9.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - adapter pozwala na umieszcenie dysku w slocie SATA, ale nie oznacza to że wykorzystuje prędkość M.2. Na to nie masz co liczyć. Przepływ danych to nadal SATA.

Po drugie - obecna generacja konsol nie wykorzystuje w pełni prędkości dysku SSD. Różnica nie jest tak duża jak być powinna. SSD podłączony do dobrego PC daje o wiele lepsze rezultaty niż konsola.

W skrócie - strata pieniędzy.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zewnętrzny przestał działać. PS4 zgłasza że podłączona pamięć zewnętrzna nie jest obsługiwana. Gdy chce go sformatować wyskakuje błąd CE 30000-8 i lipa...
Podpięcie pod pc/laptopa nie rozwiązuje problemu gdyż też nie można dokonać formatowania.
Po podłączeniu do urządzenia słychać pracę dysku jednak nie świeci dioda, ogólnie nie wiem co się stało... Czyżby padł na amen?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, skoro nie słychać talerza po podpięciu zasilania to mógł wyzionąć ducha. Jeśli męczyłeś go non stop gierkami przez parę lat to bardzo prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×