Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytaj poprzednią stronę, tam masz wszelkie wymagania opisane co do dysku.

Jeśli chodzi o pojemność to nie ma znaczenia, bierz jaką chcesz, rodzaj dysku tak samo, czy to zwykłe HDD, hybryda czy SDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam orientuje sie ktos jak to jest z gwatancja chce wymienic dysk konsole kupilem z gwarancja na 5 lat w electro.pl na infolini pani powiedziala ze lepiej nie wymieniac i teraz sie zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Pani nie ma bladego pojęcia o czym gada, a pewnie słowo "PlayStation" zna tylko z gazetek jak gdzieś się nawinęło.

Wymieniać dysk możesz śmiało i gwarancji nie utracisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam orientuje sie ktos jak to jest z gwatancja chce wymienic dysk konsole kupilem z gwarancja na 5 lat w electro.pl na infolini pani powiedziala ze lepiej nie wymieniac i teraz sie zastanawiam

Można wymienić - Sony pozwala i nie narusza to gwarancji.

Natomiast ubezpieczenie na 5 lat - nie gwarancja - to już coś innego i mogli by się przyczepić

...a co do infolinii w Electro to rozmawiałeś z panią Pauliną Huk? Ona za przeproszeniem gówno wie :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji....... ps4 obsługuje ntfs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wd.strefamarek.allegro.pl/wd-red-wd40efrx-3-5-4tb-sata-600.html

 

ten dysk jest godny polecenia? Akurat nie mowimy tutaj o pojemnosci tylko ogolnie biorac pod uwage parametry.

 

To jest dysk 3.5 cala....do PS4 włożysz tylko 2.5 cala o maksymalnej wysokości 12.5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze jedno pytanie zwiazane z dyskiem. Jesli bede wymienial dysk mniej wiecej za 3 miesiace to jak poprzenosic zawartosc z mojego starego dysku? Beda tam zapisane save z gry itp, itd. ;p Rozumiem ze trofea sie zapisuja na koncie a nie w sevach konsoli? Chodzi o trofea z gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze jedno pytanie zwiazane z dyskiem. Jesli bede wymienial dysk mniej wiecej za 3 miesiace to jak poprzenosic zawartosc z mojego starego dysku? Beda tam zapisane save z gry itp, itd. ;p Rozumiem ze trofea sie zapisuja na koncie a nie w sevach konsoli? Chodzi o trofea z gier.

Dane w PS3 można było przenieść na dysk zewnętrzny lub pendrive w formie kopii zapasowej. Pewnie w PS4 będzie podobnie.

Polecał bym przenosić same save a gry zainstalować ponownie ponieważ jest to ogromna różnica danych i czasochłonna robota.

Trofea są na koncie, pod warunkiem że je synchronizujesz. Jeśli nie, to są na konsoli i trzeba to zrobić przed zmianą dysku.

Jeśli masz PS+ to możesz ustawić żeby trofea i save synchronizowały się codziennie. W tym wypadku nic nie musisz kopiować.

Pamiętaj o ważnej rzeczy.

Nowy dysk to jak nowa konsola (ID).

Przed zmianą deatywuj konsolę na koncie i aktywuj z nowym dyskiem.

Tyle ode mnie.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do ps4 nie ma nic nt. kopi zaoasowej. Pozostaje ręczne skopiowanie save'ów na pena lub do chmury PS+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pamiętaj o ważnej rzeczy. Nowy dysk to jak nowa konsola (ID). Przed zmianą deatywuj konsolę na koncie i aktywuj z nowym dyskiem. Tyle ode mnie.

 

Mozesz jasniej? sorry ale wole sie upewnic do konca przed zmiana dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jasniej? sorry ale wole sie upewnic do konca przed zmiana dysku.

Nie wiem jak to dokładnie działać będzie na PS4 więc pisze na przykładzie PS3 więc lepiej być przygotowanym:

 

Swoje konto aktywujesz na ID konsoli. Konto może być aktywne na 2 konsolach PS3 jednocześnie (2 różne ID - umożliwione w razie zepsucia konsoli/dysku), na 1 PS4 ustawionej jako domowa oraz na innych konsolach PS4 jako "gość"

 

Na przykłądzie PS3:

Przy wymianie dysku, ID konsoli się zmienia.

Żeby uniknąć problemów najpierw dezaktywujesz konto z poziomu konsoli a później aktywujesz na konsoli z nowym dyskiem.

Dlaczego?

Ponieważ dezaktywować można tylko z poziomu danej konsoli. Jeżeli zmienisz dysk to musi on zostać sformatowany i ID się zmienia. Inaczej w grę wchodzi tylko reset awaryjny konsol który możesz zrobić raz na pół roku.

 

Sam będę wymieniał dysk szybko na PS4 więc czy ja czy ktoś inny cały proces związany z kontem opisze dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takie trochę dziwne, ale mam nadzieję, że ktoś mi tu dobrze doradzi :D. Konsolę będę mieć w następnym tyg. 500GB, a w mojej czarnulce mam dysk 640GB (kupiony rok temu). Jak myślicie jest sens zamieniać dyski? Czy może lepiej zostawić nowy, oryginalny w PS4? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens przy takiej małej różnicy. Ja uważam że jak zmieniać to tylko na hybrydę 1TB.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymieniac dysk w konsoli? Jesli tylko wlozymy 2,5 cala o max pojemnosci 1,5 bo wiekszej nie spotkalem.. ;/ 3,5 maja potezna pamiec ale co z tego jak nie wsadzimy je do ps4.. Troszke lipa.. Ciekawe czy 2,5 wyjda z taka pamiecia jak ma 3,5 .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewniłeś się że to 1.5tb fizycznie mieści się w konsoli? :) Pomyśl nad hybrydą 1tb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a z tych co już na rynku to 1,5TB:

http://www.amazon.co.uk/HGST-Travelstar-5K1500-5TB-SATA/dp/B00E7LO072/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1386495837&sr=8-1&keywords=HGST+Travelstar+5K1500+1.5TB

 

ja chciałem iść w szybkość, ale chyba zdecyduję się na rozmiar pod sporą kolekcję digitali. 

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa, dzieki kolego wielkie za pomoc. Ten samsung wyglada obiecujaco.. ciekawe co wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wd.strefamarek.allegro.pl/wd-green-wd20npvt-2-5-2tb-sata-300.html

ten znowu nie wlezie?

btw. jak 1,5 miesci sie w konsoli? jaki jest sens przechodzenia z 500g na 1 T? szkoda zachodu.

2,5 cala jest ale wymiary chyba za wysokie?

Do ps4 wchodzi dysk max 12mm grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko odnośnie twardych dysków do ps4, w jakim systemie plików ma być sformatowany dysk , który będziemy wkładać do ps 4. W ps3 był to fat32, a w czwórce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×