Skocz do zawartości
Patricko

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

ale wydaje mi się że gdzieś na filmiku widziałem, że jest kto strzelił gola tyle że to mogło byc na ps3 a nie ps4, ale dla mnie to jest strasznie dziwne jak by tego nie było :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien klub z innego wysokiej klasy na slabszy i takich tez dostaniesz przeciwników a nie Real. Np wybierz Milan, bedziesz gral z Evertonem, Totenhamem , Liverpoolem. No chyba ze kolega tylko Barce ubóstwia.... i nie widzi mozliwosci grania innym zespolem ... to bedzie gral z realem. :-)

Gram tylko i wyłącznie Chelsea z zespołów 5 gwiazdkowych. Nie interesuje mnie wybieranie zespołu, który będzie szybszy lub którym będzie łatwiej wygrać. Nie tędy droga. Gra powinna determinować wyniki na podstawie umiejętności i nawet gdybym grał słabszym zespołem powinienem wygrywać, gdy widzę, że gram z idiotą. Niestety gra tego nie dostarcza. Co najgorsze nie dostarcza tego przy zespołach z górnej półki. Grając ostatnio, po namowie brata, zespołami 3 gwiazdkowymi okazało się, że jest więcej zabawy, taktyki i kreatywności w grze, wynikającej z umiejętności gracza niż przy 5 gwiazdkowych. Nie boli mnie jakoś przegrywanie w tej grze, bo mam jeśli dobrze pamiętam rezultat 25-10-14 nie jest tak źle, ale jak przegrywam w większości przypadków nie czuję, aby przeciwnik był lepszy, a tym bardziej kreatywniejszy, zazwyczaj to jest idiotyczne zagranie przez całe boisko do np. Ibry, który momentami jest nietykalny, obrona nie może złapać za koszulkę i nie ustawia się. Ewidentnie zawodnik jest puszczany do sytuacji 1 na 1. Zdaję sobie sprawę, że czasem może to być fart czy zwyczajnie nie mogę się wstrzelić, ale czasami to są zwyczajne jaja. Kilka odbiorów pod rząd, gdzie odbiór polega na wybiciu piłki spod nóg przeciwnika do innego, aż z moich "obiorów" tworzy się wrażenie zaplanowanej akcji, która kończy się golem, a moi zawodnicy nawet jak zabierają piłkę to w najbliższym podaniu oddają ją ewidentnie pod nogi, często też zmieniając wybrany przeze mnie kierunek i siłę tylko żeby stracić posiadanie i tak w koło Macieju. Czuję, że ja muszę walczyć, a przeciwnik jest skazany na wygraną. Jeszcze męczy mnie sytuacja gdy strzelam gola i jest natychmiastowa odpowiedz lub gram idealną pierwszą połowę, a następnie jest to nic nie warta drużyna, która nawet nie jest zmęczona.

To by było na tyle w temacie mojego biadolenia o tej grze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde a mialem to kupic z ps4 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To kupuj bo gra jest genialna! A kolga wyżej wydal tylko swoją subiektywną opinię. Ja mam zupelnie inne odczucia po rozegraniu ponad 800 meczów.

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam uno problemo. Chodzi o powiązanie konta psn z origin żeby uzyskać dostęp do webappa. Ja konto origin mam na ten sam e-mail co PSN i normalnie się loguje, ale brat ma na dwóch różnych i nie mam pojęcia jak te dwa różne maile powiązać żeby wejść na webappa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siema, poszukuje chetnego do zagrania sezonu w fifa 14 na ps4 w trybie co-op!

Edytowane przez cimekwloc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie mojej krytyki tej gry, dzisiaj kolejny wspaniały mecz miałem, gdzie nie istniało ostatnie podanie. Zawsze było zgrywane w zasięg przeciwnika lub bezpośrednio do niego.


Wyglądało to cały czas tak:

 

https://www.youtube.com/watch?v=AeoNzDTSO4A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja jestem ślepy ale nic tu dziwnego nie widzę - nie wiem o co masz pretensje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jesteś ślepy :) Pretensje mam o to, że gra samoistnie kieruje piłkę do przeciwnika. Podanie miało pójść idealnie do góry, nikt zawodnikowi nie przeszkadzał, kierunek wychylenia gałki był prawidłowy, siła też, jednak gra decyduje za mnie i podaje dokładnie tam gdzie był obrońca. Cały mecz tak wyglądał, że kluczowe podania po ziemi były zawsze złe, podchodzę pod pole karne podaję po ziemi i jest to równoznaczne z oddaniem piłki. Gra wymusza zagranie dośrodkowaniem, bo inaczej sytuacje kończą się w taki, a nie inny sposób. Na filmiku nawet widać jak mój zawodnik przekłada piłkę przed podaniem, bo zmieniłem wychylenie gałki i chciałem podać do góry.

Aby jeszcze uwizualnić ci to zjawisko dam ci obrazek:

b8bbce2bad1ed.png

Niestety, ale EA ma dobry produkt, który szlifuje pod złym kątem. Dodawanie auto contain itp itd aby dogodzić osobom słabszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zupelnie sie nie zgodze, tez kiedys dawno temu wydawalo mi sie ze istnieje handicap, nie ma czegos takiego!, zalezy wszystko na jakiego przeciwnika trafisz i od twojego skilla.

Ta cała bajka o handicapie wziela sie od kolesi ze slabym skillem grajacymi wypasionymi składami, ktorym sie wydaje że fifa za nich bedzie wszystko wygrywac bo mają high skill playerów.

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pinbalu piłka będzie leciała dokładnie tam gdzie chcesz za każdym razem - nie w fifie, pomyliłeś gry stary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pretensje mam o to, że gra samoistnie kieruje piłkę do przeciwnika. Podanie miało pójść idealnie do góry, nikt zawodnikowi nie przeszkadzał, kierunek wychylenia gałki był prawidłowy, siła też, jednak gra decyduje za mnie i podaje dokładnie tam gdzie był obrońca.

 

Zadam sakramentalne pytanie, które przewijało się tu wiele razy i często prowadziło do zażartych dyskusji:

 

Asysta czy manual?

 

 

 

uwizualnić

 

Niestety, nie ma takiego słowa, ale niezła próba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dlatego też wiem, że nie ma co pokładać nadziei w tej produkcji, dopóki ( i miejmy nadzieję o ile) PES nie stanie na nogi, bo bez konkurencji EA nawet nie musi się starać. Uwielbiam zwłaszcza odniesienia do skill'a, bo oczywiście osoba, która rozgrywa całą grę ze środka boiska z :l1: + :triangle: i jest przewidywalna do bólu, wygrywa mecz, a twoje kreatywne i odpowiednio wykonane na padzie akcje będą w śmieszny sposób kończyć się przed polem karnym przeciwnika, bo przecież to nie pinball. Tak kończąc śmiechem żartem. Nie chcę was nakłaniać do mojego poglądu, bo każdy ma własny, ale to nie jest do końca normalne co w tej grze się wyprawia.

@Fryz
Temat poruszany wielokrotnie z manualnem, ale takie argumenty można sobie darować o ile chce się dyskutować na poziomie. Sam niegdyś namawiałem innych do grania na manualu. Jednak sytuacja tyczy się nie ustawień, a samej technicznej strony gry. Gdybym grał na manualu i takie rzeczy by się działy, to raczej bym o tym napisał jednak twoje sakramentalne pytanie nie jest zwyczajnie na temat.

Może i nie ma takiego słowa, ale każdy myślączy człowiek potrafi sobie je zinterpretować, zwłaszcza wiedząc, że istnieje coś takiego jak słowotwórstwo.

Cheers.

Edytowane przez SmaleC
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja proponuje koledze popatrzec na filmiki kolesi z pierwszej setki najlepszych na swiecie w FUT, i prosze mi pokazac ktory to gra wrzutami i na główki.... Da sie zatrzymac maniaków wrzutek?

Edytowane przez evo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymac sie nie da, ale mozna zredukowac szanse na dokladna wrzutke do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę, że kontynuowanie tego wątku nie ma sensu, jeśli się nie chce rozmawiać na ten sam temat. Gra niestety, ale posiada jakiś handicap w podaniach. Zamiast rozrzutu opartego na statystykach zawodnika (którego pragnę z całego serca), mam podania bezpośrednio do przeciwnika. Trzeba odróżnić podanie niecelne od podania oddanego przez grę. Zwłaszcza, gdy ilość takich zagrań w meczu przekracza prawdopodobieństwo ich wystąpienia. To gracz w największej mierze powinien determinować wynik, a nie gra. Jeśli posiadam wystarczające umiejętności obsługi pada mimo wszystko nie powinno dochodzić do takich kardynalnych błędów, bo w innym wypadku podstawowa zasada uczciwej rywalizacji jest pominięta.

 

Przytoczyłem podania L1+Trójkąt jako podstawowy element rozgrywania akcji, który jest nadużywany w tej grze i nie raz jest tak, że osoba gra tylko w ten sposób i choćbyś zacisną poślady i srał diamentami są mecze, gdzie nie idzie tego zawsze powstrzymać i przegrasz. Natomiast w następnej grze będziesz robił z przeciwnikiem co chcesz. Dodam jeszcze, że nie używam R1 i X, bo uważam to za opcję stworzoną dla "idiotów", tym bardziej iż jest pozbawiona skilla. Biorę poprawkę na to że czasami to jest zwyczajnie moja wina. Po prostu nie chce mi się wierzyć, że jeśli doszedłem do tej 3 dywizji spotykam ludzi tak nie ogarniętych, albo tak wybitnie dobrych, że wygląda to tak jakby zabierali dziecku lizaka.

Uznajmy temat za skończony, bo i tak nie dojdziemy do porozumienia.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie sie nie zgodze, tez kiedys dawno temu wydawalo mi sie ze istnieje handicap, nie ma czegos takiego!, zalezy wszystko na jakiego przeciwnika trafisz i od twojego skilla.

Ta cała bajka o handicapie wziela sie od kolesi ze slabym skillem grajacymi wypasionymi składami, ktorym sie wydaje że fifa za nich bedzie wszystko wygrywac bo mają high skill playerów.

To co napisałeś jest największą brednią, jaką przeczytałem w tym wątku.

W tej grze, w jednym tygodniu wygrywasz 1 ligę, a w następnym grasz już w 4... Albo ci wszystko siedzi, albo w kolejnych meczach zaliczasz plecy. Jak to nazwiesz- nagłe przemęczenie kciuków?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to na pewno zmęczenie kciuków tylko po każdym okresie wygrywania, gra zaczyna dobierać nam coraz trudniejszych przeciwników i stąd te porażki. Natomiast po serii porażek losuje nam słabszych i tak w kółko. Ja sobie tak to tłumaczę :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś jest największą brednią, jaką przeczytałem w tym wątku.

W tej grze, w jednym tygodniu wygrywasz 1 ligę, a w następnym grasz już w 4... Albo ci wszystko siedzi, albo w kolejnych meczach zaliczasz plecy. Jak to nazwiesz- nagłe przemęczenie kciuków?

Tak,najlepiej swoją niemoc zwalić na handicap...

 

Nie jest to na pewno zmęczenie kciuków tylko po każdym okresie wygrywania, gra zaczyna dobierać nam coraz trudniejszych przeciwników i stąd te porażki. Natomiast po serii porażek losuje nam słabszych i tak w kółko. Ja sobie tak to tłumaczę :biggrin:.

 

Whizzer chyba jestes najbliżej prawdy, czesto jest tak ze gra sie kilka meczy ze słabszymi zawodnikami a potem wpadają kolesie którzy wymiatają.

 

 

Ok, zgadzam sie z zakonczeniem tego tematu rzeki... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś jest największą brednią, jaką przeczytałem w tym wątku.

W tej grze, w jednym tygodniu wygrywasz 1 ligę, a w następnym grasz już w 4... Albo ci wszystko siedzi, albo w kolejnych meczach zaliczasz plecy. Jak to nazwiesz- nagłe przemęczenie kciuków?

Zapraszam do lektury - "ELO rating Fifa" w google.

Co do Pana Smalca. Wylacz asysty/przelacz na semi-assist. Widziales kiedykolwiek moj stream i jak poprawnie gra sie w Fife? Moze Tobie po prostu brakuje umiejetnosci? Ten film, ktory wrzuciles to typowy przyklad grania "na afere" za szybko chcesz wszystko robic, w dodatku lepszy przeciwnik bardzo cesto potrafi odczytac twoje zamiary. Polecam poogladac filmy Hektic Jukez na YT, a zobaczysz, ze impossible is nothing.

Handipacu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie sie nie zgodze, tez kiedys dawno temu wydawalo mi sie ze istnieje handicap, nie ma czegos takiego!, zalezy wszystko na jakiego przeciwnika trafisz i od twojego skilla.

Ta cała bajka o handicapie wziela sie od kolesi ze slabym skillem grajacymi wypasionymi składami, ktorym sie wydaje że fifa za nich bedzie wszystko wygrywac bo mają high skill playerów.

Tak, tak gra MULTI, w której nie ma dedykowanych serwerów WCALE nie wpływa na rozgrywkę. I to nie prawda, że są lagi, bieda latency. Liczy się tylko skill. LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

F3niX nie zrozum mnie źle, ale wyobrażenie gry tworzę na podstawie swoich doświadczeń, a nie oglądania innych, jak grają. Ja gram w tą grę nie od wczoraj i wiem z jakimi problemami się boryka. Nie gram oczywiście na full assist, ale tak mam chyba drewniane ręce i nie widzę na jedno oko, bo jeżeli zbiegłem zawodnikiem do skrzydła i chce zrobić banalne podanie, któremu nikt nie zagraża i jest po raz kolejny kierowane do przeciwnika to faktycznie grałem na aferę. Ogólnie jak gram to wale otwartą dłonią w przyciski mając nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Ludzie zlitujcie się... Nie robię z siebie mistrza Fify, ale też przeciwko takim nie gram!


Sprawa jest banalna system podań na assist i semi-assist w Fifie ignoruje często wkład gracza. Kolejny przykład to zawodnicy na spalonym, jeśli jakiś zawodnik jest na spalonym gra ochoczo do niego podaje mimo innego wychylenia gałki i siły podania. Sprawa się tyczy tylko i wyłącznie technicznej strony systemu podań, który tworzy handicap. Gram mecze z ludźmi z 2 dywizji i mogę wtedy podawać piłkę z obrotem 180 stopni idealnie pod nogi zawodników w idealne tempo i kreować niedorzeczne sytuacje. W następnym meczu wykonanie 2 banalnych podań graniczy z cudem. Ma to się ni jak do skilla danego gracza. I tak jak ktoś wcześniej pisał, jesteś na fali tworzysz cuda, następnie robisz za ścierę.

 

PS.
To moja ostatnia wypowiedz w tym temacie, płyta właśnie poleciała do kosza.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3niX, zagłębie się w temat jak wrócę do domu, a Ty w międzyczasie wytłumacz mi jak działa ten sytem kiedy gra się na jednej konsoli, nie online i wtedy też dzieją się cuda... Wygram pierwsze dwa mecze z kolegą po 5:0, a potem ledwo co remisuję gniotąc go przez cały mecz lub przegrywam, a on oddaje 2 strzały w meczu. Kiedy się z nim zamieniam padami natomiast znowu są wyniki hokejowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieja kanaly na youtube lub twitchu ktore warto ogladac bo ucza grac w fife?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Istnieja kanaly na youtube lub twitchu ktore warto ogladac bo ucza grac w fife?

 

Lista poradników dotyczących fify, z których można się wiele nauczyć (po angielsku, ale spokojnie się pokapujesz o co chodzi):

 

http://forum.ea.com/uk/posts/list/2577029.page

 

Co do YT i twitcha, to możesz pooglądać sobie F3niXa, HekTic_JukeZ. A szerokim łukiem omijaj w2s, ksi i wszystkich innych co drą japę do monitora. :biggrin:.

Edytowane przez Whizzer
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×