Skocz do zawartości
Patricko

FIFA Ultimate Team

Rekomendowane odpowiedzi

Porównujesz różne gry. Jabłka i gruszki.

2 minuty temu, TrueGrand napisał:

Ale tam są mądre i przemyślane systemy rankingowe . Przede wszystkim nie powinno być tak, ze weteran FIFFY grający od 10 lat tysiące meczy grał sobie z noobami w 10 lidze .

Ludzie robią nowe konta i ogrywają sobie tych noobów z nudów. Twoje podejście nie rozwiazuje tego problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS GO, StarCraft 2 LOL/Dota to są zupełnie inne gry, kazda bardzo się od siebie różnią ,a system rankingowy identyczny . Słyszałeś tam kiedyś o handicapach? O tłumaczeniach , że CS jest realny bo policjanci czasem przychodzą do pracy na kacu i wprowadzając skacowanych CT do CS GO staje się bardziej realistyczny ?

A jeśli chodzi o konta aby lać słabych to tak jest wszędzie, sam czasem po pijaku biłem silverów będąc w master lidze . Ale globalnie nie zakłócało to porządku rankingiwego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handicap byl odkad tylko pamietam. Pamietacie może jak sie gralo Angielskimi bronzami w FUT 12 Ings, Westcarr itd? :1_grinning:

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma co porównywać. Niby na jakiej zasadzie doświadczeni gracze mieliby nie startować z 10. ligi? Chyba, że coś na zasadzie "w jakiej lidze skończyłeś ostatnią edycję, w tej zaczynasz następną", ale to bez sensu, bo ogarniętemu graczowi awans do lig 5-1 zajmie maksymalnie kilka dni grania i nie ma po co tworzyć takich rozwiązań. Za taki twór dla elit można uznać FUT Champions, ale jak widać, cierpi na jeszcze więcej ułomności, niż zwykłe sezony. Poza tym w FUT Champions jakikolwiek matchmaking nie ma sensu, no bo jak? Wyobraźmy sobie, że faktycznie dobiera elegancko pod statystyki, rywali na takim samym poziomie. To oznacza tyle, że w gronie słabych graczy też mógłby znaleźć się taki, co wykręci 40-0, skoro walczyłby z podobnymi sobie. A champions jak sama nazwa wskazuje, powinien wyłaniać najlepszych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handicap byl odkad tylko pamietam. Pamietacie może jak sie gralo Angielskimi bronzami w FUT 12 Ings, Westcarr itd? :1_grinning:

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

W FIFIE 11 lub 12 można było kupić dostęp do form piłkarzy i w ten sposób można było uniknąć handicapów (season ticket)

PO wykupieniu pojawiały się formy/strzałki jak w PES które zmieniały się także w czasie meczów .

Jedna liga kosztowała 5 euro a 20 wszystkie .

Kupiłem tylko angielska , ale gdy zauważyłem jaka różnica dokupiłem Access do wszystkich lig. Ale był płacz, że FIFA jest pay too win I EA zamiast to zlikwidować ukryła T_T i mamy random...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im lepszy skład tym powinno sie grać lepiej i tyle. Ale właśnie tak jak tu wałkujecie. Aby nie zniechecic niedzielnego gracza pomoga mu sie poprzez handicap, jest tak od zawsze i nic sie nie zmieni

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie można pomagać wygrywać i tak robią inne gry, ale dając słabszego przeciwnika . Tak dobiera się przeciwnika aby było te 50 % dla każdego casuala.

Ale trzeba dobrego systemu ladderowego

Wtedy taki słabszy który przegrał ma mecz do analizy i poprawy skilla a zwycięzca jest pochełpiony .

Obecnie co mi daje porażka ? Po co mam coś zmieniać/ analizować jak wiem, że to handicap ?

Grałem offline z 2 ligowcem i gdy spadłem z 5 do 8 ligi wygrałem z nim 2-1 offline .

ja 8 a on 2 liga haha on nawet nie zmienia piłkarzy manualnie ...

Ten ranking to farsa w tym roku. Oczywiście zanim doszedł do 2 spadał nawet do 8 kilka razy . A to weteran....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagajmy profesjonalnego podejścia od EA, skoro w ich grze gówniarze co rusz wynajdują nowe glitche na disconnect i zaliczenie wygranej :) To nie może być poważna gra, skoro włączenie twicha, czy wysłanie wiadomości, wyrzuca przeciwnika z gry. To są po prostu jaja, nic innego. Kod sieciowy tej gry to wolne żarty :)

 

Może gdyby to była samodzielna gra, w sensie FUT, to byłoby inaczej. Póki co, FIFA to kolos z multum trybów rozgrywki, gdzie multiplayer to tylko część całości. Dlatego nie ma co przyrównywać do CSa, czy innych topowych gier online, bo tam multi stanowi trzon rozgrywki i takie błędy byłyby samobójstwem.

 

PS. My i tak możemy tylko sobie gadać :24_stuck_out_tongue: Przez najbliższe lata wciąż będzie to samo, dlatego postanowiłem, że już więcej tego gniota nie kupię. Wolę wspomnienia z World Cup 98, gdzie czułem fun z gry za dzieciaka ;) Potem było kilka odsłon, gdzie każda kolejna wpowadzała spore zmiany, a dalej było już tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie kupię , ale o tym należy pisać . Przecież w EA też pracują ludzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie test.
Po wczorajszej LW gdzie uzyskałem oszałamiającą liczbę zwyciestw - 16. Wieczorem chyba przez 2 godziny oglądałem stream Brumy. Wtajemniczeni gracze wiedzą co to za klient. Po Streamie, pooglądałem jego twórczość na YT i temat poświęcony na reddicie jego taktyce.

4-1-2-1-2 (2) Bruma

Gameplay

 

Zacząłem od posadzenia na ławce brązowych kart  overall 45&46!
Włączyłem sobie 3 lige FUT bo akurat spadłem i 3 pierwsze mecze 3 razy win. Mimo wysokiego pressingu(70) wszystko hula elegancko. Następnie przypomniałem sobie, że trzeba sie zakwalifikować do LW przeciez. BAH! pierwsze podejście i jestem zakwalifikowany :O
Co do meczy w kwalach, nie było tak łatwo jak w sezonach ale dało się odczuć, że przeciwnik nie za bardzo wie jak ma rozegrać/dograć piłkę.Albo szła prosta na Suareza, albo próbowano Musą zbiegać do skrzydeł... Ten pressing w tej taktyce plus ustawienie dla CDM i.... obudwu CM - ZOSTAWAJ Z TYŁU, zadziwiająco nieźle się spisuje.

 

krótko mówiąc, dziś 10 meczy 9 win 1 lost
Czy to taktyka mi podeszła akurat czy ławka brązowych śmierdzieli robi handi - nie wiem. Styl gry tego Youtubera też mi pasuje nieukrywam. Nie lubie mieć obrony cofniętej w 16 plus jest i CDM i CAM. Pozostaje  pokonac handi i podnosić umiejętnosci :)

 

edt. trzeba bardzo dobrze ogarniać obrone, jak ktoś słabo gra w obronie to taktyka może nie podejść. Na autobusy idealna

p.s. Fife 18 kupię :pazura:

 

Edytowane przez Tom182
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem sobie test.

Po wczorajszej LW gdzie uzyskałem oszałamiającą liczbę zwyciestw - 16. Wieczorem chyba przez 2 godziny oglądałem stream Brumy. Wtajemniczeni gracze wiedzą co to za klient. Po Streamie, pooglądałem jego twórczość na YT i temat poświęcony na reddicie jego taktyce.

4-1-2-1-2 (2) Bruma

 

Zacząłem od posadzenia na ławce brązowych kart  overall 45&46!

Włączyłem sobie 3 lige FUT bo akurat spadłem i 3 pierwsze mecze 3 razy win. Mimo wysokiego pressingu(70) wszystko hula elegancko. Następnie przypomniałem sobie, że trzeba sie zakwalifikować do LW przeciez. BAH! pierwsze podejście i jestem zakwalifikowany :O

Co do meczy w kwalach, nie było tak łatwo jak w sezonach ale dało się odczuć, że przeciwnik nie za bardzo wie jak ma rozegrać/dograć piłkę.Albo szła prosta na Suareza, albo próbowano Musą zbiegać do skrzydeł... Ten pressing w tej taktyce plus ustawienie dla CDM i.... obudwu CM - ZOSTAWAJ Z TYŁU, zadziwiająco nieźle się spisuje.

 

krótko mówiąc, dziś 10 meczy 9 win 1 lost

Czy to taktyka mi podeszła akurat czy ławka brązowych śmierdzieli robi handi - nie wiem. Styl gry tego Youtubera też mi pasuje nieukrywam. Nie lubie mieć obrony cofniętej w 16 plus jest i CDM i CAM. Pozostaje  pokonac handi i podnosić umiejętnosci

 

edt. trzeba bardzo dobrze ogarniać obrone, jak ktoś słabo gra w obronie to taktyka może nie podejść. Na autobusy idealna

p.s. Fife 18 kupię :pazura:

 

Grasz 41212-2 czy pod inną taktykę to masz ustawione?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym 4-1-2-1-2 (2)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na futbinie

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tom182 napisał:

https://www.futbin.com/17/squad/577146

 

btw

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Firmino po dodaniu karty HAWK dostaje +1 do dryblingu a np. Coutinho nie ?

https://www.futbin.com/17/player/338/Roberto Firmino/

 

http://www.futhead.com/17/players/25254/roberto-firmino/?chemType=hawk

 

raczej nie dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przegrać mecz w ostatnich minutach. 6c2c93d7d7362387ea0e63979d0f275e.jpg

To jest aż przykre, chyba zaplacze..

Do tego jeszcze to :

59d03a8fb9dde6fe53d82adc2d6e19bd.jpg

Ogolnie sprawa wygląda tak.

Robie miesięczna range gold bo brakuje mi 1 wina i robię z 2 może 3 tygodnie przerwy. Pożyczę komuś płytkę i z głowy. To co się zaczęło dziać od grudnia nie jest na moje nerwy.

Za duzo dziwnych rzeczy podczas gry się dzieje. Gdybym grał 1 sezon na tydzień to pewnie bym olał sprawę ale po 40 meczach w weekend widzę jak na dłoni, że coś mnie potajemnie rucha.

Ta edycja jednak uzmysłowila mi to, że next gena nie kupię. Może przyszła Fifa będzie ta ostatnia i skończę swoją karierę konsolomaniaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.reddit.com/r/FIFA/comments/5kgnfi/i_found_mention_of_momentum_in_fifa_17_game_code/

 

kolesiowi sie chcialo i odczytal kod gry.

 

od dluzszego czasu twierdze, ze gra pomaga czasem az nad to slabszym graczom. Widzac jak koles jest tragiczny, nawet podania nie potrafi wymienic miedzy zawodnikami jednak przychodzi moment, ze jego grajki staja sie lepsi niz Messi czy CR i dostaja konkretnego boosta. Ile to mialem spotkan, ze gralem przeciwko grze - nie kolesiowi. Idealnie to widac w kazdym meczu praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, EZreal napisał:

Za duzo dziwnych rzeczy podczas gry się dzieje. Gdybym grał 1 sezon na tydzień to pewnie bym olał sprawę ale po 40 meczach w weekend widzę jak na dłoni, że coś mnie potajemnie rucha.

Takie coś odczuwa większość graczy w tej grze.

 

5 godzin temu, F3niX napisał:

https://www.reddit.com/r/FIFA/comments/5kgnfi/i_found_mention_of_momentum_in_fifa_17_game_code/

 

kolesiowi sie chcialo i odczytal kod gry.

 

od dluzszego czasu twierdze, ze gra pomaga czasem az nad to slabszym graczom. Widzac jak koles jest tragiczny, nawet podania nie potrafi wymienic miedzy zawodnikami jednak przychodzi moment, ze jego grajki staja sie lepsi niz Messi czy CR i dostaja konkretnego boosta. Ile to mialem spotkan, ze gralem przeciwko grze - nie kolesiowi. Idealnie to widac w kazdym meczu praktycznie.

 

Już jakiś czas temu ktoś to tutaj wrzucił. Jak dla mnie takie coś jest w sezonach online - dlatego od kilku edycji w meczach ukazują się takie same schematy... Coś w stylu - ciśniesz przeciwnika w pierwszej połowie? W drugiej nie będziesz mógł wyjść ze swojej własnej.

Spoiler

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ta gra jest niegrywalna dla człowieka który ma zdrową głowę .

Smutne jest tylko to, że wy dopiero teraz w to uwierzyliście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to 16 jest supergrywalna teraz. Działają sezony , turnieje. Gra cud miód. 

 

W EA mają magiczny przycisk psucie gry i w 17 jest teraz na ON. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem graczem z poziomu Gold 3/2. Gram składem za ok 700k. Nie mam budżetu ani skilla by postawić się nierównej walce 3 na 1 (ja vs przeciwnik +lagi +handi).

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest glupie jak dla mnie rozumowanie.

Im lepszy, im bardziej zajebisty skład tym powinnismy miec wieksza przewage w grze. I ta zależność powinna byc prawidłowa. Wtedy gracz który gra w ta gre porażkę sobie wytłumaczy na dwa sposoby: przegralem bo bylem słabszy albo miałem gorszy skład, a nie ze przegralem bo gra sparalizowala moich grajkow.

FP by schodzily bo ktoś by dążył by jego Ultimate Team byl coraz mocniejszy.

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to o czym mówił ten cały dommanu. To wyglada tak jakby ktoś włączył ten handicap jakos w grudniu.

Z początku gold 3 robiony w ok 30 spotkaniach, teraz gold 3 robię w 40..

To wygląda jak prezent dla nowych świątecznych graczy, którzy dostali grę i muszą dostać fory by się nie zniechęcić..

To nie chodzi o poziom rozgrywek a sumę wylewow i dziwnych zachowań, które zaczęły rosnąć od tego czasu..

Ciekawe czy ok lutego wróci wszystko do normy, jeśli tak to będziemy świadkami masowego ruchania w dupe graczy przez Ea..

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest fakt, że większość ludzi do debile i EA o tym wie .

Tutaj też było pisane, że FIFA to pure skill, ze liczy się ułożenie stopy, że należy poćwiczyć wykończenie. Nie chcę pisać konkretnych ników bo po co? Ale takie są fakty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×