Skocz do zawartości
zyla1231

Nagrywanie z PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy za pomocą tego urządzenia Avermedia Hybrid Aver 3D Capture HD mógłbym zgrywać obraz konsoli na PC.

Chciałbym to urządzenie wpiąć do Pc i podłączyć do niego PS4 w ten sposób uzyskał bym (chyba) obraz z konsoli na PC. Potem Frapsem bym zgrywał obraz konsoli.

Czy to wypali? Mój kumpel chce zacząć nagrywać poradniki do trofeów na YouTube ale, całą kasę wydał na PS4.

Edytowane przez DaraS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie na ten moment, sam mam Elgato GC HD i jak na razie nie działa bo po HDMI nie puścisz bo jakieś kodowanie HDCP jest i ma zostać usunięte w którymś update FW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, jesli program będzie wykrywany jako "monitor". Jak bedzie ekran z gry to bierzesz full screen'a i frapsikiem lub Action'em jedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam tą kartą http://forum.pclab.pl/topic/723941-Avermedia-DarkCrystal-HD-Capture-Pro/

 

Obraz pojawia się w programie, następnie nagrywam go actionem! Karta nie droga a ma możliwośći.

 

Polecam do tego splitter HDMI w celu uniknięcia inputlagu. - tylko musi być taki z własnym zasilaniem.

 

Np. http://allegro.pl/splitter-hdmi-1x2-ver-1-4a-3d-hdcp-4kx2k-cx-hs2-i3725599377.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z was używać karty AverMedia Live Gamer HD do przechwytywania obrazu z Playstation 4? Na PS3 było to możliwe i mogłem przynajmniej nagrać materiał programem Action omijając zabezpieczenie HDCP. Na Playstation 4 widzę obraz tylko przez sekundę i pojawia się ekran z informacją o braku możliwości przechwycenia obrazu ze względu na wyżej wspomniane zabezpieczenie.

Edytowane przez Maniako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z was używać karty AverMedia Live Gamer HD do przechwytywania obrazu z Playstation 4? Na PS3 było to możliwe i mogłem przynajmniej nagrać materiał programem Action omijając zabezpieczenie HDCP. Na Playstation 4 widzę obraz tylko przez sekundę i pojawia się ekran z informacją o braku możliwości przechwycenia obrazu ze względu na wyżej wspomniane zabezpieczenie.

A w jakim programie to przechwytujesz później. W jakimś od karty czy używasz innego? Może przy PS4 musisz użyć splittera? Wiem, że Matt taką kartę ma i używa tego ze splitterem. Ja niestety mam inną kartę starszą ale wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz nagrywać z PS4 za pomocą nagrywarki Hauppauge HD PVR 1212 skoro już nie ma takiego wejście jak było w PS3 ktoś może pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim programie to przechwytujesz później. W jakimś od karty czy używasz innego? Może przy PS4 musisz użyć splittera? Wiem, że Matt taką kartę ma i używa tego ze splitterem. Ja niestety mam inną kartę starszą ale wszystko działa.

 

Na szczęście udało mi się rozwiązać ten problem. Miałem problem ze sterownikiem karty, ale po jego przeinstalowaniu wszystko działa. Obraz przechwytuje przy pomocy programu RECentral dołączonego do karty AverMedia. Nagrywam go programem Action!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz nagrywać z PS4 za pomocą nagrywarki Hauppauge HD PVR 1212 skoro już nie ma takiego wejście jak było w PS3 ktoś może pomóc ?

Nie nagrasz, PS4 nie ma wyjścia AV. Możesz sprawdzić takie coś HDMI to component - adapter załatw sobie coś takiego i sprawdź czy zadziała.

 

 lub

 

 Musiałbyś mieć Hauppage PVR HD 2 gdzie jest HDMI lub jakiś inny sprzęt. Najpierw też musiałbyś zapytać producenta albo poszukać informacji na internecie czy ta nagrywarka obsługuje nagrywanie z PS4 przez HDMI.

Edytowane przez ramirez19pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

 

Od jakiegoś czasu nagrywam filmy z konsoli z Battlefielda (wcześniej z 3 teraz z 4) i umieszczam na kanale na YouTube. nagrywarka jaką posiadam to Avermedia Game Capture HD. 

 

Wszystko było ok do czasu, gdy kupiłem PS4 - nagrywarka nie ma wejścia HDMI a jedynie RGB RCA. 

 

Moje pytanie brzmi:

Czy kabel HDMI - RGB RCA ominie zabezpieczenie HDCP jakie jest w PS4?

 

Przykład takiego kabla:


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie HDCP ma być ściągnięte przez Sony w najbliższym patchu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, jak to teraz wygląda, na jakich urządzeniach można nagrywać swoje giercowanie z PS4 ? Szukam możliwości w przystępnej cenie ... Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma aż takiej różnicy, żeby bulić za dodatkowy sprzęt. To tylko świadczy o tym, że wbudowana nagrywarka jest bardzo dobra.

Z czasem na pewno ją jakoś usprawnią, dodadzą nowe narzędzie w trybie edycji, itd.

Liczę również na bezpośredni upload, bo z facebooka na YouTube'a to się jednak troszkę traci na konwersji.

 

Są jeszcze problemy z nagraniami, bo np. klikam przycisk SHARE to wyskakuje mi filmik z jakiś 30 minut przed, a tego z ostatnich 15 minut nie ma, co mnie dziwi.

Chodzi o BF4 głównie, bo w innych grach tego nie próbowałem szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma aż takiej różnicy, żeby bulić za dodatkowy sprzęt. To tylko świadczy o tym, że wbudowana nagrywarka jest bardzo dobra.

Z czasem na pewno ją jakoś usprawnią, dodadzą nowe narzędzie w trybie edycji, itd.

Liczę również na bezpośredni upload, bo z facebooka na YouTube'a to się jednak troszkę traci na konwersji.

 

Są jeszcze problemy z nagraniami, bo np. klikam przycisk SHARE to wyskakuje mi filmik z jakiś 30 minut przed, a tego z ostatnich 15 minut nie ma, co mnie dziwi.

Chodzi o BF4 głównie, bo w innych grach tego nie próbowałem szczerze mówiąc.

 

W 720p ja nie widze roznicy ale w 1080p jest lepiej na zewnetrznej i wyzszy bitrate.Tak jak mowisz nie warto przepłacac ,jak połatają bedzie gitara ,ja bede dalej uzywal swojej nagrywarki bo juz ją mam ale jak ktos sie zastanawia nad kupnem to naprawde nie warto. Pozdrawiam

Edytowane przez YouTookMyCookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nagrywarka w PS4 oferuje bardzo dobrą jakość i jeśli ktoś nie jest "profesjonalnym YouTuberem" któremu zależy na topowej jakości, albo nie nagrywca let's playów to w zupełności wystarczający. Mam jednak dużą nadzieję, że szybko funkcja ta przestanie wariować i będzie nagrywać to co potrzeba - bo nie ma nic gorszego niż zapisywanie fajnego gameplaya tylko po to, aby okazało się, że konsola postanowiła zapisać kilka wcześniejszych minut i zamiast na gameplay to oglądamy np. menu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie jednej z tych nagrywarek,

Jestem zainteresowany zestawem Hauppauge HD-PVR 2 Gaming Edition, Niektórzy sprzedawcy w opisie piszą, że w zestawie są potrzebne kable do połączenia z PS4 , Jest to prawda ? Tam są jakieś specjalne przejśćiowki umożliwiające przesył (specjalnie dodawane przez sprzedawców) czy to jest standard tego produktu. Gdzieś czytałem że był problem niby z zabezpieczeniami dhcp czy jakoś tak.

Pytam bo mam okazje kupić to w moim miejscowym mediamarkcie a tam takowej informacji nie ma że w skład zestawy wchodzą kable do połączenia z PS4

 

ps. a propo przedmówcy który ma problem z funkcją share w ps4, tez mam z tym problem w CoD GHOST, wciskam share niby na miniaturce jest obrazek z gry którą chcę udostępnić a na FB ląduje filmik z przed np jednego dnia heh ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w polsce można taki kabel kupić, w sklepach i na allegro nie ma,

goście z avermedia odpowiedzieli mi że nagrywarka avermedia capture hd nie obsługuje sygnału hdmi,i pod nową konsole jest dedykowana capture hd2

Edytowane przez yelon65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie HDCP ma być ściągnięte przez Sony w najbliższym patchu.

Tylko wtedy jak beda mogli wyłączyć zabezpieczenia dla gier a pozostawić dla innych usług. Pracują nad tym. Tak mówią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie jakim programem  i jak zrobic cos takeigo jak robi np rock

umieszczenie obrazu z kamerki na ekranie gry itd, nie wiem kompletnie jak sie za to zabrac pozdrawiam i czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał jest zgrywany za pośrednictwem zewnętrznego sprzętu do przechwytywania obrazu, i nakładana nań kamerka. Innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywa gameplay i jednoczesnie ma kamere ma na siebie. Pozniej to laczy np w takim sony vegas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym nagrywaniem w PS4 mam same problemy. Wciskam długo przycisk share i trzymam aż wyskoczy te menu o udostępnianiu, niby ok. Wchodzę w profil chce udostępnić film a tu zapisany z przed 15 minut wcześniej niż chciałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×