Skocz do zawartości
Drozda

Jaką grę wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Zagraj a odkryjesz, że te wszystkie porównania do innych gier a w tym FC Primal to były na wyrost. HZD to coś na prawdę świetnego. Dla mnie to taki w Wiedźmin w świecie Avatara itp.

Oczywiście to porównanie jest luźne. Na prawdę nie obawiaj się tego tytułu bo nie powinieneś się nim zawieść a raczej miło się zaskoczysz i to dosłownie wszystkim 😊👍👍

 

HTC 10

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, adick007 napisał:

Wiem, że to będzie śmieszne porównanie, ale czy Horizon w eksploracji, ulepszeniach etc. nie jest przypadkiem bardzo zbliżony do FC Primal?

Trochę tak i więcej nie :24_stuck_out_tongue: Nie ulepszasz żadnych chałup we wsi, ale ulepszasz torby na amunicję i przedmioty, wykorzystując między innymi skóry i kości zwierząt, które są stosunkowo rzadkim lootem i trzeba się nafarmić (w sensie 1 na 6 szczurów ma kość i tego typu atrakcje :24_stuck_out_tongue: ). Ulepszania broni jako tako nie ma, kupujesz po prostu lepsze u kupca i tyle. Co najwyżej masz wzmocnienia broni i pancerzy w postaci splotów i ... nie pamiętam drugiej nazwy. Ale działa to na zasadzie gemów - wciskasz w patyk i coś daje :)

W kwestii eksploracji to jest różnica o tyle, że jest sporo zamkniętych przestrzeni do zwiedzania. No i sporo wspinaczkowania.

No i jest też ulepszanie postaci, a w tym ciężko zrobić coś innowacyjnego :) W zasadzie ten element jest praktycznie identyczny jak w primalu. Tyle że masz tylko swoje umiejętności i oprócz chyba 3 wszystkie są dostępne od początku, wystarczy nabić punktów i można brać.

Mimo podobieństw na pierwszy rzut oka, te gry są dość różne. Horizon zdecydowanie lepszy :24_stuck_out_tongue:

Bierz i się nie zastanawiaj :) 

20 minut temu, Kolos28 napisał:

Dla mnie to taki w Wiedźmin w świecie Avatara itp.

Ogólnie gra jest raczej "gorsza i mniejsza" niż wiedźmin, a świat jest dużo, dużo, dużo lepszy niż w avatarze. Nie wiem skąd to porównanie :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że to luźne porównanie. Taki zarys świata jak i samej gry!

 

Czy gra gorsza niż W3, nie wiem bo początek wiedźmina zawsze mnie nudził i 3 podejścia kończyły się na tym samym miejscu. Za to wiem, że HZD od samego początku przyciąga a świat w grze jest dla mnie na pewno czymś niezwykłym. Do tego sam gameplay w HZD jest ciekawszy od W3 (przynajmniej na tyle ile byłem wstanie uświadczyć podczas krótkiej przygody z wiedzminem).

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się źle wyraziłem, ale to temat na inny temat :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak na pierwszy ogień pójdzie Nioh.

Po splatynowaniu Primala mam chwilowo dosyć biegania za surowcami i tropienia zwierzyny.

No i ten nieszczęsny Skyrim.

Niepotrzebnie go ruszyłem z półki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moja opinia pomoże to splatynowałem Primala jakoś w lutym i szczerze pisząc tylko platyna trzymała mnie przy tej grze bo poza tym jest nudna jak flaki z olejem. Zero fabuły, żadnej tajemnicy, gameplay nie sprawiał przyjemności juz po kilku godzinach grania a znajdzki to tez śmiech na sali. W Horizona mam przegrane dopiero 13 h ale to są dwie zupełnie inne gry. Łączy je rzeczywiście otwarty świat i zbieractwo ale to tak jak ktoś już w innym wątku pisał "Ferrari i Malucha tez łączy to ze są samochodami ale na tym podobieństwa się kończą" Obok Wieśka dla mnie 10/10 jeśli chodzi o fabułę i otwarty świat. Horizon wygrywa eksploracją i walką a dialogów w Wiedzminie nic nie przebije. Zaznaczam że to moja osobista opinia :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unravel opłaca się brać dla beztroskiego pogrania z dziećmi?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minut temu, Strife napisał:

Unravel opłaca się brać dla beztroskiego pogrania z dziećmi?

 

 

 

Nie, to dość trudna I złożona logiczna gra :)  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zdun napisał:

 

Nie, to dość trudna I złożona logiczna gra :)  

Czyli dzieci pomogą dla starego ojca debila to przejść :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Strife napisał:

Czyli dzieci pomogą dla starego ojca debila to przejść :)

 

Coś w tym może być, zagadki oparte na długości wełny z której jest zrobiony główny hero są często dość wymagające 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Unravel wbrew swojej stylistyce nie jest skierowane dla luźnej partyjki z dziećmi.

Bardziej w LBP lub coś z LEGO bym celował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Strife napisał:

Unravel opłaca się brać dla beztroskiego pogrania z dziećmi?

 

 

 

Beztroskie nie, z dziecmi mozna.

Ta gra gdzie niegdzie dala mi w kosc - warto bo to dobra produkcja o slicznej grafice.

Zagadki gdzie niegdzie potrafia na chwie zatrzymac,  do tego gra nie jest do konca spojna o czym w watku.

Jak pisales, gdzies dzieci pomoga, a gdzies moga patrzec  na to jak grasz.

Nawet jesli nie z dziecmi i nie beztrosko moim zdaniem warto ta pozycje sprawdzic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5.03.2017 at 4:22 PM, hisux said:

cześć skończyłem bloodborna została mi tylko zawartość dodatkowa z goty, ale już rozglądam się za kolejną gierką na wieczory. Myślałem nad hzd, ale sprawdzając na howlongtobeat zmartwiłem się, że główna fabuła miała by zajmować tylko 20 godzin, przywiązuje się do gier i lubię przy każdej spędzić troche więcej czasu, więc zacząłem myśleć nad final fantasy xv, ale sam nie wiem moglibyście coś doradzić? jestem otwarty na różne gatunki jestem nowym konsolowcem i jak narazie ograłem tylko mafie 3, uncharted, bloodborne i infamous ss

mógłby ktoś jeszcze coś podpowiedzieć? bo nie moge się kompletnie zdecydować tak jak napisałem niekoniecznie z tych 3 gier, patrzyłyem na jakieś japońskie produkcje typu tales of berseria, ale nie miałem  z takimi grami styczności i nie wiem czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

horizon to w sumie tytuł świeży i jego cena jeszcze jest dosyć wysoka, ale jeśli to nie problem to bierz bez wahania. Gra jest na więcej niz 20h bo trzeba mieć wyższy level na ukończenie głównego wątku. Poza tym gra jest tak dobrze zrobiona, że chce się grać więcej. Ja jestem przed platyną i mam 45h na liczniku.

Sam dodatek w Bloodborne i lochy (jeśli celujesz w Platyne) to też spoooooro zajmuje. 

Ja na Twoim miejscu w pierwszej kolejności ogrywałbym interesujące mnie exy bo to chyba świadczy o jakiejś tam sile konsoli.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawiałem się nad exami, próbowałem znaleźć ich listę z 2014, żeby były jakieś tańsze załóżmy do 150zł żebym mógł kupić dwie gry wtedy, ale niestety nie udało mi się znależć takiej rozpiski ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Last Of Us Remastered to tytuł który każdy powinien ograć bez wyjątku...a ile jest exów japońszczyzny to już nie chce mi się pisać. Przecież żeby ograć taką Disgaea to trzeba z 300h grać. Yakuza 0 wyszła w styczniu - kolejne +-100h grania.

Edytowane przez Frost Prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taniutkich exów masz jeszcze God of War 3 remastered, skoro jesteś nowym konsolowcem, to moim zdaniem ten tytuł też jest wart zainteresowania. Może Driveclub? Gra + season pass to grube godziny grania. Możesz jeszcze spróbować Killzone Shadowfall, nawet multi jeszcze żyje. Każda z tych gier jest do kupienia za grosze, jak dobrze poszukasz. Wspomniane wyżej The Last of Us Remastered to również świetna opcja dla kogoś, kto właśnie rozpoczął przygodę z konsolą. Do 150 zł można kupić też całkiem świeże The Last Guardian, ale akurat od tej gry możesz się odbić.

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Last of Us, Remaster Uncharted (3 gry na jednej płytce) God of War 3.

 

Od tego zacznij. Będziesz się bawił przy tym świetnie i długo. A wszystko można wyrwać w bardzo niskich cenach.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hisux napisał:

właśnie zastanawiałem się nad exami, próbowałem znaleźć ich listę z 2014, żeby były jakieś tańsze załóżmy do 150zł żebym mógł kupić dwie gry wtedy, ale niestety nie udało mi się znależć takiej rozpiski ;/

 

Infamous SS, the order, until down, ratchet and clank, driveclub, trylogia uncharted, the last of us. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hisux

 

tu masz liste mozesz posortowac masz tez daty wydania.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_4_games

 

Co do gier, jesli masz ograniczone fundusze to chyba poprzednicy powiedzieli juz wszystko Trylogia Uncharted, Until Dawn, Ratchet and Clank, The last of us. Jesli masz PS+ to Tearaway Unfolded polecam mimo iz gra kierowana do mlodszych swietnie wykorzystuje mozliwosci pada i naprawde to solidna pozycja, jak nie masz plusa tez pewnie mozna kupic w rozsadnej cenie.

I nie patrz na czasy przejscia jesli kupujesz pudelka i pozniej je gonisz to mozesz ładnie optymalizowac koszty grania, wymienione tytuly z drugiej reki mozna dostac za przyzwoite pieniadze wiec nawet jesli chcialbys ktorys zostawic na polce nie bedzie dramatu. A czasami krotsza gra nie znaczy gorsza.

 

milego grania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Szukamy gierki z kolegą do dobrej współpracy coop. 

Co polecacie? Nie musi to być nowy tytuł, raczej jakaś odskocznia, od codziennej gry w BF'a czy FIFE. Pamiętam, że na PS3 dobrze bawiłem się w Borderlandsa [obie części], ale koledze tytuł się niepodoba...

Myślałem o Far Cry 4 albo The Dying Light. Obie gry już dawno temu przeszedłem, ale jeśli można przejść fabułę w całości (?) w trybie coop to chyba warto do tego zajrzeć. Ktoś mi powie jak z tym jest? Misje coop tylko niektóre, czy cała gra w trybie coop? 

 

Chętnie przyjmę inne propozycje. 

 

Dodam, że często ogrywamy Rocketa, BF'a wszystkie części, FIFE, itd. 

 

Gatunek - coś właśnie w stylu strzelanka/survivl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Oranje napisał:

Mam pytanie. Szukamy gierki z kolegą do dobrej współpracy coop. 

Co polecacie? Nie musi to być nowy tytuł, raczej jakaś odskocznia, od codziennej gry w BF'a czy FIFE. Pamiętam, że na PS3 dobrze bawiłem się w Borderlandsa [obie części], ale koledze tytuł się niepodoba...

Myślałem o Far Cry 4 albo The Dying Light. Obie gry już dawno temu przeszedłem, ale jeśli można przejść fabułę w całości (?) w trybie coop to chyba warto do tego zajrzeć. Ktoś mi powie jak z tym jest? Misje coop tylko niektóre, czy cała gra w trybie coop? 

 

Chętnie przyjmę inne propozycje. 

 

Dodam, że często ogrywamy Rocketa, BF'a wszystkie części, FIFE, itd. 

 

Gatunek - coś właśnie w stylu strzelanka/survivl

 

 

Myślę że z waszymi upodobaniami wejdzie wam the division, dobra coopowa gra która przy premierze mnie wciągnęła na około 100 godzin.  No I cena teraz zachęca :)  

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić Inside czy zestaw  The Escapists Collection. co polecacie bardziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy kupić Inside czy zestaw  The Escapists Collection. co polecacie bardziej ?

INSIDE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×