Skocz do zawartości
embrzez

[Poradnik] Headset do PS3 na każdą kieszeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! 

To mój pierwszy poradnik, a będzie dotyczył podłączenia dowolnych słuchawek i dowolnego mikrofonu do naszej konsoli. Tym sposobem podzieliłem się już z wieloma znajomymi i graczami spotkanymi online. Nie jest to moja idea, lecz zlepek idei pochodzących z internetu, przetworzonych i sprawdzonych przeze mnie i dziesiątki innych osób. Zaczynajmy więc!

 

Czego potrzebujemy?

-słuchawek z mikrofonem, bądź też osobno słuchawek i mikrofonu,

-przedłużki jack 3,5 mm (zakładam, iż każdy ma w TV wyjście słuchawkowe),

-karty dźwiękowej USB,

-minimalnych zdolności manualnych (trafianie do dziurek ekhem... gniazdek),

-uśmiechu na myśl o komunikowaniu się z innymi graczami bez dużych kosztów.

Koszta:

-słuchawki, mikrofon wedle uznania. Osobiście korzystam z Creative Sound Blaster Tactic 3d Alpha, wcześniej używałem "Kerfurowych" za 10 zł i też było dobrze

-kabel jack 3.5 mm stereo 5-25 zł, najlepiej pozłacana końcówka, długość wedle uznania,

-karta dźwiękowa usb wiele ich na allegro i sklepach internetowych koszt to od 3-10 zł (nie będę tu robił nikomu reklamy, jakbyście mieli problemy ze znalezieniem piszcie wiadomość prywatną).

 

Dlaczego tak?

Podłączając obie rzeczy na USB usłyszymy tylko dźwięk z voice chatu, a dążymy do tego by słychać było i grę i czat głosowy (sprawdzone na przykładzie gier z serii Call od Duty, GTA:Online).

 

Schemat mojego autorstwa, malarzem nie będę:


 

Jedyne co Was czeka to "konfiguracja" karty USB w konsoli - "Ustawienia akcesoriów" > "Ustawienia urządzenia audio" jako urządzenie wejściowe ustawić kartę USB, która tam się pojawi po podłączeniu, a wyjściowe na domyślne. Ponadto możecie zdefiniować zwiększenie mocy wejściowej, wedle preferencji.

UWAGA: Pojawiło się już takie pytanie - ustawiając kartę dźwiękową USB na wejście i wyjście i podłączając do niej mikrofon i słuchawki mamy zwykły Headset - voice chat na słuchawkach, audio z gry przez TV

 

W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, bądź pytań uprzejmie proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×