Skocz do zawartości
PapaMoshe

Wymiana pasty termoprzewodzącej a temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Po pierwsze zaznaczam, ze nie jestem żadnym specjalistą, ot grzebie sobie w necie, a jakos nie znalazlem podobnego tematu

 

 

Przechodzac do rzeczy, jako, że mojemu sprzętowi stukneło już ze 3 latka, postanowiłem gruntownie go przeczyścić i przy okazji wymienić pastę termoprzewodzącą. Rozebranie konsoli nie sprawiło wielkich problemów, wszystko poszło gładko. O dziwo, pasta fabryczna połozona była jedynie na połowie (tak, połowie, nie chodzi o to ze krance układu były nieposmarowane, ale po prostu po chamsku pół RSX był maźnięty pastą, a pół "nagi"), z drugiej strony na Cellu pasty było za dużo, gdyż wyciekła na boki. Wyczyściłem wszystko spirytusem, nałożyłem cienką wartstwę Zalman STG-1 i skręciłem do kupy. Konsola, ładnie śmiga, wszystko chodzi sprawnie i szybko. O ile jednak wcześniej konsola ledwie się nagrzewała, to teraz obudowa jest o wiele cieplejsza, nie mówiąc o wydmuchiwanym powietrzu, które jest gorące i po prostu nagrzewa stopkę od telewizora :). Konsola stoi w dobrze wentylowanym miescu.

 

Moja teza jest taka - jesli sie myle, bardzo prosze o skorygowanie mnie - jesli wasz PS3 Slim jest chłodny mimo intensywnej pracy - cos jest nie tak :) Wszędzie w internecie pisze, ze slimka się nagrzewa, a skoro tak, to jeśli macie model CECH 2104 i jest chłodny, to znaczy że fabryka cos spieprzyła :)  Jak pisałem w moim wypadku na obu układach pasta była zle nałozona co powodowało mniiejsza efektywność odprowadzania ciepła. Inaczej mówiąc obudowa się nie nagrzewała, jedynie same procesory, co może się dla nich okazać zabójcze.

 

Na koniec powtarzam, nie jestesm żadnym specjalistą, a moje wnioski wysuwam na podstawie logicznego rozumowania. Jesli gdzieś jest błąd prosze o jego skorygowanie. Zawsze istnieje ryzyko, ze zle nałożyłem paste :D

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×