Skocz do zawartości
fryderyk123

PS4 a Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w tym temacie poruszyć sprawy sieci w PS4. Jak poprawnie skonfigurować router pod nową generacje? Jakie porty i jak odblokować? Posiada ktoś takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii nic sie nie rozni w stosunku do ps3. No może poza tym, ze mamy teraz wifi n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym temacie poruszyć sprawy sieci w PS4. Jak poprawnie skonfigurować router pod nową generacje? Jakie porty i jak odblokować? Posiada ktoś takie informacje?

 

 

PS4 do DMZ i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mam DMZ ustawione na IP konsoli, ale grając w AC4 przez sieć jest jakiś test połączenia i krzyczy mi, że będę mieć problemy z graniem. Dokładnie chodzi mu o mój NAT2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mam DMZ ustawione na IP konsoli, ale grając w AC4 przez sieć jest jakiś test połączenia i krzyczy mi, że będę mieć problemy z graniem. Dokładnie chodzi mu o mój NAT2.

 

Innego niż NAT2 nie będziesz miał jeśli korzystasz z routera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam IP konsoli PS4  na DMZ. PS3 i PSVITA loguje się do PSN bez problemu (tylko mam przypisane IP do każdego urządzenia). PS4 z zalogowaniem do sieci ma trudności :) to znajomi co chwila znikają , trofiki nie chcą się synchronizować. Net działa dobrze na przeglądarce. Może to wina PSN? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszą poprawić soft pod DMZ bo np. u mnie gdy konsola jest na niego ustawiona, nie mogę rozmawiać ze znajomymi w imprezie. Wyskakuje komuniktat, że coś nie tak z moimi ustawienimi NAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często mam ten sam problem, nie wydaje mi się żeby był to problem z DMZ. Jak brat wysyła mi zaproszenie to po dołączeniu widzę ten komunikat i tak przy każdej próbie. Natomiast gdy sam zapraszam jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMZ to ustawienia lokalne. Jeżeli macie prywatne IP / zablokowane porty przez usługodawcę, to DMZ oraz przekierowanie portów na routerze wam nie pomogą.

Proponuję zadzwonić do swojego usługodawcy i się dowiedzieć co i jak.

Jeżeli IP jest publiczne i porty nie są blokowane, to trzeba posprawdzać wszelkie firewalle i ewentualne blokady na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem kabel od PS3 i podpiąłem pod PS4 i wszystko śmiga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmiana DNS w ustawieniach sieci sprawia, że konsola szybciej pobiera pliki. Ja użyłem takiej kombinacji:

pierwszy 208.67.222.222 i drugi taki 208.67.220.220 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powiedziane

Zależy jak masz podłączona , po kablu szybciej a po WiFi wolniej

Ja osobiście podłączona mam przez kabel , łącze mam 80mb a konsola pokazuje około 28mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest powiedziane

Zależy jak masz podłączona , po kablu szybciej a po WiFi wolniej

Ja osobiście podłączona mam przez kabel , łącze mam 80mb a konsola pokazuje około 28mb

No tak, ale nie chodzi mi o straty łącza. Podam mój przykład. Wczoraj ziomek powiedział mi o tych dns. Pomyślałem sobie "mi tam normalnie ściąga. No ale dzisiaj aktualizacja do BF4 była, patrzę, a tu 31 min. oczekiwania. Pomyślałem sobie co będzie jak przestawię DNS jak ziomuś podpowiedział. Ku mojemu zdziwieniu, z 30 min. zrobiło się 15.

Edytowane przez Naruto_Uzumaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że to chyba bardziej zależy od przepustowości PSN. Już dawno na ps3 zauwazyłem że mam bardzo różne transfery podczas ściągania  w zależności jaki dzień i godzina...

Edytowane przez Radical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek ściągania gier proponuję robić wczesną porą, bo wtedy widać różnicę. Popołudnia i wieczory to różnie, ale częściej jest wolniej niż szybciej:) Za to z rańca jak się wstaje do pracy i pierwsze co odpalam konsolę (pomijam późniejsze gadanie żony że powinienem iść się leczyć bo jestem uzależniony) to idzie bardzo sprawnie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmiana DNS w ustawieniach sieci sprawia, że konsola szybciej pobiera pliki. Ja użyłem takiej kombinacji:

pierwszy 208.67.222.222 i drugi taki 208.67.220.220 .

sprawdze dzis te dmz;) bardzo wolno leci mi bf4 i jest to dosc dziwne dla mnie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest adres mac konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzam wchodząc w "view connection status" w settings -> network.  masz tam mac wifi i lan

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zakupie triala na 14 dni ps plus muszę podawać nr karty kredytowej? Mozna to obejść ? Nie mam karty stad moje pytanie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna uzyc funkcji sieciowych tej aplikacji zanim system polaczy się z serwerem (np-34924-2)

Miał ktoś taki błąd ?? Nie bardzo mogę znaleźć przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie problemy z wejsciem do PSN?

 

Rano kupowałem dodatek do BFa i wszystko było git a teraz nie mogę wejść.Dostaje info że jest jakaś konserwacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie problemy z wejsciem do PSN?

 

Rano kupowałem dodatek do BFa i wszystko było git a teraz nie mogę wejść.Dostaje info że jest jakaś konserwacja.

Też mam problem. Z konsoli wcale nie wchodzi, z kompa dostałem się do Store po 15 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie problemy z wejsciem do PSN?

 

Rano kupowałem dodatek do BFa i wszystko było git a teraz nie mogę wejść.Dostaje info że jest jakaś konserwacja.

Tak,chyba coś tam grzebia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×