Skocz do zawartości
fryderyk123

PS4 a Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Toś doradził.

O tym jak zmienić DNS i najlepiej na jakie (google) masz napisane parę postów wcześniej i robisz to na knsoli w ustawieniach internetu.

...czy wszystkim trzeba podawać gotowce na tacy i jeszcze przepraszać?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak zmienić DNS to ja wiem. Tyle to i ja potrafię wywnioskować i pytanie zadałem bardziej do osób które z podobnym problemem się spotkały. Te same rady "internetowych magików" powtarzane przy każdym zgłoszonym problemie mi nie potrzebne.

 

Ze swojej strony dodam, że w tej chwili z przeprowadzonych testów wynika wina ze strony usługodawcy. Co i mi na rękę, bo jest szansa, że poprawią łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak zmienić DNS to ja wiem. Tyle to i ja potrafię wywnioskować i pytanie zadałem bardziej do osób które z podobnym problemem się spotkały. Te same rady "internetowych magików" powtarzane przy każdym zgłoszonym problemie mi nie potrzebne.

Ze swojej strony dodam, że w tej chwili z przeprowadzonych testów wynika wina ze strony usługodawcy. Co i mi na rękę, bo jest szansa, że poprawią łącze.

Trójkąt Trójkąt Trójkąt Kółko Kwadrat obrót lewym analogiem w prawo i wciśnij Options. Naprawi się.

...jeżeli "magicy" dają te same rady to chyba są to uniwersalne rozwiązania albo są one dobre?

Jeżeli na każdym innym sprzęcie ci działa poprawnie a na PS4 spada transfer to albo masz coś przypchane / poblokowane na routerze lub u usługodwacy albo jest lewa karta sieciowa.

Jeżeli jest to na obu kartach )wifi i po kablu) to raczej nie jest to wina kart.

Zmiana DNS to pierwsza rzecz jaką możesz zrobić żeby wyeliminować router jako przyczynę.

Jeżeli masz router to powyłączaj wszelkie filtrowania anonimowych pingów, firewalle, zabezpieczenia któe i tak nie działają i spróbuj jeszcze ustawić IP konsoli jako DMZ.

Pewne rzeczy są uniwersalne więc będą się powtarzały w kółko. Nikt ci nagle nie wymyśli nie istniejącego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli "magicy" dają te same rady to chyba są to uniwersalne rozwiązania albo są one dobre?

 

Albo nie znają innych, opierają się wciąż na domysłach/zasłyszanych metodach a nie doświadczeniu i myślą, że a nuż uda im się wcisnąć coś ciemnocie. (no offence - nie chcę gównoburzy rozpętać i nie mam żadnych wątów do Ciebie, acz taka mi się refleksja nasuwa)

 

Postaram się zakombinować coś z Twoich rad (no może oprócz pierwszej). Dam znać, czy coś się poprawiło.

Edytowane przez michu123PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam cię bardzo, ale pracuję we wsparciu IT, posiadam trochę sprzętów w domu i w pracy też się nimi zajumję, wiec z mojej strony zawsze rady są oparte na praktyce bo albo sam miałem problem albo komuś go rozwiązałem prywatnie lub zawodowo. Specem typowo od sieci nie jestem, ale pewne rzeczy są współne i "nie do przeskoczenia".

- sprawdzenie połączenia na Wi Fi oraz na kablu (na PS3 miało to ogromne znaczenie, na PS4 ma mniejsze ale nadal ma - wszystko zależy od prędkości serwerów, szybkości łącza i konfiguracji wi fi w domu).

- sprawdzenie zmiany DNS na konsoli (czasem droga którą idzie połączenie nie jest najlepsza)

- stałe IP jeżlei się da i DMZ do ustawienia (chociażby dla testów)

- przekierowanie portów jeżeli trzeba (nie na raz jeżeli konsola jest jako DMZ)

- UPnP do włączenia (automatyczne dobieranie portów)

- wyłączenie firewalla na routerze (ISB Firewall)

- wyłączenie blokady anonimowych ping requetów (częsta przczyna spadku transferu i blokad połączeń peer 2 peer)

- test na innym routerze jeżeli się da / w innym miejscu / u innego usługodawcy.

Dalej już wchodzą niuanse zaawansowanej konfiguracji routera ale jeżeli ktoś ma router z zaawansowana konfiguracją to albo świadomie i na tyle się zna że ma to zorbione dobrze albo nie dotyka tego bo nie wie do czego to służy.

...ewentualnie jeżeli namieszałeś sobie na routerze to nie miej później pretensji że cos ci nie działa :P ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziś pożyczę konsolę PS4 od brata. I mam do was pytania. Czy mogę stworzyć tam swojego użytkownika i zalogować się na swój PSN? Mam PS+ więc mógłbym pograć sobie online.

Nie koliduje to później np. gdybym kupił własną konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś pożyczę konsolę PS4 od brata. I mam do was pytania. Czy mogę stworzyć tam swojego użytkownika i zalogować się na swój PSN? Mam PS+ więc mógłbym pograć sobie online.

Nie koliduje to później np. gdybym kupił własną konsolę?

Tak, możesz stworzyć własny profil i zalogowac się na swój PSN.

Nie ustawiaj tej konsoli na sowim profilu jako "Podstawowa" - wtedy tylko ty masz dostęp do multi z twojego plusa oraz zakupionych gier z PSN, i kupując własną bez problemu będziesz mógł ją aktywowac jako podstawową.

Jeżeli chcesz zeby brat korzystał z Twojego plusa i gier, to ustaw na sowim profilu jego konsolę jako podstawową i jak będziesz miał już własną to wtedy niech brat deaktywuje ją jako podstawową na twoim koncie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz stworzyć własny profil i zalogowac się na swój PSN.

Nie ustawiaj tej konsoli na sowim profilu jako "Podstawowa" - wtedy tylko ty masz dostęp do multi z twojego plusa oraz zakupionych gier z PSN, i kupując własną bez problemu będziesz mógł ją aktywowac jako podstawową.

Jeżeli chcesz zeby brat korzystał z Twojego plusa i gier, to ustaw na sowim profilu jego konsolę jako podstawową i jak będziesz miał już własną to wtedy niech brat deaktywuje ją jako podstawową na twoim koncie ;)

Ok thx za info ;)

Edytowane przez jodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zakładaniu konta zapyta czy chcesz ją jako podstawową - wtedy dajesz "nie".

Ewentualnie:

Ustawienia > PSN > Aktywuj jako podstawowe PS4 > Aktywuj / Dezaktywuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SephiroT - dzięki za rady. Zapomniałem tylko powiedzieć o jeszcze jednym problemie, który tutaj może być kluczowy. Tak jak wspomniałem, mam DSL'a. I sieć u mnie w domu wygląda tak, że mam modem DSL który odbiera sygnał od usługodawcy (Orange, czyli stara TPSA) i do tego modemu wpięty jest osobny router NetGear, który rozprowadza sygnał sieci przewodowej i bezprzewodowej w domu. I tak jak do konfiguracji tego NetGear'a mam dostęp, tak do modemu DSL już nie. A to ten modem jeżeli już to coś miesza IMO. Dodam jeszcze, że reset modemu DSL przywraca poprawny transfer do momentu ponownego włączenia PS4.

 

Jestem cały czas na liniach z serwisem DSL. Spróbuję dzisiaj konsolę zabrać do jakiegoś znajomego i zobaczę jak się zachowa. Dalej nie mogę zrozumieć tej sytuacji, bo naprawdę wiele komputerów\laptopów\telefonów było podłączane do tej sieci jednocześnie i nie było żadnych problemów a wystarczy sama PS4 i jest lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 korzysta z konkretnych serwerów (PSN) i z konkretnych portów(tych smaych co PS3) które akurat mogą być zablokowane/przypchane i nic na to nie poradzisz. Również sprawdź czy masz IP prywatne czy publiczne (ma to wpływ na granie z innymi ludźmi po sieci bo połączenia nadal są peer 2 peer).

Jeżeli Orange u siebie ma lipę to ty na to nic nie poradzisz :D ...dla tego jako duży skrót myślowy pierwszym moim postem była zmiana DNS (ewentualne szybsze ściąganie) lub zmiana operatora ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem ze podczas udostępniania internetu Orange poprzez WiFi test połączenia wykazuje niepowodzenia na wpisie do PSN. Kupiłem z ciekawości kartę plusa z internetem i tutaj test przeszedł bez problemu. Zaciekawiło mnie to że gdy wydałem kartę plusa I Włożyłem Orange nie wyłączając w tym czasie konsoli udostepnilem WiFi z Orange i przeszło również bez problemu. Po włączeniu konsoli musiałem znowu włożyć kartę plusa i później Orange. Czy może być na to jakieś sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 korzysta z konkretnych serwerów (PSN) i z konkretnych portów(tych smaych co PS3)

Jeśli PS4 korzysta z tych samych portów co PS3 to dlaczego po połączeniu PS4 kablem z routerem, zaś odpięciu PS3 z kabla i przejście na WiFi w BlackOps 2 na PS3 mam nadal NAT otwarty (jak było wcześniej), zaś w PS4 w Ghosts mam NAT średni (moderate) ?

Edytowane przez mack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale podobnie mam w AC4.

Też mam na zielono ładnie a raz na pomarańczowo.

 

Jednak porty prawie te same. Różnice zaznaczyłem na czerwono.

http://manuals.playstation.net/document/gb/ps4/settings/nw_test.html

http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/connecttest.html

 

PS4:

  • TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 1935
  • UDP: 3478, 3479

 

PS3:

  • TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080
  • UDP: 3478, 3479
Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić na allegro kod na 30 dni. Przy czym nie posiadam jeszcze konsoli ps4 ma być na dniach tak więc czy z poziomu konta w internecie można dodać do pobrania gry resogun oraz contrast ?. Druga sprawa jeśli zakupie ten kod na 30 dni to za każdym razem będę zmuszony taki sam kupować ?

Dzięki z góry za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możesz aktywować z poziomu komputera czy telefonu/tabletu.

 

PS Store:

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/pl-pl/home/gry

 

Nie, nie musisz kupować zawsze miesięcznego. Później możesz kupić jakie chcesz czy na miesiąc czy na rok i w jakiej formie chcesz - karta płatnicza, zdrapka itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możesz aktywować z poziomu komputera czy telefonu/tabletu.

 

PS Store:

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/pl-pl/home/gry

 

Nie, nie musisz kupować zawsze miesięcznego. Później możesz kupić jakie chcesz czy na miesiąc czy na rok i w jakiej formie chcesz - karta płatnicza, zdrapka itp itd.

A powiedz mi jeszcze żeby ten kod nie odnawiał się atomatycznie to trzeba to wyłączyć tak ?

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po prostu usuwasz dane karty z konta SEN ;) Nie ma wtedy jak się odnowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ponad tygodniu walki chyba uporałem się ze swoim dotychczasowym problemem (wina leżała oczywiście po stronie Orange) ale mam kolejny, bardziej pospolity. Tragiczne prędkości pobierania z PSN. Konsola podłączona w tej chwili kablem, jest w DMZ, zmieniałem DNSy (zarówno na konsoli jak i routerze na OpenDNS i te Google) i nic. Jedynie jak zresetuję połączenie na konsoli to tak z 30s pochodzi dobrze a potem transfer spada. Internet mam 20Mb/s down i 1,5Mb/s up. Multiplayer działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś DNS. Zrobiłeś co mogłeś. Serwerów PSN nie przyspieszysz. Działają jak chcą. To nie torrenty gdzie dodasz trackera czy nowe źródła pobierania  ;) 

Jeżeli Multi działa poprawnie to powinna być w tym momencie już pełnia szczęścia.

Nic więcej raczej nie zrobisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przejść w stan czuwania. Podobno ściąga się wtedy pełnym łączem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×