Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem helpy i charakterystyki na turtlebeach.com i jest to tam dość przyjrzyście opisane na temat Ps4 slim:

BUYING THE NEW, SLIMMER PS4™? READ ON!

Now let’s have a look at Turtle Beach’s PS4™ gaming products that will operate a bit differently when used with the new, slimmer PS4™ without the Optical Out audio jack. To be clear, the below models will still perform perfectly when used with the original PS4™ and the new PS4™ Pro, but will have specific changes in connectivity/functionality when used with the new, slimmer PS4™. Read below for specific, product-by-product details:

- Ear Force Stealth 400

- Ear Force Stealth 500XP

- Ear Force Stealth 520

- Elite 800

- Elite Pro Audio Controller

 

No dobra, wczytujemy się w detale i mamy (na przykładzie najtańszego Steltha 400):

The Turtle Beach Stealth 400 is a 100% wireless stereo gaming headset for PS4™ that uses the Optical Out audio jack and USB port on the console to provide separate game audio (via Optical) and chat audio (via USB) channels. For the new, slimmer PS4™ without the Optical Out audio jack, you have two options:
 

  1. You can simply just use the USB port and select Game and Chat on the PS4 menu. Using this method, you will still get both game audio and chat audio. However, you will no longer have independent control of game audio and chat audio levels.
  2. We released a firmware update for the Stealth 400  that enhances your headset by enabling Variable Mic Monitoring control. This firmware update will replace the Stealth 400s independent chat volume control with a different feature set, Master Volume control (game icon) and Variable Mic Monitoring control (chat icon), which allows you to hear how loud your voice sounds inside the headset so you never have to shout at your teammates or other players (unless you really want to). The Stealth 400 firmware update is complete, and can be accessed by contacting customer service.
  3. Alternatively, if your TV permits, you can connect the Optical cable from the Stealth 400’s USB to the Optical Out on the back of your TV and enjoy all the features of the headset. If your console and TV are physically separated, or your TV is mounted on the wall, you may need a longer Optical cable than is supplied with the product.

 

Czyli podsumowując jeśli dobrze rozumiem:

 

ad.1 po prostu wtykamy dongla USB i w menu PS4 ustawiamy zarówno muzyka/chat jako USB a nie optyk. Czyli obie opcje jako USB i nie wykorzystujemy dołaczonego do słuchawek kabelka optical. To jest jasne. Natomiast drugie zdanie że "jednakże nie ma niezależnej kontroli głośności music/chat" znaczy głośność działa jednocześnie na chat i music ?. Jeśli tak - to dla mnie żadne wada.

 

ad.2 hmmmm nowe firmware dostępne od supportu a nie wystawione publicznie, dziwne to.....

 

ad.3 omawiane już tutaj podłączenie optyka pod TV, na forum było już o tym pisane, zazwyczaj potrzebny będzie dłuższy kabelek optyczny.

 

 

Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nadal po USB masz czyste stereo.

Po optyku z TV tylko wtedy gdy TV puszcza dźwięk przestrzenny po optyku.

Jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś się może wypowiedzieć coś o słuchawkach przewodowych Steelseries 9H Fnatic pod PS4? można je kupić w cenie do 300, w zestawie jest tez karta USB 7.1, będzie ta karta działać pod PS4? nie znalazłem nigdzie konkretnego testu pod PS4, a opinie w tej cenie te słuchawki mają bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 13.11.2016 o 11:28, SephiroT napisał:

Optyk = kino domowe w konsoli i tu leci dźwięk przestrzenny.

USB = słuchawki  z mikrofonem i tu ci leci cały chat.

W dokumentacji nic nie pisze na ten temat.

Zadzwoń na wsparcie i się upewnij czy jeżeli TV dostanie dźwięk przestrzenny po kablu HDMI to czy na wyjściu optycznym również będzie dźwięk przestrzenny czy samo stereo.

dostalem dzis info z supportu, ze na wyjsciu takze bedzie dzwiek wielokanalowy, dzieki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chcialbym zapytać Was czy znacie może jakiś fajny sklep gdzie można taniej dorwać dobre słuchawki do PS4? 

 

Mam nieco inne wymagania odnośnie takiego sprzętu, gdyż potrzebuje mieć podłączoną konsolę i komputer do jednych słuchawek. Nie muszą być to słuchawki z mikrofonem, gdyż do imprezy używam osobnej karty dźwiękowej (na USB) i mikrofonu "krawatowego".

 

podlaczenie takich słuchawek najlepiej w moim odczuciu sprawdza się gdy są one podłączone kablem optycznym do konsoli i USB do komputera. I takich wlasnie szukam.

 

Moje Trittony 720+ powoli umierają i szukam zamiennika w cenie do 90£ (około 500zł)

 

Pomozecie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz się zdecydować na konkretny model a później szukać po internetach gdzie taniej. 

Skończyły się czasy "tu jest tanio, bierz pan tu".

W podany przez Ciebie sposób idealnie mi się sprawdzają SteelSeriess H Wireless ale to nie ta półka cenowa oraz w podobny sposób używałem TB500P ale ich nie polecam bo dźwięk beczkowaty, mikrofon buczy i pękają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepsze, Tritton Pro+ 5.1 czy TB PX5? nie patrzac na bezprzewodowosc na korzysc TB

Edytowane przez aras_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

W podany przez Ciebie sposób idealnie mi się sprawdzają SteelSeriess H Wireless

Przy podłączeniu  SteelSeriess H Wireless do PS4 i PC będą one zasilane z portu USB w komputerze i jednocześnie będzie można używać ich z PS4? Dźwięk wtedy idzie przez optyczne wyjście z konsoli do słuchawek (mixampa)? Dźwięk z imprezy na PS4 (po odpowiednim ustawieniu  w menu Ustawienia - Urządzenia i przełączeniu Urządzenia Wyjściowego na Telewizor lub wzmacniacz AV) idzie wraz z dźwiękiem z gry również na HDMI? Zapytasz po co mi taka opcja - potrzebuję dźwięk z HDMI skierować do nagrywarki aby wypuścić ten dźwięk na stream/nagranie.

 

Jest jakaś opcja regulacji co chcemy słyszeć głośniej/ciszej - PC czy PS4?

 

Sorki za tak szczegółowe pytania ale wolę zapytać niż potem męczyć się z niedziałającymi słuchawkami pod moje preferencje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zasilane są z portu USB w komputerze, mogą mieć również osobne zasilanie z gniazdka.

Możesz ich użyć z 3 źródłami na raz. Optyk (kino domowe)+ USB (chat) + MiniJack (telefon na przykład).

Dźwięk imprezy chyba można było puszczać na HDMI - nie pamiętam - to już kwestia samej konsoli więc tu nie potwierdzę bo obecnie siedzę na Xboxie).

Jest opcja regulacji a jak chat podepniesz po minijacku 2.5mm (brak w zestawie kabla 3.5 > 2.5mm tylko 2.5 > 2.5 i 3.5 > 3.5) to nawet automatyczne ściszanie gry i pogłaśnianie chatu gdy ktoś mówi.

 

Do PS4 te słuchawki były idealne. Przy Xboxie trochę się męczę (party mam z PC puszczane zamiast z konsoli bo konsola nie obsługuje audio po USB) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest opcja regulacji a jak chat podepniesz po minijacku 2.5mm (brak w zestawie kabla 3.5 > 2.5mm tylko 2.5 > 2.5 i 3.5 > 3.5) to nawet automatyczne ściszanie gry i pogłaśnianie chatu gdy ktoś mówi.

 

Jak to dokładnie podłączyć, żeby coś takiego uzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródło dźwięku idzie  po jacku 2.5 lub 3.5mm a d o słuchawek wpięty jest kabel 2.5mm + profil XBox 360 - wtedy i tylko wtedy działa w słuchawkach "Live Mix" ( o czym już Steelseriess już w prost nie pisze). 

Jeżeli chcesz mieć sam Chat mix czyli "na sztywno" regulację balansu między chatem a dźwiękiem gry to już źródło chatu może być z USB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czym steelseries pisze wprost :-P?

Żeby człowiek musiał na necie siedzieć i przeczytać np. o tym, że trzeba zmienić w konsoli wyjście słuchawek z "całość dźwięku" na "czat głosowy", to zaczynam się zastanawiać ile ludzi ma te słuchawki źle skonfigurowane.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT mam pytanko ile czasu sluza Ci juz te SS H W i jak oceniasz ich akumulatory? Czy zauwazyles jakas zmiane w kwestii zywotnosci na jednym ladowaniu? 

 

Cos mi sie tam obilo o oczy na reddicie, stad moje pytanie. Odpukac: po dwoch latach nadaja sie w kibel, a nowe nie do dostania...

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria Samsung/Nokia. (...) przywiezione z US ;) 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzuc link gdzie mozna kupic ori bateryjki w US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bleq napisał:

podrzuc link gdzie mozna kupic ori bateryjki w US

 

4 minuty temu, SephiroT napisał:

Bateria Samsung/Nokia. (...) przywiezione z US ;) 

 

https://www.amazon.com/gp/product/B003TU01Q6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te od szajsunga to mozna ogarnac lokalnie. Zrozumialem przed edyta, ze jest to opcja, a mozna kupic ori w US.

 

To ile masz te sluchawki i po jakim czasie odczules/nie odczules roznice w zywotnosci aku, ze juz masz ich 5 na zapas.

btw a jak dbasz o te zapasowe bateryjki?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiliśmy razem z kumplem 5 w sumie. Nadal są u niego bo z moimi nic się nie dzieje.

W sumie przypomniałeś mi żeby je odebrać :1_grinning: 

Jego obie oryginalne spuchły, moje działają idealnie. Czy krócej?  W sumie się nie zastanawiałem a mam je półtora roku a już nie robię całonocnych posiadów żeby stwierdzić że bateria pada po 2 nocach grania do samego rana na przykład :1_grinning: 

Generalnie ładuję je 2 razy w tygodniu a po 22giej tylko ich używam do gier/filmów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje kupiłem pod koniec zeszłego roku. Używałem do czerwca całkiem sporo. Od czerwca do teraz leżały nie używane i jak na razie wszystko jest ok. Nie zauważyłem spadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dzień w dzień. 

DO tej pory najfajniejsze słuchawki jakie miałem.

...gdyby tylko Xbox obsługiwał USB Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest normalne, ze oprócz "niby dźwięku przestrzennego" w SS H puszczonego kablem optycznym i przełączeniu na chat głowowy dodatkowo leci dźwięk z TV? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że PS4 nie wyłącza dźwięku po HDMI gdy idzie dźwięk po optyku? To już kwestia konsoli i tego jak Sony to rozwiązało ale tak, to normalne.

Chyba że chodzi o dźwięk z gry na na czacie to masz źle ustawienia słuchawek w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ss siberia 800 w zestawie są dwa kabelki do xbxa 360 i one 2,5 -3,5mm, tylko nie wiem jak będzie to działać bo nie podpinałem pod xboxa 360 bo siedzę głównie na ps4 mam podłączone optyk i usb czat a reguluje pokrętłem w słuchawkach balans między grą a czatem nie używam opcji livemix.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj kabla 2.5 na 3.5 do pada DS4 i wybierz profil Xbox 360


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z racji tego że moje stare kolumny wyzionęły ducha niedawno, zamierzam zakupić jakiś, fajny niedrogi zestaw stereo, gdzieś do około 2,5 kafla.

Zastanawiam się nad jakimiś kolumnami polskiej firmy Pylon Audio, podobno zbierają bardzo pochlebne opinie, grają niby tak samo jak kolumny często dwa razy droższe i inne takie.

Ktoś ma jakieś modele tej firmy? Poleci czy raczej do utylizacji?

 

Aha, audio-pedofilii od kabli za kilka tysięcy nie pytam o zdanie, żeby była jasność :Gmoch:

 

 

 

Edytowane przez TeraJacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×