Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MrArt-PL napisał:

Tak to prawda,karta dzwiękowa działa w 7.1 ale nie ma możliwości sterowania głośnością czatu i słuchawek.

Z kontrolera dzwięk jest jaki jest i tutaj już niewiele zależy od jakości słuchawek,podłączyłem na próbę ostatnio HyperX Revolver i dzwięk jest słabiutki.

 

Dzięki, czyli lipa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś audiofilskim forum wyczytałem, że wirtualne 7.1 to chwyt marketingowy, troszkę inaczej ma się sprawa słuchawkami, które mają fizyczne glosniczki w muszlach. Ogólnie ludzie wypowiadający się tam twierdzą, że człowiek ma jedną parę uszu i tym sposobem jest wstanie wyłapać dźwięk dookoła go otaczający i przez to zwykłe stereo wcale gorzej nie sprawdzi się przy pozycjonowaniu w grach. Idąc tym tropem wyłączyłem w Goldach wirtualne 7.1 i ustawiłem preset TLoU. Włączyłem materiały dts i doskonale słyszałem kierunek dźwięku. Na YT wystarczy wpisać "surround test", "dolby atom" itp. Teraz oglądam trailery z filmów i kurcze jak Goldy grają na ustawieniu stereo z presetem TLoS. Teraz na nowo odkryłem te słuchawki... 😜

Wpiszcie sobie na YT "Hot New Trailer" i przetestujcie te ustawienia na Golach. Jest bas, jest mega dźwięk dookoła.

Muzyki też można posłuchać na dobrych utworach!

HTC 10

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to prawda, stereo z szeroką scena > śmieszne 7.1 gamingowe.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbę o pomoc. Otóż mam zestaw głośnikowy Logitech x-540 i miałem go podpiętego pod tv sony bravia. Oczywiście to nie był prawdziwy dzwięk przestrzenny ,ale mój mały game room nagłaśniał on zadowalająco.
Jednak niedawno zmieniłem tv na samsunga ku6000 i okazało się,że on nie ma wejść pod jacki(tylko optical). A takie są tylko w tym zestawie logitecha.
Czy jest jakaś możliwośc obejscia tej sytuacji,by ten zestaw dało się podpiąć pod nowy tv i dzwięk był na wszystkich głośnikach? Na przykład za pomocą takiego ustrojstwa:
http://www.x-kom.pl/p/60471-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-surround-51-pro-usb.html
 

Lub może możecie polecic jakiś zestaw 5.1 -tak do 450 PLN żeby dało się go podpiąć opticalem do TV? Zestaw musi być też popięty pod PS4 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kupiłem na Allegro słuchawki z mikrofonem steelseries 7h po podlonczeniu do pada nie działa mikrofon próbowałem w ustawieniach przestawić i nic nie daje  podloczylem do laptopa i tam wszystko działa   jaka może być przyczyna że nie działa mikrofon??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Miałem  to samo nie do naprawienia, ale próbuj powodzenia. 

Ja z dwóch stron wziąłem blaszkę, na rogach po małej śrobce, całość okleiłem czarna izolacją i od pół roku wszystko działa. Wcześniej sklejałem, ale zawsze pękało ;)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska nikt nie pomoże ?. Na soundbara nie mam miejsca i ta karta:  http://www.x-kom.pl/p/60471-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-surround-51-pro-usb.html byłaby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Tylko nie wiem czy będzie działała w połaczeniu z tym moim zestawem i telewizorem? Nie za bardzo się na tym znam,ale wymyśliłem sobie,że zestaw Logitecha X-540 podepnę pod kartę dwoma jackami. A następnie kartę podepnę kablem optycznym do telewizora.
Dodatkowo jeszcze konsola podpięta HDMI pod telewizor.
Czy to będzie działac? Bardzo proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sipap napisał:

Ludziska nikt nie pomoże ?. Na soundbara nie mam miejsca i ta karta:  http://www.x-kom.pl/p/60471-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-surround-51-pro-usb.html byłaby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Tylko nie wiem czy będzie działała w połaczeniu z tym moim zestawem i telewizorem? Nie za bardzo się na tym znam,ale wymyśliłem sobie,że zestaw Logitecha X-540 podepnę pod kartę dwoma jackami. A następnie kartę podepnę kablem optycznym do telewizora.
Dodatkowo jeszcze konsola podpięta HDMI pod telewizor.
Czy to będzie działac? Bardzo proszę o poradę.

Podpowiedziałem Ci na PW. 

 

Najlepszego w nowym roku...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony headset 2.0 czy tritton kunai albo x41? co daje sony za ponad 300zl? Bede w nich sluchal muzy/bass/i przede wszstkim grał więc co wybrać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Gold ma wystarczajacy bass ale trzeba dobrać odpowiedni pereset i wyłączyć sztuczne wirtualne 7.1.

Ja posiadam te słuchawki już ponad rok i nie potrzeba mi innych. Myślę, że za tą cenę jest to jedna z lepszych propozycji.

Na temat wirtualnego 7.1 vs stereo pisałem kilka postów wyżej 😊

Oczywiście nie namawiam na zakup Goldow a moja opinia jest tylko moim oddczuciem.

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Goldy. Używam od roku i jestem bardzo zadowolony.
Kolego Kolos28 zauważyłem w podpisie ,że masz soundbar HW-H450. Jesteś zadowolony z tego urządzenia?
Czy mogłbys mi podac wymiary,szczególnie chodzi mi o głębokośc? Szukam czegoś do maks 7cm głebokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił soundbara lg i wymiary różniły się o 1.5 cm, od tych podanych w necie. Niby to niewiele, ale mu się sprzęt nie zmieścił i był kłopot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też polecam Goldy. Używam od roku i jestem bardzo zadowolony.

Kolego Kolos28 zauważyłem w podpisie ,że masz soundbar HW-H450. Jesteś zadowolony z tego urządzenia?

Czy mogłbys mi podac wymiary,szczególnie chodzi mi o głębokośc? Szukam czegoś do maks 7cm głebokości.

Nie jestem wstanie podać Tobie wymiarów bo jestem daleko od domu.

Co do tego czy jestem zadowolony z tego urządzenia to tak. Jak za te pieniądze to na prawdę solidnie potrafi zagrać. Czuć efek dźwięku przestrzennego ale wiadomo to nie jest to samo co fizyczne głośniki. Bass jest jak dla mnie na tyle mocny, że mam go ustawionego na 0 a skala jest od -6 do +6 :)

Jedyny u mnie mankament to taki, że kupiłem wadliwy egzemplarz, objawia się to tym, że nie zawsze załącza mi się subwoofer... Mam jeszcze 5miesiecy gwarancji więc jak wrócę do Poznania to oddam go do serwisu bo to psuje ogólne bardzo pozytywne wrażenie tego sprzętu :)

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany ktos mial do czynienia z 

Turtle Beach Ear Force Recon 60P

 ? Duzo to lepsze od P12 ? Ogolnie jaki najlepszy wybor do ~150zl ? Kama Tritton kiedys tez ludzie polecali...

Tritton kama sam dzwiek nawet dobry jesli nie jest ktos wymagający ale komfort uzywania zaden, muszle nie zakrywaja calych uszu, nawet malych uszu przez co po godzinie ma sie ich juz dosc. Ja uzywam od kilku miesiecy tb n11 jestem mega zadowolony, dzwiek fajny , dzialaja i z x one i ps4, smartfonami, wygodne, kosztowaly mnie nowki 77 zl z wysylka juz

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bracik kupil n11

Będzie na ciebie szuldi :-P a miałeś porównanie do innych słuchawek? Jak w nich mikrofon i bass? Jak z lokalizacja przeciwników?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bracik kupil n11

Będzie na ciebie szuldi :-P a miałeś porównanie do innych słuchawek? Jak w nich mikrofon i bass? Jak z lokalizacja przeciwników?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ja nie jestem audiofilem, mialem sony wireless headset, sony pulse, sony wireless headset 2.0 (gold), tb stealth 500p i tb px4. Kazde z tych sluchawek byly bezprzewodowe majace te rozne bajery typu surround czy jak sie to zwie, wirtualne 5.1 czy 7.1. Owszem wszystkk fajne ale ja z tego nie korzystalem zbytnio wiec posprzedawalem i kupilem zwykle sluchawki stereo na kablu (podpinane do pada), chcialem cos uniwersalnego do xbox one i ps4. Znajomy (ekspert od sluchawek) polecil mi ten model, byla jedna sztuka na allegro w cenie 77 zl wiec kupilem (cena nie duza wiec w razie czego nie bylbym duzo stratny). Uzywam ich od kilku tygodni, miesiecy. Jestem zadowolony. Nie laduje, na zycie pada nie ma jakiegos duzego wplywu (gram na xone). Jestem bardzo zadowolony, na moje potrzeby wystarczy. Maja dobry dzwiek, bas tez dobry, wykonanie dobre, wygodne, za te pieniadze co kupilem jestem zadowolony. Nie gram multi wiec o pozycjonowaniu nie wypowiem sie

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i o to mi chodzilo. Miales juz kilka modeli wiec masz jakies porownanie. Jak mowisz ze DOBRE po takim doswiadczeniu to pewnie dobre. ;) Bracik tez nie jest audiofilem wiec pewnie mu tez styknie....Dorwal za 129zl na alegroszu...Ja dalej na PX4 siedze. Mysle juz do emerytury bo w sumie wszystko mi w nich pasi...Nic, dzieki za cynk o tym modelu ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi do sprzedaży headset Sony Platinum i chyba mam zamiar go kupić. Pierwsze wrażenia w necie są bardzo przychylne, chwalona jest jakość dźwięku, recenzenci podkreślają przewagę Platinum nad Goldami (które mam obecnie).

Czy może ktoś ma już w domu Platinum i jeśli tak, to jakie wrażenia, tak na szybko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekalbym na info odnośnie wytrzymałości. Ten pałąk wygląda na dość łamliwy, szczególnie te łączenia przy słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co oni kolejny headset zrobili składany... Też mam w planach zakup ale poczekam jeszcze na więcej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem po co oni kolejny headset zrobili składany... Też mam w planach zakup ale poczekam jeszcze na więcej opinii.

"For the money" bo to Sony i masz gwarancje na 12m a jesli nawet to i tak ci nikt nie chce jej uznac bo uszkodzenie mechaniczne i lecisz po nastepne :) Przesiadlem sie z goldow na hyperx cloud II glownie ze wzgledu na koniecznosc grania na one i ps4 i goldy pekly jak stare gacie, nie narzekam tak jak ktos juz tutaj nie raz pisal, swietne sluchawki grajace rowniez bardzo dobrze jezeli chodzi o muzyke. Uzywajac okolo 4 miesiace twierdze ze wirtualne 7.1 jak i te presety to zwykly bajer, zreszta i tak jak uzywalem goldow to i tak glownie w 2.0 bo to 7.1 daje tak sztuczne i napompowane dzwieki ze nie wiem jak mozna sie tym podniecac.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przywiozłem do domu Platinum, zakupione w Media Markt za 599 zł, nie rozpakowane wcześniej na jakieś ekspozycje czy inne oglądanie. 

Podłączyłem do PS, aplikacja jest całkowicie inna, niż ta dla Goldów, mozna porównywać profile i wygląda to fajnie.

Wygląd jest przepiękny, robią wrażenie - metal i czarny plastik na żywo prezentują się o wiele lepiej, niż na zdjęciach. Takie stonowane, solidne słuchawki, niczym z wysokiej półki. 

Samo wykonanie i spasowanie elementów jest wzorowe tutaj nie ma żadnego wrażenia "plastikowości" jak w przypadku Goldów. Natomiast założone na głowę są rownie wygodne jak Goldy, świetnie zamykają uszy - ale założyłem je tylko na chwilkę, więc na razie się nie wypowiem obszerniej. 

Teraz się ładują, na konsoli Batman i Dark Souls 3 czekają - jak się naladują to odpalę i opowiem o wrażeniach z odsłuchu. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×