Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na porównanie z Goldami, czy jest sens przesiadać się na nowe. Największa zaleta czyli dźwięk 3D podobno działa tylko po kablu, czyli bezprzewodowo z tego nie skorzystamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekam na porównanie z Goldami, czy jest sens przesiadać się na nowe. Największa zaleta czyli dźwięk 3D podobno działa tylko po kablu, czyli bezprzewodowo z tego nie skorzystamy.

Wypowiem sie jako laik, mysle, ze nie ma sensu. Czy odczujesz znaczaco roznice w jakosci dzwieku? Nie sadze. Wydac 600 stowek na troche podrasowane sluchawki wzgledem pisze juz poprzedniego modelu jakim sa goldy to chyba malo oplacalna opcja.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc kilka słów o Platinum. 

Bardzo wygodne, nie pocą się uszy pod nimi, mialem prawie non stop ubrane przez jakieś trzy godziny. 

Nie trzeba kabla do ładowania profili dźwięku. Można profile porównywać, korzystając z liniowej ścieżki dźwiękowej i zmieniać profile w locie, w trakcie jej trwania. 

Profili malutko, ledwie 3 z gier, kilka muzycznych i filmowych i 3 własne. 

Dźwięk 3D jest bez kabla, inna sprawa, że chyba gra musi go implementowac. 

A sam dźwięk? Poroenam do Goldow. 

Pełny i wyraźny bas, choć dupy nie urywa, ale lepszy niż w Goldach - nie jakoś szczególnie lepszy, ale to słychać. Srodek swietny, dużo bardziej szczegółowy, ostry. Wysokie tony całkiem dobre, podobają mi się. 

Ale najbardziej mi się podoba przestrzeń, jaką tworzą Platinum, tutaj Goldy wyraźnie odstają. O wiele lepsze pozycjonowanie i stopniowanie przemieszczania się źródła dźwięku, w Soulsach to rzuca się w uszy. 

Batman mnie natomiast dzwiekowo nie porwał, roznica z Goldami mniejsza. Czyli będzie to zależało od danej gry. 

No i jeszcze muszę się pobawić profilami, na razie mam Uncharted. 

Czy wymiana się opłaca? 

To hobby, tu się nic nie opłaca :)

Ja nie żałuję, jestem zadowolony. 

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dali te 50 mm przetworniki bo poprzednie modele ze swoimi 40 mm jak na tak duże słuchawki to troche żart.  Jeśli można wiedzieć, ile kosztowały? I jak byś mógł napisz coś więcej o materiałach, spasowaniu itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to 3D mnie najbardziej zastanawia bo we wszystkich informacjach podają że 3D bezprzewodowo nawet na konsoli sony nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak działa jak we wszystkich słuchawkach . Przychodzi gość wyłaczasz dźwięk 3D ale tego nie mówisz mu i delikwent podnieca się jak cudównie to działa :1_grinning:

Ogólnie aby odczuć różnice należy upewnić się , że dioda dźwięku 3D świeci się haha

To wszystko zależy (różnica między dźwiękiem 3D a stereo )kto jak bardzo podatny jest na marketingowy bełkot i " efekt placebo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotras3, troszkę wcześniej pisałem o wykonaniu i cenie. 

Hakuna - na tym malym panelu informacyjnym, na którym są ikonki dzwieku i stanu baterii jest też symbol 3D, więc chyba ten tryb jest aktywny. 

Zresztą przestrzeń dźwięku jest bardzo plastyczna, to się czuje. 

A bateria trzyma zdecydowanie lepiej, niż w Goldach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać gdzie w MM kupiłeś bo u mnie nie ma a na ich stronie cisza. Amazon dopiero podaje że od 19 będą dostępne. 

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Markt Rzeszów, mieli tylko jedną sztukę, zadzwoniłem rano, zarezerwowałem i po południu kupiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, że u nas je już rzucili. Pytałem w niemieckim Saturnie i mają być dopiero od jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeszcze czy presety można ładować na 1 i 2, czy tak jak w Goldach tylko na 2?

Ps.garob u nas ich też jeszcze nie ma, to jakiś jednostkowy przypadek albo żart ;-)

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, hakuna napisał:

Ps.garob u nas ich też jeszcze nie ma, to jakiś jednostkowy przypadek albo żart ;-)

No właśnie okazuje się że są. Wczoraj na HDTV ktoś wrzucił zdjęcie pudełka z ceną 599 zł z Saturna.

Edytowane przez garob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widziałem zdjęcie, ale na ich stronie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na saturn.de zgodnie z info można już kupować. Za 199€ :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się czy warto przesiąść się z Goldow na Platinium, na razie się wstrzymam i poczekam na kolejne recenzje 😀

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, pytanie trochę na fantazji, czy jak wejdą te Platinum to jest szansa na obniżkę ceny Goldow? Byłoby to całkiem rozsądne,  ale jak to jest w realu? Śledzi ktoś rynek headsetów, jak z cenami, gdy na rynek wchodzi nowy sprzęt? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goldy pewnie przestaną produkować, jeżeli już tego nie zrobili. Cena raczej też dużo nie spadnie bo w sumie nie ma się co oszukiwać, że i tak ten headset dużo na tą chwilę nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie cena waha się między 330 a 370 zeta, wcześniej one były droższe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale platinum są 2x droższe więc w ich przedziale cenowym dalej pozostają najlepsze.

Ps. Wiem że pewnie ktoś zna lepsze więc to tylko moje zdanie ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie cena waha się między 330 a 370 zeta, wcześniej one były droższe? 

Możesz zainteresować się pierwszym modelem 7.1, który wg mnie jest lepiej wykonany niż Goldy, a działa doskonale na PS4. Sam go bardzo długo używałem i gdyby nie okazja na A50 to pewnie do dzisiaj bym z nich korzystał. Dodatkowo mają wysuwany mikrofon, więc dobrze Cię słychać, a nie jakbyś miał wiadro na głowie tak jak w goldach. Minus jest taki, że ciężko go dostać, ale nowe spokojnie poniżej 200 można już spotkać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym mikrofonem w Goldach bo od dawna gram że znajomym online (on też ma Goldy) i słychać bardzo fajnie. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Patricko napisał:

 

 

Możesz zainteresować się pierwszym modelem 7.1, który wg mnie jest lepiej wykonany niż Goldy, a działa doskonale na PS4. Sam go bardzo długo używałem i gdyby nie okazja na A50 to pewnie do dzisiaj bym z nich korzystał. Dodatkowo mają wysuwany mikrofon, więc dobrze Cię słychać, a nie jakbyś miał wiadro na głowie tak jak w goldach. Minus jest taki, że ciężko go dostać, ale nowe spokojnie poniżej 200 można już spotkać.


Oj tak, pierwszy model słuchawek Sony był chyba najbardziej udany ze wszystkich. Dokładnie 3 lata temu kupiłem nowe za 250 zł. Całkiem niezła jakość wykonania, mega pancerne. Spadły mi już wiele razy z różnych wysokości i nawet wysuwany mikrofon, który wygląda tandetnie dalej jest na miejscu i wszystko działa. Oprócz lepszego mikrofonu od tego w goldach mają też lepsze przyciski(a raczej pokrętła) do zmiany głośności/czatu. Minusem jest brak wgywania presetów, no i czasem gryzący się nadajnik z routerem. Przerobiłem kilka różnych słuchawek, ale cały czas wracam do tego modelu bo łatwość użytkowania, wszystkie informacje na ekranie i wygoda wygrywają z innymi. Co do nowych, to chyba nie da rady już ich nigdzie kupić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko wspomnieć, że w moim przypadku te pierwsze słuchawki 7.1 miały straszny problem z zakłóceniami sieci i co chwilę rozłączało dźwięk...Zmiana kanałów WiFi nie pomogła. Musiałem je sprzedać i kupiłem Goldy, które do dziś działają perfekcyjnie. Także jakby co to bierzcie internetowo i przez 14 dni porządnie je testujcie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was.

 

Moje Turtle Beach Stealth 400 pękły - tak jak te tylko, żę jeszcze nie odpadły do końca:
71Aixpv1wdL._SL256_.jpg

 

Kupiłem je w redcoonie chyba w tamtym roku.

Jak myślicie - wysłać je na gwarancje?
Mogą przyjąć?
Z tego co czytam to nie jest to jakaś mało spotykana wada. 
Dość mocno je wysuwam bo mam duży łeb i pewnie to było powodem uszkodzenia.

 

Jak najlepiej to zrobić, żeby nie było problemu ze zwrotem kasy (bo z tego co widzę to nie mają ich już w ofercie).

Gwarancja czy niezgodność towaru z umową?

 

Jakieś rady? 

 

plix pl0x :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×