Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, luki99 napisał:

Chodzi mi o to czy można połączyć konsola-HDMI do TV i z TV optykiem do sluchawek te ASTRO A50? Z tego co patrze to slabo dostepne w pl.

 

-------------------------

Ktoś tutaj jeszcze pisał o mixamp Astro to coś takiego?

https://www.morele.net/astro-gaming-mixamp-pro-tr-3am99-agu9y-975-830096/

 

Czy do nich można podłączyc dowolne słuchawki jackiem 3,5mm ? (np. molje X Cloud a w przyszlosci inne)   Podaja tam ze sa do ps3 ps4 - zapewne prze optyk ale mozna je tez podlaczyc optykiem do TV i bedzie dzialac?

Tak, tak...

 

5 godzin temu, luki99 napisał:

Co myślicie jeszcze o czymś takim:

 

http://sklep.rms.pl/lindy-20376-konwerter-cyfrowo-analogowy-dac-spdif-toslink-coaxial-usb-2xrca-jack-3-5mm-z-wzmacniaczem-sluchawkowym?campaign-id=10

 

w sumie najbardziej zależało by mi na rozwiązaniu nie tylko do konsol ale ogólnie do TV stąd zastanawiam się nad czymś j/w albo astro mixamp TR ale nie wiem czy to zadziała jak chcę sta pyatnia wyżej:) ?

Myślimy, że za bardzo kombinujesz i nie masz co zrobić z kasą...

Poszukaj używek Mixampa albo Recona3D, albo kup najtańszy DAC (~60zł na Alledrogo) i do tego wzmacniacz słuchawkowy (~120zł)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie myślę o MIXAMP AStro TR są też używane widzę. Czy przy takim połaczeniu:

 

PS4/ps3 przez HDMI do TV, a do TV przez optyczny out ten mixamp astro

 

uzyskam lepszy dźwięk niż przez Jacka do TV na moich Hyper X Cloud? Tzn. czy ta różnica będzie Waszym zdaniem zauważalna/słyszalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, luki99 napisał:

Kilka osób tutaj pisało o ASTRO A50 - czy ktoś z Was podpinał je pod TV wyjście optyczne? Drugie pytanie to gdzie kupowaliście?

TV puszcza po optyku tylko stereo więc podpinanie od TV optykiem mija się z celem. 

5 minut temu, luki99 napisał:

Ostatecznie myślę o MIXAMP AStro TR są też używane widzę. Czy przy takim połaczeniu:

 

PS4/ps3 przez HDMI do TV, a do TV przez optyczny out ten mixamp astro

 

uzyskam lepszy dźwięk niż przez Jacka do TV na moich Hyper X Cloud? Tzn. czy ta różnica będzie Waszym zdaniem zauważalna/słyszalna?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SephiroT napisał:

Nie.

Tak.

 

;)

 

Niby z optyka wychodzi cyfra, więc powinno być lepiej niż po skonwertowanym analogu z jacka, ale sygnał z wyjścia optycznego też jest skonwertowany na stereo (można założyć, że Twój TV nie ma pass-through z tego co leci HDMI), więc może być różnie. Na pewno gorzej nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose

Mam chiński konwerter cyfrowego na analogowy który wspiera tylko stereo (który z resztą sam mi poleciłeś i był to genialny zakup).

Najpierw podpinałem pod konsole (liczba mnoga) i myślałem że chinole przysłały zepsuty bo puszczał szumy i trzaski zamiast dźwięku.

Dopiero coś mnie tknęło i zmieniłem z dźwięku przestrzennego na stereo i zaskoczył.

Od tamtej pory testowałem na kilku różnych TV i na każdym "działał" czyli było samo stereo ;) i przez HDMI i bezpośrednio z czytnika USB.

Do tej pory żaden TV który testowałem nie wysyłał dźwięku przestrzennego przez optyka. 

 

Nie wiem czy pomiędzy analogiem a cyfrą z TV będzie na tyle różnica żeby żeby to odczuł a o dźwięku przestrzennym niech zapomni :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv raczej ma passthroguht gdzies czytalem , ze nizszy model ma passa 5.1 to moj powinien tez chociaz 100% nie wiem mam KDL-WD750. Ale ja w sumie chce stereo te pseudo 5.1 czy inne cudaki nie sa musem.

 

Powiem inaczej jak podlaczam je pod kompa bezposrednio do karty dzwiekowej (tzn XCloudy) to slysze roznice miedzy tym polaczeniem , a polaczeniem kompa przez HDMI do TV i przez jacka sluchawki bo tak tez podlaczalem. Roznica jest slyszalna.

 

Myślałem, że oprócz zmiany analogowego wyjścia z tv na optyk dodatkowo taki mixamp polepszy dźwięk w widoczny sposób.

W takim razie jak uwazacie, ze nie bedzie roznicy to rozumiem, ze to kwestia tego niefortunnego polaczenia, trace duzo przez nie podlaczanie mixampa bezposrednio do konsoli i problemem jest to , ze posredniczy TV, tak?

 

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, luki99 napisał:

Powiem inaczej jak podlaczam je pod kompa bezposrednio do karty dzwiekowej (tzn XCloudy) to slysze roznice miedzy tym polaczeniem , a polaczeniem kompa przez HDMI do TV i przez jacka sluchawki bo tak tez podlaczalem. Roznica jest slyszalna.

Jak podepniesz je do smartphona czy tam innego odtwarzacza, to też usłyszysz różnicę. Inny sygnał, inne układy, inny konwerter, itp...

 

1 godzinę temu, luki99 napisał:

cz zmiany analogowego wyjścia z tv na optyk dodatkowo taki mixamp polepszy dźwięk w widoczny sposób.

W takim razie jak uwazacie, ze nie bedzie roznicy to rozumiem, ze to kwestia tego niefortunnego polaczenia, trace duzo przez nie podlaczanie mixampa bezposrednio do konsoli i problemem jest to , ze posredniczy TV, tak?

Im więcej pośredników którzy mieszają w sygnale, tym gorzej. Tutaj puszczasz 5.1/7.1 DD/DTS z konsoli, który Twój TV "spłaszczy" do stereo (nie wiem czy ten Sony ma passa), a do tego podepniesz DAC'a który zrobi z tego analogowe stereo, albo jak podepniesz Mixa/Recona to urządzenie będzie z tego chciało zrobić symulację dźwięku wielokanałowego + doda kilka efektów od siebie. Najlepiej byłoby oczywiście pominąć TV, i wpiąć się bezpośrednio do konsoli, ale ciężko ($$$) to zrobić z tymi upośledzonymi wersjami bez optyka ;)

 

Jak chcesz, to możesz próbować opcję DAC (kolega @SephiroT może dać Ci linka do sklepu z którego on kupował) + najtańszy wzmacniacz słuchawkowy. Możesz usłyszeć różnicę, ale i nie musisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było kupić ampla i do niego podpiać bezp. konsole/kompa/odtwarzacze ale nie mam miejsca na kino. Astro A50 odpuściłem raz, że cena dwa żeby je wykorzystać muszą być wpięte do konsoli bezp.

 

Reasumując dzięki wszystkim za wypowiedzi, pozostało mi zastanowienie się nad poniższymi dwiema opcjami i wybór jednej z nich;)  (ewentualnie trzecia to zostać przy CLoudach i grać jak teraz:D)

 

opcja 1:

Można by w takim razie spróbować ale internetowo nową sztukę mixampa bo jak nie podpasi albo różnica mała to zwracam... to rozwiązani o tyle dobre dla mnie, że

1+ mam podłączone do TV to na stałe i nie ważne czy gram na ps3/4/pc dźwięk mam ze wszystkiego co podłącze do TV...

2+ używam nadal XCloudów, które grają bardzo dobrze i do tego są MEGA pancerne - mam 3 lata i są jak nowe, pałąk stalowy

1- albo niewiadoma bo nie wiadomo na ile lepszy będzie dźwięk

 

Opcja 2

kupno soniaczy platinium też z możliwością zwrotu

+ to na pewno łatwe podłączenie, bezprzewodowość

+ być może w moim przypadku dźwięk będzie lepszy niż w/w opcja z racji bezp. łączenia z konsolą

- to na pewno delikatniejsze wykonanie niż Cloudy, które mam są ciut sztywniejsze niż goldy ale zawiasy nadal podobne, lepszy pałąk niż GOldy(oby nie pękały jak z Goldy)

- tylko do PS4, chcąć zagrać np. na ps3/PC musiałbym grać po kablu jack wpiętym do TV czyli tak jak obecnie Cloudy (do pc raczej nie sięgną dongla bo jest w innym pokoju)

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy tym co masz, skoro Ci dotychczas pasowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - słuchawki do 200zł z naciskiem na dobry mikrofon? Dostane coś ;)?  Dzwięk jest drugorzędny :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goldy z OLX nic lepszego raczej nie znajdziesz za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, za 200 nic nie dostanę - zwiększyłem budżet do 400 :0 te od Sony są super, ale mikrofon maja tragiczny moim zdaniem :38_worried: słucham testów i brzmią gorzej niż te dodane do konsoli. Panowie, serio ciężko znaleźć coś fajnego jeśli chodzi o mic. A ktoś używa hyperx 1 albo 2ke? 

Edytowane przez Almarcino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy telewizory marki Sony wspierają Goldy? Czy jak podłączę dongla do tv, to będę mógł słuchać dźwięku bezprzewodowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, okoni napisał:

Czy telewizory marki Sony wspierają Goldy? Czy jak podłączę dongla do tv, to będę mógł słuchać dźwięku bezprzewodowo?

 

Stawiam, że na 100% nie, ale jak chcesz to pojutrze mogę sprawdzić :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę szybszy, sprawdzę dziś wieczorem :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, okoni napisał:

Będę szybszy, sprawdzę dziś wieczorem :24_stuck_out_tongue:

Wg internetów nie da rady.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg internetów nie da rady.

Ja tam jak sam nie sprawdzę to nie uwierzę

 

Ale w tym wypadku nie mam takiej potrzeby, więc zaufam Okoni i temu co napisze po testach

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa :38_worried:

Trochę dziwne. Soniacz bez problemu wyłapuje i współpracuje z padem od ps4, a z oryginalnym headsetem nie chce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu dziwne?

Dongle od słuchawek to tak naprawdę karta muzyczna na USB więc musieli by wrzucać do TV sterowniki obsługujące USB DAC.

Za dużo roboty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Mam dwa pytania odnośnie  Turtle Beach PX4:

1. Czy ktoś może kupował gdzieś w Polsce/Europie gąbki do tych słuchawek? Moje się zużyły i niebawem pewnie odpadną, stąd moje pytanie,

2. Nieco bardziej frustrujące - czasami tracę dźwięk w słuchawkach na kilka sek. Niedaleko stoi router, ale jego odstawienie nie usuwa problemu. Czy ktoś może miał podobny i udało mi się temu jakoś zaradzić?

 

Z góry dzięki i kabanos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie słuchawek GOLD wireless headset 2.0 w które w dniu dzisiejszym się zaopatrzyłem. Podłączyłem je najpierw do laptopa za pomocą odbiornika bluetooth włączyłem youtube,filmy itd i wszystko było super(nawet bas który jest niby słaby w tych słuchawkach robił wrażenie), ale później podpiąłem je do konsoli(bluetooth) i przeżyłem lekki szok. Wszystkie atuty słuchawek zniknęły, przede wszystkim słuchawki grały o co najmniej 50 % ciszej w stosunku do tego jak były podpięte do laptopa.Brak praktycznie basu, nie znalazłem w jaki sposób mógłbym je pogłośnić, pasek głośności nie aktywny, na przyciskach znajdujących się na słuchawkach też próbowałem ale nawet jak ustawiłem na max to i tak było cicho. Dodam że jedynym połowicznym rozwiązaniem które znalazłem jest wczytanie  presetu do gry Uncharted 4 który w nieznaczny sposób podbija głośność słuchawek. Reasumując dźwięk z tych słuchawek na laptopie (muzyka,filmy) a dźwięk po podpięciu ich do konsoli to jest po prostu przepaść. Czy ktoś znalazł rozwiązanie tej sytuacji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem sciszonego dźwięku względem chatu?

Zresztą wyłącz ten VSS, przełączyć na stereo a co do presetu to polecam Deus Ex. Wraz ze stereo grając fajnie 😊👍

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kolos28 napisał:

 

 

 

mam sprawdzałem kilka razy, co do VSS, jak się mylę to proszę popraw mnie ale mogę go wyłączyć za pomocą przytrzymania przycisku VSS na słuchawkach ? bo właśnie tak robiłem ale to też nie naprawia problemu. Jeżeli nie ma innego rozwiązania tej sytuacji to dla porównania polecam wszystkim sprawdzić możliwości tych słuchawek na innym źródle dźwięku np PC-Laptop różnica jest kolosalna.

5 minut temu, Lekki28 napisał:

mam sprawdzałem kilka razy, co do VSS, jak się mylę to proszę popraw mnie ale mogę go wyłączyć za pomocą przytrzymania przycisku VSS na słuchawkach ? bo właśnie tak robiłem ale to też nie naprawia problemu. Jeżeli nie ma innego rozwiązania tej sytuacji to dla porównania polecam wszystkim sprawdzić możliwości tych słuchawek na innym źródle dźwięku np PC-Laptop różnica jest kolosalna.

Zauważyłem teraz że problem nie dotyczy tylko tych słuchawek http://community.eu.playstation.com/t5/Wsparcie-PS4/Ciche-słuchawki-pod-PS4/td-p/23894022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany, na słuchawkach jest przycisk sound-chat, należy przytrzymać przycisk od strony sound i wszystko działa idealnie. Teraz to jakby inny sprzęt, dźwięk robi niesamowite wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×