Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, timoN_hardkoR ♥ napisał:

Wielki geniuszu tutaj pytają o jakość dzwięku a nie o wygląd urządzenia tak więc nie zadzieraj noska smyku

 

Geniuszu tutaj nie chodzi o wygląd, tylko o przełącznik trybu dźwięku. Zdjęcie z zaznaczonym przełącznikiem dla mniej inteligentnych, czyli ciebie.

 

geniusz.jpg

Edytowane przez Peet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, słuchawki dotarły, oprócz lekko porysowanych okolich wejścia na USB przy trasmiterze wygląda wszystko jak nówka. Folia, brak rys itd.

Mam pytanie teraz do użytkowników tych słuchawek - jaki preset polecacie do strzelanek single? Bo na multi jest sporo, osobiście będę testować te od COD-a Footstep Focus. 

Odpaliłem Old Blood (Wolfenstein) na shooter, ale muzyka w tle brzmi tragicznie. O wiele lepiej jest na Signature Sound, a już Doom to w ogóle poezja.

Ma ktoś jakieś inne godne polecenia, przetestowane do danych gatunków gier? Głownie FPS-y single, przygodówki (jak Life is Strange, bo do horrorów jest dedykowany preset plus ten do RE Reveletions 2, a do tych w stylu Tomb Raidera też jest) .

 

Z góry dzięki za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, WuHaPe napisał:

OK, słuchawki dotarły, oprócz lekko porysowanych okolich wejścia na USB przy trasmiterze wygląda wszystko jak nówka. Folia, brak rys itd.

Mam pytanie teraz do użytkowników tych słuchawek - jaki preset polecacie do strzelanek single? Bo na multi jest sporo, osobiście będę testować te od COD-a Footstep Focus. 

Odpaliłem Old Blood (Wolfenstein) na shooter, ale muzyka w tle brzmi tragicznie. O wiele lepiej jest na Signature Sound, a już Doom to w ogóle poezja.

Ma ktoś jakieś inne godne polecenia, przetestowane do danych gatunków gier? Głownie FPS-y single, przygodówki (jak Life is Strange, bo do horrorów jest dedykowany preset plus ten do RE Reveletions 2, a do tych w stylu Tomb Raidera też jest) .

 

Z góry dzięki za opinie :)

Do wszystkich FPS polecam Signature Sound,idealnie słychać dzwieki wystrzałów,przeładowań no i najważniejsze kroków.Testowane na BF1,BF4,COD;WWII itd.Footstep to nieporozumienie-dzwięk spłaszczony na maxa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co panowie, jednoglosny werdykt? :1_grinning: polecacie te Turtle Beach-e?

Edytowane przez tuguix1312
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma moze LucidSound LS40? Jakies opinie, porownania do A50 i Sibieria800/840 mile widziane.

Po Astro A50 zdecydowałem sie na Siberia 840, ale jeszcze rozwazam te LS40. Problem w tym, ze sa praktycznie niedostepne w Polsce czy w Europie, nawet na Amazonie brak na stanie i zero informacji nt. dostepnosci.

 

Jesli sa lepsze od SS 840 to coś sie wymysli, tylko pytanie czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bleq napisał:

Ktos ma moze LucidSound LS40? Jakies opinie, porownania do A50 i Sibieria800/840 mile widziane.

Po Astro A50 zdecydowałem sie na Siberia 840, ale jeszcze rozwazam te LS40. Problem w tym, ze sa praktycznie niedostepne w Polsce czy w Europie, nawet na Amazonie brak na stanie i zero informacji nt. dostepnosci.

 

Jesli sa lepsze od SS 840 to coś sie wymysli, tylko pytanie czy warto.

Cos miałeś nie tak z tymi Astro A50 bo się do nich przymierzam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2017 o 15:10, MrArt-PL napisał:

Przyszedł mi dzisiaj Mixamp 5.8 i jest bomba. Ależ to gra z HyperX CloudX.

Nie wiem jeszcze co z czatem bo w zestawie nie miałem kabelka do pada 2.5mm na 3.5 który od razu zamówiłem. Był tylko 2.5 mm na 2.5mm.

Nie było również kabla Jack - USB do bezpośredniego podłączenia do PS4 i uzyskania w ten sposób czatu.

Ponoć że był kupowany osobno - tak wyczytałem w instrukcji.

Podłączyłem narazie Toslinkiem.

Ciekawi mnie jeszcze MixAmp Pro 2013 do którego można wgrywać presety, bo w tym 5.8 nie da się i jest zwykłe stereo + podbicie basów oraz tryb 7.1.

Sorry za ten cytat ale nie mogę go zlikwidować.

 

 

Edytowane przez kamilradom1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci  źle wróżyć ale myślę ,że nie będzie lekko kupić taki kabel USB-czat od Mixampa 5.8 gdyż na moje on powinien być w kpl. Ja mam taki zestaw w oryginalnym pudełku wraz z oryginalną instrukcją i kabel do pada od X360 jak i ten od USB-czat jest w komplecie.Na forum Astro ludzie go poszukują z marnym skutkiem.

Jestem ciekawy jak  gra Mixamp PRO 2014 gdyż PRO TR gra średnio przynajmniej dla mnie.

P.S Mixamp 2013 nie ma możliwości wgrywania presetów więc uważaj jaki model kupisz.

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od wczoraj są Astro A50 i napiszę krótko już zostaną na stałe ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fakers napisał:

Nie chcę Ci  źle wróżyć ale myślę ,że nie będzie lekko kupić taki kabel USB-czat od Mixampa 5.8 gdyż na moje on powinien być w kpl. Ja mam taki zestaw w oryginalnym pudełku wraz z oryginalną instrukcją i kabel do pada od X360 jak i ten od USB-czat jest w komplecie.Na forum Astro ludzie go poszukują z marnym skutkiem.

Jestem ciekawy jak  gra Mixamp PRO 2014 gdyż PRO TR gra średnio przynajmniej dla mnie.

P.S Mixamp 2013 nie ma możliwości wgrywania presetów więc uważaj jaki model kupisz.

No właśnie mam też full komplet w pudełku i nie miałem tego kabelka. Jedyny jaki był to 2.5mm na 2.5mm. Jutro chyba im to oddam bo widzę że jest on nie do zdobycia a jak jest to cenią go sobie.

Mam jeszcze pytanie ile czasu zajmuje u Ciebie naładowanie baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie TB Elite 800 od tego gościa z Irlandii, kupione w piątek wieczór/ środa u mnie. Słuchawki nie miały folii na panelach ale stan słuchawek jak i stacji bardzo dobry. Jako, że posiadam ps4 slim dokupiłem sobie to pudełko, które znajduje się na górze strony (Hdmi converter), pudełeczko jest małe wielkości dwóch pudełeczek od zapałek. Ale co najważniejsze po podłączeniu działa. Posiadałem Godly i wczoraj po podłączeniu i odpaleniu gry pierwszej lepszej Sky Force Anniversary jest spora różnica. Czuć fajny bass i w ogóle dźwięk to inna liga. W goldach wszystko takie płaskie, nijakie w porównaniu z tb800. Na razie nie bawiłem się w jakieś ustawienia. Ustawiłem tylko profil games - signature sound. Dziś spróbuję podłączyć pod laptopa żeby sprawdzić jaki software jest. Teraz co do komfortu użytkowania. Słuchawki leżą dobrze na głowie, nie ściskają mnie, no i najważniejsze całe ucho mieści mi się w muszli. Są wygodne. nie gram długich sesji max 3 h na dzień więc raczej dyskomfortu nie będę miał. Mam pytanie, jeśli gram głównie sam, nie rozmawiam to lepiej włączyć tą funkcję voice cannceling czy jak to się zwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do wyciszanie otoczenia dookoła Ciebie żebyś Ty nie słyszał domowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna porada od tych co się znają. Jako, że przymierzam się do wymiany TV planuję jednocześnie dobrać do tego jakieś nagłośnienie i tu oczywiście pojawia się pytanie, co się sprawdzi? Od razu zaznaczę, że ze względu na ograniczenia przestrzenne nie biorę pod uwagę typowych zestawów kina domowego. Najchętniej wziąłbym jakiś amplituner i do tego 2 głośniki wolnostojące. Czy ktoś może polecić jakiś sprzęt w przedziale cenowym 1500-2500zł? Czy to w ogóle ma sens? Inną opcja jest jeszcze soundbar, ale tu nie wiem czy nie będzie zbyt słabo. Czy takie rozwiązanie przy pokoju o powierzchni około 20m2 zda egzamin? Jest jakaś listwa, która daje radę? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Karaluch69 napisał:

Potrzebna porada od tych co się znają. Jako, że przymierzam się do wymiany TV planuję jednocześnie dobrać do tego jakieś nagłośnienie i tu oczywiście pojawia się pytanie, co się sprawdzi? Od razu zaznaczę, że ze względu na ograniczenia przestrzenne nie biorę pod uwagę typowych zestawów kina domowego. Najchętniej wziąłbym jakiś amplituner i do tego 2 głośniki wolnostojące. Czy ktoś może polecić jakiś sprzęt w przedziale cenowym 1500-2500zł? Czy to w ogóle ma sens? Inną opcja jest jeszcze soundbar, ale tu nie wiem czy nie będzie zbyt słabo. Czy takie rozwiązanie przy pokoju o powierzchni około 20m2 zda egzamin? Jest jakaś listwa, która daje radę? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Dobre słuchawki wchodzą w grę? Czy koniecznie zestaw?

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karaluch69

Ja mam od 3 lat coś takiego "taniego", poniżej Twojego budżetu. 

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-htr-2866b-prism-audio-onyx-100-czarny.bhtml#opis

Różnica jest ogromna.

Ewentualnie dobre słuchawki.

Siberia 800, TB 800 Elite, Astro A50 itp. Można kupić tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2.5tys raczej szukaj uzywek kolumn i amplitunera. Niestety 2.0 bez suba nie zagra widowiskowo, a sub ktory da rade napedzic takiej wielkosci pomieszczenie nie zmiesci sie w tej kwocie za samego suba ;) Oczywiscie pisze o glebokich mlaśnięciach jak w kinie, bo pewnie Logitech Z9xx dalby tez rade ;)

 

Pamietaj aby amplituner mial opcje pass through, czyli przepuszczal sygnal HDMI bez koniecznosci wlaczania amplitunera. Istotna jest tez ilosc wejsc HDMI tak zebys dal rade podlaczyc wszystko - kazde urzadzenie jeden slot HDMI + optyczny ktory puscisz od telewizora.

 

Topowe soundbary kosztuja okolo 4tys, wiec te za 2.5 beda srednej jakosci. Nie wiem co uda ci sie znalezc na allegro, ale przeznaczajac 1000 na ampli + 1500 na uzywane kolumny wyjdzie ci spoko zestaw o znacznie lepszych mozliwosciach niz soundbar. Subwoofer dokupisz z czasem, a na sam koniec zostaw sobie glosnik centralny + satelity zeby miec 5.1 czy co tam bedziesz chcial zbudowac w ostatecznej formie.

 

Zaleta soundbara bedzie ilosc miejsca ktora zabiera.. i chyba tyle ;)

 

Ewentualnie zestaw kina domogoweg - ale pamietaj ze pozniej tego nie rozbudujesz. Bedzie gralo lepiej niz soundbar, gorzej niz zestaw hi-fi ale tez jest tansze i zajmuje nieco mniej miejsca. No i masz 5.1 lub wyzej od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hacker25 napisał:

Dobre słuchawki wchodzą w grę? Czy koniecznie zestaw?

No to bym musiał mieć 2 pary słuchawek, ale wtedy z żonką bym się nie słyszał. Chociaż, z drugiej strony może to i lepi... Nie no słuchawki odpadają.

18 minut temu, czacha79 napisał:

Za 2.5tys raczej szukaj uzywek kolumn i amplitunera. Niestety 2.0 bez suba nie zagra widowiskowo, a sub ktory da rade napedzic takiej wielkosci pomieszczenie nie zmiesci sie w tej kwocie za samego suba ;) Oczywiscie pisze o glebokich mlaśnięciach jak w kinie, bo pewnie Logitech Z9xx dalby tez rade ;)

No może i jest to opcja tylko, że kompletnie się na tym nie znam inie wiem nawet jakie amplitunery są godne a jakie są szrotem i jakie głośniki do tego dobrać. Mięsisty bas na  początek nie jest koniecznością i tak jak piszesz, z czasem pewnie i tak będę to rozbudowywał. Na start raczej ampli + 2 kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie KEFy , tyle ze czarne - http://allegro.pl/kolumny-kef-iq70-biale-i7042759349.html. Graja niesamowicie czysto i tak zwaną średnicą. Basu w nich nie ma duzo, ale sa boskie. Potem jak dorzucisz suba wszystko nabierze pieknego ksztaltu :)

 

Przyzwoitej klasy amplituner masz tu - http://allegro.pl/amplituner-marantz-sr5006-7-1-szampanski-5006-i7051559578.html 3 czy 4 lata temu nowy kosztowal w granicach 3-4tys. Ale nie pamietam czy obsluguje sygnal 4K, chyba nie .... 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poratujcie radą. Kupiliśmy z Żoną mieszkanie, praktycznie wszystko nam pasuje, ale o salonie marzeń pod gry i kino domowe chyba mogę pomarzyć :/

Poniżej rzut na salon, który ma 30 m2. Z tyłu jest niestety aneks kuchenny (nie było innej opcji)

https://imgur.com/vPbWOWn

 

O ile z umieszczeniem tv, subka i dwóch stojących kolumn nie będzie problemu, tak leżę i kwiczę z tylnymi kolumnami. Jakieś pomysły, rady? Podwiesić pod sufit? Czy na stojaczkach  w rogach kanapy? A może zrezygnować z systemu 5.1 i iść w dobry soundbard?

Na zestaw kina planuję przeznaczyć ok 4000 zł. Miałem przez krótki okres czasu Jamo 626 i ampka Yamahy. Wielu z Was nie zostawiło suchej nitki na Jamo, ale całość grała mocarnie. Jestem  laikiem w kwestii audio.

 

Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

 

Zakup innego mieszkania i rezygnacja z aneksu kuchennego nie wchodzi w grę :) Swojego czasu myślałem jeszcze nad projektorem, ale  po zakupie tv 65 cali chyba odpuszczam ten pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tomisior napisał:

Panowie, poratujcie radą. Kupiliśmy z Żoną mieszkanie, praktycznie wszystko nam pasuje, ale o salonie marzeń pod gry i kino domowe chyba mogę pomarzyć :/

Poniżej rzut na salon, który ma 30 m2. Z tyłu jest niestety aneks kuchenny (nie było innej opcji)

https://imgur.com/vPbWOWn

 

O ile z umieszczeniem tv, subka i dwóch stojących kolumn nie będzie problemu, tak leżę i kwiczę z tylnymi kolumnami. Jakieś pomysły, rady? Podwiesić pod sufit? Czy na stojaczkach  w rogach kanapy? A może zrezygnować z systemu 5.1 i iść w dobry soundbard?

Na zestaw kina planuję przeznaczyć ok 4000 zł. Miałem przez krótki okres czasu Jamo 626 i ampka Yamahy. Wielu z Was nie zostawiło suchej nitki na Jamo, ale całość grała mocarnie. Jestem  laikiem w kwestii audio.

 

Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

 

Zakup innego mieszkania i rezygnacja z aneksu kuchennego nie wchodzi w grę :) Swojego czasu myślałem jeszcze nad projektorem, ale  po zakupie tv 65 cali chyba odpuszczam ten pomysł.

Z takim ustawieniem to rzeczywiście ciężko o 5.1, no chyba że tylne kolumny postawisz żonie na szafkach do góry ;) 

 

Raczej proponowałbym dobry zestaw 2.1 lub dobre słuchawki. Jak Sephi mówił wyżej: Siberia 800, TB 800 Elite, Astro A50. Sam właśnie zmówiłem TB Elite 800X i grają miodnie, a posiadam ampli onkyo + dobry zestaw 5.1 i czasem gdy żona buszuje to zakładam słuchawki.

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie załamał :38_worried: liczyłem, że uda się jakoś przeforsować 5.1 a w rogach pokoi, szeroko rozstawione, np. nad szafkami?  ew. podczepione pod sufit? fajny zestaw 5.1 to było moje marzenie i nie chcę z tego rezygnować. Dzięki za porady, doceniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to idealne ustawienie kanapy za ktora na podstawkach mozna ustawic monitory. Gorzej jakbys mial za kanapa od razu sciane, wtedy sens mialoby tylko 2.1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomisior, spokojnie :1_grinning: jeśli chcesz 5.1 to pewnie da radę wykombinować. Można je rozmieścić za kanapą bezpośrednio jak mówi czacha79. Jeśli nie będą przeszkadzać, walor estetyczny macie gdzieś, to spoko. Pewnie jak żona w kuchni będzie buszować to 5.1 nic nie da :1_grinning: @czacha79, a dlaczego lipa jak jest ściana za kanapą? Przykręcasz na ścianę uchwyty i masz kolumny za głową i tyle. Wtedy je słyszysz dobrze, bo umówmy się że te tylne kolumny nie są tak często wykorzystywane np. w filmach.

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosniki trzebaby wpuscic w sciane, sa nawet specjalne serie takich satelit. Niestety jesli kanapa stoi pod sciana to od glowy do sciany masz jakies 30-40cm, a glosnik ma 15-20cm dlugosci ... wiec nijak ten glosnik nie zagra tak jak powinien bo jest praktycznie na linii glowy. Trzeba by miec z metr do sciany zeby to mialo sens. Wiem ze w naszym polskich warunkach ciezko o idealne warunki, ale sciana od razu za glowa i wieszanie na niej satelit to kaleczenie systemu. Niektore amplitunery posiadaja dolaczony mikrofon audyssey ktory potrafi tak ustawic amplituner aby omawiane rozmieszczenie glosnikow nie mialo az takiego znaczenia, ale mimo wszystko - fizyki i rozchodzenia fal nie oszukasz ;)

 

Dlatego tez ja majac sciane bezposrednio za kanapa pogodzilem sie z 2.1, bo wiem ze 5.1 czy 7.1 by mnie nie zadowolilo w tych warunkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×