Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to w zestawie Solo HD znajdują się dwa kable do tych słuchawek i jeden z nich posiada mikrofon. Poza tym są to słuchawki dedykowane do iPhone'a.

Trzeba pamietac ze niektore sluchawki nieori powoduja poglos u wspolgraczy :/ oryginalne dzialaja ale niestety te od 4ki sa mega plaskie w tonacji :/ podobno ladnie dzialaja sluchawki dokanalowe od xperi ktore mozna dorwac od 20-kilku zloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które mają problem z podłączeniem głośników 5.1 do konsoli już tłumaczę.

 

Jeśli podpinacie do kina domowego (amplitunera) używając kabla HDMI to wybieracie sobie w ustawieniach audio i video:

 

Podstawowy port: HDMI OUT

Format Audio (priorytet): Linear PCM (jest to format bezstratny natomiast Dolby Digital i DTS są skompresowane - czyli mamy coś w stylu FLAC i MP3 tyle że w wydaniach wielokanałowych)

 

 

Jeśli podpinacie do innych urządzeń jak dekodery dolby digital czy też głośniki z takimi dekoderami (np Logitech Z5500 i podobne) po przez kabel optyczny to wybieracie:

 

Podstawowy Port: Digital Out Optical i dalej zaznaczacie Dolby Digital i DTS i AAC (Linear PCM jest zaznaczone samo z siebie)

Format Audio (priorytet): Wybieracie jako Bitstram DTS lub Dolby Digital. Są one konkurencyjne ale ogólnie przyjmuje się że DTS jest lepszy. Co ważne jeśli wybierzecie linear PCM to będziecie mieć tylko STEREO! Kabel optyczny nie ma takiej przepustowości aby przepuścić nieskompresowany wielokanałowy dźwięk wiec albo macie skompresowane Dolby Digital lub DTS albo nieskompresowane Stereo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które mają problem z podłączeniem głośników 5.1 do konsoli już tłumaczę.

 

Jeśli podpinacie do kina domowego (amplitunera) używając kabla HDMI to wybieracie sobie w ustawieniach audio i video:

 

Podstawowy port: HDMI OUT

Format Audio (priorytet): Linear PCM (jest to format bezstratny natomiast Dolby Digital i DTS są skompresowane - czyli mamy coś w stylu FLAC i MP3 tyle że w wydaniach wielokanałowych)

 

 

Jeśli podpinacie do innych urządzeń jak dekodery dolby digital czy też głośniki z takimi dekoderami (np Logitech Z5500 i podobne) po przez kabel optyczny to wybieracie:

 

Podstawowy Port: Digital Out Optical i dalej zaznaczacie Dolby Digital i DTS i AAC (Linear PCM jest zaznaczone samo z siebie)

Format Audio (priorytet): Wybieracie jako Bitstram DTS lub Dolby Digital. Są one konkurencyjne ale ogólnie przyjmuje się że DTS jest lepszy. Co ważne jeśli wybierzecie linear PCM to będziecie mieć tylko STEREO! Kabel optyczny nie ma takiej przepustowości aby przepuścić nieskompresowany wielokanałowy dźwięk wiec albo macie skompresowane Dolby Digital lub DTS albo nieskompresowane Stereo.

Dzięki że ktoś się wreszcie zlitował i napisał co i jak poustawiać. Faktycznie jak zmieniłem z PCM na DTS to dźwięk w 5.1 duuużo lepszy. Tylko nie mogę zmieniać na logitech z 906 ustawień czy chcę aby dźwięk był stereo, 5.1 czy tylko przód. Świecie się kontrolka decode. Jednak teraz widzę różnicę między PCM a DTS. Jeszcze raz dziękuję za opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych słuchawkach http://allegro.pl/isomnia-ice-overhead-headset-for-ps4-hama-i3821445796.html będę miał dźwieki z gry jak i z samego chatu ze znajomymi ?

To jaki dźwięk ma iść na wyjście audio w padzie ustawiasz w opcjach konsoli do wyboru masz: czat/wszystko. Co do słuchawek będą działać wszystkie z zakończeniem na jack (jak będą 2x jack mikro+słuchawki to kup przejściówkę 2w1)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że ktoś się wreszcie zlitował i napisał co i jak poustawiać. Faktycznie jak zmieniłem z PCM na DTS to dźwięk w 5.1 duuużo lepszy. Tylko nie mogę zmieniać na logitech z 906 ustawień czy chcę aby dźwięk był stereo, 5.1 czy tylko przód. Świecie się kontrolka decode. Jednak teraz widzę różnicę między PCM a DTS. Jeszcze raz dziękuję za opis.

 

Z906 tak samo jak z5450 i z5500 nie mają możliwości dodatkowego mixowania dźwięku który dostają po optyku. Jedynie można to zmieniać jak dźwięk dostają analogowo (mini jackami). DTS to 5.1 i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z906 tak samo jak z5450 i z5500 nie mają możliwości dodatkowego mixowania dźwięku który dostają po optyku. Jedynie można to zmieniać jak dźwięk dostają analogowo (mini jackami). DTS to 5.1 i tyle ;)

Tak ale lepszy efekt jest kablem optycznym. Jak puszczam analogowo to tak naprawdę jakbym w ustawieniach systemu ustawił PCM. Czyli nie mam 5.1. Jak tam melomanem nie jestem i wystarczy mi taka jakość jaką daje ustawienie DTS. BF4 z połączeniem 5.1 to zupełnie nowa gra :) Nawet żona posiedziała trochę i słuchała jak na wojnie walczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w zestawie Solo HD znajdują się dwa kable do tych słuchawek i jeden z nich posiada mikrofon. Poza tym są to słuchawki dedykowane do iPhone'a.

 

o tych kablach nie wiedziałem. "Dedykowane do iphone" - to absolutnie nic nie znaczy, zwykły chwyt marketingowy.

Słuchawki kosztują 700-1000zł, a naprawdę za dużo niższą kwotę możesz wybrać DUUUŻO lepsze.

Np. te:

http://www.amazon.co.uk/Sony-PlayStation-Wireless-Stereo-Headset/dp/B008HODBAM

 

Plusy:

7.1

bezprzewodowe

działają z PS3 (będą działać z PS4 od lutego/marca) PC/Mac etc. 

Cena 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą lub są. Gioteck to firma specjalizująca się w akcesoriach do konsol. 

Ale uważaj. Gioteck to niska półka, chociaż za taką cenę pewnie i tak nie spodziewasz się cudów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tych kablach nie wiedziałem. "Dedykowane do iphone" - to absolutnie nic nie znaczy, zwykły chwyt marketingowy.

Jednak coś znaczy. Pilot, który jest zamontowany w kablu, spełnia w 100% swoje funkcje tylko z IPhone'm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

   Mam słuchawki Turtle Beach PX5 czy ktoś z szanownych kolegów wie czy będzie wsparcie dla tych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, jak na razie chodzą po kablu podpiętym do DS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

   Mam słuchawki Turtle Beach PX5 czy ktoś z szanownych kolegów wie czy będzie wsparcie dla tych słuchawek.

 

 

http://www.ps3site.pl/forum/topic/78942-lista-dzia%C5%82aj%C4%85cych-headset%C3%B3w-z-ps4/page-7#entry940508

 

Na oficjalnej stronie są dokładne schematy co, gdzie i jak połączyć. Generalnie kupuje się ten kabelek, wtyka w wejście xbox i do pada i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą lub są. Gioteck to firma specjalizująca się w akcesoriach do konsol. 

Ale uważaj. Gioteck to niska półka, chociaż za taką cenę pewnie i tak nie spodziewasz się cudów ;)

Nie mam zamiaru wydawać kilku stów na słuchawki ,na PS3 miałem Mad Catzy ( starszy model ,dałem 90 pln ) i byłem z nich zadowolony.Najwazniejsze żebym mogł rozmawiać z ziomkami i słyszał dzwięk z gry.Thx za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś tani zestawik głośników 5.1? Bez DVD/BD bo nie potrzebuję (od tego mam PS3). Małe pomieszczenie. Nie oglądam/słucham głośno bo mieszkam w bloku. Bez wydziwiania. Docelowo pod PS3/PS4/TV.

Nie, nie jestem audiofilem. Ma po prostu sprawnie działać i bez fajerwerków.

 

...bo na 5.1 spłycanym na stereo przez TV telewizora gdzie połowa dialogów jest ciszej niż muzyka krew mnie już zalewa.

 

@Mataman, tak, rozważałem  Z-5500 lub  Z-906 ale pierwszych nigdzie nie ma używanych kompletnych lub są w cenie droższej niż te drugie a na drugie na razie mnie nie stać.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sephirot - nie znajdziesz nic innego. Albo Z-550 lub następcy albo amplituner z wejściem digital + zestaw kolumien.

Musisz się liczyć z wydatkiem conajmniej 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Musisz się liczyć z wydatkiem conajmniej 1000zł.

Pitu pitu! 3min szukania i macie oto dwa zestawy aktywne z wejściami optycznmymi, chcieć to móc, proste!

Zestaw 5+1 Blaupunkt - http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-kina-domowego-blaupunkt-5-1-sys-i3828693308.html

Zestaw 2+1 Sony - http://allegro.pl/sony-ht-ct60-soundbar-2-1-dolby-digital-gw2l-fvat-i3816357859.html

Oba poniżej 500 Pln, zestaw Blaupunkta ma jeszcze na dodatek tylne kolumny bezprzewodowe więc wpasuje się w każde lokum.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazloby sie cos.do 400zl.w.miare dobrego? Jakies 2 kolumienki?

Jak do 400 to kup sobie już zestaw 5.1. Nie wiem co prawda jak gra ten logitech 5.1 z506 -  tańszy ( ok 250zł). Ja mam z906 (999zł) ale gra super. Jeżeli chcesz zestaw do gier to wydaje mi się że lepszy słabszy 5.1 niż lepsze stereo. Super efekt jak słyszysz za sobą strzały, odgłosy walki itp. Efekt przebywania w budynku, w który wali czołg z głównego działa... nieocenione :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W z506 masz wejścia 2xRCA lub 3xJACK więc o prawdziwym 5.1 z bezpośredniego podłączenia do konsoli można zapomnieć.

hura7y3y.jpg

W z906 są dwa gniazda optyczne więc to faktycznie może dobrze grać:

sana4u4y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo, Ten Blaupunkt całkiem fajny. Zwłaszcza ten bezprzewodowy tył kusi.

Jedno jeszcze mnie zastanawia.

 

Jeżeli mam:

PS3

PS4

Dekoder UPC

 

Wszystko idzie po HDMI do TV - EU40F7000 który ma Dolby Digital Plus / Dolby Pulse oraz  DTS Premium Audio 5.1

W TV mam Digital Audio Out (Optical)

 

Jakie są realne przeciwwskazania żeby dźwięk z konsoli szedł po HDMI tak jak teraz i głośniki były do TV podpięte optykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×