Skocz do zawartości
Patricko

Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

O 25.02.2017 o 22:52, szuldi82 napisał:

 

 

W px4 musi być wpięty kabel do pada bo inaczej nie ma rozmów. Na ps4 działało a na xone nie chciało za cholerę, próbowaliśmy z kloose wszystkiego i się nie udalo

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

...ale z padem nie działało na Xbone?

PX4 czytam że puszcza dźwięk po optyku i po analogu.

Nic nie pisze o dźwięku po USB więc tak, jedyna opcja czatu to kabelek do pada i tu i tu.

Nie kwestionuję działań Klose którego uważam za guru w sprawach audio.

 

- sprawdzaliście czy minijack jest wpięty do końca?

- sprawdzaliście czy w guide na dole dodatkowe menu przy "szybkich ustawieniach" po wpięciu kabla do słuchawek a w prawym górnym rogu symbol słuchawek z mikrofonem?

Menu jak i symbol pojawia się dopiero gdy do konsoli dochodzi sygnał ze słuchawek/mikrofonu.

caf96c0b5618b42f312152d81284e862.jpg

 

86f9baf5d99a2c02ce53fa97be3b0e6a.jpg

- pad jak i adapter (jeżeli używasz starego pada) ma zaktualizowane firmware?

- próbowałeś robić rozmowę testową na Skype?

 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

 

...ale z padem nie działało na Xbone?

PX4 czytam że puszcza dźwięk po optyku i po analogu.

Nic nie pisze o dźwięku po USB więc tak, jedyna opcja czatu to kabelek do pada i tu i tu.

Nie kwestionuję działań Klose którego uważam za guru w sprawach audio.

 

- sprawdzaliście czy minijack jest wpięty do końca?

- sprawdzaliście czy w guide na dole dodatkowe menu przy "szybkich ustawieniach" po wpięciu kabla do słuchawek a w prawym górnym rogu symbol słuchawek z mikrofonem?

Menu jak i symbol pojawia się dopiero gdy do konsoli dochodzi sygnał ze słuchawek/mikrofonu.

caf96c0b5618b42f312152d81284e862.jpg

 

86f9baf5d99a2c02ce53fa97be3b0e6a.jpg

- pad jak i adapter (jeżeli używasz starego pada) ma zaktualizowane firmware?

- próbowałeś robić rozmowę testową na Skype?

 

Tak wszystko było sprawdzane i niestety jakoś nie chciało zadziałać. Wszystko z Kloose przerobilismy. Kiedy miałem jeszcze ps4 i xone to po podłączeniu do ps4 od razu zadziałało. Na iksie nie chciało. Sprzedałem już jakiś czas temu słuchawki. Kupiłem sobie zwykle stereo wpinane do pada. Ale dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś w preview to poczekaj na aktualizację.

M$ dodał sterowniki do wirtualnego dźwięku przestrzennego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że "z każdych" słuchawek stereo konsola może zrobić wirtualny surround ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpiąłem dziś moje X Cloud w pada od PS4 ale dźwięk jest strasznie kiepski, przytłumiony - jak przełączyłem do jacka od TV to dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrobilo mi się wejście USB od ładowania TB 500p. Nie będę już tego reperowal i będę rozglądał się powoli za czymś nowym. Myślę wstępnie o Plyr1 albo Superluxach. Jaki mixamp trzeba by dokupić do superlux żeby było dobrze ? Używał będę z PS4 ale dobrze by było jakby działało z Xbox one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox One nie daje dźwięku po USB na standardowych sterownikach więc jeżeli nie bierzesz słuchawek dedykowanych to zostaje tylko optyk i czat z pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, kamilradom1910 napisał:

Ok to skupmy się na PS4. Jaki mixamp polecacie do PS4 i suprluxow ?

W kolejności od najlepszego jeśli chodzi o jakość dzwieku(nie o cenę:good:)

- Mixamp Astro TR

- Turtle Beach TAC Mixamp Pro

- Mixamp Astro 5.8

- SoundBlaster Recon 3D

Te znam i polecam,każdy gra bardzo dobrze............ale cena jest różna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zna się / może doradzić w sprawie DACa/wzmacniacza słuchakowego?

 

Mam podłaczona PS4 slim do TV przez HDMI , przed drugi port HDMI ARC mam podłączony soundbar. Słuchawki (X CLoud) łącze przez Jacka od TV i chciałbym uzyskać lepszy dźwiek. TV ma wyjście optyczne.

 

Co trzeba by kupić? Jeden gośc w sklepie podał coś z ich oferty np. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/teac-ai-101da.html

 

Ale cena już jak za tradycyjny wzmacniacz kina. Znalazłem tez inne dużo tańsze np. 

https://audeos.pl/pl/p/Fiio-Q1-przenosny-DAC-AMP/589?gclid=CjwKEAiA6OnFBRDcgt7YmPKI33ESJACJoTJYbYpIvYM4kD_tErxSBmPgIMkEw8fmhGcSLr-Vs4pYNBoCaMrw_wcB

Czy np. coś takiego jest ok?

http://www.ceneo.pl/36380521#tab=click

ale nei wiem na co zwracać uwagę poradzicie?

 

----

 

Inne pytanie to czy ktoś ma Sennheiser RS 175 i używa do TV przez złącze optyczne do gier/filmów ?

 

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że obecnie na tapecie są słuchawki Platinum od Sony ale taki mały throwback do słuchawek Gold. Reaktywowałem swoje słuchawki od Sony Gold Wireless bo od dawna używam HyperX Cloud II i powiem że jeżeli ktoś twierdził że Goldy nie mają basu to niech idzie do laryngologa. HyperX nie mają w ogóle basu że tak powiem, ale są zajebiście szczegółowe w przeciwieństwie do Gold od Sony. Goldów od teraz używam jak chce posłuchać jakiś tłustych bitów na kompie, obecnie lecą jakieś tam nowości z Sporify i słuchawki dosłownie trzęsą mi się na głowie lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godzin temu, luki99 napisał:

Co trzeba by kupić? Jeden gośc w sklepie podał coś z ich oferty np. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/teac-ai-101da.html

 

Ale cena już jak za tradycyjny wzmacniacz kina. Znalazłem tez inne dużo tańsze np. 

https://audeos.pl/pl/p/Fiio-Q1-przenosny-DAC-AMP/589?gclid=CjwKEAiA6OnFBRDcgt7YmPKI33ESJACJoTJYbYpIvYM4kD_tErxSBmPgIMkEw8fmhGcSLr-Vs4pYNBoCaMrw_wcB

Czy np. coś takiego jest ok?

http://www.ceneo.pl/36380521#tab=click

ale nei wiem na co zwracać uwagę poradzicie?

Pierwszą propozycję (TEAC) można pominąć, bo drogie i średnio opłacalne do takiego zestawu...


Druga propozycja (Fiio) też słabo, bo dostaniesz tylko wzmocnienie dźwięku - żeby zrobić z tego pełny użytek, musiałbyś podpiąć to pod USB. No chyba, że chcesz tylko głośniej...

 

Trzecia pozycja jest całkiem fajna, ale... postawię Ci piwo jak podepniesz to do TV - ta karta ma wejście TYLKO w postaci USB... 

 

Jak mogę coś podpowiedzieć, to szukaj czegoś pokroju używanego Mixampa, albo Recona3D - raz, że podepniesz to pod optyka w TV, a dwa przy okazji będziesz mógł też korzystać z chatu i regulacji balansu dźwięk z gry/rozmowa. No i wyjdzie taniej niż te powyższe propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mixamp astro wyglada ok, nie widzialem tam tylko zew. zasilania tylko port usb jesli tak to slabo bo kabel bym musial od konsoli ciagnac... slabo dostepne sa te mixampy co kolega wyzej wymienil:/

 

Mam jeszcze pytanie co do sluchawek gold/platinium czy tego pena mozna miec na stale wpietego do konsoli i jak sie wylaczy sluchawki to dzwiek jest z tv/glosnikow a jak wlaczymy sluchawki to dzwiek jest z nich? Czy trzeba za kazdym razem wpinac i odpinac dongla zeby uzyc tv/sluchawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz OLX, Ebay - tam możesz dość tanio wyrwać Recona. Jak nie zamierzasz korzystać z chatu, tylko potrzebujesz to do dźwięku z gry, to co za problem zasilić to ze zwykłej ładowarki od telefonu, albo nawet prościej - z wyjścia USB w TV? Tak czy inaczej, każdy DAC/AMP będziesz musiał jakoś zasilić, więc...

 

Musisz odpinać, albo zmieniać w menu konsoli rodzaj wyjścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kloose napisał:

Musisz odpinać, albo zmieniać w menu konsoli rodzaj wyjścia...

NIeprawda, nie wprowadzaj w błąd, dongle może być na stałe wpięty, w menu konsoli ustawiasz wyście dzwięku na wiele wyjść tylko raz i sprawa załatwiona.

Wystarczy że nie uruchomisz słuchawek i dźwięk leci z głośników tv. Sprawdzone bo mam i wiem ;-)

Edytowane przez hakuna
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiele wyjsc to chyba mowisz o ps3? w ps4 w wyjsciu audio mam tylko tv/glosniki i jak podlacze sluchawki przez DS4 to dochodzi opcja dzwie na sluchawki caly/tylko czat i tyle ?

 

I jeszcez jedna kwestia czy te sluchawki maja w zestawie kabel jack do normalnego podpiecia np. to TV czy laptopa ?

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gold działają na Ps3 i Ps4, Platinum tylko na Ps4.

Jedne i drugie działają Tak jak opisałem na Ps4 wiem bo sprawdzałem, nawet nie trzeba nic ustawiać.

Kabel jest w zestawie.

Ps. I jak masz podpięty słuchawki do pada to na nie leci dźwięk jak je odepniesz to dźwięk automatycznie poleci z Tv.

Wystarczy że nie włączysz przycisku Power na słuchawkach to dźwięk leci z TV.

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyta o platinium

 

Tzn. mozna je też podlaczyc kablem JACK do TV tak ? Żeby np. ogladac tv i miec na nich dzwiek kablowo.

 

A do ps4 majac dongla wpietego jak jest z przelaczaniem dzwieku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podłączyć kablem.

Co do reszty przeczytaj oba posty bo chyba tam to wyraźnie już dwa razy napisałem.

Ps. Niech stracę, jest Tak jak opisałem wyżej nie musisz nic robić.

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fajne słuchawki surround żeby pasowały do ps4 i xo?  Bo gold po roku mi sie połamaly a nie wierzylem w te opinie i nigdy więcej tego shitu

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób tutaj pisało o ASTRO A50 - czy ktoś z Was podpinał je pod TV wyjście optyczne? Drugie pytanie to gdzie kupowaliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to obojętnie gdzie optyka podepniesz będą działy.

Astro A50 do gier to najlepszy i najwygodniejszy mój headset a miałem tego trochę ,od szitu od Sony począwszy po PLYRY, TB500 ,PX4, SSH.

 

 

Edytowane przez Fakers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy można połączyć konsola-HDMI do TV i z TV optykiem do sluchawek te ASTRO A50? Z tego co patrze to slabo dostepne w pl.

 

-------------------------

Ktoś tutaj jeszcze pisał o mixamp Astro to coś takiego?

https://www.morele.net/astro-gaming-mixamp-pro-tr-3am99-agu9y-975-830096/

 

Czy do nich można podłączyc dowolne słuchawki jackiem 3,5mm ? (np. molje X Cloud a w przyszlosci inne)   Podaja tam ze sa do ps3 ps4 - zapewne prze optyk ale mozna je tez podlaczyc optykiem do TV i bedzie dzialac?

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie jeszcze o czymś takim:

 

http://sklep.rms.pl/lindy-20376-konwerter-cyfrowo-analogowy-dac-spdif-toslink-coaxial-usb-2xrca-jack-3-5mm-z-wzmacniaczem-sluchawkowym?campaign-id=10

 

w sumie najbardziej zależało by mi na rozwiązaniu nie tylko do konsol ale ogólnie do TV stąd zastanawiam się nad czymś j/w albo astro mixamp TR ale nie wiem czy to zadziała jak chcę sta pyatnia wyżej:) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×