Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, pablos_PRO napisał:

Gry jako usługi tak ale na boga na co komu ten streaming. 

 

Pobierasz grę, ogrywasz usuwasz. Tak jak to będzie w xbox game pass

glownym atutem streamingu bedzie chyba wygoda, odpalasz gre np. na android tv, tablecie czy czym tam chcesz bez okablowania, dodatkowych sprzetow i wyscigu zbrojen (podzespoly, generacje...). Wystarczy stosunkowo dobre lacze i wyswietlacz z jakims systemem operacyjnym

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za 10 lat. Mamy szybkie łaczą by oglądać tv w 1080p czy nawet 4k ale to nie znaczy że można grać bez opóźnień. Streaming obrazu czy muzyki to inna bajka niż streaming gier w multi gdzie liczą się setne części sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, bany4KHDR napisał:

glownym atutem streamingu bedzie chyba wygoda, odpalasz gre np. na android tv, tablecie czy czym tam chcesz bez okablowania, dodatkowych sprzetow i wyscigu zbrojen (podzespoly, generacje...). Wystarczy stosunkowo dobre lacze i wyswietlacz z jakims systemem operacyjnym

 

Tak racja w 2011 roku odpalalem w jakosci 720p i kopresji na miare YT gre na lapku z 2006r. Wiec owszem nie inwestowalem w sprzet i godzilem sie na taka se jakosc.

 

Z tym ze:

- uslugi streamingowe, gier sa bardziej skomplikowane od filmow czy muzyki (lag),

- niektore z nich (PS NOW) maja bardzo ograniczony zasieg  terytorialny - co nie sluzy wzrostowi popuarnosci

- Nie kazda usluga pozwala grac na byle jakim sprzecie czego znow przykladem jest PS NOW gdzie zabijaja wsparcie dla TV, BD Playerow czy nawet PS Vita

- net i jego predkosci

- (powyzsze przeklada sie) jakosc i rozdzielczosc obrazu

 

Zgodze sie wygoda jako piesn przyszlosci, niemniej problemy pozostaja, zeby to sie krecilo to trzeba na tym zarabiac watpie aby Sony majac usluge Polnocnej Ameryce (choc nie wszystkich regionach - tam gdzie gorszy net raczej to nie dziala) oraz paru krajach EU zarabialo poki co pewnie maja ogromne koszty (nie mowie o utrzymaniu tego ale samo przejecie GaiKai to 350mln $ a ile zaplacili za patenty OnLive nie ujawniono) jasne pewnie odbijaja sobie na tym ze maja platne online i ludzie placa za Plusa ale nie zmienia to faktu ze watpie szczerze w to ze PS NOW jest dochodowe.

 

Rozumiem czemu Sony wbija w PC - tam ludzie dawno zaakceptowali gry jako uslugi czego przykladem jest Steam. I to na takiej platformie mozna promowac kolejny krok czyli streaming - no w teorii przynajmniej. Bo jesli ktos ma mocnego PC to ogrywanie czegos w 720p i 30fps (lub moze czasami 60fps) za miesieczna oplate troche mija sie z celem - no chyba ze to gra niedostepna nidzie poza ta usluga. Stad nie dziwi ze RDR jest na pierwszym miejscu ogrywanych gier miesiaca lutego.

Ale cala reszta gier poza exami? jaki sens streamingu na PC? lub PS4 na ktore te gry mozna kupic?

Zabicie wsparcia dla PS Vita i TV musi z czegos wynikac - PSV bo to pewnie juz martwe jest, a  TV zakladam ze im statsy pokazaly ze zbyt malo osob (nazwijmy to niedzielnych graczy) z tego korzysta a koszty updatow sa. Ale tutaj dochodzimy do akademickiej dyskusji jajko czy kura. Czyli czy przyciecie kosztow przez ograniczenia platform (na ktorych dostep byl prosty TV + pad + abo i gram) nie zaszkodzi ogolnie usludze, bo bedzie jeszcze mniejsza swiadomosc tego ze mozna streamowac gry. gracze ktorzy sledza newsy z pewnoscia o takiej mozliwosci - nawet jesli nie znaja konkretnych rozwiazan z nazwy - wiedza.

 

Mysle ze jesli platformy streamingu sie utrzymaja (a wiele wskazuje ze na miejsce jednej ktora pada wyrasta inna ktora proboje nieco innego podejscia) to nie liczylbym na to zeby wczesniej niz za 10, 15 lat bylo to tak powszechne jak spotify, netflix czy inne HBO.

Do tego o ile w filmach ludzie latwiej przeboleja kompresje o tyle w grach moze ich to bardziej razic (pomijam fakt ze netflix w Szwecji przez HD rozumie 720p, a co do 1080p nawet jesli jest dostepne to ma swoje wymagania i nie kazde urzadzenie odtwarza w tej jakosci bo nie i juz). Wiec z podobnymi problemami beda borykac sie gry - a poki bedzie alternatywa - place ale mam wypasiona jakosc puty ludzie beda preferowac granie na sprzetach do grania.

 

taka jest moja koncepcja tak ja to widze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan Nie wiem jak wyglada sytuacja z PS Now ale  jak patrze na recenzje i gameplaye z GeForce Now to wydaje mi sie ze streaming spowszechnieje znacznie szybciej... 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bany4KHDR napisał:

@MagEllan Nie wiem jak wyglada sytuacja z PS Now ale  jak patrze na recenzje i gameplaye z GeForce Now to wydaje mi sie ze streaming spowszechnieje znacznie szybciej... 

 

Sam obejrzalem wiele recek - tak te mowia ze to ciekawa usluga i chwala sprzet szczegolnie jesli ktos ma starszy TV a chce zrobic z niego uber smart. 

 

Niemniej spojrz sobie na to: 

https://www.nvidia.com/en-us/shield/games/#library

Biblioteka nie powala, gry w abonamencie za 8$ nie powalaja a "paid" oznacza ze trzeba placic poza abonementem. 

 

Moim zdaniem w tej cenie to ciekawe urzadzenie ale raczej do masowego odbiorcy nie trafi. 

 

Nawet jesli brac pod uwage przechwalki LiquidSky ze okolo 2mln userow itd (mimo iz to beta) to uwazam dalej ze calosc streamingu to nisza w porownaniu z gramiem nzwijmi to tradycyjnym (konsola i pltka lub cyfra, PC i cyfra/drm free).

 

Mozesz miec inne zdanie - moje znasz jesli streaming wejdzie pod strzechy to nie wczesniej niz za 10 (raczej 15) lat. Wydawcy tez beda ta forma zainteresowani - bo to kolejne ograniczenie praw klienta - nie bedzie ani drugiego obiegu ani piractwa, a ceny? no te beda wysokie i tak. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jako usługa tak, ale tylko z dowolnością wyboru. Nawet na netflixie czy spotify możemy sobie pościągać i używać offline.

 

Jeżeli mam tv czy tablet , nie mam konsoli to  wiadomo, że mogę być  skazany na streaming ale jak mam najnowszą konsolę to zmuszanie do streamingu jest chore

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pablos_PRO napisał:

Gry jako usługa tak, ale tylko z dowolnością wyboru. Nawet na netflixie czy spotify możemy sobie pościągać i używać offline.

 

Jeżeli mam tv czy tablet , nie mam konsoli to  wiadomo, że mogę być  skazany na streaming ale jak mam najnowszą konsolę to zmuszanie do streamingu jest chore

 

 

 

no ja dalej tkwie jako relikt przeszlosci pudelka uber alles i ich zbywanie bo do gier zbyt czesto nie wracam moze pare tytulow do ktorych wrocilem i pare do ktorych wiem ze wroce. 

Dowolnosc wyboru to cos co jest dobre dla konsumenta ale w wypadku PC jak widac sciagniecie powoduje ze gry sa piracone, wtorny obieg praktycznie nie istnieje. Wiec rozumiem ze wydawca chodzi o pelna kontrole a ty masz byc tylko konsumentem tesci. 

 

Niemniej ja prywatnie zostalbym przy fizycznych nosnikach. Dalej jesli mam gre singlowa w formie nosnika fizycznego lub DRM free na PC to nawet jesli padna wszystkie usligi to bede mogl sobie pograc - czy to na koncoli czy na PC. Streaming i cyfra to zdanie sie na umowy licencyjne i to jaka dane korpo ma polityke. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O 14.03.2017 o 09:15, MagEllan napisał:

 

no ja dalej tkwie jako relikt przeszlosci pudelka uber alles i ich zbywanie bo do gier zbyt czesto nie wracam moze pare tytulow do ktorych wrocilem i pare do ktorych wiem ze wroce. 

Dowolnosc wyboru to cos co jest dobre dla konsumenta ale w wypadku PC jak widac sciagniecie powoduje ze gry sa piracone, wtorny obieg praktycznie nie istnieje. Wiec rozumiem ze wydawca chodzi o pelna kontrole a ty masz byc tylko konsumentem tesci. 

 

Niemniej ja prywatnie zostalbym przy fizycznych nosnikach. Dalej jesli mam gre singlowa w formie nosnika fizycznego lub DRM free na PC to nawet jesli padna wszystkie usligi to bede mogl sobie pograc - czy to na koncoli czy na PC. Streaming i cyfra to zdanie sie na umowy licencyjne i to jaka dane korpo ma polityke. 

 

Ja szczerze przy mojej kilkunastoletniej historii z grami jeżeli chodzi o PS4 nie mam ani jednej gry w pudełkach. Same Cyfrówki. A stare płyty od PC kurzą się w piwnicy. Fizyczne nośniki przy tych ilościach danych które wymieniamy w sieci powoli odchodzą do lamusa. Tylko co się stanie jeżeli nagle zostanie odcięty dostęp do internetu.

 

Btw, testowałem PS Now w zamkniętej becie, usługa całkiem fajna, fajnie było zagrać w Infamous na PS4, ale rozdzielczość nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Wroblos napisał:

 

Ja szczerze przy mojej kilkunastoletniej historii z grami jeżeli chodzi o PS4 nie mam ani jednej gry w pudełkach. Same Cyfrówki. A stare płyty od PC kurzą się w piwnicy. Fizyczne nośniki przy tych ilościach danych które wymieniamy w sieci powoli odchodzą do lamusa. Tylko co się stanie jeżeli nagle zostanie odcięty dostęp do internetu.

 

Btw, testowałem PS Now w zamkniętej becie, usługa całkiem fajna, fajnie było zagrać w Infamous na PS4, ale rozdzielczość nie powala.

 

Cyfra vs pudlo

To zasluguje na elaborat - a tak serio moim zdaniem co komu pasuje.

Konsole sa ostania ostoja drugiego obiegu, jego eliminacja to kolejne ograniczenie praw konsumenta.

Wiele gier dzieki temu ogralem nie az tak dlugo po premierze za doslowie grosze a i tak do nich bym nie wracal. Sa owszem produkcje ktore zostaja na półce i wtedy żąglerka plytami.

 

Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz - kupiles produk ale wydawcy  skonczyla sie licencja, wiec platforma cyfrowa na wniosek wydawcy usuwa taki tytul. Masz na dysku git, nie masz albo dysk padnie - juz nie zagrasz/nie wrocisz do tego tytulu.

 

Nie to ze sam nie kupie cyfraka bo kupie, a bo to promocja taka ze tanszy niz  w pudle albo gra nie ma pudelka. Ale preferuje pudlkowe wydania gier.

 

Streaming to krok dalej, nie dosc ze nie moze byc mowy o rynku wtornym to nie bedzie tez mowy o piractwie. Rozumiem czemu  ten pomysl moze sie podobac wydawcom.

Niemniej moim zdaniem daleka droga do tej formy grania - bo jak sam piszesz jakosc pozostawia do zyczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elaborat i osobny temat na forum bo to szerokie zagadnienie

 

U mnie to raczej kwestia wygody, bo po całym dniu pracy jedyne na co mam ochotę, to położyć się albo rozsiąść na fotelu a nie szukać płyty i jeszcze dłubać się z nią przy konsoli.

 

Z licencjami zgadza się, dobry przykład to steam bo niektóre duże tytuły znikały i nagle znikają.

 

Wiesz, (sorry że na ,,ty" ale tak pisze się swobodniej) Streaming gier jako tako jeszcze raczkuje ale chodzi mi nie o sam pomysł tylko o infrastrukturę, bo to trzeba powiedzieć i niektórym uświadomić, że jednak streaming gier trochę się różni od streamingu muzyki czy filmów. Jeżeli chodzi o odbiorcę , jedyne co ogranicza to przepustowość łącza, a średnia przepustowość nie dość że się stopniowo zwiększa, to na tym poziomie na którym teraz jest pozwala na streaming w wysokiej jakości, tyle że tak jak pisałem żadna firma nie ma obecnie odpowiedniej infrastruktury do globalnego streamingu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wroblos napisał:

Elaborat i osobny temat na forum bo to szerokie zagadnienie

 

U mnie to raczej kwestia wygody, bo po całym dniu pracy jedyne na co mam ochotę, to położyć się albo rozsiąść na fotelu a nie szukać płyty i jeszcze dłubać się z nią przy konsoli.

 

Z licencjami zgadza się, dobry przykład to steam bo niektóre duże tytuły znikały i nagle znikają.

 

Wiesz, (sorry że na ,,ty" ale tak pisze się swobodniej) Streaming gier jako tako jeszcze raczkuje ale chodzi mi nie o sam pomysł tylko o infrastrukturę, bo to trzeba powiedzieć i niektórym uświadomić, że jednak streaming gier trochę się różni od streamingu muzyki czy filmów. Jeżeli chodzi o odbiorcę , jedyne co ogranicza to przepustowość łącza, a średnia przepustowość nie dość że się stopniowo zwiększa, to na tym poziomie na którym teraz jest pozwala na streaming w wysokiej jakości, tyle że tak jak pisałem żadna firma nie ma obecnie odpowiedniej infrastruktury do globalnego streamingu.

 

 

Na forum wszyscy sa na "ty" wiec sie nie przejmu :1_grinning:

 

No ale bez przesady, znalezienie plytki zakladajac ze na polce masz do 100 tytulow a nie 1000 to pare minut, wrzucenie jej do konsoli 30sekund. :) mnie to nie robi roznicy a mam podobnie jak Ty czyli po pracy to najchetniej polozyc sie lub ew zapewnic sobie jakas rozrywke.

 

Przepustowosc to jedno - stabilnosc lacza jest wazniejsza - przez rok uzytkowalem onlive. W szwecji na 10Mbit nie mialem problemow w PL na 25Mbit rwalo i nie dalo sie grac. Roznica polegala na tym ze nawet dosc prymitywne testy pokazywaly ze w SE po prostu transfer nie spadal ponizej pewnych wartosci podczas gdy w PL sredni byl nawet i dobry ale przy streamie wystarczy ze pare/parenascie sekund transfer spada ponizej pewnych wartosci i masz pozamiatane. A  jesli tak dzieje sie raz na 20 minut to idz pan... granie to męka nie przyjemnosc.

 

Czytajac rozne fora/strony widac ze globalnie predkosci dalej stanowia problem. A to niektore czesci stanow maja slabsza infrastrukture, a to ktos z australii zalil sie ze kupil cyfraka bo chcial pograc na premiere a tu 50GB sciagalo sie 36h No jeszcze trosze czasu uplynie.

 

Oczywiscie do tego dochodzi infrastruktura uslugodawcy a to jak wiadomo tez spore koszty i nikt nie bedzie inwestowal jesli nie zobaczy ze to ma choc srednia szanse na zyski, bez inwestycji nie wzrosnie swiadosc o gry mozna streamowac (bo to idealne dla niedzielnych graczy - a zaplace za miesiac i cos pogram nie majac sprzetu do grania). I mamy troche zaklety krag.

 

Jak bedzie czas pokaze - streaming moze byc przyszloscia ale wg mnie bardzo odlegla.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

24 minut temu, MagEllan napisał:

 

Na forum wszyscy sa na "ty" wiec sie nie przejmu :1_grinning:

 

No ale bez przesady, znalezienie plytki zakladajac ze na polce masz do 100 tytulow a nie 1000 to pare minut, wrzucenie jej do konsoli 30sekund. :) mnie to nie robi roznicy a mam podobnie jak Ty czyli po pracy to najchetniej polozyc sie lub ew zapewnic sobie jakas rozrywke.

 

Przepustowosc to jedno - stabilnosc lacza jest wazniejsza - przez rok uzytkowalem onlive. W szwecji na 10Mbit nie mialem problemow w PL na 25Mbit rwalo i nie dalo sie grac. Roznica polegala na tym ze nawet dosc prymitywne testy pokazywaly ze w SE po prostu transfer nie spadal ponizej pewnych wartosci podczas gdy w PL sredni byl nawet i dobry ale przy streamie wystarczy ze pare/parenascie sekund transfer spada ponizej pewnych wartosci i masz pozamiatane. A  jesli tak dzieje sie raz na 20 minut to idz pan... granie to męka nie przyjemnosc.

 

Czytajac rozne fora/strony widac ze globalnie predkosci dalej stanowia problem. A to niektore czesci stanow maja slabsza infrastrukture, a to ktos z australii zalil sie ze kupil cyfraka bo chcial pograc na premiere a tu 50GB sciagalo sie 36h No jeszcze trosze czasu uplynie.

 

Oczywiscie do tego dochodzi infrastruktura uslugodawcy a to jak wiadomo tez spore koszty i nikt nie bedzie inwestowal jesli nie zobaczy ze to ma choc srednia szanse na zyski, bez inwestycji nie wzrosnie swiadosc o gry mozna streamowac (bo to idealne dla niedzielnych graczy - a zaplace za miesiac i cos pogram nie majac sprzetu do grania). I mamy troche zaklety krag.

 

Jak bedzie czas pokaze - streaming moze byc przyszloscia ale wg mnie bardzo odlegla.

 

 

Nie no po prostu internet o internet, nie każdy lubi jak z automatu skraca się dystans nawet na forum ;)

 

Fajnie że można z kimś porozmawiać rzeczowo kto ma też jakieś pojęcie w temacie. 

 

Sam nie muszę się specjalnie rozpisywać, bo chyba wiesz co mam na myśli. w Szwecji i większości krajów infrastruktura nie jest aż taka stara, a Polska niestety siedzi dalej na kablach Tp'sy i nie zapowiada się żeby to miało się zmienić. Ja sam mieszkam w Niemczech w okolicach Frankfurtu am Main, i korzystam z usług Unitymedii (W Polsce odpowiednikiem tej firmy jest UPC) i mam 120Mbit down. 6 Mbit Up. co i tak nie jest dużo bo spokojnie za niewiele większe pieniądze mógłbym mieć 400Mbit a co najzabawniejsze w ciągu roku tylko raz i przez kilka godzin nie miałem internetu, a niestety w Polsce to wygląda różnie.

 

Ja jestem zdania że generalnie streaming nie tyle jest przyszłością co po prostu kierunek w którym idzie korzystanie z danych, przechowywanie, bo już w tym momencie gromadzimy w chmurze i wymieniamy się takimi ilościami danych które byłyby nie do pomyślenia, choćby nawet wielkość gier i patchy, które urosły o dobre kilkanaście razy. Tyle że tutaj trochę wypacza się istota gromadzenia danych, bo kiedyś przyjdzie taki czas że o niektórych rzeczach po prostu się zapomni, tylko dlatego że nie zostały przeniesione cyfrowo, lub stare nośniki będą niekompatybilne.

Edytowane przez Wroblos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Sony chyba sie cos pomylilo.

Jak uruchomili PS Now na PC to byl lock na IP przez co trzeba bylo sie bawic w VPNy lub gdzies w necie ze strony 3ciej zassac instalke.

Obecnie nie ma juz tego ograniczenia.

 

Wiedziony ciekawoscia pobralem appke - wiecej oniej napisze o normalnej porze - ogolnie dziala ale daleki jestem od zachwytu. Nie pamietam ile jest gier ale... nie ma zadnego wyszkiwania tylko mozolne przewijanie kafelkow zeby znalezc tytul ktory nas interesuje.

 

Grajac na PC spokojnie mozna ograc udostepnione EXy z ery PS3 a jest tego troche - czekam na lament.... teraz i Sony bedzie mialo EXy czasowe poki nie trafia do PS Now bo juz powoli wrzucaja gry z PS4 i zastepuja starsze PS3kowe wersje remasterami.

Ogolnie krotka pilka - odpalilem gry na PS Now (PC1), PS3 (podpietym do TV) oraz 5letnim lapku (i5-3210m, @2,50GHz, 8gb, gt630m)

Gry z PS3 wygladaja i dzialaja dokladnie tak jak na PS3 - ta sama grafika (czasami lekko mocniej rozmazana takie mialem wrazenie) te same dropy w GRID2 kiedy cos sie doczytywalo. Na starym lapku mialem lepsza jakosc. Wniosek na graczach PeCetowych majacych nawet dosc marne sprzety PS NOW wrazenie nie zrobi bo te same gry dzialaja lepiej i wygladaja ladniej na ich sprzetach. Inna bajka sa EXy bo te mozna ograc zeby zobaczyc o co tyle krzyku. Uncharted 2 wyglada i dziala tak samo jak na PS3.

 

Nowsze gry przetestowalem GoW3 remaster i Killzone:SF - obie wygladaja duzo lepiej niz gry z poprzedniej generacji, niestety nie mam kopii tych gier na PS4 wiec ciezko mi je porownac. Niemniej graficznie jest naprawde dobrze GoW smiga bardzo plynnie. Killzone tu akurat mialem drobne klopoty z polaczeniem wiec mi cos przycial 2 razy pozatym smigal plynnie i wygladal bardzo dobrze. Tutaj PeCeciarze dostali przezent od Sony :) (zakladam ze kampanie w KZ:SF da sie ograc w trakcie probniaka 7dni).

 

Jutro odpale PS Now na konsoli zobaczymy jak wypadnie to samo na duzym wyswietlaczu (lapka nie podlaczalem pod TV bo te wysietlal obraz z PS3 jak porownywalem gry).

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze pare slow.... 

 

aplikacja PS Now PC.

Ohhh Sony, Sony, Sony......

Przechodzi to jakiekolwiek pojecie ze w XXIw Sony nie ogarnia pojecie wyszukiwanie. 

Na ponad 360 pozycji (co przeklada sie pewnie na ok 330 gier bo sporo epizodycznych liczonych jest jako pojedyncze epizody np Tales of Monkey Island to 5 pozycji po 1 na ep). 

Jedyna forma przegladania zawartosci w tej appce sa katerogie i alfabet. 

Katergorie: popularne, wyscigi, rpgi itd. Co ciekawe w katerogii PS Exclusive mamy tez i multiplatformy - bravo. wszystko w formie kafelkow ktore przewijamy w lewo lub prawo (zapetlonych). Jak wiemy ze chcemy np pograc w Uncharted1 ale ten nie pokazuje sie zbyt szybko w kategorii to przewijamy to w dol. Jak juz przebrniemy przez nascie kategorii to dochodzimy do alfabetu: A, B, C, .... no i jedziemy w dol az do U a potem w lewo lub prawo zeby wybrac gre. 

 

Rewelacja - prosty, nawet niezoptymalizowany search na ponad 300 pozycjach musi byc wygodniejszy nizli to czym karmi nas sony. 

 

Przelaczanie miedzy obsluga mysza a padem dziala ok, obsluga padem prosta bo w sumie przy kaflach rowno ulozonych to musi byc proste. Ale ja na szybko nie znalazlem metody zeby np - dostosowac okno gry do rozdzielczosci w ktorej ta jest przesylana a takze jak wchodze w tryb pelnoekranowy to dalej mam u samej gory belke ktora znika jak koncze gre i wracam do menu.... no ludzie zloci. 

 

Zeby nie bylo ze tylko narzekam i marudze. Usluga dziala OK - owszem w menu przy wyborze gry ciut moze zamulic ale jak juz jestesmy w grze i mamy stabilne polaczenie powyzej 5Mbit/s to wszystko smiga jak nalezy, pad dziala jak nalezy. Jak potestuje wiecej bede mogl ew cos wiecej o lagu powiedziec. 

 

Wiec jesli ktos nie mial PS3 (sa tacy??) a ma PC ktory pociagnie usluge to w 7 dni (jak ktos ma np wolne) mozna siedziec i tluc EXy od Sony na PC :) z dokladnie ta sama jakoscia jaka mieli X lat temu uzytkownicy PS3 z tymi samymi dropami i tym samym doczytywaniem z dysku. 

 

Serio za free uwazam to za swietne rozwiazanie (korzystac mozna tez na PS4 wiec poki gramy za free mozna powiedziec ze to namiastka wstecznej kompatybilnosci), ale za 12,99funciakow na miesiac to jest to raczej smutny zart. 

Nawet biorac pod uwage liste gier ktore grami z PS4 w tej usludze - serio? 13£? toz w tej cenie mozna kupic conajmniej 3-4 z tych gier o ogrywac je dowolnie dlugo (Broken Age, Day of the tentacle itd). 

 

Dalej pytam dla kogo jest ta usluga? Na PS4 mamy Gow3 remaster, KZ, Tearaway unfolded - ale posiadacze PS4 moga te gry kupic za grosze a nie placic 13funciakow co miesiac. Tych co nie grali na PS3 moze zainteresowac czesc z EXow z tego okresu ale znow jakosc tych to PS3 wiec moze lepiej kupic na promocji jakiegos remastera jesli jest dostepny.

 

Dzis test czesc druga a wiec gry z PS4 (Gow3-R, KZ:SF) ogrywane z PS NOW na PS4 (powinno byc lepiej niz na lapku bo PS4 jest na kablu a nie WiFi.

 

spodziewajdzie sie wiecej spamu. 

 

Albo sami sprawdzcie i podzielcie sie opinia. 

:)

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pablos mnie uprzedzil z linkiem do DF. 

 

W spoilerze jeszcze klip z YT DF - dla tych leniwych co wola od razu material video. 

 

 

 

 

 

No to widac nie jest tak rozowo rozdzialka 1280x720 niezaleznie czy to gry z PS3 czy PS4.... no ludzie... 
Dodam szczerze ze jednak wieksza ilosc efektow to troche rekompensuje (na przykladzie killzona)
Dalej popastwie sie nad appka od Sony na PC. 
Otoz mamy 'my list' - mozemy do dac gry ktore nas interesuja - super czyz nie? (choc wyszukiwanie to to nie jest) tylko na psi penis mi ta lista ktora nie jest przypieta jako pierwsza od gory - tylko jest pomiedzy kategoriami i znow zeby do niej dotrzec musze przewijac kafle.... no... no... eh.... szkoda gadac. 
Kolejna rzecz odkrylem czemu mialem belke u gory ekranu. Otoz w swojej naiwnosci myslalem ze mamy doczenia ze spojnym jednookienkowym doswiadczeniem. Czyli odpalam appke, korzytam z przycisku full screen i dziala - takiego wala - w takim wypadku zostaje nam belka. A dlaczego? a no dlatego ze Sony nie ogarnia ze jesli odpali drugie okno i powinno byc ono jako full screen to powinno poprzednie full screen okno ukryc. 
Rozwiazanie problemu - zamiast uzywac trybu full screen w appce PS Now, odpalamy ja w oknie (kafle sie nie skaluja wiec... eh..) wybieramy gra ktora chcemy odpalic, wybieramy play - odpala sie drugie okno z gra i to okno ustawiamy jako full screen brawo w koncu nie mamy ohydnej belki u gory ekranu. 

Co do samej gry w KZ dalo sie w singla grac, ale idealne doswiadczenie to nie bylo. Gry maja takze multi - ale w zyciu bym nie probowal. GRIDy od CM wygladaja tragicznie (tzn tak jak na PS3, jak pisalem na 5 letnim lapku wygladaja i dzialaja lepiej). Ale tutaj widac chyba czemu mnie nie te gry nie bawily. Odpalilem 2ke na owym 5 letnim lapku rownolegle tez pad i o panie - zupelnie inne doswiadczenie zupelnie inne czasy (nie wiem moze to po czesci roznica w padach DS4 vs XO). 

Obadam jeszcze GoW3 remaster bo wstapienie, 1 i 2 (w tej kolejnosci) mam zaliczone to warto dopelnic trylogie. I starocia heavenly sword. I na tym chyba zakoncze. 

Powtorze sie - za free - no jak mawiaja darowanemu koniowi to sie w paszczu nie zaglada - ale nie zaplacilbym za ta usluge zlamanego grosza. 

Konkurencja jakas tam jest ale poki co tylko GameFly Streaming (dostepny oficjalnie w PL) - robi to co ma szanse chwycic - abonamenty zostosowane do rynku, usluga w TV (Samsung, LG, Philips) i wymagany tylko pad i chyba konto Samsungowe i ich checkout (no tutaj to mogli by to jakos inaczej rozwiazac).

Liquid Sky - ktorym ktos tutaj chyba sie jaral, a moze to na pssite to dla mnie jest jakis smutny zart - to nie jest nawet streaming to usluga RDP. Czyli placisz za to zeby zalogowac sie do zdalnej maszyny na ktorej mozesz zalogowac sie na swoje konto (origin, steam, gog, uplay) - hmm logowanie na zdalnym serwerze a czy to aby panie dzieju bezpieczne? i jak masz zakupione gry lub sobie kupisz to mozesz je odpalic. Placisz 2x za gre i za usluge. Noooo nie. 

Jest tez i nVidia ale tutaj musze odswiezyc sobie bo byly tam jakies zmiany. 

Ja jestem starej daty (pudelka uber alles). Ale dostrzegam pozytywy nowych technologii szczegolnie jesli mniej dzieki temu ulatuje z portfela. 
Wiec jak cyfraczek tani to przytule, jak pojawiaja sie uslugi abonamentowe jak (Orign/EA Access) no to sprawdze ogram co chce i sie wypisze a moze przy okazji odpale cos po czym niczego sie nie spodziewam a pozytywnie mnie zaskoczy (Orwell z Origin Access). I jako uzytkownik swietej pamieci OnLive widze tez potencjal w streamingu. 
Ale....
ten dlugo dlugo bedzie tylko nisza. Jak nie ze wzgledu na koszty to na marna promocje lub dziwne wymagania co do dostepnosci. 
Do tego nie widze zeby w ciagu paru lat streaming gier mogl dogonic jakosciowo (rodzialka) te dostepne na dedykowanych sprzetach (E4 i 4k, 4k, 4k, 4k...)
Moze on stac sie calkiem zacna nisza dla niedzielniakow(i to tez takich co graja od swieta) co do TV dokupia pada i raz albo 3 razy do roku zaplaca za miesiac czy 2 zeby troche pograc.

milego weekendu

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony fajnie, że można pograć w gry wydane tylko na PS nie mając PS :1_grinning:

Z drugiej strony testują to już chyba ze 2 lata, a legalna dostępność w EU to tylko Belgia, Holandia i UK.

No i z trzeciej strony cena...    serio??  

1 miesiąc w promocji za 9,99$, kolejny za 19,99$, a abo na rok za 99,99$.

Oferta przy takich cenach skierowana tylko i wyłącznie do ludzi nie posiadających konsoli Sony i nie mających jej zamiaru kupić, a chcących ograć 1-2 tytuły.

Absolutnie nie opłacalne dla kogoś kto już ma PS3 / PS4 i opłaca PS+.

Edytowane przez janki41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, janki41 napisał:

Z jednej strony fajnie, że można pograć w gry wydane tylko na PS nie mając PS :1_grinning:

Z drugiej strony testują to już chyba ze 2 lata, a legalna dostępność w EU to tylko Belgia, Holandia i UK.

No i z trzeciej strony cena...    serio??  

1 miesiąc w promocji za 9,99$, kolejny za 19,99$, a abo na rok za 99,99$.

Oferta przy takich cenach skierowana tylko i wyłącznie do ludzi nie posiadających konsoli Sony i nie mających jej zamiaru kupić, a chcących ograć 1-2 tytuły.

Absolutnie nie opłacalne dla kogoś kto już ma PS3 / PS4 i opłaca PS+.

 

Jeżeli chodzi o cenę i do kogo to kierują cóż....

 

Po prostu nie liczą się z gówno zarobkami polaczków, cena normalna.... bo co to jest 9-20 ojro... a że naród w PL bidny to hooy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Jeżeli chodzi o cenę i do kogo to kierują cóż....

 

Po prostu nie liczą się z gówno zarobkami polaczków, cena normalna.... bo co to jest 9-20 ojro... a że naród w PL bidny to hooy...

 

Nie o to chodzi - spojrz na blog EU, US - tam ludzie tez narzekaja na ceny. Bo mowia ze przetestowali ale nie jest to warte swojej ceny i kropka.

 

A teraz spojrz na GameFly Streaming - i ich ceny dla PL - da sie? a no da sie ba nawet maja rozne opcje abonamentowe. Co wiecej jesli dobrze pamietam usluga od 2015 jest dostepna w PL (nie wiem czy wybrane czy wszystkie smart TV - ale Ty bedziesz lepiej wiedzial - od Samsunga, LG i Philipsa). Wybor gier bez szalu ale to usluga kierowana do niedzielnych graczy. I najwiekszy plus masz TV ktory to obsluguje dorzucasz pada i mozesz grac.

 

@janki41 podales ceny z US oni maja troche inaczej raz wiecej gier w ofercie, dwa cennik inny w EU masz tylko 12,99funciaka za miesiac i brak innych opcji (nie pomne jak to przeliczyli na euro ale pernie 16.99eur).

 

A teraz spoiler, czyli moje wrozenie

Spoiler

Sony w roku w ktorym wypusci PS5, oglosi ze zakonczy wsparcie dla tytulow z PS3 w PS Now, za to wrzuci od groma tytulow z PS4 (w tym dosc swieze EXy ktore wychodzily pod koniec generacji).

Ponadto bedzie mowilo ze jest to forma wstecznej kompatybilnosci i oleje tych gdzie usluga jest niedostepna.

Byc moze wprowadzi znizke o 50% na miesieczny abonament dla osob ktore maja cyfraki z PS4 a chca je ogrywac na PS5.

Fala shitu ktory splynie za to na Sony, spowoduje ze szybciutko (rok im to zajmie albo 1,5) dodadza wsteczna pomiedzy PS5 a PS4.

PS now nie bedzie na siebie zarabiac i jakos w polowie przyszlej generacji Sony je ubije.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MagEllan napisał:

A teraz spoiler, czyli moje wrozenie

  Pokaż ukrytą zawartość

Sony w roku w ktorym wypusci PS5, oglosi ze zakonczy wsparcie dla tytulow z PS3 w PS Now, za to wrzuci od groma tytulow z PS4 (w tym dosc swieze EXy ktore wychodzily pod koniec generacji).

Ponadto bedzie mowilo ze jest to forma wstecznej kompatybilnosci i oleje tych gdzie usluga jest niedostepna.

Byc moze wprowadzi znizke o 50% na miesieczny abonament dla osob ktore maja cyfraki z PS4 a chca je ogrywac na PS5.

Fala shitu ktory splynie za to na Sony, spowoduje ze szybciutko (rok im to zajmie albo 1,5) dodadza wsteczna pomiedzy PS5 a PS4.

PS now nie bedzie na siebie zarabiac i jakos w polowie przyszlej generacji Sony je ubije.

 

 

@MagEllan a co Sony nie ubiło?? Move? , za jakiś czas VR, później PS NOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSNow ma się tak źle, że Sony porzuciło usługę w swoich telewizorach, PS3, Vicie i PSTV, a do sierpnia odpadną telewizory Samsunga. Kwestia czasu zanim to umrze całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, redo napisał:

PSNow ma się tak źle, że Sony porzuciło usługę w swoich telewizorach, PS3, Vicie i PSTV, a do sierpnia odpadną telewizory Samsunga. Kwestia czasu zanim to umrze całkowicie.

 

Pisalem o tym. O ile porzucenie uslugi na PS Vita i PS TV (ktore sa martwe) i PS3 (ktore odchodzi do lamusa) moge zrozumiec.

 

(@DigitalMan_PL: o masz kolejne przyklady ps vita i ps tv - to pierwsze sony ubilo to drugie bylo Dead on arrival)

 

O tyle decyzje o porzuceniu TV uwazam za conajmniej dziwna. Niedzielny gracz z przypadku nie patrzy na to czy mu gra chodzi w 720p tylko czy moze grac. I to wlasnie TV moim zdaniem idealnie nadaja sie do przetarcia szlakow dla streamingu, bardziej nizli PC (czego przykladem byla porazka OnLive).

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×