Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O ile to u nas będzie działało. Mogą nas pominąć jak z tymi video/music unlimited.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje testy PS Now... kiedys na PS3site napisalem tekst o testach Onlive i musze przyznac, ze technologia Onlive w 2011 roku przemawiala do mnie bardziej niz PS Now w 2014

 

http://gamezilla.komputerswiat.pl/publicystyka/2014/06/20-minut-wideo-z-playstation-now-prosto-z-ameryki-ale-z-polskim-komentarzem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw będziemy musieli mieć nadzieję że ta usługa w ogóle będzie dostępna w Polsce. Na głupi przykład można porównać aplikacje z ps3 które były u nas dane praktycznie z łaski a na przykład w UK, Niemczech czy USA gdzie aplikacji końca nie było widać.

 

Hahaha no i CAŁA prawda i wszelakich usługach ;) w naszym kraju :P

 

Gdy założyłem konto PSN US, to gdy wbiłem do sklepu dostałem oczopląsu ;) TYLE OPCJI masakra,a u Nas to co najwyżej z 30% tego wszystkiego bo większość usług niedostępna :(

 

Oby w tym było inaczej, a nóż kiedyś coś kupię/wypożyczę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje testy PS Now... kiedys na PS3site napisalem tekst o testach Onlive i musze przyznac, ze technologia Onlive w 2011 roku przemawiala do mnie bardziej niz PS Now w 2014

 

http://gamezilla.komputerswiat.pl/publicystyka/2014/06/20-minut-wideo-z-playstation-now-prosto-z-ameryki-ale-z-polskim-komentarzem

 

Obejrzalem. Wydaje mi sie ze byles bardzo krytyczny, choc z paroma punkami si zgadadzam.

Z OnLive mimo iz chyba dostepnosc w Europie byla ograniczona korzystalem w 2011 roku na dosc slabym lapku. I powiem ze to do mnie przemowilo 4 letni lapciak a moge pograc w gry ktore na nim by ni jak nie poszly... (uzywalem monitora 22 cale do grania jako glownego ekranu). Ogralem JC2, i czesciowo - Amnezje, Mafie2, The Ball.

Zajrzalem teraz na strone onLive i widze ze zmienili troche podejscie - nie ma juz taniochy (ja za gry na online zwykle w promocji placilem 5$) jest podzial na kolecje gier w abonamencie za 10$ (250gier) lub kupno gier i wybor streaming czy DL i tutaj ceny nie sa tak zachecajace. Ale do rzeczy - zgadzam sie ze przy takich cenach jakie zaprezentowales za wypozyczenie tytulu to ja tej usludze nie wroze swietlanej przyszlosci... Nie wiem jak jest teraz ale wczesniej OnLive mialo tak ze 30 minut mozna bylo kazda jedna gre wyprobowac. biorac pod uwage wprowadzenia i cut scenki to te 30 czasami nie starczalo zeby tutorial ukonczyc ale choc troche mozna bylo sie pobawic. Tutaj widzialbym jakas szanse dla PS Now - czyli oferowanie szybkiego testu gry... (najlepiej rowniez dla gier z PS4) - przy PS3 jest cos takiego jak trial ktory ma 60 minut ale gre trzeba pobrac - uwazam ze fajnie by bylo moc pograc te 60 minut bez koniecznosci pobierania a potem mozna podjac decyzje kupuje lub nie - ot zwykla oszczednosci czasu dla gracza.

 

Teraz pytanie grales zgodnie z zaleceniami na kablu? Niestety nie ogrywalem na PS3 gier ktore prezentowales wiec ciezko mi sie odniesc do jakosci - niemniej jesli mowisz o lagu to jest to troche niepokojace... pamietam ze grajac w JC2 na OnLive bylem pelen podziwu jak udalo im sie zminimalizowac lag ktory dla mnie subiektywnie byl nieodczuwalny (z wyjatkiem sytuacji w  ktorej net odrobinke zamulil). Co do aftefaktow graficznych te widywalem i na onlive - glownie jako nastepstwo zamulenia netu (po czym wywalalo mnie z gry). Takie sytuacje jesli dobrze pamietam zdarzyly sie moze z 5 razy na 48h ktore spedzilem w JC2. Oprocz tego (co rowniez wydaje mi sie byc wina chwilowego zamulenia - choc nie bylem o tym informowany pop-upem) zdarzaly sie  trakcie gry podobnie do tego co prezentowales w sniper ghost warrior. Nie bylo to przyjemne ale nie bylo to tez zbyt czeste i nagminne. Wiec dalo sie z tym zyc... (szczegolnie biorac pod uwage cene). Jakosc u mnie tez nie byla szalowa... porownalbym bym to do streama z YT w 720p przy detalach miedzy mid a high. Ale w przypadku gier  ktore gralem spokojnie moglem dobrze sie bawic... Jesli mowisz ze jakosc grafy w Twoim odczuciu wypada slabiej w stosunku do onlive to tez jest to kolejny punkt ktory nie przemawia na korzysc PS Now.

 

Niestety nie wiem jak to dziala jesli chodzi o streaming w PS Now, ale przez dobry rok bylo z 12 gier na stronie eurogamera pozwalajacych troche pograc za free (chyba 1h) z uzyciem GAIKAI i przegladarki i powiem ze dzialalo to nadwyraz dobrze.

 

coz czas pokaze... Z mojej poczatkowej ekscytacji po tym jak Sony kupilo GaiKai nie zostalo na chwile obecna juz nic....

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem. Wydaje mi sie ze byles bardzo krytyczny, choc z paroma punkami si zgadadzam.

Z OnLive mimo iz chyba dostepnosc w Europie byla ograniczona korzystalem w 2011 roku na dosc slabym lapku. I powiem ze to do mnie przemowilo 4 letni lapciak a moge pograc w gry ktore na nim by ni jak nie poszly... (uzywalem monitora 22 cale do grania jako glownego ekranu). Ogralem JC2, i czesciowo - Amnezje, Mafie2, The Ball.

Zajrzalem teraz na strone onLive i widze ze zmienili troche podejscie - nie ma juz taniochy (ja za gry na online zwykle w promocji placilem 5$) jest podzial na kolecje gier w abonamencie za 10$ (250gier) lub kupno gier i wybor streaming czy DL i tutaj ceny nie sa tak zachecajace. Ale do rzeczy - zgadzam sie ze przy takich cenach jakie zaprezentowales za wypozyczenie tytulu to ja tej usludze nie wroze swietlanej przyszlosci... Nie wiem jak jest teraz ale wczesniej OnLive mialo tak ze 30 minut mozna bylo kazda jedna gre wyprobowac. biorac pod uwage wprowadzenia i cut scenki to te 30 czasami nie starczalo zeby tutorial ukonczyc ale choc troche mozna bylo sie pobawic. Tutaj widzialbym jakas szanse dla PS Now - czyli oferowanie szybkiego testu gry... (najlepiej rowniez dla gier z PS4) - przy PS3 jest cos takiego jak trial ktory ma 60 minut ale gre trzeba pobrac - uwazam ze fajnie by bylo moc pograc te 60 minut bez koniecznosci pobierania a potem mozna podjac decyzje kupuje lub nie - ot zwykla oszczednosci czasu dla gracza.

 

Teraz pytanie grales zgodnie z zaleceniami na kablu? Niestety nie ogrywalem na PS3 gier ktore prezentowales wiec ciezko mi sie odniesc do jakosci - niemniej jesli mowisz o lagu to jest to troche niepokojace... pamietam ze grajac w JC2 na OnLive bylem pelen podziwu jak udalo im sie zminimalizowac lag ktory dla mnie subiektywnie byl nieodczuwalny (z wyjatkiem sytuacji w  ktorej net odrobinke zamulil). Co do aftefaktow graficznych te widywalem i na onlive - glownie jako nastepstwo zamulenia netu (po czym wywalalo mnie z gry). Takie sytuacje jesli dobrze pamietam zdarzyly sie moze z 5 razy na 48h ktore spedzilem w JC2. Oprocz tego (co rowniez wydaje mi sie byc wina chwilowego zamulenia - choc nie bylem o tym informowany pop-upem) zdarzaly sie  trakcie gry podobnie do tego co prezentowales w sniper ghost warrior. Nie bylo to przyjemne ale nie bylo to tez zbyt czeste i nagminne. Wiec dalo sie z tym zyc... (szczegolnie biorac pod uwage cene). Jakosc u mnie tez nie byla szalowa... porownalbym bym to do streama z YT w 720p przy detalach miedzy mid a high. Ale w przypadku gier  ktore gralem spokojnie moglem dobrze sie bawic... Jesli mowisz ze jakosc grafy w Twoim odczuciu wypada slabiej w stosunku do onlive to tez jest to kolejny punkt ktory nie przemawia na korzysc PS Now.

 

Niestety nie wiem jak to dziala jesli chodzi o streaming w PS Now, ale przez dobry rok bylo z 12 gier na stronie eurogamera pozwalajacych troche pograc za free (chyba 1h) z uzyciem GAIKAI i przegladarki i powiem ze dzialalo to nadwyraz dobrze.

 

coz czas pokaze... Z mojej poczatkowej ekscytacji po tym jak Sony kupilo GaiKai nie zostalo na chwile obecna juz nic....

 

Krytyczny jestem bo moje oczekiwania byly zdecydowanie wieksze. Gdy testowalem Onlive to byl swiezy temat, traktowalem to prawie jak zew przyszlosci... teraz ta technologia wydaje sie byc standardem, a tu takie bledy. Inna sprawa, ze to jest nadal beta, wiec moze byc tylko lepiej. Dodatkowo Sony kasuje teraz za granie online, co automatycznie powinno zwiekszyc ilosc srodkow ktore firma powinna miec na inwestycje w serwery, co zas powinno pomoc PS Now.

Najwazniejsze poza technologia jest jaki model biznesowy przygotuja i jakie gry dadza w ofercie bo mowisz o sprawdzaniu gier przez 60min... no ale tez powinien byc standard ze gra ma demo, to raz... ja licze na dobra konkurencje dla gamefly i mozliwosc wypozyczenia za dobra cene gier retail na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krytyczny jestem bo moje oczekiwania byly zdecydowanie wieksze. Gdy testowalem Onlive to byl swiezy temat, traktowalem to prawie jak zew przyszlosci... teraz ta technologia wydaje sie byc standardem, a tu takie bledy. Inna sprawa, ze to jest nadal beta, wiec moze byc tylko lepiej. Dodatkowo Sony kasuje teraz za granie online, co automatycznie powinno zwiekszyc ilosc srodkow ktore firma powinna miec na inwestycje w serwery, co zas powinno pomoc PS Now.

Najwazniejsze poza technologia jest jaki model biznesowy przygotuja i jakie gry dadza w ofercie bo mowisz o sprawdzaniu gier przez 60min... no ale tez powinien byc standard ze gra ma demo, to raz... ja licze na dobra konkurencje dla gamefly i mozliwosc wypozyczenia za dobra cene gier retail na PS4.

 

Co do krytyki - masz pelne prawo to Twoje odczucia w koncu. Ja tylko dokonalem  obserwacji po obejrzeniu materialu.

OnLive - na poczatku (czyli jak korzystalem z tej uslugi) oferowal cos co bylo dosc niespotykane - czyli osoby ze slabszym sprzetem mogly dzieki streamingowi pograc w gry ktorych na ich sprzetach odpalic sie nie dalo. Co prawda jesli sie nie myle OnLive mialo klopoty zmienialo wlasciciela teraz maja nowy model biznesowy - bo jak sie okazalo ta rewolucja nie chwycila na tyle zeby to sie oplacalo...

W przypadku PS Now jest poki co odwrotnie masz nowy sprzet (PS4) a gry oferowane sa z poprzedniej generacji - owszem zgoda powiedzmy ze to uklon dla tych ktorzy chcieli miec wsteczna kompatybilnosc - ale wiele osob ogralo co chcialo, a ceny jak juz pisalem zachecajace nie sa. Co do dem - coz jak widac nie jest  to sandardem, 60 minutowe triale tez tycza sie wybranych gier. Chodzilo mi o to ze mogac gre wyprobowac przy pomocy streamingu moge ocenic chce czy nie chce zagrac - i dlatego np dla mnie taka funkcja jest kluczowa... (wspomniany onlive oferowal 30 minut dla kazdej gry z ich biblioteki).

 

Ja subiektywnie nie widze narazie siebie jako uzytkownika takiej uslugi a to dlatego ze mentalnie ktwie w starym modelu dystrybucji - czyli plytka to jest plytka (z mozliwoscia odsprzedazy). Owszem kupuje cyfraki ale tutaj musi byc bardzo ale to bardzo zachecajaca cena... i teraz jesli chodzi o kolejny krok w tej ewolucji wypozyczanie gier - ta jako iz nie posiadam gry a jednynie czasowe prawo do korzystania z niej to cena musi byc jeszcze bardziej atrakcyjna. 

 

W pelni zgodze sie z Toba ze liczba uzytkownikow bedzie zalezec od obranego modelu biznesowego.... choc ja tutaj nie spodziewam sie cudow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko że całe jajo Playstation Now polega na tym że docelowo to ma być oferowane poza systemami PlayStation ;)

Na przykład kupujesz wybrany TV Sony, DS3 i grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tylko że całe jajo Playstation Now polega na tym że docelowo to ma być oferowane poza systemami PlayStation ;)

Na przykład kupujesz wybrany TV Sony, DS3 i grasz.

 

I to moze miec sens dla osoby ktora kupi taki TV i nie miala wczesniej konsoli. Gracza ktory gra sporadycznie... 

Jakos nie widze siebie placacego za wyporzyczenie tytulow z PS3 ktore posiadajac PS3 moge ograc taniej. 

 

Sony bedzie musialo pomyslec w ktora strone isc z ta usluga zdefiniowac grupy docelowe i wlasciwe widelki cenowe. Bo ta usluga jak kazda inna ma na siebie zarabiac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to moze miec sens dla osoby ktora kupi taki TV i nie miala wczesniej konsoli. Gracza ktory gra sporadycznie... 

Jakos nie widze siebie placacego za wyporzyczenie tytulow z PS3 ktore posiadajac PS3 moge ograc taniej. 

 

Sony bedzie musialo pomyslec w ktora strone isc z ta usluga zdefiniowac grupy docelowe i wlasciwe widelki cenowe. Bo ta usluga jak kazda inna ma na siebie zarabiac. 

 

Wystarczy że za dwa lata najdzie cię ochota na np. Heavy raina to sobie zapłacisz i pograsz zamiast znowu kupować PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że za dwa lata najdzie cię ochota na np. Heavy raina to sobie zapłacisz i pograsz zamiast znowu kupować PS3 :)

 

Ale ja nie zamierzam sprzedawac ani kolekcji gier ani PS3.

 

Zgodnie z newsem na pssite gracze/beta testerzy publiczni - mieli nadzieje na lepsza oferte cenowa zamiast tego dostali pare gier w tym nowosc taka jak SR2.

 

Jak sama idea wypozyczania gier jest fajna, podobnie jak i mozliwosc grania majac pada i TV obslugujacy PS Now, tak oferta musi byc oplacalna dla obu stron...

 

Bede sie przygladal newsom ale raczej na chlodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sama usluga działa super sam sie nie spodziewalem,wyprobowalem narazie te trzy darmowe gierki,ceny od 2 do 8 dolcow ale wielkich tytulow to niema narazie,zobaczymy po ile cos wiekszego wystawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem od dawna tematu Playstation Now. Czy ta usługa tak jak na początku zapewniano będzie dawała możliwość pogrania za darmo w tytuły, które mamy kupione w cyfrowej dystrybucji na PS3? (np. gry z PS+ na PS3 dodane później do Playstation Now)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzie jest to wersja beta dostepne jest tylko to co oni wystawili,niestety nie mozna nic dodac,po cichu liczylem ze jak mam diablo3 na ps3 to na ps4 za jakas symbolicna oplata sobie pogram,ale niestety to tak nie dziala.Mozna grac tylko w to co oni wystawia i  po jakiej cenie,a jezeli diablo dostepne bedzie na ps4 to normalne ze tam sie nie pojawi.Ogolnie to co jest dziala spoko,laduje dosyc szybko  i dziala plynnie bez jakiego kolwiek zaciecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem :/ Sony powiedziało, że gry zakupione w PSS przejdą na PS4. Lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem :/ Sony powiedziało, że gry zakupione w PSS przejdą na PS4. Lipa :/

Nigdy tak nikt nie mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiono tak w okolicach prezentacji PS4, gdy każdy narzekał na brak wstecznej kompatybilności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba sobie zmyśliłeś coś lub dopowiedziałeś.

Zapowiadali PlaystationNow jako usługę i jedyną opcję kompatybilności wstecznej, ale nikt nikomu nie powiedział że gry zakupione w PSN na konsolę PS3 będą działać na PS4 nawet w ramach tej usługi.

Niektórzy wydawcy robiąc reedycje dają rabaty czy kupony z upgrade na PS4 ale nikt nikomu nic za darmo nie daje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kompatyblinosc wsteczna"to raczej kojarzy sie  z czyms co juz masz i mozesz to uzyc na innym sprzecie,a usluga ps now to raczej "przypomnij sobie ulubionego klasyka".

Niestety jak narazie nie wazne czy masz cos na cd,czy cos  z ps stor i tak  w to nie zmieni ceny jaka wystawia sony za te gry.Nie wiem moze cos sie zmieni ,narazie to jest  beta i raczej wyglada to na wypozyczalnie starszych tytulow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kompatyblinosc wsteczna"to raczej kojarzy sie z czyms co juz masz i mozesz to uzyc na innym sprzecie,a usluga ps now to raczej "przypomnij sobie ulubionego klasyka".

Niestety jak narazie nie wazne czy masz cos na cd,czy cos z ps stor i tak w to nie zmieni ceny jaka wystawia sony za te gry.Nie wiem moze cos sie zmieni ,narazie to jest beta i raczej wyglada to na wypozyczalnie starszych tytulow.

I tak to właśnie będzie wyglądać.

Wypożyczalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i niższe ale dla polaków i tak kosmiczne. Czy ta usługa będzie w ogóle oferowała kupno gier na stałe? Bo jeśli nie to trochę słabo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceny nie są kosmiczne. Zresztą jakie by nie były to Polak zawsze będzie płakał ;) . Jak ktoś nie posiada PS3 i bardzo zależy mu na jakimś tytule, zapłaci ok 50 zł za trzy miechy i nagra się po pachy. Zawsze to lepsza alternatywa niż kupowanie specjalnie dla kilku gier konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby była możliwość kupna gier na stałe... Jestem taki, że nie lubię nic pożyczać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to nie będzie gier na stałe. PlaystationNow! przyjęła swój model biznesowy z założenia jest wypożyczalnią gier na jakiś tam okres czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noob question - wystarczy konto na amerykańskim PSNie, czy trzeba mieć IP z USA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×