Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sam w końcu zrobiłem weryfikacje dwuetapową. Mam jednak pytanie, czy przy każdym logowaniu będę musiał podawać kod sms? Mam zapisane hasło do konta i zawsze wybieram użytkownika spośród 2.  

Nie.. Konto na konsoli raz weryfikujesz w psn.. No chyba że się wpiszesz.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włamanie nie musi (i najpewniej nie jest) winą sony. Najprawdopodobniej masz wirusa, który albo dorwał się do Twojego maila albo podpatrzył hasło podczas logowania na playstation.pl albo store z kompa. Poza zmianą hasła do psn radzę zmienić hasło do maila a przed tym porządnie przeskanować kompa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@javal nie wiem jak długo jesteś użytkownikiem PSN, ale wycieki danych to nie pierwszyzna u Sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, javal napisał:

Włamanie nie musi (i najpewniej nie jest) winą sony. Najprawdopodobniej masz wirusa, który albo dorwał się do Twojego maila albo podpatrzył hasło podczas logowania na playstation.pl albo store z kompa. Poza zmianą hasła do psn radzę zmienić hasło do maila a przed tym porządnie przeskanować kompa. 

 

Ogarnij ;) co mówi Seph:

5 godzin temu, SephiroT napisał:

@javal nie wiem jak długo jesteś użytkownikiem PSN, ale wycieki danych to nie pierwszyzna u Sony. 

 

Przez ostatnie lata wycieków było co najmniej kilka :24_stuck_out_tongue: ale no tak to nie wina Sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@SephiroT OFW 4.50 wprowadza ważną zmianę. Od teraz konsola ps4 na której pierwszy raz zalogowano się z nowego konta jest ustawiana jako podstawowy system dla tego konta.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są zdrapki którymi zasile portfel? Nie chodzi mi o przedłużenie konta tylko właśnie zasilenie portfela.

 

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Klaxxon napisał:

Czy są zdrapki którymi zasile portfel? Nie chodzi mi o przedłużenie konta tylko właśnie zasilenie portfela.

Jasne. Fizyczne chociażby w empiku czy euro rtv, tam masz różne nominały. Cyfrowo to allegro i inne sklepy z kluczami.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Przeczytałem pierwszy post i nie zabardzo  rozumie opcje kont. 

Kupiłem Ps4 pro, postanowiłem starej konsoli nie sprzedawać tylko zostawić w innym pokoju jako odtwarzacz blu-rey lub do pogrania w np co-op. I tu mam problem. Czy żeby grać np z synem, żoną w co-op muszę mieć zakupiona grę dwa razy?. Czy wystarczy jeden kopia i da się ją odpalić na dwóch konsolach jednocześnie? Teraz jak włączę jedną Ps4 to z drugiej konsoli jestem automatycznie wylogowany. 

 

Gry kupuje prawie wszystkie w wersji cyfrowej. 

Edytowane przez Szary-Wilk-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że  stara konsola jest ustawiona jako podstawowa dla Twojego konta i wszystkie gry z niej mogą być używane na innych kontach na tej konsoli.

Na nowej i tak grasz na sowim koncie.

 

Jedyne co musisz zrobić to na starej konsoli utworzyć drugie konto i z niego masz odstęp do wszystkiego co już kupiłeś na swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz na starej konsoli utworzyć drugie konto i swoje główne ustawić na niej jako podstawowe. Na nowej konsoli grasz na swoim koncie ustawionym jako drugorzędne, a na starej grasz na nowym koncie utworzonym dla kogoś z rodziny.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 

Postaram się ogarnąć temat po pracy ;)

Stara konsola została zdezaktywowana, bo miałem najpierw zamiar ją odsprzedać.  Dysk twardy z starej konsoli o pojemności 2TB został przełożony do pro,  a z pro 1TB do starej. Tak że obie konsole były "formatowane".  Teraz główne konto jest na pro aktywowane i jest ona jako konsola podstawowa. 

Edytowane przez Szary-Wilk-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...więc dezaktywujesz na PRO i aktywujesz na starej. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, wszystko działa. Wczoraj grałem z dziewczyną  w Ghost Recon, pierwszy raz trzymała pada w ręku ;) . Moja cierpliwość została wystawiona na wielką próbę ;)

 

Edytowane przez Szary-Wilk-
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakas szansa deaktywowac konsole wczesniej niz po 6 miesiacach np dzwoniac na infolinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zadzwonisz i podasz sensowny powód to powinni dezaktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak być ze gra z UK ps store ma audio polskiego a z DE już go nie ma ?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak być ze gra z UK ps store ma audio polskiego a z DE już go nie ma ?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Tak możliwe. Sam się na tym już przejechałem.

Zawsze po premierze gry w PS store jest napisane jakie języki ma dana gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, wróciłem do długiej nieaktywności do PS4, wymieniłem się loginami z kuzynem na zasadach z tutka, moja ps4 jako normalna - jego podstawowa, i odwrotnie na jego konsoli.

Rozumiem że w jego gry mogę grać, a co z plusem? chcąc korzystać ze zniżek muszę wykupić u siebie? 

 

Przed zalogowaniem do nowej ps4 zrobiłem dezaktywację wszystkich konsol ( stare ps4, i z 5 szt ps3 :)  )

Zauważyłem że zniknęły mi gry z plusa w bibliotece, czy one wrócą jak wykupię ps+? czy muszę wejść na www i odszukać jak kolega wyżej doradził, z tym że widzę je na liście pobranych ( multimedia - gry ) ale nie mogę nic zrobić. a wcześniej wydawało mi się że była taka opcja pobierz na swoje ps4 czy coś w ten deseń. 

 

Z góry dziękuję za wyjaśnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniżki działają tylko na tym koncie na którym jest plus.

 

Gry z plusa mają czasową licencję która wygasa po skończeniu subskrypcji.

Po przedłużeniu plusa o ile gry są jeszcze na serwerach PlayStation Network to możesz je pobrać ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna pomoc. Rozkmina jest tęga i nie wiem czy można coś poradzić. Mam 2 konsole ps4. Mam klasycznie współdzielenie konta. Na dwóch konsolach jest konto o nazwie xxxxx, w jednej jako główne, a w drugiej jako dodatkowe. Na tym koncie mam ps+ i cyfrowe gierki, w które gram na obu konsolach. I teraz chciałem jedną z tych konsol wymienić na ps4pro. I chciałbym na tym ps4 pro mieć ps+ i te gry, które były na starej konsoli. Czy da się je zdezaktywować na obecnej konsoli i aktywować ponownie na ps4 pro, którą mam zamiar kupić, tak żebym miał znów wszystkie cyfrowe tytuły i ps+ na dwóch swoich konsolach?

Ps. ta konsola, którą chcę sprzedać ma konto z gierkami i ps+ ustawione jako "niegłówne".

Edytowane przez chmurowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest główne i na nim grasz to nie ważne gdzie się zalogujesz czyli usuwasz konto ze starej i logujesz się na nowej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SephiroT napisał:

Jeżeli nie jest główne i na nim grasz to nie ważne gdzie się zalogujesz czyli usuwasz konto ze starej i logujesz się na nowej.

I będę mógł po raz 3 pobrać te gierki, które już były pobrane 2x, po uprzednim skasowaniu ich ze sprzedawanej konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś pierwszy post w tym temacie?

 

Konto może mieć jedną PS4 ustawioną jako domową. Wtedy zawartość konta działadla "całej" konsoli.

Na innych konsolach PS4 może się logować ile razy i gdzie chce. Gry będą działać tylko na tym koncie i tylko w momencie gdy jest ono połączone z internetem (weryfikacja tymczasowej licencji chyba co godzinę lub dwie).

 

Jeżeli sprzedajesz konsolę która nie jest podstawowa dla tego konta to usuwasz z niej konto i gry które bez tego konta będą miały kłódki (brak licencji) i logujesz się na nowej konsoli. 

 

Sony założyło że "możemy brać swoje gry do kolegi w odwiedziny". ...i właśnie tej metody (nad)używacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, mam ze znajomym wymienione konta jak należy, jeśli chciałby ktoś dołączyć do konta znajomego i z nim dzielić to samo konto co ze mną to komuś się pojawią kłódki na grach tak? Czy tak manewr jest możliwy?

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×