Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Konto może być w danym momencie zalogowane tylko na jednej konsoli - będziecie się na wzajem "kopać".

Konto może być podstawowe tylko dla jednej konsoli PS4 - zmiana konsoli skutkuje kłódkami na grach na zdezaktywowanej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - pewnie jest gdzieś w FAQ, ale chciałbym w miarę szybko uzyskać odpowiedź, a jestem w pracy i na telefonie. Otóż, zmieniam konsole dzisiaj (na pro) i muszę usunąć wszystko co tam jest ale i zrobić kopię zapasową (chodzi właściwie o save'y bo resztę sobie dociagne z PSS). Mam usb i oczywiście PS Plus. Na konsoli są dwa konta (rodzina) - między którymi wymieniamy gry (raz jedno kupuje, innym razem drugie). Jak je szybko, bezboleśnie usunąć, żeby nic nie zostało, i żeby nie zablokować w żaden sposób przyszłego właściciela? I jak najpewniej I najszybciej zrobić back up? Będę wdzięczny za rozrysowanie, że jak wpadnę do domu to tylko będzie klik, klik o zrobione :)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście tego tematu.

 

W chodzisz w zarządzanie pamięcią, zaznaczasz save i kopiujesz. Save również może lecieć od chmury jak masz w PS Plus.

Dezaktywujesz konta podstawowe.

Przywracasz konsolę od ustawień fabrycznych z formatem dysku.

 

Nie powiem CI gdzie to dokładnie jest bo od dawna PS4 nie używane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wszystko zrobilem jak trzeba. Savy zrzucilem na USB oraz do chmury. Przytaszczylem Pleja Pro, zassalem wczesniej kupiony kontent (pare gier) i chcialem kontynuowac gre (GT Sport orat GTAV). I o ile w GTS wszystko jest OK, tak w GTA V odpala mi gre od poczatku. CZyli tak, jakby zadnego sejwa nike bylo. Z chmury pobralo mi jakies dwa pliki, male (4 i 10 MB). Widzialem, ze data ich utworzenia, nie przapadala na date, kiedy rzeczywiscie te sejwy zgrywalem.

Z kolei na sticku USB mam katalog PS4-EXPORT-BACKUP-201704242358_00 (najwyrazniej dokladny czas i data robienia backupu) - i tu plik archive.dat o wadze 3,5GB, ale konsola twierdzi, ze nic tu nie ma. Koipiowalem ten plik do katalogu glownego sticka, ale bez zmian.

Co i gdzie skopalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty zrobiłeś pełny backup czy każdy save osobno zgrywałeś?

W ustawieniach konsoli i potem w systemie masz opcje przywracania kopii zapasowej, tam możesz przywrócić to co masz na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1.

 

20 minut temu, Klaxxon napisał:

Z kolei na sticku USB mam katalog PS4-EXPORT-BACKUP-201704242358_00 (najwyrazniej dokladny czas i data robienia backupu) - i tu plik archive.dat o wadze 3,5GB, ale konsola twierdzi, ze nic tu nie ma. Koipiowalem ten plik do katalogu glownego sticka, ale bez zmian.

Konsola sama tworzy foldery z kopią save itp. Nic nie kombinuj.

Folder jest folderem backupu a nie folderem ze skopiowanymi save'ami.

Skopiuj save'y i po problemie.

Pamiętaj że konsola nie widzi save z  grą do póki ta nie jest zainstalowana. 

Pamiętaj również że musi to być dokładnie ta sama wersja (ID) gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko no chyba to jest backup, ale na moj rozum, back up zaiwerac powinien tez save´y z gry. I zeby byla jasnosc - na dysku konsoli nic nie mialem, bo to nowa konsola (oddalem zwykla, a wzaielm Pro). Jedyne dane mam wlasnie na sticku USB i w chmurze.

 

@SephiroT Wersja gry jest ta sama - kupiona w PSS. I jak mam skopiowac save, skoro jest jeden plik tam? Mam recznie wrzucic ten caly folder na dysk konsoli?

Trzeci raz rozpoczynac GTA V nie bardzo mam ochote (ze wzgledu na ograniczenia czasowe, bo gra jest oczywiscie jest przednia), ale jesli postep w grze Drive Club poszedl w pizdu to chyba mnie szlag trafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaxxon

- Ustawienia

- Zarządzanie zapisanymi danymi aplikacji
- Zapisane dane w pamięci masowej systemu

 

Kopiujesz na USB i opcjonalnie do chmury

 

Później robisz podobnie tylko zamiast dysku wybierasz USB i kopiujesz na nową konsolę.

 

Na Pendrive żadnych folderów nie przenosisz, nie podmieniasz, nie kopiujesz itp. Struktura katalogów ma być taka jaką zrobiło Ci PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wczesniej tak zrobilem i wyszlo tak jak wyszlo...:ExHPnhn: ze na USB nic nie widzi (mimo, ze jest tam klocek 3,5GB - chyba, ze to tylko jakis back up, bez saveow) a z chmury mi pobralo cos, tylko nie ostani save...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a na pewno wybrałeś dokładnie to co napisałem?

Bo kopia zapasowa gry a kopia zapasowa danych gry (save) to 2 różne rzeczy. 

 

Zwykle folder z save z grą to ID gry + jakieś dodatkwoe napisy a w środku jest kilka plików 

CRC.BIN

ICON0.PNG

PARAM.PFD

PARAM.SFO

USERDATA.BIN

 

...save otwierasz dokładnie na tym samym koncie? Bo save podobnie jak na PS3 jest przypisany do danego konta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy sie moze wlasciwych pojec przede wszystkim. Dysk to dysk konsoli. Dysk internetowy, to chmura. USB to Pendrive.

Wiec tak, wszystko zrobilem jak piszesz. 

Teraz pobralem dane z chmury do DriveCLub, i jest jeszcze wiekszy przypal, bo mam poziom kierowcy 51, ale 0 zdobytych gwiazdek i domylsne ustawienia kierownia czy dzwiekow. Paranoja jakas. Nie rozumiem tego.  ANi tego, co mam na Pendrive w takim razie. 

Patrzylem na inne dane zapisane na tym smisznym dysku internetowym, i np w Projekt Cars mam tylko pliki ustawien gracza, a nie ma zadnego save´a. DLaczego to kurestwo cale sie nie przekopiowalo tylko czesc? W ogole caly back up powinien zawierac postep w grze. Na co mi back up, skoro gre i tak musze przechodzic od poczatku? Rece opadaja.

 

PS. Tak, to jedno i to samo konto. Mozliwe, ze na starym PS4 mialem je polaczone z FB, ale to chyba nie rzutuje.

 

 

Edytowane przez Klaxxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backup gry to backup danych gry które możesz sobie ponownie pobrać/zainstalować z płyty. Dla tych ze słabym łączem.

Zapisy w PS+ / chmurze są automatyczne TYLKO wtedy gdy konto jest ustawione jako podstawowe.

Zrób format pendrive i skopiuj wszystko ponownie ręcznie.

To jest Sony, tego nie ogarniesz. 
Między innymi z takich powodów jak ten siedzę teraz u konkurencji ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta sprawa jest dziwna. Osobiście sam przerabiałem wymianę dysku w ps4 trzy razy, za każdym razem wysyłając a potem pobierając sejwy z chmury, i nigdy nie miałem problemu. Wszystko bangla jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KOMARZYSKO

O ile zrobisz to ręcznie i wiesz dokładnie co robisz ot ja też nie widzę problemu ;)

Sprawa się komplikuje jak się dzieli konta i nie do końca się ogarnia temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam juz co robic zadnych formatow, skoro nie mam sejwow sprzed wymiany.

A konto rzeczywiscie bylo wspoldzielone z bratem. U niego pewnie moj profil jest - to daje jeaszcze nadzieje na odzyskanie sejwa? Nie sadze jednak...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Automatyczne save'y robiłyby się na Twoim koncie na konsoli brata jeżeli tam Twoje konto jest podstawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do niego, i ma dokladnie te same sejvy GTAV co ja. CO jednak zauwazylem - inne gry, zachmurzyly mi sie z data marzec/kwiecien, ale 2016 roku... Czyli od ponad roku nie wysylaly nic na dysk internetowy? To by znaczylo, ze funkcja automatycznego wysylania, bylaby odhaczona. ALe wtedy nie wyslaloby mi przeciez sejwa z GTA gdy je wczoraj uruchimilem, kasujac nadpisujac poprzedni progres, tym swiezym - z reszta GTA wlaczylem doslaownie na 15 sekund. Jak zobaczylem, ze gram od poczatku, to od razu wylaczylem. CZy w tym czasie moglo juz namieszac? A moze w nowej konsoli byly inne ustawienia domyslne? Eh, nie sadze. Przeciez je ustawia sie online... 

Pisalem do SOny na FB, to kazali mi zadzwonic do COK. NIe sadze, zeby cos zrobili, ale moze mi wytlumacza, jak te savy zgrywac na USB i chmure, w przypadku wspoldzielenia konta... Choc w sumie to juz bez roznicy tez, bo konsoli juz nie bede znmienial. Szkoda troche tych wyskilowanych czasow w DC i GTA... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest teraz tak że nowa konsola ustawia się automatycznie na podstawową? Ktoś coś o tym pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem.
"OFW 4.50 wprowadza ważną zmianę. Od teraz konsola ps4 na której pierwszy raz zalogowano się z nowego konta jest ustawiana jako podstawowy system dla tego konta.
"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam porzyczylem koledze plejke kiedys mial konto na ps3 obecnie gra na nim W fife na PC I pisze ze nie moze sie zalogowac na nie na moim ps4 nie mam pojęcia dlaczego nie może się zalogować na mojej konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, odyn napisał:

Witam porzyczylem koledze plejke kiedys mial konto na ps3 obecnie gra na nim W fife na PC I pisze ze nie moze sie zalogowac na nie na moim ps4 nie mam pojęcia dlaczego nie może się zalogować na mojej konsoli

 

Więc tak:

 

Napisz normalnie po polsku, z jakąś sensowną składnią i interpunkcją, to wtedy może ktoś ogarnie temat i pomoże...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał mi że nie działa bo on na kompie loguje się do ea sport a tu jest PlayStation 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, odyn napisał:

Napisał mi że nie działa bo on na kompie loguje się do ea sport a tu jest PlayStation 

 

Dobra cóż niech stracę a hooy, choć z zasady na debilne problemy nie odpowiadam/pomagam...

 

Zakłada nowe konto PSN, na tym koncie loguje się do gry i łączy to konto PSN z kontem EA i już...

 

Nie pytaj więcej, bo google nie gryzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.

Do nie dawna miałem 2 gry na płycie teraz będę mieć je cyfrowe, czy save'y będą kompatybilne?

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×