Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącz dostawanie wiadomości od nieznajomych i po sprawie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to niemożliwe w moim przypadku, ale jednak. Stało się, ktoś podiwanił moje konto na PS4. Do tej pory nie wiem jak to możliwe i w sumie będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź. Nigdy nie klikałem w żadne phishingowe maile, wiadomo. Hasła ani loginu nigdy nigdzie nie wysyłałem. Konto nieużywane od dwóch lat odkąd przesiadałem się na klocka, ale i tak trochę szkoda tych X lat + trochę zacząłem się obawiać, bo mimo faktu. że jest to moje rozdziewiczenie jeśli chodzi o jakąkolwiek kradzież konta to nie daje mi spokoju jak to się stało. Nie sądzę by ktoś bruteforcem specjalnie atakował akurat moje konto. Bo po co? Hasło oczywiście jest nieco bardziej skomplikowane niż 12345 :smart:

 

Tak więc w sobotę o 4 rano przyszedł mail od Sony, że nastąpiła zmiana identyfikatora wpisu. Głośno się zaśmiałem - Bruner nie ze mną te numery. Tani phishing na mnie nie działa. Z ciekawości myślę sobie zaloguję się na konto i sprawdzę (oczywiście nie z maila od Sony z odnośnikiem), a tu niespodzianka - nie da się. Przywrócić hasła też nie, bo nie ma takiego maila powiązanego z kontem.

 

Z góry dzięki za porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety chyba nie miałem, ale nie jestem pewny. Wiem, że to głupota, ale w momencie jak zakładałem konto to tej opcji nie było. Od kilku lat gdzie tylko się da to poustawiałem, więc nie mam pewności czy było czy nie. To i tak nie rozwiązuje kwestii skąd ktoś miał te dane, skoro nigdy nie wysyłałem nigdzie loginu,  a tym bardziej hasła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączona to dostajesz sms z kodem i wpisujesz go przy logowaniu, ta opcja pojawiła się później, może to by pomogło, wielka szkoda ze tak się stało, nie mam wiedzy na ten temat aby odpowiedzieć jak to zrobili, ale ustaw sobie ta weryfikację, możesz napisać do sony ale nie wiem czy uda Ci sie odzyskać konto, nie mialem takiej sytuacji i mam nadzieję ze mnie nie spotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem, że to niemożliwe w moim przypadku, ale jednak. Stało się, ktoś podiwanił moje konto na PS4. Do tej pory nie wiem jak to możliwe i w sumie będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź. Nigdy nie klikałem w żadne phishingowe maile, wiadomo. Hasła ani loginu nigdy nigdzie nie wysyłałem. Konto nieużywane od dwóch lat odkąd przesiadałem się na klocka, ale i tak trochę szkoda tych X lat + trochę zacząłem się obawiać, bo mimo faktu. że jest to moje rozdziewiczenie jeśli chodzi o jakąkolwiek kradzież konta to nie daje mi spokoju jak to się stało. Nie sądzę by ktoś bruteforcem specjalnie atakował akurat moje konto. Bo po co? Hasło oczywiście jest nieco bardziej skomplikowane niż 12345 :smart:
 
Tak więc w sobotę o 4 rano przyszedł mail od Sony, że nastąpiła zmiana identyfikatora wpisu. Głośno się zaśmiałem - Bruner nie ze mną te numery. Tani phishing na mnie nie działa. Z ciekawości myślę sobie zaloguję się na konto i sprawdzę (oczywiście nie z maila od Sony z odnośnikiem), a tu niespodzianka - nie da się. Przywrócić hasła też nie, bo nie ma takiego maila powiązanego z kontem.
 
Z góry dzięki za porady
Dzwoń do Sony.
Wyjaśnij sprawę.
Podajesz pierwszego maila na którego założyłeś konto i datę urodzenia.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, rzeczywiście. Podałem maila, datę urodzenia i miła pani wysłała na maila reset hasła, od razu zresetowałem i dodałem dwustopniową weryfikację.

 

Ale jest jeszcze zabawniejsza sprawa. Jakiś "miły" złodziej się trafił. Na koncie miałem 199 zł i dokładnie tyle samo zostało :notbad:

 

Nie wiem, jakiś Robin Hood czy ki hooy :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jakiś nieświadomy gość kupił Twoje konto od ruskich na Plati czy gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa nie daje mi jednak spokoju, jak to się stanęło.

Bo trochę przypał, że gościowi z IT wykradają konto, a sam zawsze wszystkim pracownikom w firmie mówię co robić żeby zmniejszyć ryzyko i ogólnie o bezpieczeństwo swoich danych dbam czasem aż do przesady :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Geble napisał:

Jedna sprawa nie daje mi jednak spokoju, jak to się stanęło.

Bo trochę przypał, że gościowi z IT wykradają konto, a sam zawsze wszystkim pracownikom w firmie mówię co robić żeby zmniejszyć ryzyko i ogólnie o bezpieczeństwo swoich danych dbam czasem aż do przesady :30vm3cw:

To nie Twoja wina a Sony.

Oni je "wydłubują" od nich dlatego tak handel tym kwitnie.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajne ze się wszytko dobrze skończyło, nie ma sie co obwiniać stawiam ze to wina sony i ich zabezpieczeń, oczywiście ciągle pracuja nad poprawą a efekktow jak widać nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem PS + z allegro, wszystko fajnie zalogowałem się na nie i ustawiłem jako podstawowe. Gdy przelogowuje się z konta z allegro na swoje prywatne konto to uprawnienia plusa nie przechodzą? Może mi ktoś wyjaśnić o oco chodzi i jak to się robi? Nigdy nie miałem psa i jestem ciemny w temacie? Chciał bym zapytać jak to wygląda w przypadku gdy te 30 dni na które mam ważność plusa się skończy. Czy będę mógł wywalic to konto i kupić następne a reszta z mojego konta zostanie zachowana (chodzi mi o wyniki trofea itp)??? PS. Zapewne było tysiąc razy ale nie mogę znaleźć :/

Edytowane przez gikru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupilem PS + z allegro, wszystko fajnie zalogowałem się na nie i ustawiłem jako podstawowe. Gdy przelogowuje się z konta z allegro na swoje prywatne konto to uprawnienia plusa nie przechodzą? Może mi ktoś wyjaśnić o oco chodzi i jak to się robi? Nigdy nie miałem psa i jestem ciemny w temacie? Chciał bym zapytać jak to wygląda w przypadku gdy te 30 dni na które mam ważność plusa się skończy. Czy będę mógł wywalic to konto i kupić następne a reszta z mojego konta zostanie zachowana (chodzi mi o wyniki trofea itp)??? PS. Zapewne było tysiąc razy ale nie mogę znaleźć :/
To zadzwoń sobie do sprzedającego, niech on się z tobą "pałuje" a nie tutaj szukasz naiwniakow...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

To zadzwoń sobie do sprzedającego, niech on się z tobą "pałuje" a nie tutaj szukasz naiwniakow...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

na koncie od sprzedajacego jest wszystko wporzadku , najwyrazniej ja cos robie zle.

 

ps. i po pierwsze nie szukam naiwniakow...tylko pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, gikru napisał:

 

na koncie od sprzedajacego jest wszystko wporzadku , najwyrazniej ja cos robie zle.

 

ps. i po pierwsze nie szukam naiwniakow...tylko pomocy

 

Zrozum, że nie jest tu mile widziane GDY pojawia się ktoś z lamentem, bo kupił coś na allegro...

 

Kupiłem, przycebuliłeś ? super! ale jak coś nie działa, to szukaj pomocy u tego u kogo kupiłeś...

 

BTW: Cebulić to trza umić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gikru napisał:

 

na koncie od sprzedajacego jest wszystko wporzadku , najwyrazniej ja cos robie zle.

 

ps. i po pierwsze nie szukam naiwniakow...tylko pomocy

W kwestii cebulackiego konta z Allegro raczej nikt ci nie pomoże. Cebulić cza umić.

Na pierwszej stronie masz wszystko opisane jak legalnie dzieli się konta.

Nie wiem o jakie uprawnienia CI chodzi ale w Twoim przypadku powinien Ci działać multiplayer i gry z Plusa o ile ktoś je zaklepał na tym koncie na którym jest plus.  Na końcu to konto musisz dezaktywować jako podstawowe i wywalić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Zrozum, że nie jest tu mile widziane GDY pojawia się ktoś z lamentem, bo kupił coś na allegro...

 

Kupiłem, przycebuliłeś ? super! ale jak coś nie działa, to szukaj pomocy u tego u kogo kupiłeś...

 

BTW: Cebulić to trza umić...

1.Jak ci się nie chce bądź nie wiesz to mo nie pomagaj ale i nie pisz jakiś bredni o lamencie.

2.Wydaje mi sie że to forum jest od tego aby pomagać mniej doświadczonym uzytkownikom platformy ps4.

2 minuty temu, SephiroT napisał:

W kwestii cebulackiego konta z Allegro raczej nikt ci nie pomoże. Cebulić cza umić.

Na pierwszej stronie masz wszystko opisane jak legalnie dzieli się konta.

Nie wiem o jakie uprawnienia CI chodzi ale w Twoim przypadku powinien Ci działać multiplayer i gry z Plusa o ile ktoś je zaklepał na tym koncie na którym jest plus.  Na końcu to konto musisz dezaktywować jako podstawowe i wywalić. 

 

 

dzięki , kupiłem bo myślałem że to jest normalnie jakiś klucz czy coś a nie jakieś konto. Następnym razem kupie normalnie na trzy miechy i już

a o co chodzi z tym zaklepaniem ?

ja mam gierki na płytach i chciał bym, w nie grać ?

Edytowane przez gikru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gikru

Akurat @DigitalMan_PL ma tu rację. To jest proceder i szemrany zakup. Sprzedaż kont jest nie zgodna z regulaminem Sony i bardzo szara względem prawa. Nikt Ci tu nie będzie z tym pomagał.

 

Co do działania samego plusa i zaklepywania gier - w ramach usługi PS+ dostajesz co miesiąc gry na konto na którym jest aktywna usługa - tylko trzeba je sobie "kupić za 0zł" na tym koncie inaczej przepadają. Licencja na nie też trwa tyle na ile masz wykupionego Plusa.

Dlatego ludzie którzy budują bibliotekę gier kupują Plus ana swoim koncie, ewentualnie dzielą je z kimś znajomym. 

 

Płyty nie mają z tym nic wspólnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, SephiroT napisał:

@gikru

Akurat @DigitalMan_PL ma tu rację. To jest proceder i szemrany zakup. Sprzedaż kont jest nie zgodna z regulaminem Sony i bardzo szara względem prawa. Nikt Ci tu nie będzie z tym pomagał.

 

Co do działania samego plusa i zaklepywania gier - w ramach usługi PS+ dostajesz co miesiąc gry na konto na którym jest aktywna usługa - tylko trzeba je sobie "kupić za 0zł" na tym koncie inaczej przepadają. Licencja na nie też trwa tyle na ile masz wykupionego Plusa.

Dlatego ludzie którzy budują bibliotekę gier kupują Plus ana swoim koncie, ewentualnie dzielą je z kimś znajomym. 

 

Płyty nie mają z tym nic wspólnego. 

 

rozumiem o co chodzi w końcu, pierwszy i ostatni raz kupiłem coś takiego , myślałem ze to jest okey , też chce budować swoją bazę gier i następnym razzem kupie sobie oficjalnie abonament na swoje konto.

dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie, czy ktoś z Was używa na Playstation Store karty przedpłaconej/prepaid? Najchętniej wziąłbym sobie taką kartę w Millennium gdzie mam konto ale mam wątpliwości czy takiej karty można użyć do zakupów na PSS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kartę wirtualną przedpłacową w ING i wszystko hula jak najlepiej.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy mając CoD WW2 na nieaktywowanym koncie da się grać ze swojego głównego profilu ? Tak jak to jest np. w COD Remastered. Tam wystarczyło uruchomić grę z konta, na którym jest CoD (konto nie aktywowane jako podstawowe), dodać swoje główne konto na split screenie, a następnie opuścić split screen z nieaktywowanym kontem  i można było pykać na własnym profilu, na pełnym ekranie :) Byłbym wdzięczny gdyby ktoś to sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policja z Bydgoszczy 30 latek bany jak się trzymasz? szukają Cie?:xzibit:

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś dlaczego mogę aktywować swój profil jako podstawowy, mimo że na innej konsoli był już aktywowany (w momencie aktywacji na mojej konsoli) ? Sony coś zmieniło, czy tylko ja tak mam ? Wcześniej na pierwszej konsoli trzeba było dezaktywować,  aby na drugiej zadziałało, ewentualnie przez stronę PSN dezaktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×