Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak ta sama gra ma inny kod tzn ze na 100% dodatek nie bd działać tak? Czy bez roznicy? Rozumiem ze bedzie dzialac? 

 

wole sie upewnic przed kupnem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kodów na pudelkach Jesli ta sama gra ma inny kod tzn ze na 100% dodatek nie bd działać tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ilu konsolach jednocześnie mogę mieć aktywowane konto PS+?

 

Np. 2X Ps3 oraz 1X Ps4 lub Ps3 + Ps4 oraz PsVita.

 

Jeżeli już to pytanie było to przepraszam.

Bo z tego co jest w 1 poście wynika,żemożna aktywować na więcej niż 6 konsolach.

 

Na ilu konsolach może być aktywowane jedno konto?

2x PS3

3x PS Vita

1x PS4 jako Konto podstawowe, Nieskończona ilość jako Konto NormalneKonto Gość (do weryfikacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl trochę logicznie. ;) To jest jedno i to samo pytanie.

Na tylu na ilu można mieć na raz aktywowane konto posiadające PS+.

 

Biorąc pod uwagę że na raz na konto możesz być zalogowany  z jednego typu konsoli (1x PSV, 1x PS3, 1x PS4) to:

 

3x PS Vita (realnie 1x bo nikt chyba nie ma więcej niż 1PS Vita z ustawionym swoim profilem)

2x PS3 (tutaj się nic nie zmieniło od wielu miesięcy)

1x PS4 jako konsola główna + nieskończona ilość konsol standardowych (czyli na przykład moje konto z plusem ma dajmy na to brat brat jako podstawowe, gra na swoim własnym korzystając z mojego plusa, a ja w tym czasie mogę latać między 20stoma innymi konsolami i logując się tymczasowo na swoje konto (zalogowany na jednej konsoli na raz) i na nim grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy w temacie PSN/SEN. Planuje kupić PS4 w USA, a do tego Playstation plus. I teraz kluczowe pytanie:

Czy kupić kod w US czy w Polsce? (mam jeszcze PS3 więc korzystałbym też z gier na tą konsole). Bo jak dobrze rozumiem - nie mogę sobie przedłużyć polskiego konta kodem z USA?

Jeśli kupie kod w US (to rozumiem że będę musiał założyć nowe konto SEN) to czy będę mógł w europie grać na europejskich serwerach?

Czy mając konto US będę mógł dokupić polskie DLC do polskich gier z płyty kupionych w Polsce? Czy po prostu na moim obecnym polskim koncie PSN będę kupować te dodatki a na drugie konto będę je udostępniać poprzez ustawienie obu kont na podstawowe?

Jeżeli wybiorę konto US do PS+ to będę musiał się trzymać tego konta już do końca? Tzn Jeżeli za rok będę chciał przejść na konto PL - to stracę dostęp do gier z PS+ z konta US?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twojego posta i sie zastanawiam ...po co chcesz zakładać konto US?

Konsoli nie robi różnicy czy ma konto EU czy US.

Możesz normalnie pracować na swoim koncie na konsoli z US czy z JP.

 

Co do Twoich pytań:

- Kodem z US nie przedłużysz konta EU.

- Jeżeli kupisz kod w US to będziesz musiał założyć konto US i ustawić je jako podstawowe na PS4.

- Dostęp z rzeczy z konta US  będziesz miał na koncie własnym (jeżeli konto US ustawisz jako główne) więc będziesz mógł grac na "serwerach europejskich - ale nei wiem o jakie serwery ci chodzi bo większość gier nadal ma połączenie Peer 2 Peer. 

- DLC - zazwyczaj nie ma z tym problemu. 

- Plus jest na konto a nie na konsolę a dostęp do zawartości aktywowanej na nim jest tak długo jak masz go aktywnego czyli tak, będziesz musiał się go trzymać cały czas w kwestii Plusa ale grac nadal będziesz mógł na swoim europejskim. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok w USA kosztuje 50$ a w Polsce sporo więcej. Widziałem też parę promocji gdzie kod na rok czasu był dodawany w trochę niższej cenie - temu chciałem pokombinować z kontem USA. Ale teraz widzę ze nie ma sensu. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

$50 = 150zł przy obecnym kursie.

http://www.fabrykakluczy.pl/gra/playstation-network-27/365-dni-plus-playstation-network-plus-card-psn-154.html

169zł PS Plus na rok.

 

20zł różnicy to sporo?

W PS + US gry tylko po angielsku a czasem zupełnie inne tytuły niż w Europie (PS3/Vita). 

Pamiętaj też żeby zapłacić w PSN US musisz mieć albo PayPal albo zweryfikowaną kartę płatniczą/kredytową US albo jakieś dziwne wirtualne karty płatnicze, ale zastanów się czy chce ci się kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartami to nie mam problemu. Co do cen to zapomniałem że w us doliczają tax. Polską ceną to się sugerowałem tą z psn czyli 195. Myślałem że Sony pilnuje aby nikt nie sprzedawał poniżej ceny sugerowanej, miło jest się rozczarować w tej kwestii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cena Sugerowana" to ich cena, ale są też karty zdrapki w sklepach gdzie cena już może być niższa (zależy od sklepu) oraz kody generowane przez "odsprzedaż" (reseller). Poza tym ostatnio nawet Amazon może sprzedawać kody na gry cyfrowe. Jakie zaściankowe i zapatrzone w wyzysk Sony by nie było, to coś tam się jednak rozwija. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeden fakt. Allegro zalane ofertami gier na jedno pobranie na ps4. Kumpel kupił. Najlepsze że gra działa normalnie na jego profilu a konto nie ustawiane na główne.

Czyli jakim cudem oni ogarniają grę na 2 pełne konsole ? bo że potem dezaktywują i sprzedają dalej jest oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto do którego dostęp kupił musiał ustawić jako główne. Inaczej się nie da. Koleś od razu zmienił hasło i pewnie zrobił awaryjny reset i sprzedał slota ponownie a kolega został z kontem zombie. Jeżeli w tym momencie stanie mu się coś z konsolą lub zrobi format to traci grę bezpowrotnie.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zobacz. Np. Infamous 260zł, w tym wypadku sprzeda 2x139,99 - allegro wychodzi na 0. Musi być gdzieś haczyk panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haczyk jest w tym że od razu sprzedaje grę dwa razy a za pół roku kolejny raz i tak co pół roku może.

...chyba że jeszcze jakiś inny sposób mają. Ja się od tego trzymam z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj napotkal mnie maly blad w systemie, na moim profilu dezaktywowałem konsole ps 4 jako podstawową. Ponownie chciałem aktywowć i wyświetla się błąd np-34993-8. Konto nie jest ustawione na innej konsoli a ja nie mogę zagrać w ani jedną grę zakupioną na ps store. 

Edytowane przez marcinos9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak założę nowe konto aby z kumplem kupować gry na pół, zakupie na nim grę i udostępnie mu dane , to będziemy mogli grać obaj na swoich konsolach jednocześnie?

W sensie, że ja na swoim normalnym i on na swoim.

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o ile jedno z tych dwóch kont będzie posiadało grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.?

A nie jest tak, ze jeden z nas musi ustawic to konto jako glowne, a wtedy nie może grać na swoim i zdobywać trofeów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego jak napisałem - grę musisz kupić na swoje konto i mu udostępnić labo niech kumpel kupi i ci udostępni. Maz to opisane w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę nie typowe pytanie odnośnie konta.

Na swoje konto PSN dostaję co jakiś czas wiadomości prywatne o tym, aby wygrać 50$. (ciągle od jednego użytkownika, który jest aktywny, jeśli chodzi o gry ps3)

Czy jeśli wejdę w taką wiadomość, czy ewentualnie wejdę na chat, gdzie czeka na mnie taka wiadomość nie narobię sobie kłopotów?

Czy istnieją jakiekolwiek wirusy rozprowadzane w ten sposób na konta PSN ? Oczywiście te wiadomości przeczytałem na konsoli Ps3, lecz w żadne strony nie wchodziłem itd.

Wiem, że może wydawać się do głupie dla was, lecz ja w tym temacie jestem zielony.

Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąganie albo łańcuszek. 

Olej / zablokuj / zgłoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem. Mianowicie posiadam ps4 i od dawna mam konto psn na którym jest ps plus. Chce się upewnić czy sytuacja wygląda tak jak myślę że wygląda. Mianowicie tak : gdy wyjadę do UK nie będę mógł kupować na psn gier na moim polskim koncie ale konsola normalnie będzie obługiwać gry pudełkowe i czy potrzebna będzie jakaś zmiana regionu...to samo się tyczy Vity którą chce kupić, czy normalnie będzie obsługiwać gry z ps store po zmianie konta psn na Brytyjskie i gry pudełkowe...oraz czy też potrzebna jakaś zmiana regionu... Przepraszam za chaos w wątku i proszę o pomoc jeśli to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz zmieniać konto?

Konsola będzie nadal obsługiwać hry z polskiego konta.

Do tego jeżeli polskie konto masz ustawione jako "Podstawowe" to nawet zakładając konto w UK będziesz miał dostęp do całej zawartości polskiego konta na tej konsoli.

Inaczej wgląda sprawa z PS Vita gdzie na raz możesz mieć nakonsoli jedno konto.

W skrócie - Sony nie ma żadnej blokady regionalnej i nadal możesz korzystać ze swojego obecnego konta będąc w UK. Dla prykładu ja am na konosli wrzucone konto PL, UK i US ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli mogę tam zrobić nowe konto by kupować gry w funtach ale jendocześnie mogę korzystać z polskiego konta i plusa na nim bez potrzeby przenoszenia go na brytyjskie konto. Tyle że na Vicie tylko jedno więc jeśli chciałbym korzystać z dobroci plusa i kupować gry w UK na dwóch konsolach to plusa musiałbym przenieść na brytyjskie ale nie rezygnując z polskiego konta jeśli dobrze to wszystko zrozumiałem... Dzieękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Gry ze sklepu UK nie beda działały na pl koncie tak jak maja sie subskrypcje ps plus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×