Skocz do zawartości
Laptok

Middle-earth: Shadow of Mordor

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety taka ta gra jest. Walczysz z bossem podbiega 20 mobków , uciekasz, szukasz kwiatka, podbiegasz , znowu uciejasz i tak w kółko. 

 

Wyłączyłem bo już mnie to zmęczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

Co robię źle? Podbiegam do jednego kapitana, nagle z jednego już walczę z 3 albo więcej kapitanami i straszna ilością hołoty dookoła. Po paru godzinach żal mi 20 zł - straszny syf, albo ja robię coś nie halo.

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Dokładnie syf i tyle, jedyna gra której nie skończyłem. To wolę dać te 20 zł dzieciom na lody niż to kupić. Rozpoczniesz walkę z jednym gościem zleci się pięciu gości, by po chwili zlecialo się dziesięciu i tak do zesrania. Ubijesz ich, pójdziesz 50 m dalej i to samo. Do porzygania. Nikt mi nie przemówi, że to dobra gra.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna mechaniką walki jest obalenie i dobicie, tylko przy 20 nie ma szans tego wykonać. Biegasz w kółko jak debil zadając lekkie obrażenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tak, potem jak masz skille, że szybciej robisz wykończenie, walisz obszarówki to żadna liczna Ci nie straszna, wręcz szukasz większych grup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko a po jakim czasie ewentualnie po której misji bo nie wiem czy długo dam rade.

 

Druga rzecz - czy określone rejony na mapie maja swój poziom trudności - tak jak to było w asasynach czytelne tak tutaj nie mam pojęcia czy na całej mapie jest ten sam poziom trudności czy są różne ?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom jest ten sam, tyle że właśnie to Twoje umiejętności ograniczają pole zabawy na początku. Nie rzucaj się na duże liczby, na trolle, itd.

 

Pakuj umiejętności przede wszystkim w jak najszybsze wykończenia, żebyś co chwila mógł zabijać. Było chyba też, że po uderzeniu nie kasuje Ci licznika combo, ale już nie pamiętam. W dużej grupie jest też dobrze użyć brutalnego wykończenia, bo to odstrasza całą resztę i masz trochę miejsca. Chyba tak to się nazywało.

 

Najważniejsze to wyczuć ten cały "flow", na tym właśnie polegają tego typu walki. Nie napalaj się na uderzenia, uderz kilka razy, wykończ i zbij kontrę, potem znowu uderz i wykończ. Jak to wyczujesz to możesz nawet w miejscu stać i robić combo ponad x100. Jedynie łuczników trzeba szybko ściągać naszym łukiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Serio ja się nie rzucam na duże grupy tylko jak ktoś tu ładnie napisał ( swoja droga dzięki bo myślałem ze ja jakoś się do tego złe zabieram a widzę ze taktyka podobna u nas ) jak szukam tego chwasta aby się uleczyć to robi się ich strasznie dużo i nie ma szans.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ta gra jest dziwnie zrobiona, bo początek jest to naprawdę najtrudniejszy, a im dalej tym prościej. Na samym końcu dosłownie przelatywałem przez wszystkich.... A walka z ostatnim bossem jest sama w sobie żenująco prosta.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam aby w tej grze było cokolwiek trudnego :D, dawny Viking to było wyzwanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po pary walkach gdzie walcząc znowu z jednym gościem robiło się ich za dużo grę zwróciłem. Pewnie ja robię coś nie tak ale gram dla funu a nie aby się wkurzać.

 

Dzięki za odpowiedzi

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jedynym dziwakiem któremu ta gra się podobała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jestem jedynym dziwakiem któremu ta gra się podobała.

Skończyłem podstawkę na PS4, xbone, kupiłem teraz GOTY na promce za 10 zł i skończę trzeci raz.

...Ale ja nie jestem normalny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że gra jest zła, tylko jest mega nudna i powtarzalna, to spora różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, malpka napisał:

Chyba jestem jedynym dziwakiem któremu ta gra się podobała.

Nie jedyny ;) tez mi sie mega podobala i kupilem ja ponownie zeby przypomniec sobie przed druga czescia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój link przenosi do wersji Game of the Year Editon. Więc to raczej to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Patricko napisał:

Twój link przenosi do wersji Game of the Year Editon. Więc to raczej to.

Na obrazku jest GOTY ale nazwa pakietu to

Śródziemie™: Cień Mordoru™ - Złota edycja

 

dlatego nie wiem czy to jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota edycja ma po prostu Season Pass osobno, a GOTY ma już wszystko w sobie. Tyle, że GOTY ma osobną listę trofeów niż zwykła z dodatkami.

U mnie na angielskiej wersji sklepiku normalnie wszystko GOTY jest. Nigdzie nie ma nic o Złotej Edycji więc stawiam, że błąd w tłumaczeniu jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo widze ze gra pojawia sie w coraz to kolejnych promocjach.

Czy osoba ktora nie ma pojecia o swiecie Tolkiena, bedzie sie w niej dobre bawic (odbilem sie wielokrotnie od Wladcy pierscieni w formie ksiazkowej, do filmow nawet nie podchodzilem). 

Bo tak patrze na PC i 5eur za kompletne wydanie wydaje sie byc smieszna cena. 

Z tego co pobieznie przejrzalem ten watek to jest bardziej gra akcji nizli RPG, tak?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MagEllan napisał:

Szybkie pytanie bo widze ze gra pojawia sie w coraz to kolejnych promocjach.

Czy osoba ktora nie ma pojecia o swiecie Tolkiena, bedzie sie w niej dobre bawic (odbilem sie wielokrotnie od Wladcy pierscieni w formie ksiazkowej, do filmow nawet nie podchodzilem). 

Bo tak patrze na PC i 5eur za kompletne wydanie wydaje sie byc smieszna cena. 

Z tego co pobieznie przejrzalem ten watek to jest bardziej gra akcji nizli RPG, tak?

 

 

 

 Jeżeli odpowiada Ci sama forma rozgrywki, to nie masz co się obawiać historii. Wprawdzie jest osadzona w uniwersum LotR, ale historia jest luźno powiązana. Co nie zmienia faktu, że gra jest w klimatach fantasy, więc jak ktoś nie lubi gatunku, to może czuć się zawiedziony. 

Sama gra to IMO  bardziej sandbox z elementami rozwoju postaci niż RPG. 

Edytowane przez sLk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bylo w jakims bundlu, gra wyglada ok, na moim sprzecie 60fps jest, przelecialem przez prolog i jest dobrze.

Orki, delfiny, czy inne ssaki morskie nie ma znaczenia - jesli siekanie ich, mordowanie z ukrycia czy dystansu bedzie dawalo caly czas frajde :)

Widze ze Monolith a moze raczej WB  Games jako wydawca wzoruje sie troche na ubi game. Podobnie bylo w wypadku wydanego pozniej mad maxa - mapa otwarta jest, zadania glowne poboczne i inne zbieractwo jest, odpowiednik wiez jest - to masz tutaj teren i teraz go czysc.

Z tego co widze to mordor wypada tutaj lepiej bo ma system nemesis ktory moze dodac cos do doswiadczenia z gra (procz czyszczenia mapy).

 

Pogram wiecej to pewnie cos tam skrobne. Pierwsze wrazenia OK.

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co grali w GOTY - bo usialem i chce wiecej czasu spedzic z MoreDoor :P

Dodatki fabularne sa jakos wplecione w glowny watek czy sa oddzielone od niego? W sensie ogrywa sie w trakcie przejscia czy wybiera z menu jako oddzielna mini fabule.

 

Po 2h i 2 misjach glownych oraz zbieractwie roznego badziewia jestem pozytywnie nastawiony. Nie jest to gra ktora by mi zapelusz na glowie przestawila, ale cos co wydaje sie zwyczajnie dobre.

Graficznie na high bez szalu (a wyzej nie chce ustawiac bo wole 60fps nizli uber grafe), muzyke musialem przyciszyc w menu bo za bardzo wychodzila na pierwszy plan. Juz w trakcie 2 godzin grania nieco zauwazylem kopiuj/wklej assetow (zbierz rune - byly 2 jakies 400ft od siebie obie na idealnie takiej samej zburzonej wierzyce i idealnie w tym samym jej miejscu).

Czyszczenie mapy nie wydaje sie byc ponad norme wszystkich mozliwych misji i znajdziek naliczylem miedzy 180-190 wiec tak ok. Walka trzeba wyczyc flow, czasami fajnie sie jest poskradac.

Na plus jest to (moze z czasem bedzie to uber powtarzalne) ze Orkowie/Urukowie prowadza dialogi miedzy soba, to w pierwszych godzinach daje poczucie zycia swiata - gdzie sie nie ruszysz czy siedzisz na runinach czy w krzakach co chwile ktos cos o czyms mowi.

No i gra wydaje sie byc robiona po czesci dla mnie czyli zostan zlo-dupcem a potem jak uber-madafaka rob co chcesz. (w paru grach tak wlasnie gralem najpierw dopakowujac postac a potem bawiac sie juz przekokszona postacia).

 

Kawka, padzik, TV i mozna gre odpalac :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, MagEllan napisał:

Do tych co grali w GOTY - bo usialem i chce wiecej czasu spedzic z MoreDoor :P

Dodatki fabularne sa jakos wplecione w glowny watek czy sa oddzielone od niego? W sensie ogrywa sie w trakcie przejscia czy wybiera z menu jako oddzielna mini fabule.

 

 

Dodatki masz z menu głównego

I szału nie robią żadnego.

Dlatego grając kompletnie je olałem

I na wątku głównym się skupiałem.

To tyle jeśli chodzi o wiersze

Choć chęci radzenia mam najszczersze. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×