Skocz do zawartości
DaraS

The Evil Within

Rekomendowane odpowiedzi

Przyzwyczajajcie się, The Order też będzie miał pasy :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba się przyzwyczaić chociaż ciężko to idzie może faktycznie pasy niczego nie ucinają z obrazu ale jak trzeba się chować i wyglądać z za osłony jest wrażenie że można by było zobaczyć więcej :-) Ogólnie to bohater trochę zasłania plecami widoczność w momentach skradankowych.

Skończyłem dopiero 1 chapter ale wiem, że będzie dobrze dawno takiego tytułu nie było. Gram na X1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge sie przyzwyczaic do tych pasow.Dla mnie jest to bardzo niecodzienny i niewygodny format obrazu.Moze z czasem przestane zwracac na to uwage.

Moze ktos mi powie jak fabula? daje rade?

do 3 chapteru nie uswiadczylem jej za duzo co troche mnie martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie prezentuje na malych ekranach? Gral ktos na vicie w to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie za każdym razem spalam zwłoki. Co będzie jak tego nie zrobię, jakoś nie mam odwagi spróbować ;)

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto techniczne pytanie, czy wasza plejka tez chodzi jak odkurzacz podczas grania w TEW ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bansai, tak, trochę wyje :p

 

Co do fabuły to skończyłem dopiero 4 rozdział i faktycznie historia póki co nie wciąga, ale mam nadzieję, że się rozkręci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to specjalny zabieg artystyczny. Gra jest zrobiona w formacie obrazu 2:35:1, żeby nadać jej kinowego posmaku. Może wydaje się wam, że mniej widzicie, ale w rzeczywistości na obrazie gry mieści się dużo więcej niż w formacie 16:9.

 

Z calym szacunkiem wiecej to moze przy wiekszych rozdzielczosciach mozna by zobaczyc. Przyjmujac ze dluzsza krawedz to 1920pix proste obliczenia pokazuja ze skalowanie obrazu do danej rozdzielosci oznacza iz widzi sie jednak mniej od gory i od dolu... o jakies 32%. 

format 2,35 bedzie mial jesli na szybko dobrze policzylem 1920x814 wiec pol miliona pixeli gdzies ucieka. 

(co moze stac sie nowym zabiegiem wyjasniajacym czemu gry nie beda smigac w FullHD a zamiast tego wiekszosc bedzie smigac w formacie kinowym :) )

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto techniczne pytanie, czy wasza plejka tez chodzi jak odkurzacz podczas grania w TEW ?

 

Osobiscie nie mam ps4, ale zdazylem obejrzec krotkie fragmenty z lets play'ow i na nich nawet bylo slychac wycie konsoli :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem wiecej to moze przy wiekszych rozdzielczosciach mozna by zobaczyc. Przyjmujac ze dluzsza krawedz to 1920pix proste obliczenia pokazuja ze skalowanie obrazu do danej rozdzielosci oznacza iz widzi sie jednak mniej od gory i od dolu... o jakies 32%. 

format 2,35 bedzie mial jesli na szybko dobrze policzylem 1920x814 wiec pol miliona pixeli gdzies ucieka. 

(co moze stac sie nowym zabiegiem wyjasniajacym czemu gry nie beda smigac w FullHD a zamiast tego wiekszosc bedzie smigac w formacie kinowym :) )

 

Chodziło mi bardziej o zakres widoczności, a nie ilość pixeli. 2:39 to format czysto kinowy stworzony do pokazania jak najszerszej perspektywy, bynajmniej nie do ucinania czegoś u góry czy z dołu. Prawdopodobnie gdyby przekonwertować Evil Within w takim stanie jak mamy go teraz na 16:9, ucięło by boki, a góra i dół pozostała bez zmian.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o zakres widoczności, a nie ilość pixeli. 2:39 to format czysto kinowy stworzony do pokazania jak najszerszej perspektywy, bynajmniej nie do ucinania czegoś u góry czy z dołu. Prawdopodobnie gdyby przekonwertować Evil Within w takim stanie jak mamy go teraz na 16:9, ucięło by boki, a góra i dół pozostała bez zmian.

 

To z czym sie zgadzam: jesli konwersje by robili leniwie to najprosciej jest obciac obraz aby pasowal do formatu. Co faktycznie bylo by tragiczne w skutkach. 

Ale jesli liczac pixele zrobili by fullHD widzielibysmy wiecej. 

 

Tak wiec widze osiagnelismy porozumienie :)

 

A tak serio to czekam na wysyp gier w rodzialce 1920x814 (czy podobnej) z pasami na gole i gory i nowe haslo reklamowe Konsole obecnej generacji to przelom wprowadzaja format kinowy, doznania jak nigdy wczesiej - co ja robie jako techniczny... powinniem w marketingu robic ;) ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy prawie się zgodzę, bo format 2:39 ma rozdzielczość 2560x1080. Zastanawiam się jaka by była rozdzielczość tej gry na telewizorach 2:39 (bo takowe są do kupienia), i czy obraz pokrywałby równomiernie cały ekran takiego cacka jak np. to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla tych co już grali,jak framerate ? stałe 30fpsów ? czy może ma spadki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill'n mag

 

standards1.png

tak, jak pisał kill - zwiększa nam się pole widzenia, niestety jesteśmy uwiązani do standardowych tv (większość z nas bynajmniej) co owocuje właśnie pięknymi, czarnymi pasami u góry i dołu ekranu..

 

@reszta:

mnie tam nic nie wyje - konsola chodzi cicho jak zwykle

 

@down

no to zdjęcie nie musi być skalowane - pokazuje tylko stosunek boków do "objętości" obrazu. Teraz zależy właśnie "z której strony" skalujesz - jeśli gra była oryginalnie zrobiona pod ten format to zeskalowanie w dól musi pociągnąć za sobą uwalenie obrazu aby uniknąć sztucznego rozciągnięcia jednej z krawędzi.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy prawie się zgodzę, bo format 2:39 ma rozdzielczość 2560x1080. Zastanawiam się jaka by była rozdzielczość tej gry na telewizorach 2:39 (bo takowe są do kupienia), i czy obraz pokrywałby równomiernie cały ekran takiego cacka jak np. to.

 

Uwaga gdybam: Nie wydaje mi sie.. owszem jesli PS4 mialo by opcje zmiany formatu obrazu na fullHD-kinowy to pewnie tak (a nie wiem czy ma taka opcje niestety) o ile gra by to obslugiwala. obawiam sie ze zwiekszenie obrazu z nizszej rozdzialki do wiekszej moglo by owocowac pikseloza. 

 

A tak zupelnie serio to moze kolejna generacja bedzie miala obsluge obu formatow FullHD(16:9) oraz FullHD(2:39) - ;) pomarzyc dobra rzecz :)

 

@morh

Piekny obrazek ale, w mojej opinii nie do konca prawdziwy bo zaklada ze rozdzialka pionowa jest stala. Przejscie z 4:3 na 16:9 owocowalo czesto obcieciem rozdzialki w pionie. Ten obraz skutkowalby powiekszeniem pola widzenia jesli stale w pionie mialbys 1080 inaczej wystepuje skalowanie. Ale o tym juz pisalem liczac pixele. 

 

//przepraszam i koncze offtop.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O ile sie nie myle jest to mniej niz 1920x1080 wiec niech w dupe sobie wsadza wciskanie kitu. Pasy sa nie dlatego zeby bylo bardziej "cinematic" tylko dlatego ze ciency sa w programowaniu, gra chrupie i ma 1/3 ekranu zaslonieta, zadne gadki tego u mnie nie usprawiedliwiaja/racjonalizuja.

 

Tytul jest super, ale za takie zagrywki powinno sie utylizowac developerow.

 

Mam pytanie dla tych co już grali,jak framerate ? stałe 30fpsów ? czy może ma spadki ?

 

Sa i to bardzo czesto i dosc spore.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa "cinematic experience", a nie wciskanie kitu :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Tu jest odpowiedź na pytanie o framerate.

 

Faktycznie cinematic experience. :D Gierka potrafi spaść do zbliżonych, filmowych 24 klatek na sekundę. :D :D

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, klimat mega, ale czuć multiplatformę. Czasem gra wygląda jakby była robiona pod najsłabszą konsolę, a dopiero potem podbijana. Co nie zmienia faktu, że mamy naprawdę mocny tytuł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już ukończył grę, albo orientuje się jaki jest mniej więcej ile zajmuje przejście gry? Ciekawy jestem jak długi to tytuł, ale i tak jestem już raczej przekonany co do zakupu gry i będę szukał kogoś kto łyknie ze mną grę na dwóch, co zaoszczędzi się chociaż trochę kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocarz, chociaż trąci last genem jeśli chodzi o grafikę.

Paski? Jakie paski?

 

Brać i grać :)

 

Dokladnie, paski ? PASY ;)

 

Ale kupic jak najbardziej warto, dobry szpil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill ale bez nich pewnie grałoby się lepiej;)

W którym chapterze już jestes?

 

Fighterzysko ja też uważam że pachnie trochę poprzednią generacją ale klimat i jeszcze raz klimat...

 

Bansai mi też konsola huczy jak odkurzacz gdy gram w TEWa także to chyba standard.

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, tego w ogóle nie widać. Tak jak kiedyś na telewizorach 4:3 oglądało się filmy panoramiczne, tak teraz na 16:9 można obejrzeć 2:39. Powiem więcej. Świetny pomysł i widziałbym więcej gier w tym formacie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×