Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Juz sie nie smieje z tych ruskow siedzacych w kaskach przed kompem. Pod reka na polce lezy moja maska do paintballa no to mowie sobie czemu nie... ale wczuwka byla :1_grinning: Polecam jesli ktos ma cos podobnego pod reka :)

Lece z sezonem od poczatku i katuje tego mini a celem jest platynka. Najwazniejsze ze brakuje mi recznego (mam go pod prawa lopatka bo szukac przycisku na kierownicy gdy wchodzimy w zakret to masakracja). Wlasnie mialem pisac ze mam pomysl aby rozebrac kierownice i wlutowac sie na plytce pod jakis przycisk aby po prostu wajche do biurka sobie przyczepic a tu wuala ktos juz to zrobil to szybciej pojdzie :24_stuck_out_tongue:
 

 

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 24.12.2016 o 21:49, SkibaPL napisał:

 

Ja tam trafiam w kółko :smile:,jak dla mnie za dużo zachodu i szkoda gwarancji na kierownicę.

Jeszcze mam takie pytanko.Czy można gdzieś podglądnąć tabele rekordów na danych trasach bez ich przejechania.Bo trochę to słabe że trzeba jakiś odcinek przejechać i po jego ukończeniu zobaczyć wyniki na tej trasie.

Edytowane przez Lewy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zajęło mi to trochę więcej czasu niż zamierzałem, ale niestety czas nie sprzyja.

 

Pograłem trochę na ustawieniach od Lar555, filmiki są u mnie na kanale youtube.

A także pograłem na swoich ustawieniach, które udoskonalałem, odkąd kupiłem grę.

Także jak widać po czasach nie jest to specjalnie duża różnica, ale...

Właśnie ale, każdy ma swoje ulubione oraz inne preferencje odczuwania, dla mnie

liczy się precyzja, ale również szybkość reakcji i moc, z jaką kierownica na mnie oddziałuje.

Ustawienia kolegi Lar555 są naprawdę dobre, ale zbyt słabe, jak na moje przyzwyczajenia i wymogi.

Dobrze czuć auto, zmiany nawierzchni, oraz przyczepności, tylko są one zbyt delikatne, nie zmienia

to jednak faktu, że jeździ się całkiem precyzyjnie.

 

Jeśli ktoś ma ochotę, to wrzucam swoje ustawienia, które pasują mi jednak nieco bardziej.

Prawdopodobnie jest to też kwestia przyzwyczajenia, bo przecież gram na nich nieco dłużej.

Ocenicie sami, jeśli chcecie.

 

Opiszę jeszcze jedno, na co zwróciłem uwagę robiąc te testy, mianowicie, kąt skrętu koła,

ma tutaj ogromne znaczenie, widać to na moich filmikach, ale może odrobinę naświetlę sprawę.

Ustawienie 900stopni, które zacząłem testować wraz z w.w. nie należy do moich ulubionych,

ponieważ bardzo znacząco spowalnia reakcję auta i nie pozwala na bardzo szybkie manewry,

czy kontry, ważne na szutrach. Inaczej trochę jest z asfaltem, ale to inna historia.

 

Ja od początku grałem z kątem 560stopni i to jest to, co lubię najbardziej, szybka reakcja,

nieznaczne ruchy kierownicy a do tego dużo precyzji, może nieco mniej, niż przy 900stopniach,

ale już się przyzwyczaiłem. Grałem wcześniej na Logitech MOMO wspaniałej kierownicy, która jednak

miała wadę, sterowniki były lipne i ciągle traciła kalibrację pedału hamulca, po prostu po jakimś czasie

aktywował się na jakieś 5-10% mocy, co skutecznie uniemożliwiało jazdę. Ale nie zmienia to faktu, że

jeździłem na niej kilka ładnych lat. Także Richard Burns Rally, Colin 3, 4 i 5, etc. były katowane do bólu.

 

Hehe, troszkę się rozpisałem, a miało być krótko i szybko.

W razie co, kilka filmików i zdjęcie z moimi ustawieniami.

 

Ustawienia LAR555

Ustawienia Xenomorph

 

ustawienia%20Dirt%20Rally.jpg

 

p.s. Nie mogę znaleźć, jak wrzucić miniaturki filmów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiada ktoś jakieś dobre i sprawdzone ustawienia pod pada? Wiem, że granie w Dirta na Dual Shocku to zbrodnia, ale mimo wszystko spróbuje.

Wysłane z mojego SM-J500FN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna zbrodnia, na padzie gra się dobrze w DIRT Rally, wiadomo na kierownicy będzie lepiej ale ja pomimo, że mam kierownicę to w DIRTa gram właśnie na padzie bo wychowałam się na rajdowkach z kamerą za autem 👍

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, zdecydowałem w końcu zakupić kierownice TM300RS i mam pytanie. Mianowicie, które ustawienia są najważniejsze i jak je ustawić dobrze? Resztę oczywiście będę ustawiał pod siebie w czasie zabawy, ale chodzi mi o te główne. Dzięki z góry za pomoc. :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wstawiam przejazd i replay z mojej ulubionej Fourkety ,ale tym razem Fordem Focusem 2007.

Czas 2:42.210

2 miejsce w Polsce

21 miejsce na świecie

 

SKIBA ,podpasowały mi te ustawienia FF od tych śmiesznych gości, kąt kierownicy już nie bo jak dla mnie 900 stopni to za dużo.Ja muszę mieć max 720.

XENOMORPH ,twoje ustawienia FF jak dla mnie za mocne,ciężko utrzymać kierę w rękach,a kierownica też cierpi.

 

PS. Dodaję też poprawiony czas Alpinką,to już ścisłe top 5 ,wyłączając dwóch oszustów z 1 i 2 miejsca.

 

 

 

dirt focus.jpg

Dirt Rally Alpine Fourketa.jpg

Edytowane przez Lewy69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dzisiaj przyszła mi ta kierownica T300RS i za uja nie mogę jej ogarnąć. Auto reaguje z opóźnieniem, jeździ się gorzej niż na padzie. Szlag mnie trafia, bo nie wiem co poustawiać, żeby było git. Pomóż ktoś, bo to moja pierwsza kierownica i ni uja wiem jak się za to w tej grze zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej , między innymi w moim poście masz wszystkie ustawienia.Najważniejszy jest kąt obrotu kierownicy (calibrate device).W grze rajdowej nie możesz sobie pozwolić na kręcenie kierownicą jak w aucie w którym jeździsz na co dzień.Liczy się szybkość reakcji ,dlatego w rajdówkach kąt najlepiej ustawić między 540 a 720 stopni.Ale na początek możesz spróbować 900 stopni .Resztę ustawień masz na zrzutach ekranu w moich postach jak i innych kolegów.Ale przede wszystkim musisz nauczyć się ogólnie grać na kierownicy.Ja np po zakupie kiery w grze F1 robiłem czasy na jednym okrążeniu gorsze od kółek na padzie o 2 sekundy.Teraz jest odwrotnie.

Dużo grać ,a postępy na pewno przyjdą.

Powodzenia

No i polecam ci zobaczyć ten filmik.Koleś jest najlepszy w Polsce.

 

Edytowane przez Lewy69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc. Pochwal się gdzie i za ile kupiłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie GrandSale za 1136 zł z przesyłką. Tam najtaniej znalazłem.

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grajac na manualu ze sprzeglem mozna wbijac biegi trzymajac caly czas wcisniety gaz. Mozna to jakos wylaczyc? stawiam na jako taki realizm i swietnie sie bawie dopoki nie odkrylem ze w taki sposob biegi tez wskakuja :P. Oczywiscie mozna na to nie zwracac uwagi ale dobrze gdyby przy takich probach auto troche protestowalo. Nie krece super czasow w top 10 tylko bawie sie w karierze byle tylko byc na 1 miejscu i zawsze ten bezpieczny zapas sekund do 2 miejsca uzyskuje. Co z tego ze w realu auto jest przystosowane do lopatek wole namachac sie na manualu bo frajda jest wieksza :24_stuck_out_tongue:

Zrobilem przesiadke z katu obrotu 900 st na 720 i w sumie jest to kwestia przyzwyczajenia. Jesli zaczne troche bardziej ogarniac to na pewno cos nagram z dodatkowa kamerka na kierownice bo tego w waszych filmikach brakuje (widok na kiere chociazby nagrywane telefonem aby poobserwowac jak z nia walczycie)

Edytowane przez SkibaPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dirta za 88 zł w psstore w promocji i musze przyznać że świetna gra, powrót do korzeni pełną gębą, jeśli się ktoś zastanawia bo nie ma kierownicy to polecam bo na padzie gra się rewelacyjnie, szkoda że starej g25 nie da się podpiąć :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą dinksa opisanego pod koniec tematu o kierownicach się da, pytanie tylko jak naprawdę to działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dosyć szybko wbiłem na 540 stopni i tak mi się najlepiej jeździ. Kurde tak zajebista gra, że aż się prosi o jakieś dodatki z nowymi trasami.

A tak swoją drogą, to ciśniecie  włączonym FFB? Bo ja odkąd wyłączyłem uzyskuje zdecydowanie lepsze czasy. Niby fajnie się z tym gra, ale jednak bez jest różnica.

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem dirta za 88 zł w psstore w promocji i musze przyznać że świetna gra, powrót do korzeni pełną gębą, jeśli się ktoś zastanawia bo nie ma kierownicy to polecam bo na padzie gra się rewelacyjnie, szkoda że starej g25 nie da się podpiąć :38_worried:

Ja jestem z tych, co wolą grać w DIRT na padzie pomimo posiadania kółka.

Jestem z tych co pamiętają pierwsze rajdówki na Psx.

Ja dosyć szybko wbiłem na 540 stopni i tak mi się najlepiej jeździ. Kurde tak zajebista gra, że aż się prosi o jakieś dodatki z nowymi trasami.

A tak swoją drogą, to ciśniecie  włączonym FFB? Bo ja odkąd wyłączyłem uzyskuje zdecydowanie lepsze czasy. Niby fajnie się z tym gra, ale jednak bez jest różnica.

Niestety gra nie jest rozwijana i ma dość małą zawartość w porównaniu chociażby do WRC 6...

To największa wada tej gry niestety, brakuje nowych tras, których jest na prawdę mało...

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mikelsgrom1 napisał:

Ja dosyć szybko wbiłem na 540 stopni i tak mi się najlepiej jeździ. Kurde tak zajebista gra, że aż się prosi o jakieś dodatki z nowymi trasami.

A tak swoją drogą, to ciśniecie  włączonym FFB? Bo ja odkąd wyłączyłem uzyskuje zdecydowanie lepsze czasy. Niby fajnie się z tym gra, ale jednak bez jest różnica.

Mylisz pojęcia.FFB , a asysty to dwie różne sprawy.

FFB to naturalne oddziaływania warunków ,nawierzchni , przeciążeń podczas jazdy itp na auto (kierownicę) ,a asysty to pomoc konsoli (komputera) np przy hamowaniu (ABS).Do tego dochodzi kontrola trakcji i manualna bądź automatyczna skrzynia biegów.

Jasne że bez asyst osiągniesz lepsze czasy bo ty decydujesz kiedy zahamować ,a nie konsola która robi to zazwyczaj za wcześnie.

Natomiast jazda bez FFB  na kierownicy mija się z celem.To już wolałbym jechać na padzie z włączonymi wibracjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie do koneserów... Jak z grą na padzie? Bo na razie nie mam hajsu na koło, a chętnie bym pojeździł. Nigdy problemów z samochodówkami nie miałem, ale wolę się spytać, bo jedni mówią, że jest ok i jedynie tras trzeba się nauczyć, a inni że wymaksowanie tej gry na padzie jest niemożliwe. Na pewno nie niemożliwe, bo nawet Vettela ludzie wbijali na padach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim przykładzie napisze, że jedyne auto jakie ogarniałem na padzie do mini cooper z lat 60. Reszta za dużo nerwów mnie kosztowała, więc kupiłem kierownicę, bo uwielbiam rajdy. Jednak widzę dużo opinii na necie, że da się ogarnąć na padzie, tylko trzeba potrenować. Gra jest wymagająca, to fakt i nie ma miejsca na improwizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ktoś ma ochotę się pościgać to zapraszam na rajd Peugeotem 306, zaplanowany jest cały sezon :

monte carlo

szwecja itp

po 6 odcinków lajtowo

Kolejny sezon będzie już pełny.

Punktacja jeśli system nie naliczy to przyjmujemy:

1 miejsce - 25 pkt
2 miejsce - 18 pkt
3 miejsce - 15 pkt
4 miejsce - 12 pkt
5 miejsce - 10 pkt
6 miejsce - 8 pkt
7 miejsce - 6 pkt
8 miejsce - 4 pkt
9 miejsce - 2 pkt
10 miejsce - 1 pkt

 

https://www.dirtgame.com/uk/leagues/league/75009/gar

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Nie takie głupie,  zapomniałem o linku. Już dodane można też wyszukać po nazwie Gar.

Szwecja wystartowała.

Wyniki MonyeCarlo

1. wroberly (PC pozostali PS4) - 25p.

2. hakuna - 18p.

3. Tiames80 - 15p.

4. Diego043 - DNF

5. dropsiu893 - DNF

6. mikelsgrom- DNF

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było pięknie, do ostatniej aktualizacji, która spieprzyła wszystko.

Teraz za każdym razem trzeba wyszukać kierownicę, bo już gra jej nie widzi.

Mało tego, nie wystarczy włączyć ją w opcjach, ale najpierw trzeba przypisać

jakikolwiek przycisk, a dopiero wtedy włączyć kierownicę w opcjach.

Oczywiście wszystkie ustawienia przycisków, oraz ffb, etc. trzeba kurwa robić od zera.

 

Oby jak najszybciej to naprawili.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dirt Rally aktualizację wychodzą raz na rok a więc może się nie doczekamy hahahaha

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×