Skocz do zawartości
Ttweak

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Rekomendowane odpowiedzi

Na Cerberusie jest strasznie dużo Bard'ów i Lancerów (Dragoon). Moja klasa Gladiator (Paladin) jak zwykle niszowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, a ja tam zalozylem juz postac :) dopiero dzisiaj zaczne przygode, gram magiem.

Jak zrobisz swoją postać na 30 lvl i odblokujesz klasę specjalną to daj znać. Możemy pograć razem. Ja mam dopiero 27 lvl Gladiatora i nie zacząłem jeszcze Conjuera także jeszcze jakiś chwile muszę pograć. Ja robię Tanka Ty pewnie Healera także stworzenie party to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zastanawiam czy dps czy heal, ale w sumie to heal zawsze w cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zastanawiam czy dps czy heal, ale w sumie to heal zawsze w cenie :)

Ja nie umiem i nie lubię grać healerem. DPS w tej grze też są jacyś dziwni. Jak taki złapie agro to pada niemalże natychmiast. Zresztą Twoja wola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mag ofensywny, 4 level chyba już jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mag ofensywny, 4 level chyba już jest :)

Thraumatuge bodajże. Chyba najsilniejszy, ale ma najmniej HP ze wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś linka czy w ogóle wie jaki jest średni czas ukończenia dungeonów w END GAME? Po prostu chciałbym wiedzieć na jakich siedzieć by najszybciej uzbierać tomestony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Farm na Bryfloxie HM, ogarnięte party robi 2 bossów (po mytho) w 6-7 minut a cały run (po soldiery) w 15-20

 

Jeśli komuś zależy tylko na soldiery to warto odznaczyć opcje "join in progress" często wrzuca na ostatniego bossa (a tylko on daje soldiery) ponieważ gimbusy farmiące mytho  wychodzą po 2 bossie

 

Swoją droga w końcu zdobyłem Animusa i chętnie zrobiłbym kolejnego dla innej klasy ale za cholerę nie wrócę do Atm i książek do czasu aż tego nie znerfią

 

13,500 mytho dla 9 książek farmiłem, czekanie godzinami na FATEy, tego questa wymyślał jakiś sadysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Farm na Bryfloxie HM, ogarnięte party robi 2 bossów (po mytho) w 6-7 minut a cały run (po soldiery) w 15-20

 

Jeśli komuś zależy tylko na soldiery to warto odznaczyć opcje "join in progress" często wrzuca na ostatniego bossa (a tylko on daje soldiery) ponieważ gimbusy farmiące mytho  wychodzą po 2 bossie

 

Swoją droga w końcu zdobyłem Animusa i chętnie zrobiłbym kolejnego dla innej klasy ale za cholerę nie wrócę do Atm i książek do czasu aż tego nie znerfią

 

13,500 mytho dla 9 książek farmiłem, czekanie godzinami na FATEy, tego questa wymyślał jakiś sadysta

Ponoć (ale nie jestem pewny) w następnym patch mają zwiększyć liczbę zdobywanych tomestonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jednak na serwerze Moogle, nie wiem dlaczego, ale tak mnie naszło i jakoś powoli poznaję świat FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nadal jest darmowa czy już trzeba coś tam opłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nigdy nie była darmowa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nadal jest darmowa czy już trzeba coś tam opłacać?

Nie wiem czy to trolling czy zwyczajne pytanie, ale i tak odpowiem. Gra na PS4 kosztuje około 130zł, ale można kupić na PS3 i zrobić darmowy upgrade na PS4. Do tego dochodzi comiesięczny abonament w wysokości 40-kilku złotych. W moim przypadku 11 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam trolling, żeby nie było wątpliwości FFXI nigdy nie przeszedł na F2P i nie liczyłbym że w przypadku FFXIV to się zmieni tym bardziej że gra radzi sobie bardzo dobrze, ja kupuje klucz na 60 dni za około 70-75zł co wychodzi 35zł za miesiąc i myślę że jest to odpowiednia cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy padło mi PS3 gram tylko w Finala XIV, poświęcam na grę więcej niż powinienem ;) mocno mnie wciągnęła, naprawdę ten Final udał się Square.  Primale i Coil 1-4 przy obecnym buffie są zdecydowanie łatwiejsze ido ubica nawet z pugiem, T5 to dalej skill check i zgranie całego teamu

 

Nasza gildia robi już nowe coile, większość ćwiczy T7 ale jest grupa która ubiła tą suk..... Melusine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić by awansować w Grand Company powyżej chyba 8 poziomu? Już nie przyjmują podań o awans...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być dodane w przyszłości, Yoshi w jakimś wywiadzie wspominał że będzie to prawdopodobnie w 2.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być dodane w przyszłości, Yoshi w jakimś wywiadzie wspominał że będzie to prawdopodobnie w 2.3

Zrobiłeś FATEy z Odinem? Za cholerę nie mogę na niego trafić. Nie wiem kiedy się pojawia. Niby jakoś w całym Shroud robi się ciemno, ale mimo grania tyle czasu ani raz na niego nie trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ma już zbroję i hełm, dziwne że na niego nie możesz trafić, zwykle jak się pojawia ludzie informują na chat o tym i składają szybko grupy, solo ciężko dostać złoto za FATEa 

 

Gold daje 5 Odin mantle, silver 1, bronze nic

 

Najczęściej chyba w North Shroud ale serio wystarczy zwracać uwagę na chat, ludzie zawsze dają  znać jak Odin się pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiłem ten głupi quest na Relic Weapon. Chyba z 4 godziny mi to zajęło, ale grunt że Curtana i Holy Shield zdobyte. Robię tak jak mówiłeś Brayflox na HARD i tomestony wpadają aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozumiem że już masz Zenitha, no to teraz czeka cię koszmar w postaci zbierania Atm i później 9 książek każda po 1,500 ToM,w każdej książce trzeba ukończyć 3 FATEy których spawn time jest koszmarny (czasami czeka się na nie po kilka godzin), ubić po 10 sztuk 10 zestawów przeciwników, ukończyć 3 dungi i 3 levequesty

 

Teraz zbieram Atmy na drugą broń ale na moją main class ma już Animusa więc nie mam takiej spiny obecnie

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozumiem że już masz Zenitha, no to teraz czeka cię koszmar w postaci zbierania Atm i później 9 książek każda po 1,500 ToM,w każdej książce trzeba ukończyć 3 FATEy których spawn time jest koszmarny (czasami czeka się na nie po kilka godzin), ubić po 10 sztuk 10 zestawów przeciwników, ukończyć 3 dungi i 3 levequesty

 

Teraz zbieram Atmy na drugą broń ale na moją main class ma już Animusa więc nie mam takiej spiny obecnie

Nie mam jeszcze Zenitha. Dzisiaj zrobiłem sam Relic Weapon quest i musiałem jechać do roboty. Myślę, że we wtorek/środę zdobędę te 3 mgiełki. Szczerze to wolałbym poświęcić te tomestony na sprzęt by jakoś pewniej i spokojniej chodzić na cięższe dungeony by zdobyć w końcu tą broń i sprzęt High Allagan. Zgaduje, że na obecnym item lvl 71 to w Binding Coil itp nie mam szans. Nawet z żadną ekipą nie udało mi się załatwić Króla Moogli.

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam ci radę, inwestuj w Zenitha, osobiście sam kiedyś myślałem że lepiej inwestować w zbroję ale tak nie jest. Obecnie coile 1-5 nie mają locka tygodniowego i mają buffa 15% do statystyk, zdecydowanie szybciej zdobędziesz sprzęt na coilu niż farmiąc mytho.

 

Jak trafisz na dobre party w coilu 1 nie trzeba karmić węży, coil 2 jest banalny na enrage, coil 4 to kiedyś mocny sprawdzian dla Dpsów a z obecnym buffem nie powinien sprawiać problemów, coil 5 wymaga już zgranego teamu i opanowania wszystkich ataków Twintanii, tej walki nie ukończysz szybko, wymaga treningu, znajomości swojej klasy i stalowych nerwów do wipe'owania

 

Ah i z coila 1-5 leci sprzet Allaganowy (ilvl90), High Allagan (ilvl110) leci z 6-9 który odblokowuje się dopiero po ukończeniu coila 5

 

Tu masz dokładnie co leci z coil 1-5 na danej klasie

 

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0Ao3p9KCFAeo1dFprajJ4bXBEVnJMYm9qQ2FXSlVDYmc&toomany=true#gid=0

 

Sprzęt ilvl71 powinien wystarczyć przy obecnym buffie, proponuje farmić coila 2 na enrage'u, przy odrobinie szcześcia zdobędziesz potrzebny sprzęt tam chyba lecą 4 itemki dla Tanka

 

Proponuję Youtube'a na zapoznanie się z taktykami i wierz mi walki są obecnie łatwiejsze niż to się wydaje

 

A ten król moogli to na Ex czy HM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hard Mode - goście padają jak muchy od ataków aoe bo tych Moogli jest chyba 6 i jeden tank tankuje bossa a drugi tyle Moogli ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×