Skocz do zawartości
Ttweak

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę wątek, niedługo dodatek 4.0, wróciłbym do gry i pobawił się jakiś czas :)

Jest ktoś chętny, albo już się bawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z mojego doświadczenia jak do tej pory gracze na PS4 to był mały odsetek ogółu (pojedyncze osoby), ogólnie gra nie premiuje gry na PS4:
- chyba największa bolączka - brak możliwości uruchomienia parsera (ale jeśli się gra w jednym teamie z PC-towcem, to ta osoba może robić parsy dla nas)
- konieczność podłączenia klawiatury - bo czat w grze jest dość często używany
- przy aktualnej ilości skilli nie wszystko da radę łatwo poustawiać na padzie (ale też można grać na PS4 przy pomocy klawiatury i myszki)
Poza tym czas reakcji - zazwyczaj TV ma sporo większego laga niż monitor do PC - ale to dotyczy przede wszystkim end-kontentu.
No i standardowo - wersje FFXIV (podstawka/dodatki) są ciut droższe na PS4 niż PC.

 

Co do aktualnych FC, to na ten moment z tego, co wiem - na Moogle'u są 2: SeeD i MIRAI. Na Phoenixie - Event Horizon. Standardem jest komunikacja przez TS3 (z tym też PS4 nie premiuje). Niemniej gra jest tak pomyślana, że (pomijając social) FC lub też stały skład są potrzebne dopiero na najbardziej wymagający kontent w grze (treningi, wypracowanie stałych elementów, strategie).

 

Założenie własnego małego FC też nie jest jakimś większym problemem (choćby takiego adresowanego głównie pod graczy na PS4).

[Dopisane]

W sumie jak byliby chętni, to ja bym się na to pisał (FC dla graczy na PS4), bo gra na PS4 ma swoją specyfikę (głównie związaną z padem, a dobre ustawienie pada to połowa sukcesu :) )

 

Tak jeszcze odnośnie pytań (wiekowych) z poprzedniej strony:

- klienta (grę/dodatek) PS4/PC kupuje się oddzielnie, ale abonament i konto jest wspólne - czyli można grać na zmianę na PS4/PC. Najwiekszy problem jest z tym, że gra nie zapisuje zdalnie ustawień interfejsu, setów postaci i makr - te rzeczy są zapisywane lokalnie i nie da rady jakoś z automatu między PC-PS4 ich przenieść - trzeba to sobie ręcznie poprzepisywać/poustawiać

- kasa w grze - niekoniecznie gathering/crafting (to wymaga czasu) - na dobrą sprawę można dużo szybciej zacząć zdobywając podstawowe materiały crafterskie z zabijanych konkretnych mobów (skóry, kości itp.) i wystawiając je na bazarze. Do tego przy okazji leveluje się chocobosa.

Edytowane przez october12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja jestem w międzynarodowej masówce i bardzo mi tam dobrze - są w niej zarówno nubki, jak i pro ze wszystkimi wymaksowanymi klasami (pare ps4 też się znajdzie); ludzie bardzo mili i pomocni (nawet założyciel wycraftował dla mnie pare rzeczy), zawsze wstawiają nowe hunty, nikt sie nie wywyższa; ogólnie chyba najlepsze community jakie doświadczyłem w grach online.

Edytowane przez Madrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że jeśli chcesz raidować ostatni contentent nie możesz zamykać się do konsoli samej więc ts3 jest jednak tym wymogiem na pc masz parser który pomaga sprawdzać czy dobry dps robisz a na ps4 tego niema więc same osoby z pc bardzo się przydają sam prowadzę Event Horizon na Phoenixie i mamy graczy pc i ps4 ale ludzie z ps4 nie mają problemu w używaniu ts3 na telefonie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy moze ktos bedzie taki pomocny i powie mi jak wykasowac cale konto i na nowo zrobic.bo nie moge zalogowac sie do w\ff14

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, gemcia99 napisał:

witam.czy moze ktos bedzie taki pomocny i powie mi jak wykasowac cale konto i na nowo zrobic.bo nie moge zalogowac sie do w\ff14

 

Pewnie serwer przeciążony. Poczekaj chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwery nie .ja pomotałem z paswordem i idytyfikatorem i nie moge sie zalogowac

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po usunięciu konta jest opcja aby założyć nowe pod tym samym adresem e-mail ? Bo próbowałem i nie mogę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wasil187 napisał:

Czy po usunięciu konta jest opcja aby założyć nowe pod tym samym adresem e-mail ? Bo próbowałem i nie mogę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli nie wejdziesz w ogóle na konto? Zobacz przez stronę www bo tam mogą Ci wysłać hasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja usunąłem świadomie konto i teraz nie mogę założyć pod tym samym adresem e-mail na nowym działa ale wolał bym na tym co usuwałem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w wersję PC i PS4 i powie czy są duże różnice w grafice? Mam Pro i nie wiem czy warto kupić na PS4 czy lepiej na PC gdzie już mam podstawkę.

 

W sumie taniej wyjdzie mi kupić wersję kompletną na PS4 niż najnowszy dodatek i zdrapkę z czasem na PC. Pooglądałem trochę fimlików i nawet nieźle to wygląda na PS4 i spodobał mi się Red Mage. Grałem trochę w podstawkę na PC na premierę ale i tak muszę zaczynać od początku więc bez różnicy czy będę grał na PC czy PS4

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi kasy ale korci mnie gra. Grałem ok 40h na PC na premierze tej drugiej. Brać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doczekałem się przeceny ale lepiej brać:

kompletna edycja za 115 czy kompletna edycja kolekcjonerska 190?

 

Mam na koncie wersje PC, nieaktywna od długiego czasu i zauważyłem przy grze na PC że darmowe 30 dni jest dla nowo utworzonych kont. Czyli dodając grę do mojego konta z PC nie dostanę 30 dni?

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×