Skocz do zawartości
Ttweak

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie bo myślę aby kiedyś ruszyć moja postać :)

Na razie za dużo gier wychodzi (oraz zaległości) i wstrzymam się z zakupem choć wczoraj mnie korciło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję graczy, którzy pomogliby mi przejść T5. Po ponad miesiącu próbowania jestem w 100% pewny, że nawet jedna osoba, która nie ogarnia walki może popsuć całe party. Co jest przykre? Że czasami przez prawie 90 minut tłumaczę strategię innym graczom (znam całą, mój rekord na Twintani to niemal 5% resztki HP), widać fajny progres, przechodzimy z sekcji do sekcji, po czym czas się kończy albo ludzie odchodzą i kolejne party, z kolejnymi nowymi ludźmi. Oczywiście na samo party czekam czasami 100+ minut.
Zatem prosiłbym o dodanie na Friend List czy coś, potem zrobiłoby się party i ogień.
Dragoon, serwer Moogle, 120 iLvl, Longinus Zeta.
Nick w grze: Zygo Hitori, PSN: Zygo89pl

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem chłopaki.

 

Mnie ostatnio ta pozycja mocno interesuje. No wicie - wspólne przemierzanie wielkiego świata wraz z znajomymi, brzmi bardzo zachęcająco dla maniak Rpgów. Po skończeniu Dragon Age zastanawiam się nad kupnem tej gry. I związku z tym mam kilka pytań, na które mam nadzieje, szybko odpiszecie!.

 

No to tak. Gdzieś wyczytałem, że cena abonamentu jest opłacalna do zawartości gry. Chyba o ile się nie mylę, kosztuje to 75 zł/60 dni grania z czego 30 dni pierwszych od zakupu jest darmowe.(proszę mnie poprawić jak się mylę :p) I tu się rodzi pytanie: jak się to płaci? Kasę się przelewa? Kupuje się klucze z allegro? Czy jak? I jeszcze jedno: grę kupuję na Ps3. Sęk w tym, że wyczytałem na pewnym portalu, że gracze z ps3, ps4 a nawet pc są jakoby w jednym świecie (proszę o potwierdzenie tego), czy to prawda ? :p

 

Z góry dziękuje za wszelkie odp, liczę na Waszą pomoc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując nową grę, która de facto jest bardzo tania - ja za swoją dałem niecałe 20PLN, otrzymujesz 30 dni subskrypcji.
Każdą kolejną trzeba dokupywać i niestety nie powiem Ci jak z cenami dokładnie, ponieważ osobiście jak na razie kupiłem dwa razy przedłużenie na 60 dni za 69PLN na stronie keye.pl. Na stronie oficjalnej (MogStation) są warianty 30, 60 i chyba 100 ileś dni, gdzie z kolei płaci się normalnie PayPal'em.
Ten Final posiada cross-platform co jest po prostu genialne. Powoduje to ogrooomną społeczność, która jest niesamowitym plusem MMO.
Zatem tak - użytkownicy PS3, PS4 i PC grają w jednym świecie. (ale osobnych serwerach, których jest sporo i są podzielone regialnie - Europa, Ameryka i Japonia)
Dodam jeszcze, że wersja na PS3 ma jeden dosyć spory minus - czasy ładowania. To po prostu istna masakra. W grze występuje coś takiego jak wyszukiwarka graczy do dungeonów, bossów, etc. Po znalezieniu kompletu, każdy musi potwierdzić swoją obecność. Jeżeli ten komunikat Ci wyskoczy podczas ekranu ładowania - zapomnij o raidzie. Serio, loadingi potrafią trwać dłużej niż 45 sekund, szczególnie te między miastami, gdzie od kopa jest na miejscu masa graczy. Pozostałe już są krótsze, ale i tak oglądając jakieś gameplay'e z wersji na PC idzie się zawstydzić, gdzie wszystko trwa dosłownie kilka sekund.
Poza tym - cud, miód, orzeszki. Ja wsiąkłem już na dobre 3 miesiące.

Edytowane przez Zygo89
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w tą grę bardzo długo. Dobre kilka miesięcy i wrócę pewnie pod koniec czerwca albo trochę później.

Jeszcze kieeeeedyś można było zrobić taki myk, że kupowałeś grę na PS3 i był darmowy upgrade na PS4. Nie wiem czy jeszcze tak można, Musisz zobaczyć bo grę na PS3 można kupić za dużo mniej niż 50zł, a na PS4 nieco powyżej 100zł więc spora oszczędność. 

Co do płatności to możesz kupować klucze albo płacić kartą na ich oficjalnej stronie. Wchodzisz na MogStation i rejestrujesz kartę i możesz płacić albo co miesiąc albo w jakimś pakiecie po nieco niższej cenie np za 3 miesiące lub za 6 miesięcy. Wszyscy są w jednym świecie tylko na PS3 komfort grania pozostawia wiele do życzenia. Wiadomo stara konsola i straszne lagi. Na PS4 też potrafi trochę przyciąć. 

Gra ma potężną zawartość i abonament opłaca się płacić. Wątek główny w tej grze to może 10-20% całej zawartości gry. END GAME jest ogromny.

Aha...nie nastawiaj się na wbijanie platyny w tej grze jeśli masz zamiar robić trofea to hmmm odpuść sobie. Nie znam nikogo kto wbiłby platynę w tej grze. Trzeba grać około pół roku by to zrobić i musisz to robić na jednej postaci.

Edytowane przez Frost Prime
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pochwalę się, że za 2-3 miesiące stanę się posiadaczem platyny w tej grze. Wczoraj w końcu udało mi się ubić Twintanię, zaliczyć T5 i wpadło przedostatnie trofeum. Zostało jeszcze to za 1000 levequestów, no ale nie potrzeba tam żadnego skill'a tylko czas, a z racji, że w grze cały czas jest co robić, nie będzie problemem wykonać pozostałe levequesty. Kolejna Zeta broń to lekko miesiąc roboty, nie wspominając o maksowaniu ekwipunku dla klas crafterskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zakupiłem na Ps3. Nigdy jeszcze nie widziałem takich rozbieżnych opinii na temat tej gry. Poczytałem coś w necie i zdecydowałem, że sam ocenię. Wszak, za egzemplarz gry wcale tak drogo nie zapłaciłem, a pierwszy msc jest za frajer. Lepszej okazji by się przekonać samemu chyba nie ma. Zwłaszcza, ze jak będę miał Ps4 chciałbym już, uświadomiony serią wskoczyć w buty hereosa w FF XV. A jak wiadomo, "A Realm Reborn" to takie jakby odrodzenie tej serii.

 

W weekend dopalam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos czy jest dalej opcja triala na 14 dni?

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie muszę ogarnąć bo chce zobaczyć jak sie gra na ps4.

Tap tap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie muszę ogarnąć bo chce zobaczyć jak sie gra na ps4.

Tap tap

Grałem na obu konsolach. Na PS4 to niebo a ziemia. Wiadomo, że na porządnym pc za kilka tysięcy będzie działało najlepiej, ale na PS4 nie ma się do czego przyczepić. Poza tym...w Finalu chyba można robić tak, że można grać na pc i potem zalogować się  na PS4. To chyba jest możliwe. Grasz triala na PC...spodobało Ci się...kupujesz na PS4 i kontynuujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draka jest taka, ze man komputer, na którym dziala tylko heroes 3 :D może uda się coś wykombinować

Tap tap

@edit

Jest możliwość przetestowania gry na ps4.

Edytowane przez Senzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wam też tak długo się pobierało? Tzn. zalogowałem się na tym square enix member i pobiera mi jakąś zawartość (300 min O.O) wtf? Muszę to pobierać? Czy to olać i zacząć grać, tylko z tej przeglądarki na Ps3 trudno wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wam też tak długo się pobierało? Tzn. zalogowałem się na tym square enix member i pobiera mi jakąś zawartość (300 min O.O) wtf? Muszę to pobierać? Czy to olać i zacząć grać, tylko z tej przeglądarki na Ps3 trudno wyjść.

Pobieraj wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem wszystko, trochę to zajęło, ale mam już to za sobą. Uff

 

Dziś odpaliłem w końcu tego Finala. Pierwsze wrażenie - totalna dezorientacja chaosem na ekranie (mnóstwo tabelek i rozbudowany HUD). Poświęciłem trochę czasu aby to wszystko ogarnąć i chyba się udało. Już mnie to nie meczy jak na początku. Pofarmiłem trochę, pozaliczałem kilka zadań typu - przynieś, podaj, pozamiata, czy skocz do warzywniaka po kapustę itp. Bardzo podoba mi się walka w tej grze. Jest bardziej dynamiczna niż myślałem. Fajnie mi się po prostu walczy z mobkmi w tej gierce. Obecnie mam 6lvl i gram tankiem (maruderem). 

 

Powiem szczerze, że ta gra mnie zauroczyła. Kurna, jaram się grafiką na ps3 (lol), ale naprawdę podoba mi się ten świat. Nadal jednak kilku rzeczy nie wiem. Ale po kolei.

 

#Zastanawia mnie takie coś: dlaczego gdy zwiedzam bardziej rozbudowane miejscówki i podczas walki wraz z innymi graczami, których spotykam przypadkowo, nie mogę razem z nimi walczyć. Chodzi o coś takiego - wiedzę jednego chłystka jak walczy z jakąś ropuchą, postanawiam mu pomóc w walce, ale niestety nie mogę atakować jego celu. Nie wiem dlaczego. Czy tylko tak można jak kogoś się zaprosi do party?

 

#No właśnie party. Jak dołączyć do jakieś drużyny? Bo wiecie trochę nudno tak samemu ubijać mobki i farmić. Czy na to są przeznaczone jakieś określone zadania, w których dobierasz drużynę itp. Jak tak to na jakim poziomie je odblokuję?

 

#Co polecacie robić na początku gry? Ja na razie sobie zwiedzam i wykonuję zadanie poboczne jak leci, które są na mój level.

 

#Jak wygląda komunikacja w tej grze? Podłączyłem headset z ciekawości i wołałem do innych gracze. Ale chyba mnie nie słyszeli. Czy komunikacja głosowa działa tylko w drużynie?

 

#No i jeszcze jedno. Jak w tej grze funkcjonuje loot, czy jest losowy? Czy bronie i armor wypada z losowo z pokonanych przeciwników i bossów? Czy jest szansa znalezienia jakieś dobrej broni na przykład w skrzynkach w jakieś jaskini? Czy bronie warto kupować u handlarzy?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź. I sorki, że tak od razu zalewam Was pytaniami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na twoją opinię po miesiącu, lub dwóch :).

Edytowane przez anarom 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby dołączyć do party musisz wysłać graczowi zaproszenie lub on Tobie. Klikasz na postać i masz "invite". Musicie być w party by bić zwykłych mobków.

Kolejna sprawa...jako, że w grę grają ludzie na różnych platformach to komunikacja głosowa jest ograniczona do danej konsoli...impreza na PS4, teamspeak na PC i i normalne grupowe party na PS3, ale musisz pytać ludzi na czym grają chyba, że masz znajomych.

Rób zadania tylko do Twojego lvl bo tak gra jest skonstruowana. Mając np 10 lvl zwykły mob na 20 Cię zmiecie. Nowych map nie musisz odkrywać bo będziesz w każdej z nich idąc za głównym wątkiem. 

Loot w grze jest losowy z grupy itemów wypadających w danym dungeonie np w end game gdzie masz np grupę powiedzmy 20 itemów i losowo wypadają itemy z tej grupy.

Nic nie kupuj u handlarzy. Z questów wypadnie Ci wszystko i każdy dobry item zdobędziesz za misje. Głównie fabularne. Strój i bronie zmieniają się co 5 leveli i zazwyczaj jest to z questów fabularnych. Ogólnie jako, że zacząłeś dopiero grać więc pewnie jesteś otwarty na zmiany więc powiem Ci, że społeczność graczy w A Realm Reborn bardziej ceni Paladyna jako głównego tanka więc zrób sobie Maraudera na 15 lvl potem przenieś się do Ul'Dah i rozwijaj Gladiatora do 30 lvl. Wówczas odblokuje Ci się quest byś mógł zostać Paladynem. 

Ja praktycznie nic nie kupowałem i do end game miałem około 1 mln gili. 

Później odkryjesz takie cuda jak materie i do dziś pamiętam jakiego miałem farta gdzie wypadły mi 2 materie z przeciętnych itemów za które zapłaciłem 60 tys, a wypadły mi 2 materie które potem sprzedałem za 790tys  ;)

Jak dojdziesz już do END GAME to kasa leci jak szalona i potem już rozdawałem ludziom bo nie miałem co z tym robić. Jakiemuś typowi dałem 200 tys to chyba z 10 min mi dziękował. 

Ilość informacji na początku przytłacza, ale spokojnie. Wszystko zapamiętasz bo jest to dość łatwo przyswajana wiedza.

Edytowane przez Frost Prime
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To w takim razie polecę trochę z fabularką, bo potrzebuję lepsze itemki, najlepiej jakąś fajną zbroję bo moja postać wygląda jak mag z wielką siekierą :biggrin:

 

Kurcze pograłbym z kimś, ale pewnie nikt nie będzie chciał takiego bota jak ja xD

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Znacie może jakieś forum, czy inne miejsca gdzie można znaleźć graczy chętnyh do questowania? Bo lece teraz z questami fabularnymi i pobocznymi, ale tak samemu to dziwnie.

 

Gram na Mooglu, Maruderem, lvl 10. Moj psid: Mr_Puma94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że do End Game'u mało kto będzie grał z Tobą questy. Po drodze pojawi się kilka Primali czy Dungeonów gdzie będziesz musiał użyć Duty Findera, czyli siłą rzeczy pograć z innymi. Moja rada - do napisów końcowych graj sobie spokojnie sam, poznawaj mechanikę gry i tak dalej, a potem rozejrzyj się za jakąś gildią. Co by nie było offtop'a:
http://www.reddit.com/r/FFXIVRECRUITMENT/search?q=flair%3A%27Moogle+%28EU%29%27&sort=new&t=all
reddit to w ogóle skarbnica wiedzy jeśli chodzi o FF14. Świetna sprawa odnośnie "Windows" czyli momentów, kiedy z Primali/Dungenoów leci bonus. Ludzie siedzą prawie 24/h i aktualizują statusy.
Swoją drogą niemal codziennie upalam tego Finala od ponad 3 miesięcy, zostało mi jedno trofeum do platyny, wymaksowałem kilka profesji - jeśli miałbyś jakieś pytania - śmiało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey. Dzięki zajrzę tam.

 

Powiedz mi coś o crafftingu. Dawno mam już level 10 i dołączyłem do gildy. Ale problem  w tym, że kompletnie nie wiem jak działa craffting w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crafting można podzielić na Crafting (jakkolwiek bez sensu to brzmi) i Gathering.
Ten pierwszy to po prostu wytwarzanie takich przedmiotów jak bronie, zbroja, biżuteria czy potrawy. Każda gałąź tych przedmiotów to inna klasa crafterska. Aby dołączyć do do danej Gildii musisz po prostu zagadać z odpowiednim NPC, tam otrzymujesz quest, podstawowe narzędzie do wytwarzania przedmiotów i voila. Podobnie jak w przypadku klas - zmiana broni zmienia klasę, tak i tutaj zmiana narzędzia zmienia klasę crafterską. Każde z 3 miast posiada kilka indywidualnych klas i oczywiście wszystkie możesz zacząć i wymaksować. Proces wytwarzania przedmiotów polega na wypełnieniu danego paska expem przy użyciu innych przedmiotów. Pierwsze itemy (do 10-15) poziomu robisz z przedmiotów, które można kupić u NPC obok Guild Mastera, później zaczynają się schody, gdyż przedmioty potrzebne do wytworzenia danego itemu albo tylko dropią z potworów, albo np. można je wytworzyć tylko i wyłączenie przez inną klasę crafterską. Do tego poza paskiem expa istnieje też drugi pasek HQ. Każdy przedmiot ma swój odnośnik HQ, który oczywiście jest rzadszy, lepszy, etc. Aby wytworzyć taki item nie dość, że musisz zapełnić pasek HQ, to i ten podstawowy z expem. Nie jest to łatwe, gdyż ten pierwszy napełnia się bardzo powoli przez co czasami trudno wytworzyć HQ itemy. Jak sobie można pomóc? Np. stosując składniki też w jakości HQ. Wiem, to może brzmieć skomplikowanie, ale chodzi np. o taką sytuację - chcesz stworzyć jakiś przedmiot z drewna, do niego potrzeba 3 "drzew", kiedy rozpoczniesz crafting z 3 "drzewami" w normalnej jakości, współczynnik HQ będzie wynosił 0 i dopiero odpowiednimi skillami będziesz go podnosił. Kiedy natomiast zaczniesz z 3 "drzewami" w jakości HQ, pasek HQ wytwarzanego przedmiotu na starcie będzie miał np. 50% przez co spokojnie dobijesz 100% i zostaną Ci jeszcze ruchy na stworzenie przedmiotu. Oczywiście co 5 leveli Guild Master danej klasy ma quest w którym to będzie dawał zazwyczaj nowe narzędzia, etc.
Druga odnoga craftingu to gathering. Tutaj są tylko 3 klasy - rybak, górnik i drwal. Obie odnogi są niemal uzależnione, ponieważ dosyć często żeby stworzyć dany item będziesz potrzebował przedmiotów, które dostaniesz tylko z gatheringu (albo kupisz w Market Boardzie). Przez co tym oto sposobem, można się dorobić niezłych pieniędzy. Patrzysz na jaki przedmiot jest największe zapotrzebowanie i lecisz kopać czy ścinać drzewa. Nie dość, że wbijasz level, to potem wystawiasz te przedmioty i hajsy się zgadzają.
O rany, te informacje to dopiero wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o crafting. Całość jest dosyć intuicyjna, no ale gdybyś miał jakieś konkretne problemy - śmiało.

Edytowane przez Zygo89
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Crafting to najlepiej później jak już będziesz miał trochę kasy bo to dosyć kosztowna zabawa by dobić do 50 lvl. Ja wolałem gathering bo to przyjemne i pożyteczne dla mnie było. Jako botanik i miner byłem w stanie zarobić od 20 do 50 tys dziennie w zależności od tego co wystawiałem na market i jaką ilość. Miner np wykopuje kryształy ze skał, metale itp przez co jest pomocny dla takich klas jak blacksmith czy armorer (Limsa Lominsa), a sama gildia Minera jest w Ul'dah. Na botaniku też można się nieźle obłowić tylko dopiero na wyższych levelach. Około 30 i wyżej leci już konkretny hajs - wspomniane np 30 tys dziennie. 

Co do zarabiania. Graj sobie do END GAME sam i niczym się nie przejmuj. Poznawaj grę. 

Wiesz już co to "spiritbond" i materie?

Spiritbond to taka statystyka pokazująca jakby to nazwać "naładowanie" przedmiotu i gdy będzie on wynosił 100% będzie można z niego zrobić materie. Im dłużej go nosisz i walczysz w nim tym szybciej się ładuje. Przedmioty się convertuje i zmieniają się w materie. Wypadają różne i kiedy ja grałem to najcenniejsze były te czerwone dla Barda. Do dziś nie zapomnę jakiego miałem farta bo kupiłem 2 przedmioty na 50 lvl za łączną kwotę około 60 tys...naładowałem spiritbond i zrobiłem materia, które później sprzedałem za 790 tys.

Aha...zaraz po END GAME w Mor Dhona dostaniesz questy i będą do wyboru materie jako nagrody...zanim wybierzesz to poczekaj...sprawdź na markecie która jest najdroższa bo z tego co pamiętam to te czerwone też można było dostać jako nagrodę za questa, a to dla Ciebie będzie konkretny hajs. Na samych tych kilku questach gdzie nagrodą są materie zarobisz przynajmniej 500 tys i to lekką ręką bo materie crafterskie i gatheringowe też są i to zaraz po rozpoczęciu END GAME.

Edytowane przez Frost Prime
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde trochę to skomplikowane. Jakoś postaram się to ogarnąć. Powiedzcie mi jeszcze z jakim levelem rozpoczynać zabawę z tym crafftingiem. Aktualnie ma już 15-ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×