Skocz do zawartości
Ttweak

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze? Jakiekolwiek zabawy z craftingiem, gatheringiem, end levelowym gearem, unikatowymi mountami i wszystkim innym zacznij po obejrzeniu napisów końcowych i wbiciu 50 poziomu,

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi skąd ludzie biorą te zajefajne smoki/demony/ogniste konie na których latają/jeżdżą? Do dłuższych wędrówek wypożyczam te chockoboki, ale dziwnie się nimi jeżdżi no i trzeba płacić za wypożyczenie zamiast mieć swojego :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi skąd ludzie biorą te zajefajne smoki/demony/ogniste konie na których latają/jeżdżą? Do dłuższych wędrówek wypożyczam te chockoboki, ale dziwnie się nimi jeżdżi no i trzeba płacić za wypożyczenie zamiast mieć swojego :P

Potem zdobędziesz swojego. Około 20 lvl a inni gracze godzinami farmią na jednym bossie np Leviatanie by wypadł im ten koń np niebieski. Z bossow na extreme wypadają te konie a kilka innych mountów można zdobyć w różnych questach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Dobijam małymi kroczkami do 30 lvl, i jak się orientuje, trzeba już pomyśleć nad klasą bojową. Polecaliście wcześniej Gladiatora, który startuje w Uld'ah. Tylko mam kilka wątpliwości, jak wygląda ta cała sprawa z tymi klasami. Będę zaczynał od 30 lvl podstawową klasą, czy lvl mi się wyzeruje jako Gladiator? Co z skillami zdobytymi Maruderem? Coś wyczytałem, że aby zacząć Joby trzeba mieć 30 lvl podstawową klasą i 15 bojową. Czyli normalnie skończę np. na 30 lvl i pnę się w górę Gladiatorem od 30 lvl, czy jak? Czy mi to zaliczy jako osobną klasę? = D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem z ciekawosci, bo beta mnie odrzucila przez ilosc dialogow. Uznalem jednak, ze bede skipowal lol. Kozacka gierka, na poczatku ciezko tylko sie polapac z mapka, ale jest ok. Mozna cisnac xD

Da moze przeniesc postac na inny server? Podobno najwiecej polakow gra na moogle, ale zajety byl xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem z ciekawosci, bo beta mnie odrzucila przez ilosc dialogow. Uznalem jednak, ze bede skipowal lol. Kozacka gierka, na poczatku ciezko tylko sie polapac z mapka, ale jest ok. Mozna cisnac xD

Da moze przeniesc postac na inny server? Podobno najwiecej polakow gra na moogle, ale zajety byl xd

Da się, ale trzeba za to zapłacić. Jak masz niski level to możesz zagrać od nowa. Prawda, że polaków najwięcej jest na Mooglu. Spróbuj zrobić nową postać teraz. Ogólnie w takich godzinach nocnych jest najlepiej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie craftingu. Czytam tutaj, ze najlepiej zaczac zabawe po end game. Ok, ale dlaczego teraz nie moge niczego przyjac? Pisze, ze musze miec ukonczony 10lvl questow. Chodzi o klase podstawowa, z ktora startowalem, czy o ta bojowa o ktorej juz ktos wspominal? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie craftingu. Czytam tutaj, ze najlepiej zaczac zabawe po end game. Ok, ale dlaczego teraz nie moge niczego przyjac? Pisze, ze musze miec ukonczony 10lvl questow. Chodzi o klase podstawowa, z ktora startowalem, czy o ta bojowa o ktorej juz ktos wspominal? xD

O tą którą zacząłeś. To taka blokada dla początkujących by jako tako ogarnęli podstawy w grze. Po wbicie 10 lvl możesz zapisywać się do każdej gildii jakiej zechcesz. Crafting jest drogi na początku i dlatego moim zdaniem najlepiej zacząć po END GAME bo ma się już wówczas trochę pieniążków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Pomylilem questy glowne z zadaniami dla danej klasy. Mam jeszcze kilka pytan. xD

1) Czy za przemieszczanie sie miedzy mapkami musze zawsze placic? Czasami nie chce mi sie latac tyle drogi, zeby np. oddac questa wiec uzywam teleportu. Dostalem jakas opcje ze statkiem, ale nie wiem ocb bo klikalem dialogi za szybko xd

2) skupic sie na jakiejsc profesji (botanik, gornik) i trzepac dodatkowa kase, czy odpuscic i podazac za watkiem glownym i levelowac sobie rozne klasy? Np. Marudera i paladyna.

3) jak zmienic kolor ciuchow? Kupilem farbe u jednego npc, ale nie widze opcji zmiany koloru zbroji itp.

4) jaka jest najlepsza opcja oplacania abonamentu? Widzialem kilka kart 60dni (na pc) w lepszej cenie niz 55zl/1miesiac. Nie sadze, ze duzo wolaja, ale jezeli jest taka mozliwosc to dlaczego nie? :) takie kody pojda w wersji na ps4? Rozumiem, ze tak... ale wole zapytac. :)

Btw. Podobno osoby sypiajace 5 godzin zyja dluzej xd. Z czasem pewnie mi przejdzie, bo mam problemy do roboty sie rano zabrac. ^^

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Zawsze się płaci za przemieszanie no chyba, że ogarniasz wszystko z buta lub jedziesz na chocobo czy tam innym stworku. Za 120 gili masz transport bezpośrednio do miasta, ale nie martw się. Potem będziesz miał tyle kasy, że wszędzie będziesz się teleportował i nie będziesz zwracał na to uwagi.

2.) To już kwestia indywidualna. Ja bym się za to zabrał gdy już ukończyłbym wątek główny. To akurat strasznie nużące roboty, ale spróbuj...może Ci się spodobać.

3.) Tam chyba w Western Thanalan gdzie jest główna baza (Walking Sands) tylko na zewnątrz jest quest z malowaniem. O ile dobrze pamiętam. Może go już zrobiłeś? W głównych czynnościach które możesz robić szukaj "Dye" to jest malowanie.

4.) Akurat w tym Ci nie pomogę bo jako, że mieszkam w Anglii to płacę za abonament 8-9 funtów, a to tutaj jak 8-9 zł więc nawet nie zwracam na to uwagi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie...wracam do gry. Teraz mam pytanie czy mając konto z grą na PC mogę śmiało zainstalować grę na Ps4 i grać na moim starym koncie ?. Czy jednak wymagane jest kupienie ponownie gry na Ps4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie...wracam do gry. Teraz mam pytanie czy mając konto z grą na PC mogę śmiało zainstalować grę na Ps4 i grać na moim starym koncie ?. Czy jednak wymagane jest kupienie ponownie gry na Ps4 ?

Z tego co się orientuje to możesz grać na PS4 bez dodatkowych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies skille dla tanka, ktore szczegolnie powinienem uzywac w dungeonach? Dwa dni temu dostawalem zjebke na 20lvl, ze gram jak pizda xD. No, ale z druga ekipa ten dungeon poszedl bez problemu xd. Gram obecnie maruderem oraz gladiatora na boku sobie leveluje. Rozumiem, ze jako tank mam brac wszystkich na siebie. Nie zawsze to wychodzilo, bo widzialem, ze za jakims niziolkiem cala banda leciala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się rzygać chce jak jakiś debil gra Bardem i biega po mapie jak poparzony zamiast dać mi spokojnie przejąć agro.

Na 22 lvl dostaniesz fajny skill "provoke" daje natychmiastowe agro którym skupiasz jednego przeciwnika. Używaj flasha i często atakuj różne moby. Właściwie to co trzeci atak wal w innego moba.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o flashu mi cos pislal, to ten co ma gladiator? Obecnie spamuje Heavy swing>skull sunder + overpover.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wrzucilem sobie tego flasha do marudera. Obecnie mam 29lvl wiec jeszcze jeden i wpadnie jeden skill do combo.

Jak wyglada tutaj sprawa z domami? Moge juz kupic o ile mnie stac? Mam zapelniony plecak, a nie chce wszystkiego kasowac xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wrzucilem sobie tego flasha do marudera. Obecnie mam 29lvl wiec jeszcze jeden i wpadnie jeden skill do combo.

Jak wyglada tutaj sprawa z domami? Moge juz kupic o ile mnie stac? Mam zapelniony plecak, a nie chce wszystkiego kasowac xd

Odpuść. Domy kosztują sporo i docelowo są przeznaczone dla Twojego Free Company. Oczywiście możesz kupić, ale wydasz 1,2,5,10 mln na dom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu... No, a z tym plecakiem na 100 miejsc to musze sie meczyc, czy jest jakas opcja, zeby troche tego schowac w jakies miejsce? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobrałem triala i muszę przyznać, że gra strasznie mnie wciągnęła. O wiele bardziej niż Destiny które nabyłem parę dni wcześniej :D raczej na pewno przedłużę subskrypcję po tych 14 dniach. Mam kilka podstawowych pytań do end game: jaki jest maksymalny poziom w grze? I jak wygląda właśnie end game, opiera się bardziej na pvp czy pve? I patroni czy tam bogowie są ważni przy wyborze klasy?

Tak swoją drogą niektóre zadania są nawet ciekawe fabularnie. Korci mnie żeby od nowa grać i jednak zainteresować się fabułą, bo do tej pory grałem w to tak, jak w inne mmo - ciągły "skip" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobrałem triala i muszę przyznać, że gra strasznie mnie wciągnęła. O wiele bardziej niż Destiny które nabyłem parę dni wcześniej :biggrin: raczej na pewno przedłużę subskrypcję po tych 14 dniach. Mam kilka podstawowych pytań do end game: jaki jest maksymalny poziom w grze? I jak wygląda właśnie end game, opiera się bardziej na pvp czy pve? I patroni czy tam bogowie są ważni przy wyborze klasy?

Tak swoją drogą niektóre zadania są nawet ciekawe fabularnie. Korci mnie żeby od nowa grać i jednak zainteresować się fabułą, bo do tej pory grałem w to tak, jak w inne mmo - ciągły "skip" :biggrin:

Normalnie max level był 50 ale po ostatnim patchu zwiększyli na 60. PVE...party do 4 lub 8 graczy. Bogowie nie są ważni. END GAME jest ogromny. Większy od głównego wątku. Mnóstwo zabawy.

FOXTER olej to. Armor i bronie może wyglądają fajnie, ale ich staty nie są tego warte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dla graczy tego FF :)

 

1) Jak wygląda "zaludnienie" serwerów? Sporo osób gra? nie ma problemów ze znalezieniem grupy?

2) Jak wygląda end-game w tej grze? Jest ciekawy czy tak nudny jak ten z GW2 ?

3) Questy są jakoś urozmaicone czy tylko "przynieś, wynieś, pozamiataj" ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzi na serwavh jest sporo...oczywiście nie tyle co przy bumie premierowym a co do quetow to są takie jak wszędzie. Podaj, przynieś, zabij, stwórz przedmiot, znajdź itp itd.

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×