Skocz do zawartości
Ttweak

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Rekomendowane odpowiedzi

Coś na temat endgamu? to mnie najbardziej interesuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam jakiegoś sieciowego MMORPG na PS4, bo WoW oczywiście brak na konsolach. Ostatnimi czasy mamy do wyboru dwie takie gry: FFXIV i TESO. A więc chciałbym się dowiedzieć, która z nich jest lepsza w sensie bogatszego contentu, grafiki oraz end-game'u? Poza tym ciekaw jestem czy sterowania padem w tych grach jest dobrze dopracowane względem sterowania myszka i klawiaturą w grach tego typu na PC?

Edytowane przez Generał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jest bardzo dobre. Z tym nie będziesz miał problemu. W TESO nie grałem, ale z tego co opowiadają znajomi to jest to rozczarowanie. Spróbuj Finala bo ma akurat 14 dniowy trial. Content w FF14 jest ogromny. Główny wątek to kilkadziesiąt godzin. END GAME jest jeszcze większy no i teraz wyszedł dodatek który powiększa grę o 100%-200%. Ogromny świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz FF, swietna gierka. Przy Teso zasypialem wykonujac questy, mimo, ze siedzialem w gildi. ^^ Imo Teso bardziej nastawione jest na PvP niz PvE. Zreszta wystarczy spojrzec na oceny na metacritic :)

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Zakładając, że wybrałbym FFXIV mam pytanie co konkretnie kupić i gdzie. Z tego co rozumiem jest obecnie dostępna podstawka "FFXXIV: A Realm Reborn" i oddzielnie sprzedawany dodatek "Heavensward". Trzeba zakupić oba, aby mieć aktualną grę. No więc gdzie to najtaniej wyjdzie i czy można kupić wersje na PC a potem aktywować je jakoś w systemie PS4? A potem gdzie najbardziej opłaca można kupić abonament?

Edytowane przez Generał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasypiałem grając w w FF14, także gusta są różne. W TESO nie grałem, ale oglądałem trochę materiału i mam za sobą Skyrim.

Z tego co widziałem TESO bardziej trafia w mój gust. Między innymi system walki jest dla mnie o wiele lepszy, jak i rozwój postaci. Nie wspominając o braku abonamentu.

Najlepiej kup FF w wersji pudełkowej i wykup abonament na jak najkrótszy okres. Sam przetestujesz i jak się nie sprawdzi, sprzedaż pudełko i mało stracisz.

Ja niestety posłuchałem kogoś jak dwaj koledzy wyżej i kupiłem wersję cyfrową, no i mam w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...w każdym razie coś wypadałoby mi znaleźć, bo po doświadczeniach z WoW, gdzie po ostatnim expacku równo nerfiono mojego ulubionego Demonology Warlocka a niedawno zrównano go z ziemią, bo "trzeba zrobić miejsce nowej klasie" w kolejnym expacku, postanowiłem raz na zawsze skończyć z WoW! Jednak jakiś MMORPG na jej miejsce wypadałoby mi znaleźć a akurat pojawiły się w końcu gry tego typu na PS4 i stąd moje pytania. OK, na razie przetestują 14-dniowego triala FFXIV rozwijając próbnie jedną postać i zobaczę jak to wszystko wygląda. Podobno w FFXIV akurat w tym aspekcie jest bezpieczniej, bo łatwo można zmienić specjalizację swojej postaci. Jeśli będzie kiepsko to spróbuję pobawić się w TESO.

 

PS. A tak w ogóle w FFXIV jest jakaś klasa/specjalność przypominająca "demolocka"? Chodzi mi o przywoływanie petów itp.

Edytowane przez Generał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ff 14 tez bym spal, gdybym nie skipowal dialogow. Pamietam, ze bete wylaczylem po kilku minutach. Jednak na sile szukalem czegos, gdzie istnieje rozwoj postaci, social i mozna cisnac w gierke przez dluzszy czas. Jezeli grales w wowa, to roznie moze byc z odbiorem FF.

Co do klasy przywolujacej, to Arcanist. W FF bez wiekszych problemow mozesz zmieniac klasy. Jak masz czas, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby kazda wymaxowac do 60lvlu xd w Teso tez nie jest to zle rozwiazane w sumie. ^^

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. A tak w ogóle w FFXIV jest jakaś klasa/specjalność przypominająca "demolocka"? Chodzi mi o przywoływanie petów itp.

Jest, tylko masz jednego peta na raz. Summoner. Najsilniejszy dps w grze. Tutaj jest to ciekawie zrobione bo trzeba mieć jedną klasę rozwiniętą na 30 lvl i drugą na 15 i wówczas odblokowuje Ci się "job" na summonera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie! A więc Arcanist lub Summoner. Musze się zaznajomić ze wszystkimi "jobami" w FFXIV, bo na razie tego nie jarzę. Podobno jest ich sporo. A tak przy okazji - długo trwa levelowanie jednej postaci do 60 poziomu w FFXIV?

 

PS. Przeglądając internet gdzieniegdzie widzę sygnały, że WoW też może trafić w końcu na konsole! Niektórzy wyciągają takie wnioski ze znacznego uproszczenia systemu zaklęć itd. w ostatnim expacku. Swoją drogą byłyby wtedy niezłe jaja...

Edytowane przez Generał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy długo zajmuje levelowanie...? Jak dla mnie długo bo 50 lvl to był kiedyś max a i tak chwilę to trwało Kilkanaście/kilkadziesiąt godzin, a od 50 lvl zaczyna się END GAME, który jest hardcorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lvluje sie chocobo? Mam w w tym trybie, co chodzi za mna, ale jego exp stoi w miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczysz normalnie z moobami i część expa leci dla Chocobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RF6UNBt.jpg

 


 

 

gnrZrRW.png

Nasza gildia będzie nastawiona na progres ale nie oznacza to ze zamkniemy furtkę dla ludzi chcący poznać świat Eorzea i cieszyć się nim w dobrym towarzystwie. Ponieważ jest to dość młoda gildia na  PHOENIX ale nie oznacza to ze brak nam doświadczenia wprowadzeniu grup progresowych osoby które grają u nas to osoby, które miały już kontakt z FFXIV ale z różny dość często nie zależnych od nich powodów musiała opuścić ten wspaniały świat aby ponownie w niego wkroczyć z większym wigorem oraz ambicjami na dążenie do jego uwolnienia.

D1JdZsk.png

Priorytetem jest progresowanie ale nie nastawione na zabójcę czasu co to oznacza ze chociaż chcemy raidować to nie planujemy to robić 7 dni w tygodniu bo nikt już nie ma aż tak dużo czasu by jak za młodość grać całymi dniami ale tez to nie oznacza ze będziemy się obijać ogólnie po przemyśleniach i doświadczeniu z innych gier to nasz pomysł na raidowanie jest taki:

 

Dni raidowe:

 

Środa, Czwartek, Niedziela, Poniedziałek

 

Godziny:

 

20:00 – 23:00

 

Informacja: aktualnie ludzie dopiero co przechodzą na nowy serwer dlatego dopiero lvlujemy postacie oraz zbieramy ludzi do raidowania.

Hau4qNy.png

 

1. Wiek: 16+ lat

2. Lvl: 1+

3. Zapał do gry i dobry humor.

4. Kultura osobita i szacunek do graczy

5. Zaangażowanie w sprawy FC

6. Obowiązkowy ts3 na raidach

 

be04qJf.png

Jeśli przekonaliśmy was i myślicie ze ta gildia jest dla was nie pozostaje wam nic innego jak kontakt z nami w grze Lief Walker, Kurtyzana Khaosu, Wampirzyca Lisica


Edytowane przez Robik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy te skille w rozszerzeniu się zmieniają? Bo odblokowałem 52 lvl ale starsze skille które niby miały zmienić swoje działanie dalej są takie same...

Coś trzeba zrobić czy jak? Gram Paladynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ci chodzi  o  ulepszenia traity to się ulepsza z automatu wejdzi w panel postaci i zerknij na trait jak dobrze pamiętam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2cnw3o6.jpg

Najwyższy czas wrócić do tych finałowych fantazji gdy już kupiłem swoje ps4, bo mi się beta bardzo spodobała ładnych pare lat temu, wybieram tak jak przedtem moogla

Edytowane przez Madrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanie - gra ktos moze na serwerze lich? Szukam kompanow do gry i jestem nowy w temacie FFXIV :-) nick mojej postaci: Shirrai Stonehand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanie - gra ktos moze na serwerze lich? Szukam kompanow do gry i jestem nowy w temacie FFXIV :-) nick mojej postaci: Shirrai Stonehand

Pewnie jakieś wyjątki. Wszyscy na Moogle grają. Polacy znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować ? Brakuje mi MMO na ps4 na PC zagrywalem wiele lat w Wola. Jest ekipa do grania ? Dużo ludzi gra czy serwery puste. Druga sprawa gra pewnie wygląda jak typowe MMO ? Blisko jej do wow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie samo pytanie co Banan @up. Dodatkowo po zakupie gry płaci się jakiś abonament do tego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak założyć tego triala bo szukam gdzie założyć to konto square Enix i nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×